پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت برنامه ی 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

مشاور من

عوارض حذف دروس عمومی کنکور سال 1403 تازه مشخص میشود!

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

حذف دروس عمومی کنکور بزرگترین و مشهود ترین تغییر کنکور 1402 به بعد بود که در روز های بعد از برگزاری کنکور زمزمه های بازگشت دروس عمومی شنیده میشد. اما ظاهرا تصمیم حذف آزمون دروس عمومی از کنکور قطعی شده است و دانشگاه ها دارند برای این واقعه تدابیر خاصی می اندیشند!

خب دانشگاه های علوم پزشکی ایران که اکثرا هم دانشگاه های سطح بالایی از نظر رتبه دانشگاهی هستند منابع و رفرنس های زبان اصلی دارند و طبیعتا برای اینکه بتوانند دروس علوم پزشکی که بیشتر به زبان انگلیسی هستند را با موفقیت پشت سر بگذارند نیاز به چند واحد از دروس زبان خواهند داشت.

یکی از تغییرات عجیبی که قرار است از کنکور 1402به بعد انجام شود، آزمون اختصاصی زبان برای دانشجو های دانشگاه های سراسری علوم پزشکی است. یعنی مثلا دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای بچه هایی که در این دانشگاه انتخاب رشته میکنند و قبول میشوند، آزمون اختصاصی زبان انگلیسی برای ورودی های جدید برگزار میکنند و داوطلبان بر اساس این آزمون میتوانند وارد دانشگاه شوند و برای واحد های ترم یک بر اساس نمره این آزمون تصمیم گیری شود.

متن زیر را از زبان سخنگوی سازمان سنجش مطالعه نمایید:
قرار بر این است آزمون سطح بندی زبان توسط دانشگاه پذیرنده دانشجو طراحی و اجرا گردد و بر اساس نتایج آزمون و رشته تحصیلی با نظر شورای آموزشی دانشگاه دانشجویانی که مشمول گذراندن درس زبان پیش دانشگاهی می باشند، مشخص گردند.

حذف دروس عمومی کنکور 1402 یعنی برگزاری آزمون زبان علوم پزشکی برای ورودی های جدید!

بله! طبق اطلاعیه ای که در ادامه براتون میگذاریم، قراره دانشگاه های علوم پزشکی اعم از تمامی دانشگاه های توانبخشی، دانشگاه علوم پزشکی ارتش، دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله، شاهد، دانشگاه های فرهنگیان و تربیت مدرس و حتی دانشگاه های ازاد علوم پزشکی و سایر سازمان ها و دانشکده های علوم پزشکی برای دانشجو های ورودی 1402-1403 آزمون زبان علوم پزشکی برگزار کنند و مطابق با نتایج آن در انتخاب واحد ترم اول آنها درس زبان انگلیسی پیش دانشگاهی را برگزار کنند.

برای بررسی بیشتر این شرایط باید سایت اختصاصی دانشگاه های مربوطه را بررسی نمایید. اطلاعیه رسمی برگزاری این آزمون را که از سایت اخبار رسمی جامعه پزشکی در ادامه میبینید:

برگزاری آزمون اختصاصی زبان برای دانشجو های علوم پزشکی ورودی 1402

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا