پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت برنامه ی 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

مشاور من

انتخاب منبع درست برای کنکور

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
2/5 - (4 امتیاز)

احتمالا گیج شدی و مطمئن نیستی کدام منبع درسی برای کنکور مناسب تر است! همه میگویند کتاب من بهترین جزوه یا کتاب برای کنکور است اما فکر میکنی فقط برای فروش کتاب خودشان این حرف را میزنند! برای انتخاب منبع درست و معتبر برای کنکور نمیتوانی تصمیم بگیری ؟ ما در آکادمی تخصصی کنکور پرسا با دلیل و منطق میگوییم که بهترین منبع درس خواندن برای کنکور چیست؟ منبع درسی رتبه های برتر چه بوده و برای اینکه مطمئن باشی یک کتاب یا جزوه دارای ویژگی های یک منبع کامل برای کنکور است ، به چه نکته هایی باید توجه کنی. فراموش نکن که انتخاب منبع درست در کنار تلاش خودت است که میتواند تو را به رتبه برتر کنکور تبدیل کند. پس تا پایان این مقاله برای شناخت منابع معتبر کنکور امسال همراه من باش .

فهرست مطالب

بهترین منبع درسی برای کنکور

انقدر انتشارات مختلف ، در مسیر تجارت ، کتاب های کمک درسی منتشر و روانه بازار میکنند که حتی نمیتوان گفت یک انتشارات خاص برای خرید منابع کنکور مناسب است. انتشارات معروفی که احتمالا اسمشان را شنیده اید مثلا گاج ، مبتکران ، خیلی سبز ، مهر و ماه و …. برای هر درس چند مدل کتاب کمک درسی و منبع دارند. نمیتوان گفت که مثلا انتشارات اولی خوب است و دومی بد است چون هر کتاب با توجه به شرایط دانش آموز تعریف میشود. به این صورت است که یک کتاب خوب یا بد تلقی خواهد شد . شاید یکی از منابع رتبه برتر کنکور 1400 کتاب تست های میکرو طبقه بندی گاج ولی منبع کنکور یک رتبه برتر دیگر کتاب های جیبی موضوعی مهر و ماه بوده است . این که کدام کتاب برای شما مناسب است کاملا بستگی به روش درس خواندن شما دارد. اما قبل از اینکه نکات انتخاب بهترین منبع تست و درس کنکور را بگوییم، تمایل داریم به معرفی یک منبع جامع برای درس ها و تست های کنکور اشاره کنیم.

بهترین منبع

منبع معتبر برای درس خواندن در کنکور

اگر بخواهیم بدون تعارف با شما صحبت کنیم باید بگوییم که بهترین منبع برای درس خواندن کنکور شما فقط و فقط کتاب درسی است. کتاب درسی همان منبعی است که طراحان سوال های کنکور از آن برای طرح سوال استفاده میکنند. هیچ یک از آنها به سراغ کتاب های مبتکران یا انتشارات گاج برای طرح سوال نمیروند. بلکه با دید منتقدانه و کاوشگرانه از کتاب های درسی شما سوال های تحلیلی و ترکیبی استخراج میکنند. پس برای یادگیری مطالب درسی به عنوان یک مشاور به شما کتاب درسی مدرسه را پیشنهاد میکنم. هرچند بی شک برای تست زنی نیاز به کتاب های تست کنکور دارید و در ادامه درباره انتخاب منبع کنکور درست صحبت خواهیم کرد.

شاید این برای شما عجیب به نظر برسد که ما تبلیغ انتشارات خاص یا حتی جزوه های اختصاصی آموزشگاه را نمیکنیم. بله چون مشاوره تخصصی کنکور یعنی همین ! یعنی ما به فکر تجارت در کنکور نیستیم. بلکه طبق شرایط واقعی شما را به آنچه که نیاز دارید نزدیک میکنیم.

اگر نیازی به مشاوره برای انتخاب بهترین منبع کنکور ندارید و به دنبال نام کتاب های مناسب درس خواندن برای کنکور به تفکیک هر درس هستید ، بهتر است پاراگراف های بعدی را نادیده بگیرید و به انتهای مقاله بروید.

انتخاب بهترین کتاب و منبع درست کنکور

خب حالا که میدانید برای یادگیری مطالب هیچ کتابی را جز کتاب درسی مدرسه تان نباید بخوانید، بهتر است درباره کتاب های تست زنی و منبع تست زدن رتبه های برتر بیشتر صحبت کنیم. پیش از هرچیز فراموش نکنید که یک کتاب کمک درسی خوب و منبع درست و معتبر تست برای کنکور باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

 • داشتن محتوای مربوط به تست های کنکور سال های گذشته به صورت تفکیک شده از سوال های تالیفی
 • سوال های سخت و متوسط و آسان در آن مشخص شده باشند
 •  حتما  پاسخنامه تشریحی داشته باشد
 • تست های خط به خط و تست های مفهومی و ترکیبی داشته و در پاسخنامه این موارد را مشخص کرده باشد
 • خیلی درسنامه پیچیده و طولانی نداشته باشد چون منبع اصلی دریافت اطلاعات ما کتاب درسی است
 • دارای آزمون های جامع باشد

توجه کنید! این ویژگی ها بی شک همه در یک کتاب نمیگنجد اما منظور ما این است که لازم نیست بروید و همه کتاب های کمک درسی و تست کنکور را به امید موفق شدن در کنکور بخرید چون بی شک شما فرصت استفاده از همه کتاب ها را ندارید. در عوض بهتر است یک کتاب جامع داشته باشید که درسنامه و تست های تالیفی و پاسخنامه دارد و در کنار آن آزمون های جامع درس به درس را دانلود و خودتان آزمون ها را از خودتان بگیرید.

بهترین کتاب های کنکور برای هر درس - مهترین منبع کنکور - منبع کنکور رتبه های برتر - منبع معتبر برای کنکور

بهترین منابع کنکور هر درس منبع رتبه های برتر کنکور

برای هر درس تخصصی و عمومی به ترتیب قرار گرفتندر دفترچه کنکور ، منابع معتبر و منابع رتبه های برتر را برای کنکور معرفی میکنیم. یادتان نرود که یک کتاب ممکن است برای شما افتضاح باشد و برای دیگری بی نظیر ترین کتاب کمک درسی کنکور دنیا. این موضوع را شما باید با شناخت خط مشی ذهنی خود دریابید. البته اگر برایتان انتخاب بهترین منبع کنکور برای هر درس سخت است، کمک گرفتن از مشاور میتواند راه گا باد. مشاوره تخصصی کنکور مهندس حاج کرم ، در کنار دانش آموزان از پایه تا دکتری . در ادامه خواهیم خواند:

 • بهترین منبع ادبیات کنکور
 • بهترین منبع عربی کنکور
 • بهترین کتاب دین و زندگی برای کنکور
 • بهترین منبع زبان کنکور
 • منبع ریاضی کنکور رتبه های برتر
 • بهترین کتاب کمک درسی برای شیمی کنکور
 • کتاب کمک درسی فیزیک کنکور منبع رتبه های برتر کنکور
 • بهترین منبع و کتاب برای زیست کنکور

بهترین کتاب و منبع ادبیات کنکور

درس ادبیات در کنکور ضریب چهار دارد و تقریبا مهم ترین درس عمومی در کنکور محسوب میشود. به همین دلیل داشتن درصد خوب در ادبیات کنکور میتواند در به دست آوردن رتبه بهتر تاثیر بسزایی داشته باشد. به صورت تخصصی ، ادبیات را میتوان به شیوه درس به درس یا موضوعی خواند که از دیدگاه رتبه های برتر کنکور و تجربه مشاورین مجرب آموزشگاه پرسا، بهترین روش برای خواندن ادبیات کنکور به صورت موضوعی است. یعنی مثلا تاریخ ادبیات ، قرابت معنایی ، دستور زبان فارسی و سایر موضوع های مرتبط را جداگانه و گام به گام مطالعه کنیم. پس برای انتخاب بهترین منبع ادبیات کنکور بهتر است از کتاب های میکرو طبقه بندی استفاده کنیم. کتاب میکرو طبقه بندی ادبیات کنکور گاج میتواند منبع معتبر و کاملی برای درس خواندن باشد.

در کتاب های میکرو طبقه بندی گاج موضوع قرابت معنایی و نحوه تست زدن قرابت معنایی اطلاعات خوبی داده شده است. بخش آرایه های ادبی به خوبی توضیح داده شده و مولفین با دقت تست ها را از آسان به سخت طبقه بندی کرده اند. این طبقه بندی دقیق موضوعی ادبیات در تبدیل شدن به بهترین منبع برای ادبیات کنکور تاثیر بسزایی دارد.

در کنار این کتاب برای تقویت نقاط ضعف خود در ادبیات کنکور میتوانید منابع موضوعی تست محور نشر الگو یا کتاب های آموزش محور نشر دریافت را استفاده کنید. مثلا اگر در یادگیری تاریخ ادبیات ضعف دارید ، میتوانید کتاب های موضوع تاریخ ادبیات نشر الگو را انتخاب کنید. برای یاد گرفتن تکنیک خواندن تاریخ ادبیات با ما همراه باشید.

کتاب ادبیات میکروطبقه بندی گاج
کتاب ادبیات میکروطبقه بندی گاج

کتاب های میکرو طبقه بندی ادبیات گاج

در کتاب میکروطبقه بندی ادبیات گاج ، درسنامه های اختصاصی در ابتدای هر مبحث و یا در میان تست های تعبیه شده ، قرار دارد. بنابراین میتواند برای کمک در یادگیری درس ، در کنار کتاب اصلی مدرسه ، کار آمد باشد. همچنین در کتاب میکرو طبقه بندی ادبیات گاج تیپ شناسی سوال ها و اهمیت هر نوع سوال دقیق مشخص شده است. این اطلاعات میتواند هنگام تست زدن دانش آموز را راهنمایی کند. به علاوه، کتاب جامع ادبیات میکروگاج ، درکنار تست های کنکور سالهای گذشته رشته های نظری ، فنی حرفه ای ، زبان و … تست های تالیفی نیز دارد.

بهترین منبع برای عربی کنکور

درس عربی در نظام قدیم خیلی سخت تر از آن چیزی است که امروزه به دانش آموزان آموزش داده میشود. این درس شامل بخش های مختلفی از جمله ترجمه ، قواعد و درک مطلب میباشد. پس کتابی که به عنوان منبع عربی کنکور انتخاب میکنید، باید دارای تست های مجزا و ترکیبی ، درسنامه و بخش مخصوص نکات کلیدی باشه. کتاب عربی جامع خیلی سبز میتواند منبع درستی برای عربی کنکور باشد. اما کتابی که ما به عنوان بهترین منبع عربی برای کنکور پیشنهاد میکنیم ، کتاب میکرو طلایی گاج است. اما چه نکته ای هست که کتاب عربی جامع میکرو طلایی گاج رو به معتبرترین منبع برای عربی کنکور تبدیل میکند؟

آنالیز عربی کنکور 1400

بهترین کتاب های کنکور برای هر درس - مهترین منبع کنکور - منبع کنکور رتبه های برتر - منبع معتبر برای کنکور

کتاب میکرو طلایی گاج برای عربی کنکور

اولا کتاب میکرو طلایی عربی گاج دارای درسنامه اختصاصی آ»وزش عربی پایه میباشد که میتواند برای دانش آموزانی با پایه ضعیف تر بسیار مناسب باشد. به علاوه پاسخنامه تشریحی همراه با ذکر نکات تستی عربی کنکور میتواند در یادگیری روش تست زنی و نکات کلیدی آن به دانش آموز کمک کند. به علاوه استفاده از تست های آزمون های سراسری تمامی رشته ها و حتی آزمون های آزمایشی توانسته سطح تست های کتاب را تا حد زیادی نزدیک به کنکور سراسری بکند. به همین دلیل است که با خرید و مطالعه کامل این منبع معتبر برای عربی کنکور ، داشتن درصد بالا در این درس تضمینی است.

کتاب جامع عربی خیلی سبز برای ضعیف تر ها

کتاب جامع عربی خیلی سبز درست مثل میکرو طلایی گاج ، دارای درسنامه های تخصصی ، پایه و پاسخنامه تشریحی است. درسنامه ها و توضیحات و نکات تستی با بیان شیوایی نوشته شده اند و دانش آموز را به زیبایی با یادگیری عربی کنکور درگیر میکند. اما تنها تفاوتی که این کتاب با عربی جامع میکرو طلایی دارد، تست های تالیفی بیشتر و سطح پایین تر تست ها است. همین امر باعث شده که کتاب جامع عربی کنکور خیلی سبز ، به منبع معتبری برای دانش آموزان ضعیف تر تبدیل شود.

بهترین منبع عربی کنکور - انتخاب بهتر

معرفی بهترین کتاب تست دین و زندگی کنکور

در درس دین و زندگی ، کتاب تست جامع دین و زندگی کنکور سفیر خرد ، حرف اول را میزند. البته منابع دیگری مانند میکرو گاج و خیلی سبز نیز میتوانند منبع مناسبی برای دین و زندگی کنکور باشند. رقابت سختی از نظر محتوایی میان این سه کتاب برقرار است. بنابراین بهتر است با توجه به ویژگی های هر کتاب ، روش درس خواندن شخص شما، بعد از  آنالیز سوال های دینی کنکور 1400 ، تصمیم بگیرید که کدام کتاب برایتان مناسب تر است. بی شک رتبه های برتر برای دین و زندگی کنکور همان منبعی را انتخاب کرده اند که با روش درس خواندنشان سازگار بوده .

بررسی کتاب جامع دین و زندگی سفیر خرد

خب تمامی کتاب های تست دین و زندگی دارای درسنامه ، پاسخنامه و تست های کنکور و تست های تالیفی هستند. اما چیزی که این کتاب را از دین و زندگی میکرو گاج و خیلی سبز متمایز میکند، تست های تالیفی بسیار مفهومی و سطح بالای این کتاب است. پس اگر در درس دین و زندگی قوی هستید و تست های عادی برایتان راحت است ، برای اطمینان از داشتن رتبه بالا در دینی کنکور بهتر است کتاب جامع سفیر را به عنوان منبع اصلی و معتبر دینی کنکور خود انتخاب کنید. این کتاب میتواند منبع دین و زندگی کنکور رتبه هاای برتر کنکور باشد. اما اگر در سطح پایین تری از یادگیری قرار دارید، برای معرفی منابع صحیح برای کنکور همراه ما باشید.

ketab dini jame safir kherad

میکرو دینی جامع گاج

بسیاری از کنکوری ها در سطح متوسط قرار دارند پس کتاب میکرو گاج برایشان کتاب خوبی محسوب میشود. از این کتاب بازخوردهای خیلی خوبی گرفته شده است. این کتاب به طور کلی به سه بخش اساسی تقسیم بندی شده است. بخش آموزش اساسی ، تست و پاسخنامه تشریحی تقسیم شده است. در بخش درسنامه ، بررسی دقیق متن کتاب و سوال های مطرح شده در آن بسیار مورد توجه است. در بخش بانک تست کتاب میکرو گاج برخی سوال ها دارای نکات اختصاصی هستند که با رنگ قرمز مشخص شده و دانش آموز متوجه نکته کلیدی میشود و باید پاسخ تشریحی را حتما مطالعه کند. در بخش پاسخنامه نیز بررسی عبارت به عبارت هر آیه و اشاره به تمامی پیام آیات و ارتباط آنها با یکدیگر از دیگر نقاط قوت این منبع معتبر دین و زندگی کنکور است.کتاب-دین-و-زندگی-جامع-کنکور-میکرو-طبقه-بندی-گاج-جلد-1-

کتاب جامع دین و زندگی خیلی سبز

در این کتاب برخلاف میکرو گاج ، متن اصلی کتاب درسی چندان مورد توجه نیست و بیشتر به صورت نکته ای و با زبان روان تر موضوعات درسی بیان شده اند. به علاوه تست های تالیفی از سخت تا آسان ، روند پیشرفت را برای دانش آموزان ضعیف تر آسان میکند. به علاوه توضیح اختصاصی پیام آیات و نکات کلیدی درباره هر تست میتواند شرایط یادگیری را آسان تر کند.

منبع دی

کتاب درسی مهمترین منبع برای دین و زندگی کنکور

فراموش نکنید که دینی یکی از آن درس هایی است که باید متن درسی کتاب به دقت و بدون هیچ جا افتادنی خوانده شود. پس اولویت اول و دوم و سوم ما برای خواندن دین و زندگی کنکور کتاب درسی است. بهتر است فقط برای تست زنی از کتاب های کمک درسی استفاده کنید. درصورتی که در فهم جملات کتاب یا پیام آیات ضعیف هستید ، استفاده از درسنامه های منابع معتبر کنکور توصیه میشود. فراموش نکنید که منبع طراحان کنکور و رتبه های برتر همیشه کتاب درسی بوده است.

بهترین منبع برای خواندن زبان کنکور

برای خریدن منبع جامع برای زبان کنکور خیلی وسواس به خرج ندهید. هر سه کتاب پرفروش بازار از نظر محتوایی در یک سطح هستند. تقریبا میتوان گفت که هیچ برتری یا ضعفی نسبت به یکدیگر ندارند. نکته ای که برای خریدن منبع زبان کنکور باید رعایت کنید ، فقط و فقط خواندن صحیح آن و تلاش برای تقویت درک مطلب زبان انگلیسی است. اگر توانایی درک مطلب خود را بالا ببرید و تست های زیادی بزنید ، بی شک میتوانید رتبه خوبی در زبان انگلیسی کنکور به دست بیاورید. سه منبع معتبری که برای زبان کنکور معرفی میکنیم ، میکرو طبقه بندی طلایی زبان انگلیسی کنکور، انگلیسی جامع مبتکران شهاب اناری و کتاب جامع زبان خیلی سبز است.

بهترین منبع زبان انگلیسی برای کنکور - انتخاب منبع درست کنکور

میکرو طبقه بندی طلایی زبان انگلیسی گاج

بخش هایی که در این کتاب بیشتر مورد توجه است ، درسنامه قواعد بسیار کامل و نکات تستی مبحث به مبحث تعبیه شده در کتاب میکرو طلایی زبان انگلیسی میباشد. تست های کاملا طبقه بندی شده کتاب میکرو طبقه بندی گاج ، توانسته است آن را برای هر دو گروه دانش آموزان ضعیف تر و دانش آموزان قوی تر مناسب کند. چرا که در این کتاب تست های سخت تر با عنوان سطح 2 و آسان تر و کنکوری تر ها با عنوان سطح 1 دسته بندی و مشخص شده اند.

کتاب انگلیسی جامع شهاب اناری

شما با خرید کتاب جامع شهاب اناری ، علاوه بر کتاب اصلی شامل آموزش طبقه بندی شده ، تست های دسته بندی شده واژگان ، درک مطلب و قواعد و پاسخنامه تشریحی که خواهید داشت، یک کتاب جیبی حاوی کلمات انگلیسی کتاب های متوسطه دوم را به همراه دی وی دی حاوی ویدئو های آموزشی دریافت میکنید. این از نظر اقتصادی به صرفه است اما لازم است بدانید سطح تست ها و توضیحات کتاب جامع زبان انگلیسی مبتکران کمی بالا است و برای دانش آموزان ضعیف تر میتواند گیج کننده باشد.

منبع جامع زبان خیلی سبز

یک داوطلب کنکوری هرچیزی را که برای یادگیری و تست زنی زبان کنکور نیاز دارد در کتاب جامع خیلی سبز پیدا میکند. این کتاب رقابت بسیار تنگاتنگی با جامع مبتکران دارد و میتواند در همان حد عمل کند. تست های تالیفی ترکیبی منبع جامع زبان کنکور خیلی سبز در کنار تست های آزمون سراسری سال های گذشته توانسته سطح تست های این کتاب را تا حد زیادی بالا ببرد. نکات مثبت این منبع معتبر کنکور به شرح زیر است:

 • تست های جدید تالیفی در کنار تست های کنکور سالهای اخیر
 • تست های درک مطلب و کلوز تست کنکوری
 • درسنامه خلاصه و قابل درک برای قواعدهای زبان انگلیسی

منبع ریاضی رتبه های برتر کنکور

از کتاب های اصلی پیشنهاد شده برای درس ریاضی تجربی کتاب ریاضیات آیکیو (IQ) گاج است. در خرید منبع جامع و معتبر برای ریاضی کنکور ، نکته اصلی که میبایست مد نظر قرار داد ، داشتن تست های تالیفی با کیفیت بالا و ترکیبی میباشد . به علاوه در کنار تست های تالیفی ، داشتن تست های کنکور های سراسری چندین سال گذشته نیز در آمادگی ذهن داوطلب برای کنکور کمک خواهد کرد. به همین جهت است که ترجیح میدهیم استفاده ترکیبی از کتاب های درسنامه دار و کتاب 10 سال کنکور آبی قلمچی را به عنوان مکمل پیشنهاد دهیم.

بهترین کتاب های ریاضی جامع کنکور

اگر به کلاس کنکور ریاضی میروید و نیاز چندانی به درسنامه های کتاب های کمک درسی ندارید ، بهتر است از کتاب های آبی کانون استفاده کنید. چرا که این کتاب دارای درسنامه قوی و کاملی نیست . در درسنامه ها به بیان نکات ابتدایی و سطحی بدون توضیحات کامل بسنده شده است و در عوض تست های کنکور طبقه بندی شده 10 سال اخیر را میتوانید در یک منبع منسجم و معتبر برای کنکور داشته باشید.

در شرایطی که نیاز به درسنامه دارید و فکر میکنید شرکت در کلاس برای یادگیری شما کافی نیست یا اصلا در کلاس های کنکور ریاضی شرکت نمیکنید، بهتر است حتما از کتاب های درسنامه دار مثل کتاب های ریاضیات IQ  گاج یا ریاضیات خیلی سبز بهره ببرید. البته در این کتاب ها تست های تالیفی نیز در کنار تست های کنکور سراسری آمده است. به همین دلیل پیشنهاد میکنیم همچنان کتاب آبی  10 سال کنکور قلمچی را به عنوان پشتیبان تست خود داشته باشید.

اگر میخواهید یک کتاب بخرید و به علت هزینه کتاب ها یا شرایط درس خواندن خودتان، داشتن دو کتاب را لازم نمیبینید ، بهترین گزینه برای شما کتاب ریاضیات جامع تخته سیاه است. این کتاب اولین کتاب جامع نظام جدید است که هم شامل درسنامه کامل و مفهومی میباشد و در کنار تست های خلاقانه ای که دارد، از تست های کنکور سال های گذشته نیز غافل نشده است.

بهترین منبع درسی برای فیزیک کنکور

برای تشخیص یک منبع معتبر کنکور درس فیزیک لازم است به تست های تالیفی آن توجه زیادی داشته باشید. با توجه به ویژگی های بسیار مثبتی که کتاب میکروطلایی فیزیک گاج دارد، به نظر می رسد بهتر است همین کتاب را برای خواندن درس فیزیک کنکور استفاده کنیم. در مقایسه میکرو طلایی گاج با کتاب های مشابه جامع خیلی سبز یا نشر الگو ، میکرو طلایی فیزیک گاج با اختلاف رتبه اول را به دست می آورد. اما چرا میکرو طلایی گاج منبع معتبر و درست و کاملی برای فیزیک کنکور به حساب می آید؟

منبع معتبر فیزیک کنکور- منبع فیزیک رتبه های برتر کنکور

میکرو طلایی فیزیک گاج

طبق آمار جالبی که بدست آورده ایم ، کتاب میکرو طلایی فیزیک گاج ، منبع اکثر رتبه های برتر کنکور بوده است. این کتاب چهار جلد دارد که هر کدام به ارائه مطالب خاصی به کنکوری ها پرداخته است. دو جلد میکرو طلایی شامل تست ها و پاسخنامه فیزیک پایه است. دو جلد دیگر این کتاب شامل تست ها و پاسخنامه فیزیک دوازدهم میباشد. با خرید این کتاب چهار جلدی دیگر نیازی به کلاس های کنکور یا فیلم های آموزشی نخواهید داشت چون همه چیز را در میکرو طلایی گاج پیدا خواهید کرد. نکاتی که میکرو طلایی گاج را به منبع معتبری برای کنکور تبدیل کرده است:

 • مبحث بندی دقیق تست ها برای تست زدن گام به گام دانش آموز
 • تست های مکمل مفهومی و چهار گزینه ای تالیفی در کنار تست های کنکور های سراسری
 • بخش اختصاصی یک قدم تا صد با تست های سخت تر برای دانش آموزان قوی تر
 • مشخص بودن تست های جمع بندی برای دانش آموزانی با زمان محدودتر
 • پاسخنامه تشریحی به همراه کادر های نکته ای و بررسی دقیق متن و پاسخ های سوال ها
 • معرفی تکنیک های تست زنی و مهارت های تکمیلی حل سوال

معرفی منبع رتبه های برتر برای شیمی کنکور

به طور کلی کتاب شیمی جامع مبتکران در میان داوطلبان کنکور بسیار طرفدار دارد. اما این دلیل بر بد بودن سایر منابع نمیشود. بلکه ممکن است حتی کتاب جامع کنکور نشر الگو برای یک دانش آموز مفید تر از کتاب شیمی مبتکران باشد. به طور کلی نمیتوان گفت که منبع رتبه های برتر کنکور کتاب خاصی بوده اما میتوان چند نمونه از کتاب های قوی تست و درسنامه شیمی کنکور را با ذکر نقاط قوت و ضعفشان معرفی کرد. در نهایت شما تصمیم گیرنده اید که کدام کتاب کمک درسی شیمی کنکور مناسب شماست. اگر بخواهیم به ترتیب خوب بودن کتاب های کمک درسی شیمی را معرفی کنیم ، احتمالا ترتیب لیست ما به شرح زیر خواهد بود.

 • شیمی جامع مبتکران
 • شیمی جامع خیلی سبز
 • شیمی جامع نشر الگو
 • شیمی جامع فار

شیمی جامع مبتکران

شیمی مبتکران از محبوب ترین منبع های کنکور در میان داوطلبان است. شاید علت آن ایستگاه های نکته و تست تعبیه شده در میان تست ها و مشخص شدن سطح هر تست در این کتاب باشد. ایده های جدیدی که در تالیف این کتاب استفاده شده است ؛ احتمالا دلیل دیگری برای معروف شدن آن بوده است. در این کتاب از تصاویر کاریکاتوری و کارتونی برای جذابیت بیشتر بخش های آموزشی استفاده شده و در کنار آن، روش جدید مصاحبه و مناظره نیز در کتاب توانسته یکنواختی کتاب را از بین ببرد. به طور کلی این منبع معتبر برای شیمی کنکور را در شش جلد میتوانید تهیه کنید. هر دو جلد مختص یک پایه تحصیلی است که شامل تست و درسنامه و پاسخنامه میشود.

انتخاب منبع درست بریا کنکور - منبع شیمی کنکور رتبه های برتر

شیمی کنکور خیلی سبز

در کتاب شیمی کنکور خیلی سبز نیز مثل مبتکران ، در سه جلد برای هر پایه درسنامه و تست ها گنجانده شده اند . از نظر تالیف سوالات ، دسته بندی آنها و توضیحات کافی برای درسنامه و پاسخنامه ، خیلی سبز در سطح مبتکران و گاها بهتر شناخته شده است. پس زیاد فرقی ندارد کدام را بخرید، مهم درست استفاده کردن از کتاب و قدم برداشتن در جهت پیشرفت یادگیری شیمی توسط این کتاب میباشد.

کتاب شیمی نشر الگو برای کنکور

این کتاب برای دانش آموزان ضعیف تر پیشنهاد میشود. تست های تالیفی آسان تر و درسنامه های طولانی با توضیحات بیشتر ، میتواند روند پیشروی درس در تست ها را کند تر کند و فرایند آموزش را برای دانش آموزان ضعیف قابل فهم تر کند. این کتاب نیز در 4 جلد تالیف و منتشر شده است. از این چهار جلد، یک جلد منبع شیمی کنکور دهم ، یک جلد دوازدهم و دو جلد بعدی منبع شیمی کنکوری پایه دوازدهم همراه با بانک تست های تالیفی و سراسری هستند.

شیمی جامع فار

این کتاب اصلا شامل درسنامه نمیباشد و برای دانش آموزهایی که کلاس های کنکور شیمی نمیروند و برای یادگیری به کتاب درسی و منابع کنکوری بسنده میکنند، اصلا مناسب نیست. هرچند در این کتب میتوان تست های بسیار سخت و خلاقانه تالیفی پیدا کرد، اما به عنوان یک منبع شیمی طبقه بندی شده کنکور اصلا شامل استاندارد های لازم نمیباشد. این کتاب بیشتر حالت آزمونی دارد و برای جمع بندی مطالب یا به عنوان آزمون آزمایشی برای داوطلبان قوی تر بسیار کاربرد دارد.

بهترین منبع و کتاب کمک درسی برای زیست کنکور

زیست جامع خیلی سبز با گذشت سال ها از اولین انتشار عمومی خود تا به کنون ، اولین حرف را در میان منابع رتبه های برتر کنکور تجربی میزند. هرچند زیست میکرو طلایی گاج یا زیست جامع نشر الگو نیز کتاب های قابل اعتمادی برای تست زدن کنکور هستند. کتاب فاگوزیست کنکور نیز جدیدا به منبع پرطرفداری برای زیست کنکور تبدیل شده است. که البته مزایا و معایب خود را نیز دارد. درباره ویژگی ها و انتخاب این منبع های قوی زیست کنکور بیشتر بخوانید.

زیست جامع خیلی سبز برای کنکور

اگر زمان زیادی تا کنکور باقی مانده و میتوانید آزادانه وقتتان را برای خواندن دقیق و جزئی در زیست شناسی صرف کنید ، کتاب خیلی سبز زیست یکی از پیشنهاد های اصلی ما به عنوان منبع کنکور است. این کتاب درسنامه بسیار کامل و دقیقی دارد که میتواند جای کلاس کنکور را برای شما پر کند. این کتاب بخاطر درسنامه فوق العاده ای که دارد مورد توجه دانش آوزان قرار گرفته. هرچند تست های کتاب زیست جامع خیلی سبز از نظر میزان سختی از کتاب نشر الگو پایین تر است. این کتاب به دانش آموزان ضعیف تر توصیه میشود. به علاوه با خرید کتاب های ده سال کنکور قلمچی میتوانید ضعف تست های کتاب خیلی سبز را به طور کامل برطرف کنید.

منبع معتبر زیست کنکور همراه با درسنامه و تست

پیشنهاد آکو برای انتخاب منبع معتبر زیست کنکور به داوطلب های رشته تجربی کتاب زیست جامع خیلی سبز است.

کتاب جامع زیست میکرو طلایی گاج

این کتاب در سطح علمی خوبی قرار دارد و برای دانش آموزان متوسط میتواند گزینه خوبی باشد. اما بهترین منبع زیست کنکور بی شک کتاب جامع زیست کنکور میکرو طلایی گاج نیست. هر فصل زیست میکروطلایی گاج حدود 100 تا 150 تست تالیفی از متن کتاب درسی به صورت ترکیبی و درس به درس وجود دارد. در کنار اینها ، تست های کنکور های سراسری سالهای گذشته نیز در بانک تست این کتاب جای گرفته اند. مزیتی که کتاب میکروطلایی گاج دارد ، یک جلدی و جامع بودن آن است و میتوان گفت هیچ نکته ای در درسنامه ان از قلم نیافتاده است. اما با این حال نمیتوان آن را به عنوان منبع زیست کنکور رتبه های برتر معرفی کرد.

میکرو طلایی گاج منبع معتبر زیست

زیست جامع نشر الگو

این کتاب دارای تست های خلاقانه و سطح بالا ، مناسب برای دانش آموزان قوی تر است. همچنین درسنامه متوسط و پاسخ های تشریحی معمولی کتاب نشر الگو، به این کتاب اجازه رقابت با خیلی سبز را نمیدهد. اما با این حال نمیتوان مزیت بالاتر بودن سطح تست ها را نادیده گرفت و اگر به دنبال تست های خیلی سخت در منابع جامع کنکور میگردی، نشر الگو گزینه مناسبی است.

فاگوزیست برای کنکور

این کتاب از هر نظر کامل است. میتوانیم بگوییم فاگوزیست یک منبع معتبر و درست برای زیست کنکور است. درسنامه کامل و بررسی خط به خط متن کتاب درسی، تاکید روی قید ها و حتی بررسی دقیق اشکال کتاب درسی ، از نکات بسیار مثبت این کتاب است. این کتاب حتی از اشکال واضح تر و معتبر دانشگاهی برای قابل لمس کردن مطالب بهره برده است و توانسته است درسنامه بسیار کاملی را برای یادگیری زیست کنکور ارائه دهد. اما این کتاب حتی از جامع خیلی سبز هم پر حجم تر است و برای داوطلبانی که از پایه کنکوری میخوانند یا وقت زیادی برای یادگیری مطالب دارند، مناسب تر است. درواقع تنها نکته منفی فاگوزیست به عنوان یک منبع معتبر کنکور ، حجم زیاد مطالب و کتاب است که به احتمال زیاد دانش آموز وقت تمام کردن کتاب را در سال کنکورش نخواهد داشت.

کتاب های فاگوزیست کنکور

انتخاب منبع درست و کتاب تست کنکور برای هر درس

مطالبی که برایتان آورده ایم بر اساس تجربه مشاوره و نتایجی است که داوطلبان برتر کنکور در آموزشگاه پرسا داشته اند. و ما تلاش میکنیم هر آنچه بهترین است را معرفی کنیم اما هرگز فراموش نکنید که شما با توجه به شرایط درس خواندن ، روش درس خواندن و زمان درس خواندن خود باید کتاب و منبع مناسب برای کنکور را انتخاب کنید. برای مشاوره بیشتر و انتخاب بهترین منبع کنکور میتوانید با مشاورین آنلاین کنکور ما در تماس باشید. درست است که هر آنچه گفتیم و معرفی کردیم میتواند منبع کامل و مناسبی برای دروس عمومی و اختصاصی رشته های نظری باشد اما فراموش نکنید که استفاده درست از هر منبع مهمتر از خود آن کتاب است.

استفاده درست از منابع کنکور

خریدن و انبار کردن به امید اینکه با خرید بیشتر نتیجه بهتری در کنکور خواهم گرفت خیال خامی است که دلالان کنکور در ذهن شما می اندازند. شما برای موفق شدن در کنکور نیاز به سه چیز دارید. کتاب و منبع درست ، پشتکار و تلاش و مشاور تخصصی . این سه هیچ هزینه هنگفتی برای شما به جا نمیگذارند اما نتیجه ای که میگیرید خارق العاده خواهد بود. خیلی از داوطلبان کنکور پیشرفت و موفقیت را در کلاس های کنکور چند میلیونی یا شرکت در همایش های کنکوری میدانند. شاید به همین دلیل است که بسیاری از دانش آموزان بعد از خرید هزاران کتاب تست و کمک درسی شرکت در کلاس های کنکور، بازهم نمیتوانند در آزمون آن طور که باید ظاهر شوند. پس پیش از خرید کتاب کنکور یا کتاب ها و جزوه هایی که هرگز نمیخواهید آن ها را بخوانید و قبل از صرف هزینه های سرسام آور در کلاس های کنکور ، از مشاوره تخصصی برای شروع درس خواندن صحیح در سال کنکور و هدف گذاری دقیق بهره بگیرید.

فراموش نکنید ممکن است در تعطیلات عید یا نیم سال دوم سال تحصیلی برای جمع بندی به کتاب های جامع تست نیاز داشته باشید که میتوانید از فروشگاه آکو تهیه کنید.

مشاوره تخصصی کنکور آکادمی مهندس حاج کرم

مشاوره های تخصصی کنکور در آکادمی مهندس سهیل حاج کرم ، با توجه به شرایط زندگی و تحصیلی اختصاصی شما انجام میشود. در این روش مشاوره ، یک برنامه ریزی دقیق با در نظر گرفتن تمامی جزئیات انجام میشود. کتاب های کمک درسی اختصاصا و با روش درس خواندن شما پیشنهاد خواهد شد و روند جلو رفتن شما در هر درس بررسی میشود. خیال نکنید مشاور قرار است شما را از همه تفریح ها و خوشگذرانی ها دربهترین سالهای زندگیتان دور کند و یک خروار کتاب های درسی را روی سرتان بریزد. اتفاقا برعکس به عقیده ما دانش آموزان نیاز به بازیابی انرژی دارند. حتی اگر دانش آموز بگوید ” من در سال کنکور عاشق شدم” جواب ما تمام کردن همه چیز نخواهد بود، بلکه برنامه ریزی و استفاده از زمان های مرده ، وقت را برای تفریح های به موقع باز میکند. پس برای دریافت اطلاعات تکمیلی درباره انتخاب بهترین منابع کنکور با ما همراه باشید.

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا