مقالات

تابستان یک کنکوری چگونه می‌گذرد؟!

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

در این مقاله می‌خواهیم بگوییم که تابستان یک کنکوری چگونه می‌گذرد؟! چه چیزهایی را یک کنکوری نباید در ایام تابستان از دست بدهد.

تابستان یک کنکوری چگونه می‌گذرد؟!

قطعاً شروعی خوب می‌تواند شما را به سمت پایانی خوش سوق دهد.

 در آزمون سراسری باتوجه‌به اینکه شاهد رقابت بالایی بین داوطلبان هستیم. کسانی عملکرد موفق­تری خواهند داشت که زودتر و بهتر درس‌خواندن خود را آغاز کنند. پس برای پیشی گرفتن از رقبای خود و داشتن مطالعه عمیق و مفهومی باید از تابستان شروع کنید.

تابستان این اجازه را به شما می‌دهد که زمان زیادی را به مطالعه اختصاص دهید و قدم‌های اصلی و بزرگ بردارید. فقط باید توجه داشته باشید برای سپری کردن یک تابستان خوب شما نیاز به برنامه­ای منظم و مفید دارید. تا با تعهد به آن برنامه بتوانید از زمان خود بهترین استفاده را داشته باشید.

در سال دوازدهم یا بهتر است بگوییم سال کنکور حجم مطالب درسی با سال‌های پیشین متفاوت است. زیرا علاوه بر دروس اختصاصی سال دوازدهم شما باید مباحث سال‌های گذشته را نیز بخوانید. نگاهی کوتاه و اجمالی به کتاب‌های درسی هر پایه به‌خوبی زیاد بودن حجم مطالب را نشان می‌دهد. بنابراین ضروری است که با برنامه­ای دقیق و منظم شروع به مطالعه کنید.

تفاوتی که سال دوازدهم با سال‌های دیگر دبیرستان دارد این است که آزمون‌های این سال به‌صورت تک پایه نیست. باید در چندین درس آمادگی داشته باشید تا بتوانید به نتیجه دلخواه خود برسید. از طرف دیگر در آزمون‌ها و آزمون سراسری زمان محدود بوده و شما نیازمند تمرین برای کسب مهارت هستید. چه خوب که یادگیری این مهارت را از تابستان شروع کنید.

سه ماه تابستان فرصت بسیار خوبی برای رفع نقاط ضعف درسی در دروس پایه و تثبیت نقاط قوت است. همچنین می‌توانید از این زمان برای جبران عقب‌ماندگی‌ها استفاده کنید و یادگیری‌های ناقص خود را به یادگیری کامل بدل کنید.

آزمون‌های آزمایشی در تابستان

سؤالی که ذهن خیلی از دانش­آموزان را درگیر می‌کند این است که در تابستان آزمون شرکت کنند یا نه؟

دراین‌رابطه باید گفت آزمون دادن در هر شرایطی می‌تواند برایتان مفید باشد اما معمولاً حجم بودجه‌بندی آزمون‌های تابستانه بالاست و ممکن است شما نتوانید خود را به همهٔ مطالب برسانید در این حالت نتیجه آزمون نباید شما را بی­انگیزه و آزرده‌خاطر سازد و شما باید تنها از برنامه آزمون برای پیشروی در دروس خود استفاده کنید و تلاش کنید از آزمون‌ها برای رفع اشکال و پیداکردن روش مطالعاتی مناسب استفاده کنید. همچنین این آزمون‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا قرارگیری در شرایط آزمون را از تابستان آغاز کرده تا در مهرماه بتوانید به‌طورجدی آزمون‌ها را پیگیری کنید و سنجش مناسبی از خود داشته باشید.

نمایش بیشتر

مجتبی سادات رسول

کتاب های زیادی خوانده ایم، افراد بسیاری دیده ایم و با بزرگان بسیاری هم کلام شده ایم. راه درست را نشانتان خواهیم داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا