پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

معرفی دانشگاه های کشور سراسری، آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی

دانشگاه های رشته علوم آزمایشگاهی

چه دانشگاه هایی رشته علوم ازمایشگاهی را ارائه می دهند؟

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

رشته علوم آزمایشگاهی یکی از رشته های علوم تجربی می باشد، بسیاری از داوطلبن این گروه آزمایشی در زمان انتخاب رشته این رشته را برای ادامه تحصیل خود در دانشگاه انتخاب می کنند، این افراد در آزمایشگاه ها عمدتا به تشخیص بیماری ها و مشکلات جسمانی مراجعان می پردازد، اگر از علاقمندان به این رشته هستید در این مقاله با مرکز انتخاب رشته تخصصی آکو همراه باشید تا با دانشگاه های رشته علوم آزمایشگاهی آشنا شوید.

فهرست مطالب

انتخاب دانشگاه

رشته علوم ازمایشگاهی با استفاده از خون یا مایعات بدن اقدام به تشخیص بیکاری ها و مشکلات بدن می نماید، افرادی که در این رشته تحصیل می کنند با توجه به نمونه برداری از خون و مدفوع شخص و بررسی این نمونه ها به تشخیص در رابطه با بیماری های فرد می پردازند، البته که تشخیص گذاری اصلی بر عهده پزشک می باشد و آزمایشگاه تنها در این راه به پزشک کمک می نماید.

دانشگاه های رشته علوم ازمایشگاهی

در کشور ما ایران دانشگاه های بسیاری هستند که هر ساله از بین داوطلبان گروه علوم تجربی در رشته علوم آزمایشگاهی دانشجو می پذیرند، عمدتا افرادی که علاقمند به تحصیل در این رشته هستند باید رتبه تراز خوبی را کسب کرده باشند تا بتوانند در یکی از دانشگاه های سراسری کشور پذیرفته شوند.

دانشگاه های رشته علوم ازمایشگاهی

دانشگاه های دولتی رشته علوم ازمایشگاهی

اکثر دانشگاه های دولتی علوم پزشکی کشور هر ساله در این رشته پذیرش دارند، این دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو شرایطی از جمله کسب رتبه مناسب را دارند و در عوض تسهیلات رایگانی در اختیار دانشجویان خود قرار می دهند، در جدول زیر با دانشگاه ها و ظرفیت دانشگاه ها در رشته علوم آزمایشگاهی در سال ۱۴۰۱ آشنا خواهید شد.

نام دانشگاه ظرفیت نام دانشگاه ظرفیت
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ۲۳ دانشگاه علوم پزشکی یزد ۳۶
دانشگاه علوم پزشکی تبریز ۳۵ دانشگاه علوم پزشکی تهران ۴۵
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی – تهران ۵۰ دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۳۰
دانشگاه علوم پزشکی ایران ۲۸ دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس ۲۵
دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی – بجنورد ۲۰ دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ۲۲
دانشگاه علوم پزشکی همدان ۳۵ دانشگاه علوم پزشکی زنجان ۳۰
دانشگاه علوم پزشکی کرمان ۲۰ دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ۲۰
دانشگاه علوم پزشکی شیراز ۵۰ دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ۲۰
دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد ۲۵ دانشکده علوم پزشکی آبادان ۲۰
دانشگاه علوم پزشکی ارومیه ۲۵ دانشکده علوم پزشکی خمین ۱۵
دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ۲۰ دانشگاه علوم پزشکی زابل ۱۸
دانشگاه علوم پزشکی کاشان ۳۰ دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر ۱۸
دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ۲۵ دانشگاه علوم پزشکی گناباد ۲۰
دانشگاه علوم پزشکی بابل ۲۰ دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ۳۰
دانشگاه علوم پزشکی مازندران – ساری ۲۵ دانشگاه علوم پزشکی کردستان – سنندج ۲۵
دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ۲۸ دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ۲۰
دانشگاه علوم پزشکی قزوین ۲۵ دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان ۲۲
دانشگاه گیلان (محل تحصیل لنگرود) ۱۸ دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ۲۰
دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ۱۷ دانشگاه علوم پزشکی لرستان – خرم آباد ۳۳
دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه ۲۰ دانشگاه علوم پزشکی ایلام ۲۲
دانشگاه علوم پزشکی اراک ۳۰ دانشگاه علوم پزشکی گلستان – گرگان ۲۰
دانشکده علوم پزشکی سراب ۲۵ دانشکده علو پزشکی مراغه ۲۵
دانشکده علوم پزشکی سیرجان ۲۰ دانشگاه علوم پزشکی قم ۲۰
دانشگاه علوم پزشکی البرز ۲۷ دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران ۵
دانشگاه علوم پزشکی سمنان ۲۲ دانشگاه علوم پزشکی جهرم ۲۳
دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله ۵ دانشگاه علوم پزشکی دزفول ۱۸
دانشگاه علوم پزشکی فسا ۲۰ دانشگاه علوم پزشکی گراش ۲۲
دانشگاه علوم پزشکی بم ۲۰

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سال ۱۳۶۹ با پذیرش ۲۵ دانشجوی پزشکی فعالیت خود را اغاز نمود، رشته علوم آزمایشگاهی در دانشکده پیراپزشکی این دانشگاه ارائه می شود.

دانشگاه های رشته هلوم ازمایشگاهی

دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد

این دانشگاه نیز یکی از دانشگاه های رشته علوم آزمایشگاهی کشور می باشد که هر ساله از بین داوطلبان گروه ازمایشی علوم تجربی دانشجو می پذیرد.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی شیراز (محل تحصیل استهبان و داراب)

دانشگاه علوم پزشکی شیراز در شهر استهبان دارای یک دانشکده پیراپزشکی می باشد، این دانشکده زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی شیراز فعالیت می کند و هر ساله از بین داوطلبان در رشته علوم ازمایشگاهی دانشجو می پذیرد، دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این رشته پذیرش دارد.

دانشگاه علوم پزشکی شیراز دارای یک دانشکده پیراپیزشکی در شهر داراب میی باشد که در شرته علوم آزمایشگاهی پذیرش دانشجو دارد.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی مشهد

این دانشگاه دارای ۷ دانشکده، ۱۶ مرکز تحقیقاتی، ۲۸ بیمارستان و … می باشد، بنابراین یکی از دانشگاه های به نام کشور در زمینه علوم پزشکی و پیراپزشکی است، علاوه بر دانشگاه علوم پزشکی مشهد مجتمع آموزش عالی سلامت کاشمر نیز که زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعالیت می کند هر ساله در رشته علوم ازمایشگاهی پذیرش دانشجو دارد.

دانشگاه های علوم آزمایشگاهی

دانشگاه علوم پزشکی ایران

دانشگاه علوم پزشکی ایران از دانشگاه های بسیار به نام کشور در شهر تهران می باشد، این دانشگاه فعالیت خود را از سال ۱۳۵۴ آغاز نموده است، رشته علوم ازمایشگاهی یکی از رشته های ارائه دهنده این دانشگاه می باشد.

دانشگاه های رشته علوم ازمایشگاهی

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی – تهران

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از دانشگاه های بسیار به نام در شهر تهران می باشد، برای پذیرفته شدن در دانشگاه شهید بهشتی رتبه و تراز بسیار مناسبی نیاز است.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی تبریز

این دانشگاه در ابتدا فعالیت خود را با پذیرش ۱۷۹ دانشجو در چندین رشته شروع نمود، این دانشگاه با دانشگاه تبریز یک دانشگاه بود اما پس از مدتی فعالیت خود را به صورت مستقل ادامه داد.

دانشگاه های رشته علوم آزمایشگاهی

دانشگاه علوم پزشکی تهران

دانشگاه علوم پزشکی تهران ی دانشگاه در تهران می باشد که در اوایل صده ۱۴ شمسی اغاز به کار نمود، این دانشگاه برترین دانشگاه علوم پزشکی ایران می باشد.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی مازندران – ساری

پایه های دانشگاه علوم پزشکی مازندران از سال ۱۳۵۴ با عنوان آموزشگاه عالی مامایی ساری بنا نهاده شد، این دانشگاه هر ساله از بین داوطلبان علوم تجربی در رشته علوم پزشکی دانشجو می پذیرد.

این دانشگاه یک دانشکده پیراپزشکی در شهرز آمل نیز دارد که در آن نیز پذیرش در رشته علوم آزمایشگاهی صورت می گیرد.

دانشگاه های علوم ازمایشگاهی

دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز

دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در سال ۱۳۳۴ با نام دانشگاه گندی شاپور بنیان گذاری شد، این دانشگاه نیز از دانشگاه های رشته علوم ازمایشگاهی می باشد و هر ساله در این رشته پذیرش دانشجو دارد.

دانشگاه های رشته علوم ازمایشگاهیدانشگاه علوم پزشکی یزد

این دانشگاه در بهمن ماه ۱۳۶۲ آغاز به کار نموده است، این دانشگاه دارای ۱۰ دانشکده می باشد که هر ساله در رشته های مختلف پذیرش دانشجو دارد.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

این دانشگاه در ابتدا زیر نظر آمریکایی ها با ریاست دکتر وحدانی تاسیس شد، این دانشگاه با گذشت سالیان طولانی به دانشگاه ارومیه تبدیل شد و در حال حاضر در بین دانشگاه های علوم پزشکی ایران فعالیت می کند.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

این دانشگاه در ابتدا فعالیت خود را با تاسیس دانشکده مامایی و پرستاری آغاز نمود، دانشگاه علوم پزشکی سبزوار هر ساله در رشته علوم آزمایشگاهی پذیرش دانشجو دارد.

دانشگاه های رشته علوم ازمایشگاهی

دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

این دانشگاه در ابتدا با پذیرش ۵۰ دانشجو در رشته پزشکی و ۳۰ دانشجو در رشته پرستاری اغاز به کار نمود، این دانشگاه در حال حاضر در رشته علوم ازمایشگاهی دانشجو می پذیرد.

دانشگاه های رشته علوم آزمایشگاهی

دانشگاه علوم پزشکی البرز – کرج

دانشگاه علوم پزشکی البرز بیش از ۱۱ سال است که فعالیت خود را زیر نظر وزارت بهداشت آغاز نموده است، یکی از رشته های این دانشگاه رشته علوم ازمایشگاهی می باشد.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی همدان

این دانشگاه از سال ۱۳۵۱ آغاز به فعالیت نموده است، این دانشگاه دارای ۱۰ دانشکده می باشد که هر ساله از بین داوطلبان علوم تجربی دانشجو می پذیرد.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی کاشان

این دانشگاه از سال ۱۳۷۲ آغاز به کار کرد، این دانشگاه دارای ۵ دانشکده و ۱۰ مرکز تحقیقاتی می باشد و هر ساله در رشته علوم ازمایشگاهی پذیرش دانشجو دارد.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی گیلان – رشت (محل تحصیل پیرا پزشکی لنگرود)

دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سال ۱۳۶۵ آغاز به کار نموده است و دارای ۸ دانشکده می باشد که یکی از دانشکده های آن دانشکده پیراپزشکی شرق گیلان در لنگرود می باشد که هر ساله در رشته های مختلف پذیرش دانشجو دارد.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی سمنان

این دانشگاه بیش از ۳۰ سال است که زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور فعالیت می کند، ابتدای فعالیت این دانشگاه با پذیرش ۶۰ دانشجو در رشته پزشکی شروع شد.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی بابل

دانشگاه علوم پزشکی بابل یک دانشگاه دولتی در شمال کشور می باشد که در سال ۱۳۶۲ آغاز به فعالیت نموده است، این دانشگاه دارای ۸ دانشکده می باشد که رشته علوم ازمایشگاهی این در دانشکده پیرا پزشکی این دانشگاه ارائه می شود.

دانشگاه رشته علوم آزمایشگاهی

دانشگاه علوم پزشکی کرمان

این دانشگاه در چندین شهر استان کرمان دارای دانشکده می باشد که هر کدام از آن ها با توجه به ازمون سراسری دانشجو می پذیرد.

دانشگاه علوم ازمایشگاهی

دانشگاه علوم پزشکی اراک

این دانشگاه در سال ۱۳۶۵ در استان اراک بنا نهاده شد، این دانشگاه دارای ۷ دانشکده می باشد، یکی از دانشکده های این دانشگاه دانشکده شازند می باشد، این دانشگته یکی از دانشگاه های رشته علوم آزمایشگاهی کشور می باشد.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی – بجنورد

دانشگاه علوم پزشکی بجنورد در سال ۱۳۷۰ تنها یک دانشکده پرستاری بود که زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعالیت می کرد تا این که در سال ۱۳۸۷ توانست به عنوان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی خراسان شمالی فعالیت خود را ادامه داد.

دانشگاه های علوم ازمایشگاهی

دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه

این دانشگاه حدود ۹ سال است که در استان خراسان رضوی بنا نهاده شده است، فعالیت این دانشگاه در ابتدا تنها در رشته های مامایی و پرستاری آن هم زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی مشهد بود، این دانشگاه در سال ۱۳۹۳ فعالیت خود را به ضورت مستقل ادامه داد.

دانشگاه های رشته علوم ازمایشگاهی

دانشگاه علوم پزشکی دزفول

این دانشگاه نیز از دانشگاه های تازه تاسیس می باشد که فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ در استان خوزستان آغاز نموده است، این دانشگاه یکی از دانشگاه های رشته علوم آزمایشگاهی می باشد.

دانشگاه رشته علوم ازمایشگاهی

دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر

ایرانشهر یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان می باشد که دانشگاه علوم پزشکی این شهر با عنوان دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در سال ۱۳۹۲ آغاز به کار نمود.

دانشگاه علوم ازمایشگاهی

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دانشگاه سطح یک کشور در زمینه رشته های علوم پزشکی و پیراپزشکی می باشد، این دانشگاه دارای ۱۰ دانشکده می باشد که هر ساله از بین داوطلبان علوم تجربی در رشته های مختلف پذیرش دانشجو دارد.

دانشگاه رشته علوم ازمایشگاهی

دانشگاه علوم پزشکی گلستان – گرگان

دانشگاه علوم پزشکی گلستان در سال ۱۳۷۱ آغاز نموده است، در ابتدا فعالیت این دانشگاه زیر نظر دانشگاه مازندران بود و از سال ۱۳۷۶ به توانست به صورت مستقل فعالیت خود را ادامه داد.

دانشگاه علوم آزمایشگاهی

دانشگاه علوم پزشکی قزوین

این دانشگاه در سال ۱۳۶۳ آغاز به کار نمود و فعالیت این دانشگاه در ابتدا با پذیرش ۷۵ دانشجو در رشته پزشکی شروع شد، این دانشگاه در حال حاضر در رشته های بسیار مختلفی پذیرش دانشجو دارد.

دانشگاه های رشته علوم ازمایشگاهی

دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

دانشگاه علوم پزشکی زاهدان یکی از دانشگاه های علوم آزمایشگاهی می باشد که رتبه بندی ESI سال ۲۰۱۶ توانست رتبه ۱۲ را در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور کسب نماید.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

این دانشگاه در ابتدا با عنوان مدرسه عالی پرستاری ۲۵ شهریور کرمانشاه آغاز به کار نمود، در سال های متوالی این دانشگاه توانست ارتقا یابد و با نام دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه شناخته شد.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی جیرفت

دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از دانشگاه های تازه تاسی در استان کرمان می باشد، این دانشگاه در ابتدای شروع فعالیت خود زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی کرمان پذیرش دانشجو داشت، اما یک سال پس از گذشت تاسیس آن توانست به صورت مستقل به فعالیت خود ادامه دهد.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی زنجان

دانشگاه زنجان یکی از دانشگاه های سطح بالای کشور در رشمینه علوم پزشکی می باشد، دانشکده پزشکی این دانشگاه یکی از بیست دانشگاه برتر کشور می باشد.

دانشگاه های رشته علوم ازمایشگاهی

دانشگاه علوم پزشکی بم

این دانشگاه در سال ۱۳۸۹ زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور تاسیس شد، دانشگاه علوم پزشکی بم دارای ۳ دانشکده می باشد که در رشته علوم ازمایشگاهی نیز پذیرش دانشجو دارد.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در سال ۱۳۶۹ در استان کرمان تاسیس شد، این دانشگاه نیز در ابتدا زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی کرمان فعالیت می کرد و توانست در سال ۱۳۷۱ به صورت مستقل فعالیت خود را ادامه داد.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی قم

این دانشگاه در ابتدا با ۳ دانشکده فعالیت خود را آغاز نمود، اما در حال حاضر این دانشگاه دارای ۷ دانشکده می باشد و یکی از رشته های ارائه دهنده این دانشگاه رشته علوم آزمایشگاهی می باشد.

دانشگاه رشته علوم آزمایشگاهی

دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس

این دانشگاه یکی دیگر از دانشگاه های علوم ازمایشگاهی می باشد که فعالیت خود را از سال ۱۳۶۵ آغاز نمود، در ابنتدای فعالیت این دانشگاه ۹۵ دانشجو در رشته های مامایی و پرستاری داشت اما امروزه این دانشگاه توانسته در رشته های بسیاری پذیرش دانشجو داشته باشد.

دانشگاه علوم آزمایشگاهی

دانشگاه علوم پزشکی لرستان – خرم آباد

ابن دانشگاه در ابتدا تنها با عنوان یک دانشکده اقدام به پذیرش دانشجو می کرد اما با گذشت چند سال و نشان دادن توانایی خود توانست در سال ۱۳۷۲ فعالیت خود را با نام دانشگاه علوم پزشکی لرستان ادامه دهد.

دانشگاه های رشته علوم آزمایشگاهی

دانشکده علوم پزشکی گراش

دانشکده علوم پزشکی گراش یک دانشگاه دولتی می باشد که در جنوب استان فارس واقع شده است و هر ساله در رشته علوم آزمایشگاهی پذیرش دانشجو دارد.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی فسا

دانشگاه علوم پزشکی فسا دانشگاه سراسری می باشد که در سال ۱۳۵۶ آغاز به کار نمود، این دانشگاه دارای ۴ دانشکده می باشد که هر ساله در رشته های مختلف پذیرش دانشجو دارد.

انتخاب دانشگاه

دانشکده علوم پزشکی سراب

دانشکده علوم پزشکی سراب در استان آذربایجان شرقی قرار دارد، این دانشکده هر ساله از بین داوطلبان گروه علوم تجربی دانشجو می پذیرد.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

این دانشگاه در سال ۱۳۵۲ با عنوان آموزشگاه بهیاری فعالیت خود را اغاز نمود، در طی گذشت سال ها این دانشگاه توانست با عنوان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به فعالیت خود ادامه دهد.

انتخاب دانشگاه

دانشکده علوم پزشکی سیرجان

دانشکده علوم پزشکی سیرجان در سال ۱۳۸۹ با پذیرش ۱۹ دانشجو در رشته فوریت های پزشکی در شهر سیرجان استان کرمان فعالیت خود را آغاز کرد، این دانشگاه را می توان یکی از چندین دانشگاه علوم ازمایشگاهی کشور دانست.

دانشگاه علوم ازمایشگاهی

دانشگاه علوم پزشکی کردستان – سنندج

این دانشگاه از ابتدای فعالیت خود در سال ۱۳۶۵ با پذیرش ۷۶ دانشجو در رشته های علوم آزمایشگاهی و پرستاری فعالیت خود را شروع کرد، بنابراین می توان نتیجه گرفت این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های ارائه دهنده رشته علوم آزمایشگاهی می باشد.

دانشگاه رشته علوم آزمایشگاهی

دانشگاه علوم پزشکی ایلام

این دانشگاه در سال ۱۹۹۵ میلادی آغاز به کار نمود و ۱۴ دانشجو در رشته پرستاری داشت، این دانشگاه در حال حاضر دارای رشته های متفاوتی برای ارائه به دانشجویان دارد که یکی از آن ها رشته علوم ازمایشگاهی می باشد.

دانشگاه رشته علوم آزمایشگاهی

دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

دانشگاه علوم پزشکی اردبیل یکی از دانشگاه های معتبر در زمینه رشته های علوم پزشکی می باشد، رشته های ارائه دهنده این دانشگاه رشته مامایی، پزشکی، پرستاری و کاردانی علوم آزمایشگاهی و … بوده است اما امروزه این دانشگاه رشته های بسیار بیشتری برای ارائه به داوطلبان دارد.

دانشگاه های رشته علوم آزمایشگاهی

دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران

دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران از سال ۱۳۷۲ با دستور ایت الله خامنه ای آغاز به کار نمود، این دانشگاه نیز با قبول شرایطی در رشته علوم آزمایشگاهی پذیرش دانشجو دارد.

انتخاب دانشگاه

دانشکده علوم پزشکی مراغه

دانشکده علوم پزشکی مراغه یک دانشگاه تازه تاسیس کمی باشد که تنها ۱۰ سال است فعالیت خود را در زمینه پذیرش دانشجو شروع نموده است، این دانشکده تنها یک دانشکده پرستاری و مامایی می باشد که در رشته های پرستاری پیراپزشکی جذب دانشجو انجام می دهد.

دانشگاه های رشته علوم آزمایشگاهی

دانشگاه علوم پزشکی زابل

دانشگاه علوم پزشکی زابل یکی از دانشگاه های علوم ازمایشگاهی می باشد که در اوایل سال های فعالیت خود در رشته های بسیار محدودی فعالیت داشت، اما در حال حاضر این دانشگاه دارای ۵ دانشکده می باشد.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی جهرم

دانشگاه علوم پزشکی جهرم در سال ۱۳۵۶ آغاز به کار نمود و زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی شیراز بود، در ابتدا تنها با ۴۰ دانشجو در رشته پزشکی فعالیت کرد.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در استان کهگیلویه و بویر احمد واقع شده است،این دانشگاه یکی از دانشگاه های سطح دو کشور می باشد.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی آبادان

دانشگاه علوم پزشکی آبادان از سال ۱۳۹۰ به بعد آغاز به فعالیت کردند، البته باید این مساله را در نظر گرفت که اولین دانشکده پرستاری ایران در آبادان تاسیس شده بود.

دانشگاه های رشته علوم آزمایشگاهی

دانشگاه علوم پزشکی گناباد

دانشگاه علوم پزشکی گناباد یکی از دانشگاه هایی می باشد که در رشته علوم ازمایشگاهی پذیرش دانشجو دارد، تنها داوطلبانی می توانند در این دانشگاه پذیرفته شوند که در کنکور رشته علوم تجربی شرکت کرده باشند.

انتخاب دانشگاه

دانشکده علوم پزشکی خمین

خمین یکی از شهر های استان مرکزی می باشد، در این شهر دانشکده علوم پزشکی خمین بنیان گذاری شده است که یکی اترز دانشگاه های رشته علوم ازمایشگاهی به حساب می اید.

انتخاب دانشگاه

دانشگاه های ازاد رشته علوم ازمایشگاهی

دانشگاه های ازاد از جمله دانشگاه های غیر دولتی کشور می باشد که داوطلبان در صو.رت پذیرفته شدن در آن ها موظف به پرداخت هزینه می باشند، در ایران این دانشگاه ها فعالیت خود را از سال ۱۳۶۱ آغاز نموده اند و تعداد بسیاری از داوطلبان تحصیلات دانشگاهی در این دانشگاه ها تحصیل کرده اند، در ادامه با دانشگاه های آزادی که رشته علوم ازمایشگاهی را ارائه می دهند آشنا می شوید.

دانشگاه های ازاد رشته علوم ازمایشگاهی نشانی
دانشگاه ازاد اسلامی واحد علوم پزشکی تبریز نشانی : تبریز، سه راهی اهر جاده باسمنج، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم پزشکی تبریز
دانشگاه ازاد اسلامی واحد مرند نشانی : آذربایجان شرقی- مرند- میدان دانشگاه ، دانشگاه ازاد اسلامی واحد مرند
دانشگاه ازاد اسلامی واحد اذربایجان غربی نشانی : آذربایجان غربی، ارومیه، بلوار بسیج (جاده فرودگاه)، دانشگاه ازاد اسلامی واحد اذربایجان غربی
دانشگاه ازاد اسلامی واحد اردبیل نشانی : اردبیل – میدان بسیج – مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل
دانشگاه ازاد اسلامی واحد کاشان نشانی : کاشان، بلوار قطب راوندی، خیابان استادان، دانشگاه ازاد اسلامی واحد کاشان
دانشگاه ازاد اسلامی واحد پزشکی تهران نشانی : تهران – خیابان شریعتی – خیابان شهید خاقانی – خیابان عطاری مقدم – بن بست دانش – دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران
دانشگاه ازاد اسلامی واحد مشهد نشانی : ستان خراسان رضوی، مشهد، قاسم آباد (شهرک غرب) -بلوار امامیه – تقاطع استاد یوسفی – پردیس دانشگاه -ضلع شرقى- سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد
دانشگاه ازاد اسلامی واحد شاهرود نشانی : سمنان – شاهرود – تهران – شاهرود- بلوا دانشگاه – دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود
دانشگاه ازاد اسلامی واحد زاهدان نشانی : سیستان و بلوچستان، زاهدان، خیابان دانشگاه،مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان
دانشگاه ازاد اسلامی واحد کازرون نشانی : استان فارس. آدرس, کیلومتر ۵ جاده کازرون– بوشهر، دانشگاه ازاد اسلامی واحد کازرون
دانشگاه ازاد اسلامی واحد قم نشانی : قم، پردیسان، بلوار دانشگاه، دانشگاه ازاد اسلامی واحد قم
دانشگاه ازاد اسلامی واحد کرمانشاه نشانی : رمانشاه – میدان فردوسی – شهرک متخصصین – انتهای بلوار فرهیختگان – دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه (مجتمع امام خمینی (ره) )
دانشگاه ازاد اسلامی واحد گرگان نشانی : استان گلستان. آدرس, استان گلستان، گرگان، بلوار شهید کلانتری، خیابان دانشگاه، دانشگاه ازاد اسلامی واحد گرگان
دانشگاه ازاد اسلامی واحد لاهیجان نشانی : استان گیلان، لاهیجان، خیابان کاشف شرقی، دانشگاه ازاد اسلامی واحد لاهیجان
دانشگاه ازاد اسلامی واحد الیگودرز نشانی : استان لرستان، جاده کمربندی ـ میدان دانشجو، دانشگاه ازاد اسلامی واحد الیگودرز
دانشگاه ازاد اسلامی واحد بروجرد نشانی : استان لرستان، بروجرد، میدان نواب- خیابان یادگار امام(ره)، دانشگاه ازاد اسلامی واحد بروجرد
دانشگاه ازاد اسلامی واحد بابل نشانی : استان مازندران، بابل، کیلومتر ۳ بابل به قائمشهر، دانشگاه ازاد اسلامی واحد بابل
دانشگاه ازاد اسلامی واحد تنکابن نشانی : , استان مازندران، تنکابن، کیلومتر ۳ جاده چالوس، دانشگاه ازاد اسلامی واحد تنکابن
دانشگاه ازاد اسلامی واحد چالوس نشانی : استان مازندران، چالوس، خیابان ۱۷ شهریور ، روبه روی مسجد امام حسین(ع)، دانشگاه ازاد اسلامی واحد چالوس
دانشگاه ازاد اسلامی واحد ساری نشانی : ساری، میدان خزر، کیلومتر ۷ جاده دریا ( فرح آباد)، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری
دانشگاه ازاد اسلامی واحد اراک نشانی : استان مرکزی، اراک، میدان امام خمینی(ره)، بلوار امام خمینی (ره) ، شهرک دانشگاهی امیر کبیر دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک

در صورت علاقه به کسب اطلاعات در زمینه دانشگاه رشته های دیگر می توانید مقالات زیر را مطالعه کنید:

دانشگاه های رشته علوم تغذیه

دانشگاه های رشته فیزیوتراپی

دانشگاه های رشته پرستاری

انتخاب دانشگاه با مرکز انتخاب رشته تخصصی آکو

انتخاب رشته کنکور و انتخاب دانشگاه برای داوطلبان کنکور بسیار حائز اهمیت می باشد و داوطلبان باید نهایت دقت را برای انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر خود داشته باشند، کسب اطلاعات در رابطه با رشته های مورد علاقه و دانشگاه های مختلف می تواند در زمان انتخاب رشته بسیار کمک کننده باشد، مشاوران ما در مرکز مشاوره تخصصی اکو می توانند پاسخگوی تمام سوالات داوطلبان عزیز باشند.

اینستاگرام مرکز انتخاب رشته تخصصی آکو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
مشاوره تحصیلی کنکور زبان از صفر تا صد
ادامه در مرورگر
برای نصب روی افزودن به صفحه اصلی
افزودن به صفحه اصلی
مشاوره تحصیلی آکو
Get our web app. It won't take up space on your phone.
نصب
مشاهده این پست در...
مشاوره تحصیلی آکو
Chrome
افزودن مشاوره تحصیلی آکو به صفحه اصلی
بستن

برای تجربه ای بهینه در تلفن همراه، میانبر مشاوره تحصیلی آکو را به صفحه اصلی دستگاه تلفن همراه خود اضافه کنید

دکمه اشتراک وب را در وب سایت خود فعال یا غیرفعال کنید
افزودن به صفحه اصلی.