پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

معرفی دانشگاه های کشور سراسری، آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی

دانشگاه های رشته داروسازی

معرفی دانشگاه های رشته داروسازی در ایران

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
4/5 - (6 امتیاز)

رشته داروسازی از زیر شاخه های علوم تجربی می باشد، بسیاری از داوطلبان گروه علوم تجربی که در آزمون سراسری شرکت می کنند از علاقمندان پر و پا قرص رشته داروسازی می باشند، اما برای پذیرفته شدن در این رشته با توجه به علاقمندان بسیاری که دارد تلاش قابل توجهی نیاز می باشد، در ادامه این مقاله تیم آکو را همراهی کنید تا با دانشگاه های رشته داروسازی در ایران بیشتر آشنا شوید.

فهرست مطالب

دانشگاه های رشته داروسازی

هدف از تربیت افراد داروساز کشف خاصیت مواد مختلف می باشد تا بتوانند به ارتقای سلامت جامعه کمک نمایند، دوره تحصیلی دانشجویان رشته داروسازی حدود 6 سال می باشد.

دانشگاه های داروسازی در ایران

در ایران دانشگاه های بسیاری می باشند که در رشته داروسازی را برای داوطلبان گروه علوم تجربی ارائه می دهند، برای پذیرفته شدن در این رشته و دانشگاه ها رسته نسبتا سطح بالایی نیاز می باشد و تلاش فراوانی را می طلبد، در این مقاله می توانید با تمام دانشگاه های رشته داروسازی در ایران آشنا شوید.

دانشگاه های دولتی رشته داروسازی

دانشگاه های دولتی یا سراسری از جمله دانشگاه هایی می باشد که تحصیل در آن ها کاملا رایگان می باشد و داوطلبی که در این دانشگاه ها پذیرفته می شود می تواند دوران تحصیل خود را بدون پرداخت هزینه ای طی نماید، بدیهی می باشد که برای پذیرفته شدن در این دانشگاه ها رتبه و تراز بهتری نیاز می باشد، در جدول زیر می توانید با رشته داروسازی در دانشگاه های دولتی که این رشته را ارائه می دهند همراه با ظرفیت آن ها در سال 1401 آشنا شوید.

نام دانشگاهظرفیتنام دانشگاهظرفیت
دانشگاه علوم پزشکی البرز – کرج40دانشگاه علوم پزشکی تهران120
دانشگاه علوم پزشکی کرمان53دانشگاه علوم پزشکی اصفهان65
دانشگاه علوم پزشکی اردبیل40دانشگاه علوم پزشکی مشهد70
دانشگاه علوم پزشکی همدان47دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی – تهران70
دانشگاه علوم پزشکی زنجان78دانشگاه علوم پزشکی شیراز70
دانشگاه علوم پزشکی مازندران – ساری40دانشگاه علوم پزشکی گیلان – رشت38
دانشگاه علوم پزشکی لرستان – خرم آباد34دانشگاه علوم پزشکی تبریز40
دانشگاه علوم پزشکی ارومیه31دانشگاه علوم پزشکی یزد50
دانشگاه علوم پزشکی زابل35دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس46
دانشگاه علوم پزشکی بیرجند35دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز58
دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله20دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه45
دانشگاه علوم پزشکی ایران25  

دانشگاه علوم پزشکی تهران

دانشگاه علوم پزشکی تهران یکی از برترین دانشگاه های ایران در زمینه علوم پزشکی می باشد که آرزوی اکثر داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی در آرزوی پذیرفته شدن در این دانشگاه می باشند. دانشکده داروسازی این دانشگاه قدیمی ترین دانشکده داروسازی تاسیس شده در کشور می باشد، این دانشکده در سال 1313 بنیان گذاری شده است.

دانشگاه های رشته داروسازی

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

این دانشگاه، دانشگاهی با سطح علمی بسیار بالا و اساتید به نام می باشد، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تا به امروز توانسته در زمینه علوم پزشکی و پیراپزشکی فعالیت های بسیار سطح بالایی داشته است، دانشکده داروسازی این دانشگاه نیز از قدیمی ترین دانشکده های داروسازی در ایران می باشد.

دانشگاه های رشته داروسازی

دانشگاه علوم پزشکی مشهد

دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال 1328 در استان خراسان رضوی بنا نهاده شد، بسیاری از بیمارستان های این استان زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعالیت می کنند، دانشکده داروسازی این دانشگاه در سال 1350 فعالیت خود را آغاز نموده است.

دانشگاه های رشته داروسازی

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی – تهران

این دانشگاه در استان تهران واقع شده است و برای پذیرفته شدن در آن باید رتبه و تراز بسیار مطلوبی کسب نمود، همچنین که رشته داروسازی نیز از رشته های پر طرفدار می باشد، دانشکده داروسازی این دانشگاه نیز زیر نظر دآن در سال 1366 شروع به کار کرده است.

دانشگاه های رشته داروسازی

دانشگاه علوم پزشکی شیراز

دانشگاه علوم پزشکی شیراز یک دانشگاه سراسری می باشد که در راستای تربیت افرادی که به رشته های علوم پزشکی علاقمند هستند فعالیت می کنند، همچنین از شروع به کار دانشکده داروسازی این دانشگاه بیش از 30 است که می گذرد.

شیراز

دانشگاه علوم پزشکی گیلان – رشت

دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز از دانشگاه های علوم پزشکی خطه شمال کشور می باشد، دانشکده داروسازی این دانشگاه در شهر رشت واقع شده است و هر ساله از بین علاقمندان به رشته داروسازی دانشجو می پذیرد.

دانشگاه های رشته داروسازی

دانشگاه علوم پزشکی تبریز

این دانشگاه در استان زیبای تبریز در سال 1324 توسط سید جعفر پیشه وری تاسیس شد و تا به امروز فارغ التحصیلان بسیاری را در رشته های مختلف به سطح جامعه فرستاده است، دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تبریز یکی از قدیمی ترین دانشکده های داروسازی در سطح کشور می باشد.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی یزد

دانشگاه علوم پزشکی یزد از دانشگاه های نسبتا سطح بالا در کشور می باشد که فعالیت خود را از بهمن ماه 1362 آغاز به کار نموده است، سال های بسیاری گذشت تا دانشکده داروسازی این دانشگاه آغاز به کار نموده است و حال تنها 13 ساال از تاسیس آن می گذرد.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس

دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس با عنوان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز شناخته می شود، دانشکده داروسازی این دانشگاه تازه تاسیس می باشد و از سال 1394 آغاز به کار کرده است.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز

دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در سال 1336 در استان خوزستان بنیان گذاری شد، دانشکده داروسازی این دانشگاه در سال 1354 شروع به پذیرش دانشجو نمود و تا به امروز نیز دانشجویان بسیاری دوران تحصیل خود را در این دانشگاه گذرانده اند.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

یکی دیگر از دانشگاه های رشته داروسازی در ایران دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه است، دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه دارای 9 دانشکده فعال می باشد که هر ساله از بین داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی پذیرش دانشجو دارد، دانشکده داروسازی این دانشگاه از سال 1381 شروع به پذیرش دانشجو کرده است.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی البرز – کرج

این دانشگاه از دانشگاه های علوم پزشکی تازه تاسیس می باشد، بنابراین دانشکده های این دانشگاه تماما تازه تاسیس و تازه کار می باشند، دانشکده داروسازی این دانشگاه نیز از سال 1395 آغاز به کار نموده است.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی کرمان

این دانشگاه نیز اکثر دانشجویان خود را از رشته علوم تجربی پذیرش می کند و در سال 1356 آغاز به کار نموده است و پس از ده سال نیز دانشکده داروسازی این دانشگاه تاسیس شد و در این رشته نیز پذیرش دانشجو انجام داد.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

این دانشگاه در سال 1372 توسط دکتر نورالدین پیر موذن آغاز به کار نموده است، 20 سال پس از آغاز به کار این دانشگاه دانشکده داروسازی آن نیز تاسیس شد و حال هر ساله در دفترچه انتخاب رشته این دانشگاه نیز در رشته داروسازی پذیرش دانشجو دارد.

دانشگاه های داروسازی در ایران

دانشگاه علوم پزشکی همدان

دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا در سال 1351 شروع به کار نموده است، دانشکده داروسازی این دانشگاه در سال 1387 تاسیس شد اما آغاز به کار رسمی آن از سال 1389 شروع شده است.

دانشگاه علوم پزشکی همدان

دانشگاه علوم پزشکی زنجان

این دانشگاه در سال 1366 به عنوان اولین دانشگاه علوم پزشکی در زنجان بنیان گذاری شد، چندین سال از شروع فعالیت دانشگاه علوم پزشکی زنجان گذشت تا دانشکده داروسازی آن بر پا شد، این دانشکده از سال 1385 در رشته داروسازی پذیرش دانشجو دارد.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی مازندران – ساری

دانشگاه علوم پزشکی مازندارن در شهر ساری واقع شده است، این دانشگاه مختص داوطلبان گروه علوم تجربی می باشد، دانشکده داروسازی این دانشگاه از سال 1373 شروع به کار نموده است.

دانشگاه های رشته داروسازی

دانشگاه علوم پزشکی لرستان – خرم آباد

دانشگاه علوم پزشکی لرستان در خرم آباد و در دهه هفتاد کار خود را شروع نموده است، دانشکده داروسازی این دانشگاه کار خود را در سال 1393 فعالیت خود را شروع کرده است.

دانشگاه های آزاد رشته داروسازی

دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در استان آذربایجان غربی واقع شده است، پایه های این دانشگاه از سال 1356 بنا نهاده شده است، اما دانشکده داروسازی این دانشگاه پس از سال های بسیار تاسیس شد، این دانشکده از سال 1391 آغاز به کار نمود.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی زابل

این دانشگاه در سال 1384 در استان سیستان و بلوچستان تاسیس شد، بنابراین یک دانشگاه تازه تاسیس می باشد، اما تنها با گذشت یکسال دانشکده داروسازی این دانشگاه نیز بنا نهاده شد.

دانشگاه علوم پزشکی همدان

دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

از دیگر دانشگاه های رشته داروسازی در ایران دانشگاه علوم پزشکی بیرجند است که از دانشگاه های خوب در زمینه علوم پزشکی در استان خراسان جنوبی می باشد، یکی از دانشکده های این دانشگاه دانشکده داروسازی آن می باشد که هر ساله از بین دانش آموزان گروه آزمایشی علوم تجربی پذیرش دانشجو دارد.

دانشگاه علوم پزشکی همدان

دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله

این دانشگاه زیر نظر سپاه پاسداران می باشد و دانشجویانی که در این دانشگاه پذیرش می شوند می توانند پس از فارغ التحصیلی به استخدام سپاه در بیایند، دانشکده داروسازی دانشگاه بقیه الله نیز در سال 1393 آغاز به کار نموده است.

دانشگاه علوم پزشکی همدان

دانشگاه علوم پزشکی ایران

این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه های علوم پزشکی کشور می باشد که در سال 1354 آغاز به کار کرده است، دانشکده داروسازی این دانشگاه اما سال ها بعد در سال 1394 فعالیت خود را شروع نمود.

دانشگاه علوم پزشکی همدان

دانشگاه های آزاد رشته داروسازی در ایران

دانشگاه های ازاد از جمله دانشگاه هایی می باشند که شهریه پرداز هستند و دانشجویان این دانشگاه باید برای هر ترم تحصیلی با توجه به مصوبه و نرخی که دانشگاه مشخص می کند اقدام به پرداخت شهریه نمایند، در ایران تنها چند دانشگاه آزاد وجود دارد که در رشته داروسازی پذیرش دانشجو دارد، در ادامه با این دانشگاه ها آشنا خواهید شد.

  1. دانشگاه آزاد اسلامی – واحد پزشکی تهران
  2. دانشگاه آزاد اسلامی – واحد دامغان
  3. دانشگاه آزاد اسلامی – واحد ایت الله املی

دانشگاه آزاد اسلامی – واحد پزشکی تهران

این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه های غیر دولتی در سطح کشور می باشد که هر ساله در زمینه های مختلف فعالیت دارد، ابتدای فعالیت این دانشگاه در سال 1363 با پذیرش 376 دانشجو صورت گرفت اما در حال حاضر هزاران دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه های رشته داروسازی

دانشگاه آزاد اسلامی – واحد دامغان

این دانشگاه یک دانشگاه جامع می باشد رشته داروسازی را نیز ارائه می دهد، این دانشگاه فعالیت خود را از سال 1364 شروع نموده است و تا به امروز نیز در رشته های مختلف پذیرش دانشجو داشته است.

دانشگاه های آزاد رشته داروسازی

دانشگاه آزاد اسلامی – واحد ایت الله املی

این دانشگاه در شهر آمل استان مازندارن واقع شده است، دانشگاه آزاد اسلامی – واحد ایت الله املی از سال 1387 شروع به پذیرش دانشجو کرده است.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی مازندران – ساری (پردیس خودگردان رامسر)

دانشگاه های پردیس خودگردان از دانشگاه های شهریه پرداز می باشد که پذیرفته شدن در آن دانش اموزان را موظف به پرداخت هزینه های نسبتا بالایی می کند، در ایران دانشگاه علوم پزشکی مازندران – ساری (پردیس خودگردان رامسر) در رشته داروسازی پذیرش دانشجو دارد.

برای آشنایی با دانشگاه رشته های مختلف دیگر می توانید مقالات زیر را مطالعه نمایید:

دانشگاه های رشته پزشکی در ایران

دانشگاه های رشته دندانپزشکی در ایران

انتخاب دانشگاه با مشاوران مرکز انتخاب رشته تخصصی آکو

داوطلبان آزمون سراسری پس از انتشار کارنامه اولیه خود در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور اقدام به انتخاب دانشگاه و رشته می کنند، رشته داروسازی نیز از رشته های بسیار پر طرفدار در گروه علوم تجربی می باشد، و برای پذیرفته شدن در آن باید حتما تلاش بسیار داشت و رتبه تراز خوبی کسب نمود، داوطلبانی که علاقمند به این رشته می باشند می توانند در زمان انتخاب رشته کد رشته محل مورد نظر خود را در فرم انتخاب رشته وارد نمایند، برای این کار می توانید با مشاوران ما در مرکز انتخاب رشته آکو در ارتباط باشید و سوالات خود را در زمینه انتخاب رشته کنکور و انتخاب دانشگاه با آن ها در میان بگذارید.

اینستاگرام مرکز مشاوره تخصصی آکو

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا