پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

خبر

ترمیم معدل تا 10 بار امکان پذیر است!

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
3.9/5 - (18 امتیاز)

خبر تمدید مهلت ترمیم معدل تا 10 بار برای داوطلبان این روز ها پیچیده است اما هنوز سازمان سنجش و وزارت آمزوش و پرورش رسما چیزی در زمینه ترمیم معدل کنکور اعلام نکرده است. باتوجه به نزدیک شدن به مهلت ثبت نام کنکور اردیبهشت احتمالا شرایط قطعی ترمیم معدل در دفترچه ثبت نام کنکور مرحله اول 1403 اعلام خواهد شد. دکتر بانکی پور نماینده مجلس و عضو شورای انقلاب فرهنگی در شب یکم آبان ماه 1402 یک پست در صفحه رسمی خود از قول وزیر آموزش و پرورش گفته است:

قطعا امتحانات مجدد امسال هم برگزار میشه. همونطور که گفته بودیم احتمال اینکه فرصت‌ ترمیم مجدد داده بشه زیاد هست و حتی ممکنه تا ده بار فرصت ترمیم معدل برای هر داوطلب در نظر گرفته بشه!

ترمیم معدل کنکور قرار است چند بار در سال برگزار شود؟

در حال حاضر که برای هر کنکور فقط یک بار فرصت ترمیم هست یعنی مثلا برای ترمیم معدل کنکور 1403 فقط در خرداد 1403 فرصت شرکت در امتحانات نهایی را خواهید داشت. اما ظاهرا باتوجه به اهمیت بیشتر امتحانات نهایی و تاثیر امتحانات نهایی در کنکور این روز ها، مجلس برای افزایش شانس داوطلبان در قبلوی کنکور، تمام تلاش خود را کرده است.

مصوبه مجلس برای کنکور هم که در هفته اول مهر اضطراب زیادی به داوطلبان وارد کرد هم نتیجه همین افت شدید رتبه و تراز کنکور 1402 بود.

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا