پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

زندگی نامه بزرگان کنکور

بیوگرافی ادیب شیخ بهایی معلم عربی کنکور

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
4.8/5 - (9 امتیاز)

زمانی که صحبت از درس عربی می‌شود، همواره نام ادیب شیخ بهایی به عنوان یکی از بهترین معلم های عربی کنکور شناخته می‌شود. در حقیقت ایشان از بهترین استاد های عربی کنکور ایران هستند. ادیب شیخ بهایی این روزها در بین دوست داران عربی و داوطلبان کنکور معلم بسیار شناخته شده ای است و افراد زیادی روی او حساب باز می‌کنند. او به آسان سازی عربی در بین داوطلبان کنکور شهرت دارد. در ادامه درباره بیوگرافی ادیب شیخ بهایی در کنکور در مجله تخصصی مشاوره تحصیلی و کنکور آکو بیشتر برای شما صحبت خواهیم کرد.

برای شرکت در کلاس های حضوری ادیب شیخ بهایی با آموزشگاه تقویتی و کنکوری پرسا تماس بگیرید و از طریق شماره 02633408944 اولین جلسه را رایگان شرکت کنید.

ادیب شیخ بهایی معلم عربی کنکور

آقای ادیب شیخ بهایی دانش آموخته رشته حقوق از دانشگاه تهران است. او یکی از بهترین استاد های عربی کنکور ایران است. شاید برخی به صورت تجربی به سمت تدریس عربی آمده باشند، اما ایشان از معدود کسانی است که در این زمینه تحصیلات آکادمیک داشته و سپس به این کار مشغول شده است.

به همین دلیل ادیب شیخ بهایی را از بهترین های عربی کنکور میدانند. هرچند همانطور که همیشه گفته ایم هیچ بهترین و بدترینی در انتخاب استاد های کنکور وجود ندارد و همه چیز منحصرا وابسته به دانش آموز و روش یادگیری اوست. در ادامه در مورد بیوگرافی و رزومه درخشان ادیب شیخ بهایی معلم عربی کنکور ایران بیشتر برای شما صبحت خواهیم کرد.

معرفی ادیب شیخ بهایی معلم عربی کنکور

بیوگرافی ادیب شیخ بهایی

شهرت ادیب شیخ بهایی تنها به مسئله مدارج علمی محدود نمیشود و در مورد سوابق کاری و بیوگرافی شغلی ادیب شیخ بهایی نیز باید سخن گفت. آقای شیخ بهایی در حوزه کاری در مراکز مختلفی فعالیت داشته‌اند. استاد ادیب شیخ بهایی در استان‌های البرز و تهران معلم بسیار مشهور و معروف عربی کنکور هستند. از طرفی باید بیان کرد که ایشان از بهترین استاد های عربی کنکور هستند که به صورت پروازی نیز در سراسر ایران کار میکنند.

از سوابق کاری ادیب شیخ بهایی می‌توان به فعالیت در آموزشگاه‌های برتر تهران و کرج اشاره کرد. همچنین در شهرهایی نظیر تبریز، رشت و آبادان به صورت هفتگی کلاس‌های خود را برگزار می‌کنند.

شاید بتوان نقطه اوج کاری ایشان را در بحث تألیفات کتاب های کمک آموزشی آقای شیخ بهایی بیان کرد. آقای ادیب شیخ بهایی، مؤلف 5 جلد کتاب عربی کمک آموزشی در مقطع متوسطه دوم هستند. همچنین ویرایش 10 جلد کتاب در مقطع پایه از مهم‌ترین اقدامات علمی ایشان است. همه این موارد نشان از تسلط بالای ادیب شیخ بهایی روی مباحث درسی و به خصوص عربی کنکور دارد.

تدریس در شبکه‌های صدا سیما نظیر شبکه آموزش و حضور در دی وی دی ای برتر و به نام کشور از دیگر موارد مهم در رزومه کاری ادیب شیخ بهایی است.

نحوه تدریس آقای ادیب شیخ بهایی

عربی برای بسیاری از داوطلبان کنکور، فارغ از اینکه در چه رشته‌ای قصد کنکور دارند، عذاب‌آور و سخت خواهد بود. در حقیقت غول مرحله آخر درس های عمومی کنکور ، عربی خواهد بود. از این رو بهترین استاد عربی کنکور باید در دو جبه با ذهن داوطلب بجنگد. اول از همه آن که باید از نظر علمی و یادگیری فرد به خوبی بتواند برای کنکور آماده شود. دوم هم اینکه ذهن او را از مسئله غول بودن عربی پاک کند. پس تنها تدریس اثر گذار نیست. بلکه شخصیت خود دبیر مؤثر خواهد بود.

با همه این تفاسیر، استاد بهایی توانسته در هر دو زمینه نمره عالی از شاگردانش بگیرد. جامعه عربی کشور او را به عنوان فردی با سبک خاص می‌شناسند. در حقیقت ادیب شیخ بهایی در زمینه تدریس عربی کنکور توانسته با هر طیف دانش آموزی ارتباط بگیرد. این موضوع در اجرای برنامه درسی مد نظر خودش در درس عربی عالی بوده است.

ادیب شیخ بهایی بهترین استاد عربی کنکور ایران
بیوگرافی ادیب شیخ بهایی معلم عربی کنکور 6

 

از طرفی نحوه تدریس ادیب شیخ بهایی معلم عربی کنکور به صورت نیمه سنتی است. یعنی شاید مباحث از داخل کتاب برداشته شده باشد، اما نحوه انتقال کاملاً به روز بوده و از مثال‌های امروزی برای انتقال مفهوم استفاده می‌کند. همین موضوع باعث جا افتادن مطلب در ذهن دانش آموزان شده است. از طرفی دیگر صرفاً به دنبال درس دادن و رسیدن به سر فصل نیست. اگر کلاس نیاز به زمان برای هضم موضوع داشته باشد، از آن دریغ نخواهد کرد.

چند نکته کوتاه درباره بهترین استاد عربی کنکور

کلاس‌های ادیب شیخ بهایی عموما شخص محور نیستند. یکی از معضلات کلاس های کنکور عربی متکلم وحده بودن استاد در هنگام تدریس است. در حقیقت در این کلاس استاد صد در صد را خودش ارائه نمی‌دهد. گاهی از طریق بحث این مطلب را به 100 می‌رساند و گاهی دانش آموزان را مکلف به تدریس خواهد کرد. خودش نیز در کنار ارائه دهنده خواهد بود.

مورد بعدی که اهمیت دارد، موضوع سوال و جواب های کنکوری در کلاس های عربی ادیب شیخ بهایی خواهد بود. آقای شیخ بهایی در هر کلاس و برای شروع عربی، ابتدا چند سوال روی تخته می‌نویسد و در قالب پرسش و پاسخ سعی در یادآوری مطلب برای دانش آموزان کلاس خواهد داشت. همچنین از این طریق یک آزمونک برای افراد برگزار خواهد شد تا خود را محک بزنند.

از طرفی نکته مهم آقای ادیب شیخ بهایی معلم عربی کنکور، این است که در مقاطع پایه عالی عمل می‌کند. در حقیقت برخی از اساتید نمی‌توانند به صورت پایه‌ای بیان مطلب کنند. حتی برخی از بهترین استاد های عربی کنکور، فقط کنکوری می‌توانند تدریس و فعالیت کنند. در حالی که آقای بهایی به زبان مقطع پایه کاملاً آشنا بوده و در تفهیم موضوعات مختلف کار سختی را در پیش ندارد. نحوه برخورد بسیار خوب بوده و توانایی درک حال و هوای این رده سنی را به آسانی دارد.

[aparat id=’kr3Zh’]

عربی کنکور با ادیب شیخ بهایی مجازی یا واقعی

در دنیایی که همه افراد به نوعی با دنیای مجازی و صفحات اینستاگرام درگیر هستند، آقای ادیب شیخ بهایی، چنین دغدغه‌ای را ندارد. او از معدود اساتید مطرح است که در حوزه اینستا فعالیت خاصی ندارد. تمامی کانال‌های منتصب به ایشان نیز در اختیارشان نیست. برخی از آن‌ها با هماهنگی مجموعه‌هایی که با آنان در حال فعالیت است، تاسیس شده است.

بیوگرافی ادیب شیخ بهایی
بیوگرافی ادیب شیخ بهایی معلم عربی کنکور 7

 

از طرفی تمرکز وی روی فضای حقیقی بوده و خود را هیچ گاه علامه نمی‌داند و به قول خودش نکات جالبی از دانش آموزان خود یاد گرفته و در تدریسش استفاده کرده است. از طرفی باید عنوان کرد که اقای بهایی واقعاً فردی خوش برخورد و متواضع هستند. در بیوگرافی ادیب شیخ بهایی فقط و فقط تدریس عربی کنکور را میبینیم و جایی برای حاشیه ها و داستان های عجیب و غریب نیست.

بیشتر بخوانید: بهترین منابع عربی کنکور

مهم‌ترین ویژگی‌های تدریس

از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های تدریس آقای شیخ بهایی به شرح زیر است:

  • تدریس پر انرژی و خاص
  • استفاده از تکنیک‌های خاص و مثال‌های ساده برای تفهیم قواعد عربی
  • پیش بینی تست‌های احتمالی کنکور
  • تدریس به صورت خصوصی، گروهی و در قالب مولتی مدیا

نتایج دانش آموزان ادیب شیخ بهایی

در مجموعه به علت عدم فعالیت مجازی ایشان، شاید موارد مکتوبی وجود نداشته باشد، اما چیزی که مشخص است، این بوده که بسیاری از دانش آموزان ایشان از نتایج کنکوری خود در درس عربی رضایت کامل داشته‌اند. از طرفی بسیاری از دانش آموزان مقاطع پایه معتقد هستند که آموزش‌های ایشان بسیار اثر بخش بوده و نمره دریافتی آنان بر اثر مطالبی است که در مرور زمان از بین نخواهد رفت. زیرا عمق مطلب درک شده است. همچنین درآمد های میلیونی ادیب شیخ بهایی از کلاس های عربی در آموزشگاه های مختلف نشان دهنده فعالیت مثبت و موثر آنها است.

میزان درآمد ادیب بهایی

درباره درآمد ادیب شیخ بهایی معلم عربی کنکور اطلاعات دقیقی در دسترس نیست. اما می‌توان بیان کرد که گردش حساب ایشان بسیار زیاد خواهد بود. علت این است که راه‌های درآمدی ایشان در قالب تدریس در آموزشگاه‌ها، مدارس، به صورت مجازی و مهم‌تر از همه از طریق آموزشگاه خود است. تمامی این موارد را اگر کنار بگذاریم، کلاس‌های خصوصی ایشان را باید بیشتر منبع درآمد بهترین اتاد های عربی کنکور در نظر گرفت.

استاد ادیب شیخ بهایی بهترین معلم عربی کنکور
بیوگرافی ادیب شیخ بهایی معلم عربی کنکور 8

 

مزایا و معایب تدریس استاد ادیب شیخ بهایی

یکی از مشکلاتی که به تدریس استاد ادیب شیخ بهایی بهترین معلم عربی کنکور گرفته می‌شود، موضوع پایه درس دادن خواهد بود. یعنی اینکه در درس دادن بسیار ساده صحبت می‌کند. این موضوع در اویل هر تایم کلاسی می‌تواند برای افراد سطح بالا اذیت کننده باشد و موجب خستگی آنان شود. شاید موارد توضیح داده شده حتی در یک بازه زمانی کوتاه‌تر و بسیار آسان‌تر قابل جمع شدن باشد، اما خب اتفاق نیفتاده است و یکی از نارضایتی های اصلی شاگردان ادیب شیخ بهایی است.

به علاوه در کلاس‌های آنلاین کمی از کیفیت تدریس ادیب شیخ بهایی به بیان دانش اموزان کاهش پیدا کرده و آن گونه که او در کلاس‌های حضوری انرژی و شور را انتقال می‌داد، در کلاس ویدئویی وجود ندارد.

البته عدم وجود کلاس‌های با کیفیت آنلاین از دیگر معضلات بیان شده پس از کرونا بوده است. این به علت عدم وجود زیر ساخت‌ها در آموزشگاه‌ها است. حضور استاد ادیب شیخ بهایی برای کلاس عربی کنکور در آموزشگاه پرسا با هدف از بین بردن همین نقاط ضعف است.

مزایای تدریس ادیب شیخ بهایی آنقدر چشمگیر هستند که میتوان چند حاشیه کوچک یا بی کیفیتی کلاس های آنلاین وی را به راحتی نادیده گرفت. اکثر دانش آموزان در درس عربی ضعیف هستند و استاد خودش هم نمیتواند خیلی سریع پیش برود چون دانش آموز جا میماند. اما برخی این کند پیش رفتن و توضیحات خیلی گسترده را از معایب تدریس استاد ادیب شیخ بهایی میدانند.

مقایسه ادیب شیخ بهایی و محمد واعظی

از مهم‌ترین مواردی که در تدریس به استاد شیخ بهایی خرده گرفته شه است، بحث توضیح دادن مسائل بوده است. شاید سوال در اول کلاس کار خوبی باشد، اما دانش اموزان معتقد هستند که همه مباحث نیاز به سوال ندارد و سوالات باید سطح بالاتر باشد تا بتوان گفت جنبه آموزشی دارد.

این آسانی سوالات از نظر برخی از افراد صرفاً باعث اتلاف وقت خواهد بود و تاثیری در عملکرد فردی نخواهد داشت. مهمترین نکته در تدریس این معلم عربی کنکور پایین بودن سطح آموزشی ادیب شیخ بهایی به عنوان بهترین استاد عربی کنکور است.

شاید ادیب شیخ بهایی برای دانش آموزانی با پایه ضعیف تر بتواند بهترین استاد عربی باشد اما دانش آموزان ضعیف تر توانسته اند ارتباط خوبی با ایشان برقرار کند.

این درحالی است که استاد محمد واعظی عربی کنکور را برای قوی تر ها بهتر تدریس میکند. این دو استاد روش های کاملا متفاوتی برای تدریس دارد. مثلا استاد ادیب شیخ بهایی به اصطلاح زبان انگلیسی به صورت objective یا همان منفعل تدریس میکند. یعنی دانش آموز به گونه ای همراه خواهد بود که خودش به دنبال یادگیری است. بازی و شعر میتواند روش موثر تری برای یادگیری عربی باشد.

این درحالی است که سایر اساتید عربی را با توضیح قوانین یاد میدهند و قواعد عربی به ویژه برای داوطلبان انسانی که درس تخصصی عربی دارند، فرار و گیج کننده خواهد بود.

 نظر دانش آموزان در ادیب شیخ بهایی معلم عربی

همان طور که در این مقاله بیان کردیم نظرات گوناگون در مورد استاد هست. البته همگی معتقد هستند که سواد علمی ایشان بالا و برای دبیری در مقاطع پایه گزینه عالی هستند. حتی در مقطع کنکور نیز بسیاری روی توانایی او اتفاق نظر دارند.

البته برخی از افراد معتقد هستند که استاد ادیب شیخ بهایی برای رسیدن به درصدهای بالای 80 گزینه مطلوبی نخواهد بود. در حقیقت این لفظ نیز به خاطر همان توضیحات زیاد استاد برای جا افتادن مطلب مطرح می‌شود.

در مورد نوع تدریس همگی روی روان بودن اتفاق نظر دارند. از طرفی سوالات در کلاس عموماً به صورت تفصیلی توضیح می‌دهد و صرفاً به پاسخ درست بسنده نخواهد کرد.

مرکز مشاوره تخصصی کنکور آکو درباره ادیب شیخ بهایی میگوید

ادیب شیخ بهایی یکی از بهترین استاد های درس عربی کنکور است که در سراسر کشور تدریس دارد. تسلط روی عربی کنکور و پایه از نقاط برتری ایشان نسبت به بسیاری از دبیرها است. از طرفی نحوه تدریس ادیب شیخ بهایی معلم عربی کنکور ، روان و قابل فهم برای عموم دانش اموزان خواهد بود. بیوگرافی ادیب شیخ بهایی در ورطه کنکور نشان میدهد که او از متدهای مختلف در جهت رساندن مفهوم به دانش آموزان بهره می‌برد. برای مشاوره تخصصی کنکور میتوانید با ما در تماس باشید.

آدرس: کرج، مهرشهر، بلوارشهرداری، ابتدای خیابان 200 پلاک 355

تلفن تماس: 02633408944

تلفن تماس: 02691690517

اینستاگرام مرکز مشاوره تخصصی کنکور آکو

ادیب شیخ بهایی کیست؟

آقای ادیب شیخ بهایی معلم عربی است که با از رزومه کاری موفقی که دارد از بهترین استاد های عربی کنکور محسوب میشود.

واقعا ادیب شیخ بهایی بهترین معلم عربی کنکور است؟

همیشه نظرمان بر این بوده است که هیچ بهترینی در انتخاب منبع کنکور و معلم کلاس کنکور وجود ندارد. بهترین یا بدترین بودن استاد به نحوه یادگیری هر دانش آموز بستگی دارد. شاید آقای ادیب شیخ بهایی برای یکی بهترین استاد عربی کنکور باشد ولی برای دانش آموز دیگری یک معلم متوسط عربی شناخته شود!

معایب تدریس ادیب شیخ بهایی چیست؟

برخی از دانش آموزان ادیب شیخ بهایی میگویند که وی عربی را بسیار پایه ای و از سطح پایین شروع به درس دادن میکند و این کمی برای دانش آموزان قوی تر حوصله سر بر است. از تاثیر کیفیت پایین بستر های کلاس آنلاین بر تقلیل بازدهی در شرایط کرونا هم که نمیتوان چشم پوشی کرد!

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

‫7 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا