ترمیم معدل برای کنکور 1402

ترمیم معدل تا 10 بار امکان پذیر است!

3.9/5 - (18 امتیاز)

خبر تمدید مهلت ترمیم معدل تا 10 بار برای داوطلبان این روز ها پیچیده است اما هنوز سازمان سنجش و وزارت آمزوش و پرورش رسما چیزی در زمینه ترمیم معدل کنکور اعلام نکرده است. باتوجه به نزدیک شدن به مهلت ثبت نام کنکور اردیبهشت احتمالا شرایط قطعی ترمیم معدل در دفترچه ثبت نام کنکور مرحله اول 1403 اعلام خواهد شد. دکتر بانکی پور نماینده مجلس و عضو شورای انقلاب فرهنگی در شب یکم آبان ماه 1402 یک پست در صفحه رسمی خود از قول وزیر آموزش و پرورش گفته است:

قطعا امتحانات مجدد امسال هم برگزار میشه. همونطور که گفته بودیم احتمال اینکه فرصت‌ ترمیم مجدد داده بشه زیاد هست و حتی ممکنه تا ده بار فرصت ترمیم معدل برای هر داوطلب در نظر گرفته بشه!

ترمیم معدل کنکور قرار است چند بار در سال برگزار شود؟

در حال حاضر که برای هر کنکور فقط یک بار فرصت ترمیم هست یعنی مثلا برای ترمیم معدل کنکور 1403 فقط در خرداد 1403 فرصت شرکت در امتحانات نهایی را خواهید داشت. اما ظاهرا باتوجه به اهمیت بیشتر امتحانات نهایی و تاثیر امتحانات نهایی در کنکور این روز ها، مجلس برای افزایش شانس داوطلبان در قبلوی کنکور، تمام تلاش خود را کرده است.

مصوبه مجلس برای کنکور هم که در هفته اول مهر اضطراب زیادی به داوطلبان وارد کرد هم نتیجه همین افت شدید رتبه و تراز کنکور 1402 بود.

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طرح های مشاوره ای آنلاین