نرم افزار انتخاب رشته

02633408944

آزمون های گاجتحلیل و برنامه ریزی دروس

هر آنچه در مورد تحلیل کارنامه آزمون‌های گاج باید بدانید

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

زمانی که صحبت از امتحان به صورت تستی می‌شود، حال برای سنجش باشد یا گاج، دو بار فرد آزمون دهنده استرس خواهد گرفت. اولین قسمت زمانی است که سؤالات را در اختیار دارد و در حال آزمون دادن است. قسمت دوم نیز وقتی است که فرد برای گرفتن نتیجه می‌آید. تحلیل کارنامه آزمون های گاج یکی از این لحظات خواهد بود.

واقعیت اما چیست؟ آیا تحلیل کردن استرس زا است؟ می‌توان گفت که تحلیل باعث پیشرفت خواهد شد، پس نترسید. شاید سلسله اشتباهات در هنگام مشاهده نتیجه آزمون، به چنین پیامدی دچار می‌شود. چند لحظه موضوع پیشرفت یا پسرفت را کنار بگذارید و دقیق‌تر به آزمون خود نگاه کنید. واقعاً چه باید کرد؟ در ادامه مقاله همراه ما باشید تا بتوانید به جمع بندی مطلوبی دست پیدا کنید.

تحلیل کارنامه های آزمون گاج

چند بار در اولین وهله به تراز خود به عنوان اولین نکته نگاه نکرده‌اید؟ بگذارید واضح‌تر بپرسیم. آیا درصد درسی خاص که فاصله دو آزمون برای آن مطالعه کرده‌اید را به تراز در زمان تحلیل کارنامه آزمون‌های گاج برای مشاهده اولویت داده‌اید؟

تحلیل کارنامه آزمون‌های گاج
تحلیل کارنامه آزمون‌های گاج

جواب بسیاری فارغ از زرنگ یا تنبل بودن، خیر خواهد بود. مشکل اول در همین‌جا آغاز می‌شود. بله، شاید تراز بسیاری از حرف‌ها را بزند، اما آیا هدف از آزمون آزمایشی فقط تراز است؟ تراز یا همان رتبه نهایی برایندی از تمامی دروس خواهد بود. پس به ذهن داشته باشید که برایند این مسائل تراز است.

متعادل پیشرفت کنید، تراز تغییر خواهد کرد. این جمله را می‌توان خلاصه تحلیل گفت. بیایید دقیق‌تر به این حرف با بررسی جز به جز تحلیل کارنامه آزمون‌های گاج صحبت کنیم. در حقیقت کارنامه از چند بخش تشکیل شده است.

اولین بخش همان دروس امتحانی خواهد بود که به صورت تفکیکی هر کدام یادداشت شده است. قسمت دوم بحث جمع بندی یا تراز خواهد بود که نمره کل فرد یادداشت شده است. البته شایان به ذکر است که در بخش سوم به صورت نموداری شاهد تغییرات دروس عمومی، اختصاصی و کل داوطلب خواهید بود.

↓دانلود آزمون های گاج رایگان

شاید تلخ باشد، اما واقعیت این است. وقتی برگه را در دست می‌گیرید، خندان هستید یا ناراحت. در حالی که هر دو این موارد اشتباه خواهد بود. باید به دنبال نکات پنهان باشید. اگر نمی‌دانید، مسئله‌ای نیست، اما بهتر است که امروز به این عدم اطلاعات پایان دهید.

بررسی دروس مهمترین قدم در تحلیل کارنامه گاج

واقعیت همین است که باید هر درس را جداگانه بررسی کنید. اما چگونه؟ فردی می‌آید و می‌گوید که 50 درصد زدم پس خوب است، در حالی که دیگری خود را با بالاترین فرد مقایسه می‌کند. هر دو در اشتباه هستند، اولی به صورت کامل و دومی به صورت نصفه و نیمه. پس بهترین راه چیست؟

در بخش تحلیل کارنامه آزمون‌های گاج هر درس حاوی بسیاری اطلاعات خواهد بود. اول از همه برای خود بنویسید که چه میزان برای این بودجه بندی در فاصله بین آزمون قبل تا الان وقت گذاشته‌اید؟  تادید درستی نسبت به نتیجه داشته باشید.

کارنامه آزمون های گاج

اگر وقت نگذاشتید، پس نباید انتظار درصد بالا داشته باشید. البته این فلسفه در دروس عمومی و اختصاصی یک تبصره دارد. تفاوت این است که در دروس اختصاصی پیوستگی و عموماً فرمولاسیون وجود دارد و گاهی با بلد بودن مطالب قبلی نتیجه درخوری را می‌توانید به دست آورید. اگر بخواهیم به صورت ستونی نسبت به بررسی تحلیل کارنامه آزمون‌های گاج بپردازیم، موضوعات مورد بررسی بر اساس اهمیت به شرح زیر خواهد بود.

  • درصد های کسب شده در آزمون آزمایشی گاج
  • تراز کل
  • رتبه هر درس
  • تراز و درصد بدون غلط در کارنامه آزمون های آزمایشی گاج
  • میانگین درصد شرکت کنندگان عادی و برتر
  • درصد نفر اول
  • زیردرس و پاسخ ها
  • تراز دروس عمومی و اختصاصی
  • نمودار شماتیک

درصد کسب شده هر درس

این میزان درست و غلط خالص را برایتان محاسبه می‌کند. عملکرد این محاسبه به این صورت خواهد بود که تعداد جواب درست ضربدر 3، منهای پاسخ‌های غلط، تقسیم بر تعداد کل ضربدر 3 که اگر در 100 ضرب کنید، درصد را به شما خواهد داد.

این ستون آسان‌ترین و سریع‌ترین راه برای بررسی پیشرفت و پسرفت درسی شما نسبت به خودتان متناسب با زمان تخصیص داده شده مطالعه توسط بین دو آزمون خواهد بود. فراموش نکنید که رقابت همیشه بین خود قبلی و امروز شما برقرار است نه بین هیچکس دیگر.

تحلیل تراز کارنامه آزمون های گاج

ستون مهم بعدی تراز خواهد بود. تراز یعنی چه؟ آیا به این معنی است که درصدهای شما نسبت به فرد اول مورد تبدیل قرار گرفته؟ این تعریف اشکالاتی دارد. اول اینکه کلیت درست است، اما چند تمایز به همراه خواهد داشت.

تمایز اول، موضوع وزن داشتن سؤالات خواهد بود. به طور مثال ممکن است که دو نفر درسی مشترک را 30 درصد زده باشند، در حالی که تراز یکی بیشتر از دیگری شده است. این نشان از اهمیت سؤالات خواهد بود در حقیقت سؤالی که افراد کمتری در مجموع به آن پاسخ داده باشند، تراز بیشتری خواهد داشت.

تراز کارنامه های آزمون آزمایشی گاج از 6000 که سفید محسوب خواهد شد، شروع می‌شود و تا 8500 ادامه دارد. نکته مهم که ببینید در نگاه اول چه میزان توانایی خاص و قابل اتکا در مراحل تحصیل خواهید داشت.

رتبه در درس

تعیین کننده جایگاهتان از نظر پاسخ به صورت درس محور بین داوطلبان دیگر است. درست است که رقابت اصلی در زمان کنکور است، اما نیاز به تمرینی جدی خواهد داشت. از تکنیک‌های مهم درس خواندن برای کنکوری ها، بررسی این رتبه است. هر چه جامع آماری بیشتر باشد، نتیجه مطلوب‌تر خواهد بود.

تراز   و درصد بدون غلط در کارنامه

در این بخش از تحلیل کارنامه آزمون های گاج به شما آماری که اگر غلط نمی‌زدید، خواهد داد. بدین ترتیب تاثیر سر سری زدن تست ها را خواهید فهمید. عموماً تراز بدون غلط بیشتر از ستون دوم خواهد بود. حواستان باشد که این بخش صرفاً جهت آگاهی و عدم بیهوده زدن خواهد بود.

درصد بدون غلط نیز در کارنامه های آزمون های آزمایشی گاج بر اساس پاسخ‌های درست و در صورت نبودن جواب غلط، درصدی را برایتان لحاظ خواهد کرد.

میانگین درصد داوطلبان عادی و برتر

در تحلیل کارنامه آزمون های گاج، این میزان بین تمامی داوطلبان خواهد بود. از این طریق قادر هستید که نسبت به سختی یا آسانی درس مدنظر ، محل قرار گیری تقریبی شما چگونه خواهد بود.

در بخش میانگین درصد داوطلبان برتر کارنامه های گاج قادر هستید که خودتان را با برترین افراد مقایسه کنید. این کار باعث خواهد شد که بدانید چقدر نیاز به تلاش دارید یا اگر در سطح بالا هستید، وضعیت رقبا چگونه خواهد بود. حواستان باشد که همه این موارد می‌تواند به شما در برنامه ریزی درست کمک شایانی کند.

نفرات برتر و تحلیل کارنامه آزمون‌های گاج
نفرات برتر و تحلیل کارنامه آزمون‌های گاج

درصد نفر اول

بخش درصد نفرات برتر بیان کننده بالاترین درصد است و به نوعی تراز ها بر این اساس درست خواهند شد. در تحلیل کارنامه آزمون های گاج به این عدد به عنوان تحلیل گر برای سختی یا آسانی آزمون اشاره کرد.

زیر درس و پاسخ‌ها

در این بخش اتفاق خوبی که افتاده است، به صورت زیر مجموعه وار درصد هر کدام از درس‌ها به صورت جداگانه آمده است. این موضوع برای داوطلبان کنکور بسیار حائز اهمیت است. علت آن است که در این مقطع افراد در حال امتحان دادن هستند به صورت دو پایه یعنی دوازدهم با یکی از مقاطع 10 یا 11 هستند که به راحتی می‌توانند تفکیک انجام دهند.

نکته دوم نیز این خواهد بود که تعداد درست و غلط مشخص گردیده است. بدین ترتیب قادر هستید که تشخیص دهید میزان پاسخ‌ها به چه صورتی بوده است.

ترازهای کلی

در این بخش از تحلیل کارنامه آزمون های گاج 3 تراز مهم را مشاهده می‌کنید که برایندی از موارد بیان شده در قسمت بالا خواهد بود. اول تراز دروس عمومی که بیانگر 4 درس اول دفترچه است و تراز اختصاصی که نشان دهنده دروس اختصاصی خواهد بود. این دو مورد برایندی دارند که به آن تراز کل گفته خواهد شد. البته الزاماً به معنا میانگین گیری بین دو درس نخواهد بود.

نمودار شماتیک

نمودار شماتیک روند درسی هر فرد را به صورت نمودار نشان خواهد داد. این حالت بدین صورت خواهد بود که از ابتدا آزمون‌ها فرد با عملکرد خودش مقایسه شده و می‌تواند در تراز عمومی، اختصاصی و کل نسبت به مشاهده نسبت عملکردش اقدام کند.

بررسی تمایزات آزمون گاج با سایر آزمون ها

شاید سؤال کلیدی در این بخش این باشد که چه تفاوتی بین کارنامه های گاج با آزمون‌هایی نظیر قلم چی یا سازمان سنجش وجود دارد. در حقیقت نکاتی نظیر درصد، ترتیب دروس، تراز و نمره کل در همه کارنامه‌ها وجود دارد.

کارنامه آزمون قلم چی و تحلیل کارنامه آزمون‌های گاج
کارنامه آزمون قلم چی و تحلیل کارنامه آزمون‌های گاج

کارنامه قلم چی میزان سؤالاتی که باید نسبت به هم گروهی‌های خود جواب می‌دادید یا بیشتر پاسخ دادید را مشخص خواهد کرد. بدین ترتیب سطح نفرات هم تراز خودتان را متوجه خواهید شد. با یک کلیک هرآنچه درباره آزمون های قلمچی باید بدانید.

در حالی که در کارنامه آزمون های آزمایشی سنجش تمامی این موارد حذف و تنها یک حالت ساده از نتیجه وجود دارد که به جز درصد و تراز کمک شایانی به تحلیل با توجه به شرکت کننده‌ها نمی‌کند و همین باعث سخت‌تر شدن فهمیدن جایگاه اصلی با توجه به میزان مطالعه و برنامه ریزی در مورد آینده خواهد شد.

↓دانلود رایگان آزمون های سنجش

سخن آخر مشاور کنکور آکو درباره کارنامه آزمون های گاج

تحلیل کارنامه آزمون های گاج، از مهم‌ترین ارکان بعد از رکت در آزمون گاج خواهد بود. به صورت کلی در تحلیل باید نقشه راه تا آزمون بعدی را داوطلب تعیین کند. درس خواندن بدون تفکر قبلی همانند حرکت در مسیری تاریک بدون چراغ خواهد بود. شاید نتیجه دهد، اما ترس و اضطراب و نااطمینانی به همراه آن همیشه خواهد بود. به همین دلیل است که میگوییم

آگاهانه انتخاب کنید و متانسب با آن چه تصور می‌کنید، اقدام کنید و اگر شک دارید با مشاورین متخصص کنکور مشورت کنید.

مشاوه تحصیلی آکو

مجتبی سادات رسول

کتاب های زیادی خوانده ایم، افراد بسیاری دیده ایم و با بزرگان بسیاری هم کلام شده ایم. راه درست را نشانتان خواهیم داد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن