نرم افزار انتخاب رشته

02633408944

تحلیل و برنامه ریزی دروس

تحلیل سوالات کنکور سال گذشته میتواند به داوطلبان کمک کند که برنامه ریزی دقیق تری باتوجه به بودجه بندی هر درس داشته باشند. به علاوه تغییرات کنکور 1402 و 1403 به قدری بوده است که واقعا بررسی تغییرات سوالات و بودجه بندی آنها بر همه داوطلبان کنکور و به ویژه در دوران جمع بندی کنکور واجب است!

البته جالب است بدانید که رتبه های برتر کنکور درباره بررسی بودجه بندی سوالات کنکور سال های قبل گفتن که ما در ابتدا وقتی میخواستیم مطالعه رو برای کنکور شروع کنیم، این بودجه بندی ها رو خوندیم و اولویت بندی درس ها رو هم بر همون اساس گذاشتیم!

تحلیل سوالات کنکور 1402 و کنکور دی 1401 بر اساس پاسخنامه های تشریحی سوالات انجام میگیرد و در برخی از مطالب حتی فایل تحلیل سوال به سوال هم برای شما عزیزان قرار داده شده است. همه مقالات تحلیل دروس کنکور توسط تیم مشاوره آکو به صورت اختصاصی نوشته شده است اما برای تحلیل سوال به سوال از اساتید برتر کنکور کمک گرفته ایم.

علاوه بر بررسی سطح سوالات در مطالب مرتبط با تحلیل و برنامه ریزی دروس کنکور، بودجه بندی سوالات و پیش بینی سوالات سال آینده نیز بررسی میشود و داوطلبان میتوانندبا تکنیک های برنامه ریزی و روش مطالعه دروس ارائه شده برنامه خاص خود را طراحی کنند.

هرچند که کمک گرفتن از مشاور کنکور برای دریافت برنامه هفتگی، در کنار آموزش تکنیک های کنکوری میتواند تاثیر بسزایی در افزایش اعتماد بنفس و صرفه جویی در وقت داشته باشد!

نکته دیگری که در تحلیل و بررسی دروس اهمیت دارد، بررسی سوالات امتحانات نهایی است! امسال قرار است برای همه دروس تخصصی و عمومی در پایه های دهم و یازدهم و دوازدهم ، امتحان نهایی داشته باشیم و همه ما میدانیم که بهترین راه حل برای موفقیت در امتحانات نهایی، بررسی سوالات سال های گذشته است.

البته که تغییرات سوالات امتحانات نهایی خرداد 1402 باتوجه به افزایش میزان تاثیر سوابق تحصیلی در رتبه کنکور، مشهود بود اما بررسی خط فکری طراحان و پی بردن به اهمیت متن دقیق کتاب درسی از دستاورد های تحلیل و بررسی دروس و سوالات امتحانات نهایی است که در همین دسته بندی مشاهده میکنید.

ضمنا در این مطالب میتواند به صورت تفکیکی روش برنامه ریزی برای درس خواندن برای کنکور و نهایی به صورت همزمان را نیز از زبان بهترین مشاور های تیم مشاوره آکو مشاهده کنید. اگر به دنبال مقاله های مشاوره ای بیشتری میگردید شاید بهتر باشه مقالات “مشاور من” را مطالعه کنید.

بارگذاری بیشتر