نرم افزار انتخاب رشته

02633408944

مشاور من

بهترین مشاوره تحصیلی و کنکور در تهران

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

مشاوره تحصیلی یک فرآیند تخصصی است که نیازمند دانش، تجربه و انرژی زیاد است. بهترین مشاوره تحصیلی ویژگی هایی دارد. در این مقاله به ویژگی های بهترین مشاوره تحصیلی و کنکور در تهران خواهیم پرداخت. در ابتدا باید بگوییم کسی که در جایگاه مشاور تحصیلی قرار می گیرد باید توانایی ها و معیارهای خاصی نیز داشته باشد. از تعهد، تخصص، قدرت ارتباط بالا، اطلاعات بالا در مورد رشته، قاطعیت و …. می توان به عنوان مهم ترین معیارهای یک مشاور تحصیلی یاد کرد. حال سعی می کنیم به این مفاهیم بهتر و کامل تر بپردازیم.

بهترین مشاوره تحصیلی و کنکور در تهران

مشاوره تحصیلی چیست؟

مشاوره تحصیلی یعنی ارتباط و تعامل موقت و یا دائمی یک فرد متخصص با یک دانش آموز، داوطلب و یا دانشجو که در طول این ارتباط راهنمایی های لازم به فرد توسط یک مشاور داده می شود. در طی این فرآیند نتیجه ی جلسات بررسی و سنجیده می شوند. در سیستم آموزشی ایران مشاوره تحصیلی در پایه های مختلف بصورت دوره ای ارائه می شود. از انواع خدمات مشاوره ای می توان:

 • مشاوره تحصیلی در مقطع ابتدایی: شامل استعدادیابی و اختلالات یادگیری
 • مشاوره تحصیلی در مقطع متوسطه اول: برنامه ریزی درسی و هدایت تحصیلی
 • مشاوره تحصیلی در مقطع متوسطه دوم: برنامه ریزی درسی، مشاوره کنکور، انتخاب رشته
 • مشاوره در آموزش عالی: انتخاب رشته و برنامه ریزی درسی در مقاطع ارشد و دکتری

که تیم مشاوره تحصیلی آکو ّبه عنوان یک تیم تخصصی در به عنوان یکی از بهترین تیم های مشاوره تحصیلی و کنکور در تهران تمامی خدمات مشاوره ای را ارائه می کند.

مشاوره تحصیلی چه فایده ای دارد؟

در ادامه بررسی بهترین سیستم مشاوره تحصیلی در تهران به این موضوع خواهیم پرداخت که اصلاً فایده ی مشاوره تحصیلی چیست؟ برای بررسی این موضوع باید بگوییم که بهترین ها در هر چیزی هم مربی داشته و دارند. از بهترین ورزشکاران در نظر بگیرید تا بهترین هنرمندان، فلاسفه و دانشمندان همگی مربی داشته اند. مسی و رونالدو هم به عنوان بهترین های دنیا در فوتبال هم مربی دارند.

این موضوع بدین معنا نیست که شما حتما باید با یک مشاور تحصیلی کار کنید، بلکه این مطلب را تداعی می کند که داشتن یک راهنما همواره موثر و مفید بوده است و انسان ها را در راستای اهدافشان قرار می دهد. یک مشاوره تحصیلی به منزله ی یک مربی در طول دوره تحصیلی همراه و دوست یک دانش آموز است و در نقاط حساس در تصمیم گیری به دانش آموز کمک می کند.

علاوه بر رفاقت و دوستی با دانش آموز قاطعیت لازم را نیز دارد تا از سستی و تنبلی دانش آموز جلوگیری نماید. به قطع در سیستم مشاوره تحصیلی و کنکور در تهران بهترین نداریم! ولی تیم مشاوره تحصیلی آکو به عنوان یکی از بهترین تیم های مشاوره تحصیلی سعی کرده تا قدم به قدم دانش آموزان را تا نتیجه نهایی همراهی کند. اگر بخواهیم به صورت موردی فواید مشاور تحصیلی را برشماریم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. برنامه ریزی تحصیلی برای دانش آموز
 2. کاهش استرس
 3. راهنمایی در تصمیم گیری ها
 4. آموزش روش های مطالعه
 5. انتخاب رشته
 6. انتخاب منابع مطالعاتی
 7. ارتباط با والدین
 8. وجود مشاور به عنوان عامل نظارتی
 9. افزایش راندمان تحصیلی
 10. و ….

به مشاور تحصیلی و کنکور چه بگوییم؟

وقتی به یک مشاور تحصیلی مراجعه می کنید باید موارد زیر را با وی مطرح کنید، همچنین باید قبل از اینکه با یک مشاور تحصیلی قرار بگذارید باید از قبل رزومه ی مشاور را بررسی کرده و همچنین بدانید که چه انتظاری از او دارید:

مشاوره تحصیلی و کنکور در تهران
 1. وضعیت تحصیلی حداقل سه سال اخیرتان را کاملاً شرح دهید.
 2. اهداف تان را برای مشاور بازگو کنید.
 3. علایق و استعدادهایتان را کاملاً مشخص و واضح بیان کنید.
 4. عادت هایتان مثل ساعت خواب و بیداری، میزان استفاده از موبایل، فیلم و سریال و … را بیان کنید.
 5. مشکلات مطالعاتی خود را بیان کنید.
 6. در کدام درس ها مشکل دارید.
 7. اختلالات یادگیری تان در کدام درس هاست.
 8. سعی کنید در چند تست شخصیت شناسی شرکت کنید و به کمک چند مشاور تحلیل کنید.

ویژگی های یک مشاور تحصیلی

یک مشاوره تحصیلی باید ویژگی هایی نیز داشته باشد که بتواند کارایی لازم را برای نتیجه گیری یک دانش آموز داشته باشد. مشاوره تحصیلی و کنکور در تهران با توجه به اینکه جزو منطقه ی 1 محسوب می شود و رقابت بین داوطلبینی تهرانی بسیار زیاد است باید هم از نظر تجربه و هم از نظر علمی به اندازه ی کافی مهارت داشته باشد. از ویژگی های یک مشاور خوب که در حد و اندازه های یک سیستم مشاوره تحصیلی در تهران قرار می گیرد می توان به:

 1. داشتن تجربه کافی حداقل 5 سال
 2. فارغ التحصیل از دانشگاه های معتبر
 3. مسئولیت پذیری و نظم در گفتار و عمل
 4. مسلط به کتب درسی دوره
 5. مسلط به برنامه ریزی تحصیلی
 6. آشنایی با مسائل روانشناسی کودک و نوجوان
 7. قاطعیت در تصمیم گیری
 8. ارتباط گیری قوی با دانش آموزان
 9. طراحی و تنظیم آزمون های درسی
 10. ارائه سیستم های کنترل بر دانش آموزان
 11. به روز بودن اطلاعات
 12. مسلط به به انتخاب رشته و هدایت تحصیلی
 13. آشنایی کلی با دروس
 14. و….

اگر یک سیستم مشاوره بخواهد در قامت یک سیستم کارآمد در تهران باشد باید مشاورین این تیم جزوه بهترین مشاوران باشند تا بتوانند احساس نیاز دانش آموزان را چه سطح بالا و چه سطح پایین را پوشش دهند. مشاوره تحصیلی آکو ادعا نمی کند که بهترین است ولی همواره با توجه به مشاورین و نتایح جزو بهترین پلتفرم های مشاوره تحصیلی در تهران محسوب می شود.

انواع مشاوره تحصیلی

در سیستم آموزش و پرورش دانش آموزان با چالش های بسیاری مواجه هستند که هر کدام از مقاطع ابتدایی تا ورود به دانشگاه نیاز به راهنمایی و مشاوره دارند. بدون شک هر چه فرآیند مشاوره تحصیلی از پایه های پایین تر آغاز شود نتیجه بهتری خواهد داشت از انواع مشاوره های تحصیلی می توان به:

مشاوره کنکور

مشاوره و برنامه ریزی برای داوطلبین کنکورهای نظری، فنی و حرفه ای، هنر و زبان یکی از مهم ترین زمینه های مشاوره تحصیلی می باشد. رقابت بر سر بسیاری از رشته ها در کنکور بالاست و داوطلبین نیازمند این موضوع هستند که برای موفقیت از همه نظر عالی باشند.

مشاوره هدایت تحصیلی

یکی از مهم ترین و شاخص ترین تصمیمات یک دانش آموز انتخاب رشته نهم به دهم است. در مشاوره تحصیلی آکو به عنوان یکی از هترین سیستم های مشاوره تحصیلی و کنکور در تهران این موضوع دارای مراحل ویژه و متعددی است از این مراحل که می توان از برخی آن ها به تست شخصیت شناسی، آزمون های استعداد یابی و جلسات آینده پژوهی با مشاور نام برد.

مشاوره تحصیلی دهم و یازدهم

در بخش پایه ها نیز دانش آموزان می توانند با مشاور تحصیلی کار کنند. در شهر تهران که جزو منطقه 1 محسوب می شود و رقابت بسیار سخت است باید از همان پایه ی دهم شروع به مطالعه ی حرفه ای نمایند. بنابرین حتی می توان گفت که مشاوره تحصیلی در پایه های دهم و یازدهم بسیار مهم تر از پایه ی دوازدهم می باشد. به نحوی که دانش آموزان عادات درس خواندن، تست زدن و زمان خواب و بیداری و …. را باید در پایه های دهم و یازدهم کسب کنند.

مشاوره انتخاب رشته

مشاوره انتخاب رشته نیز یکی از مهم ترین و اساسی ترین تصمیماتی است که یک داوطلب باید در پایان دوره ی 12 ساله تحصیل خود باید بگیرد. انتخاب رشته فرآیند بسیار پیچیده ای نیست ولی نیازمند تحقیق و تجربه می باشد. تعداد دانشگاه ها و رشته ها در محل های مختلف بسیار زیاد است به طوری که انتخاب و اولویت بندی آن ها کار انسانی نیست. مشاوره انتخاب رشته آکو به عنوان یکی از بهترین مراکز انتخاب رشته در تهران این فرآیند را برای داوطلبین به صورت تلفیقی انجام می دهد. یعنی فرآیند انتخاب رشته بخشی به صورت نرم افزاری و بخشی با مشاور صورت می پذیرد.

انتخاب رشته در تهران

مشاوره روانشناسی تحصیلی

بسیاری از دانش آموزان و داوطلبین ورود به دانشگاه ها در تهران و سایر شهرستان ها قبل از اینکه نیاز به مشاوره تحصیلی داشته باشند به روانشناس برای رفع مشکلاتی مانند؛ استرس، اضطراب، روابط با والدین، اختلالات یادگیری و … نیاز دارند. این نوع مشاوره به دانش آموزان کمک می کند تا از همه نظر آمادگی برای سال های پر استرس کنکور داشته باشند. در آکو به عنوان بهترین مرکز مشاوره تحصیلی و کنکور در تهران یک روانشناس مجرب به دانش آموزان معرفی می شود که در ابتدا مراحل استعدادیابی و تست شخصیتی آن ها انجام می پذیرد.

انواع اختلالات یادگیری

یک سری از مشکلات دانش آموزان تحت عنوان اختلالات یادگیری شناخته می شوند، برخی از این اختلالات بسیار رایج هستند و به معنی کم بودن هوش و یا استعداد نیست! به برخی از این اختلالات می توان به: مشکلات در مطالعه، خواندن، نوشتن، گوش کردن و صحبت کردن!

بهترین مشاوره تحصیلی در تهران اینجاست که به شما کمک کند تا اختلالات یادگیری فرزاندمان را درمان کنیم و به افزایش سرعت و میزان یادگیری او کمک کنیم.

انواع رایج ناتوانایی‌های یادگیری

 • دیسلکسیا، مشکل در خواندن: اشکال در خواندن، نوشتن، هجی کردن، صحبت کردن
 • دیسکلکولیا، اختلال یادگیری در ریاضی: اشکال در حل مسائل ریاضی، خواندن ساعت، استفاده از پول
 • دیسگرافیا، اختلال یادگیری در نوشتن: دست‌خط بد، اشکال در هجی کردن، سازماندهی نظرات
 • دیسپرکسیا، ناتوانی یادگیری در مهارت‌های حرکتی (اختلال یکپارچه‌سازی حواس): اشکال در هماهنگی دست و چشم، تعادل، زبردستی
 • دیسفازیا/آفازیا، ناتوانی یادگیری زبان اشکال در درک زبان شفاهی، درک مطلب ضعیف
 • اختلال پردازش شنوایی، اشکال در شنیدن تفاوت بین اصوات
 • اشکال در درک مطلب و زبان
 • اختلال پردازش بینایی، اشکال در تفسیر اطلاعات دیداری
 • اشکال در نقشه‌خوانی، جداول، نمادها و تصاویر

مشاوره تحصیلی و کنکور در تهران در چه رشته هایی است؟

تیم مشاوره تحصیلی آکو به عنوان یکی از بهترین مراکز مشاوره تحصیلی در تهران در تمامی گروه های آزمایشی پذیرش دارد، از نکات مهمی که باید در کنکور سراسری نظام جدید بدانید مهم ترین این تغییرات کنکور به شرح ذیل می باشند:

 1. کنکور سراسری دوبار در سال برگزار می گردد و در صورت شرکت در هر دو بهترین نتیجه انتخاب خواهد شد.
 2. زیرگروه ها از کنکورهای سراسری حذف شده اند و تمامی رشته ها تنها یک زیرگروه دارند.
 3. دروس عمومی بنا بر مصوبه ی شورای انقلاب فرهنگی از کنکورهای سراسری حذف شده اند.
 4. نمرات امتحانات نهایی دارای تاثیر مستقیم بر کنکور سراسری هستند.

مشاوره کنکور تجربی در تهران

کنکور تجربی بدون کم و کاست سخت ترین و پرمخاطب ترین آزمون سراسری کشور است. رشته های محبوبی مانند دندانپزشکی، داروسازی، پزشکی، فیزیوتراپی، دامپزشکی، اتاق عمل، هوشبری، پرستاری، بیوتکنولوژی، رادیولوژی، مامایی، بینایی سنجی، شنوایی سنجی و ….. نظر داوطلبین را به خود جلب کرده است. بازار کار، میزان درآمد، فاصله کم فارغ التحصیلی و شغل، جایگاه اجتماعی و… از عواملی هستند که این رشته در ایران بسیار محبوب شده است.

در مرکز مشاوره تحصیلی آکو مشاورین پرتجربه ی ما با بیش ده ها رتبه ی سه رقمی و دو رقمی در خدمت دانش آموزان هستند. این افراد مشاورین رتبه های برتر کنکور تجربی بوده اند.

مشاوره کنکور انسانی در تهران

بعد از کنکور تجربی، کنکور انسانی پرمخاطب ترین گروه آزمایشی است. این زیرگروه نیز رشته هایی دارد که داوطلبین کنکور را به خود جلب می کند. از این دست رشته ها می توان به حقوق، روانشناسی، حسابداری،رشته های مدیریت در شاخه های مختلف، علوم قضایی، علوم تربیتی، مدکاری اجتماعی، روابط عمومی، ادبیات فارسی و…. نام برد. در این شاخه بیشترین میزان جذب دبیر در دانشگاه فرهنگیان نیز وجود دارد.

بسیاری از رشته های علوم انسانی در کشور ما شکوفا نبوده اند و به مرور زمان بهتر شده اند و این امر باعث شده تا بسیاری از دانش آموزان به این رشته گرایش پیدا کنند.

در مجموعه ی مشاوره تحصیلی در تهران زیر نظر مشاوره آکو مشاورین تخصصی انسانی بر عملکرد دانش آموزان نظارت دارند و برنامه ریزی می کنند.

مشاوره کنکور ریاضی در تهران

رشته ریاضی یکی از رشته هایی است که وقتی وارد آن می شوید باید عاشق آن باشید. در غیر اینصورت با توجه به شرایط و بازار کار آن خیلی موفق نخواهید بود. رشته ی ریاضی در دانشگاه دارای شاخه های متنوع بسیاری است. این شاخه برای مهاجرت نیز از سایر شاخه ها بهتر است. صرفاً قبول شدن در رشته ی ریاضی ملاک نیست بلکه در این رشته کجا و در چه دانشگاهی پذیرفته شوید مهم است.

اینکه تعداد داوطلبین کم اند و رقابت زیاد نیست بدین معنی نیست که قبولی راحت است، رقابت همچنان بر سر رشته های پرمخاطب در دانشگاه های برتر ایران داغ است. ما در مشاوره تحصیلی آکو برنامه ریزی و مشاوره تخصصی کنکور ریاضی را از پایه ی دهم به داوطلبین ارائه می کنیم.

مشاوره کنکور هنر و زبان در تهران

گروه های هنر و زبان به عنوان گروه های شناور در کنکور سراسری ایران مطرح هستند. این آزمون های سراسری خود دارای چالش های منحصر به فردی که نیاز به تخصص و تجربه دارند می باشد.

بهترین مشاوره تحصیلی و کنکور در تهران

کنکور هنر

کنکور هنر دارای دو آزمون عملی و تئوری است. آزمون تئوری همزمان با سایر آزمون های سراسری برگزار می گردد و شامل درک عمومی هنر، خلاقیت تصویری و درک عمومی ریاضی و فیزیک است و آزمون عملی بر حسب رشته حدود یک ماه پس از کنکور سراسری تیر ماه برگزار می گردد.

از چالش های مهم و بزرگ کنکور هنر می توان به عدم وجود منابع مشخص و دقیق اشاره کرد که مشاورین ما بهترین منابع را برای قبولی به شما معرفی خواهند کرد. همچنین آمادگی برای آزمون عملی نیز برنامه ریزی خواهد شد.

مشاورین کنکور هنر ما در تهران جشمشان را یکسال از شما برنخواهند داشت و بصورت سطح بندی شده منابع را به شما معرفی و ارائه می کنند. در برنامه ریزی تخصصی کنکور هنر پرتجربه هستند و حواسشان به همه چیز هست!

کنکور زبان

کنکور زبان با توجه به حذف دروس عمومی بسیار دشوارتر شده است. از جهت که شما باید در زبان انگلیسی حرفی برای گفتن داشته باشید تا بتوانید رتبه ی خوبی بیاورید. در کنکور زبان باید از نظر گرامری، دانش لغوی، مکالمه و متن عالی باشید بدین منظور باید منابع مشخصی را مطالعه کنید.

ویژگی های مشاوره تحصیلی آکو بهترین مرکز مشاوره تحصیلی در تهران

سیستم مشاوره تحصیلی آکو یک سیستم نتیجه محور است و دانش آموزان باید در این سیستم از نظر نمرات دروس تشریحی و درصدهای آزمون های تستی پیشرفت داشته باشند. در غیر اینصورت سیستم با داوطلب قطع همکاری خواهد نمود. از مهم ترین ویژگی های مشاوره تحصیلی آکو که تفاوت های این مجموعه را با دیگران مشخص می کند می توان به:

 1. طرح های مختلف مناسب برای همه ی اقشار جامعه
 2. امکان برگزاری مشاوره بصورت حضوری و آنلاین (تلفنی و تصویری با آخرین تکنولوژی)
 3. مشاورین پرتجربه و رتبه برتر
 4. برنامه ریزی هفتگی منحصر به فرد ( در برخی از طرح ها برنامه ریزی روزانه نیز داریم)
 5. چک روزانه گزارشات دانش آموزان و نظر دهی توسط شخص مشاور
 6. برگزاری آزمون های آنلاین با ارائه نمودار، درصد و …
 7. آنالیز گزارشات و ثبت و تحلیل آن ها
 8. آزمون های شخصیت شناسی و آینده پژوهی
 9. تماس با والدین منظم
 10. پرونده ی حرفه ای دانش آموزی
 11. پرسش شفاهی و آزمون حضوری
 12. پشتیبان رفع اشکال در صورت لزوم و نیاز
آزمون های روانشناسی

همچنین علاوه بر موارد فوق مشاورین ما به عنوان یک دوست و رفیق کنار دانش آموزان هستند و در موارد خاص قاطعیت لازم را به خرج می دهند. استمرار، پیگیری و نظارت از عواملی است که ما را بدون شک به عنوان بهترین مشاوره تحصیلی می شناسند.

آدرس و تلفن بهترین مرکز مشاوره در تهران کجاست؟

آدرس ما به عنوان یکی از بهترین مراکز مشاوره در شهر تهران: سهروردی شمالی، جنب پل سید خندان می باشد. جهت هماهنگی با 09125646234 تماس بگیرید.

مشاورین رتبه های برتر در تهران در کدام مرکز هستند؟

مشاوره تحصیلی آکو در تهران تیمی از بهترین مشاورین تحصیلی که مربیان رتبه های برتر کنکور بوده اند.

مجتبی سادات رسول

کتاب های زیادی خوانده ایم، افراد بسیاری دیده ایم و با بزرگان بسیاری هم کلام شده ایم. راه درست را نشانتان خواهیم داد

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن