مشاور من

هر آنچه در مورد اردو مطالعاتی نوروز کنکور باید بدانید

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

شاید وقتی که صحبت از اردو مطالعاتی عید نوروز کنکور می‌شود، بسیاری از افراد بیان کنند که هیچ بهانه ای برای نرفتن به اردوی مطالعاتی نوروز در سال کنکور وجود ندارد و پانسیون های مطالعاتی عید به طور کامل و در هر حالتی برای شما مفید خواهد بود. در حقیقت این جمله مشکلاتی خواهد داشت و همه چیز به صورت کامل و ایده آل نخواهد بود و همه این موارد از انتخابی بد نشئت می‌گیرد. با ما همراه باشید تا موارد مختلفی که هنگام ثبت نام در اردو مطالعاتی عید نوروز کنکور باید مورد نظرتان باشد را برایتان بیان کنیم. اردو مطالعاتی عید نوروز کنکور مرکز مشاوره تخصصی کنکور آکو تا حد امکان این مشکلات را از سر راه برداشته است و بهترین شرایط برای درس خواندن شما فراهم شده است.

اردو مطالعاتی عید نوروز کنکور

اردو مطالعاتی عید نوروز کنکور

در حقیقت معایب اردو نوروزی، همگی از روز اول شکل خواهد گرفت. از همان موقعی که همه شعار میدهند که میخواهند روزانه 12 ساعت درس بخوانند! از معایب اردو مطالعاتی نوروز کنکور می‌توان همین شعارها دید. سخنانی که در اردو به یک دهم آن اهمیت داده نخواهد شد. حال شاید بپرسید که این سخنان چیست؟ در هنگام تحقیق چه المان‌هایی را باید در نظر بگیریم. چه چیزی اهمیت خواهد داشت. این نکته را توجه کنید که چه جیزی در اردو در قالب خدمات داده خواهد شد.

تعویض محیط در اردو های مطالعاتی عید

اولین مورد در بین نکات مهم انتخاب اردو نوروزی در سال کنکور ، دوری از محیط عادی خواهد بود. شاید برخی بیان کنند که این که بسیار عالی خواهد بود. همیشه این طور نیست. فکر کنید که به خانه خود عادت کرده‌اید و به یکباره جا به جا خواهید شد. یک سؤال به وجود می‌آید که در این منطقه آیا همه چیز وجود دارد؟

قطعاً چند نکته اساسی اذیتتان خواهد کرد. اولین موارد و شاید حساس‌ترین عوامل در محیط، گرما و نور پردازی باشد. زمانی که اردو خوبی انتخاب نکرده و بدون در نظر گرفتن نکات مختلف انتخاب می‌کنید، ممکن است که چنین مشکلی به وجود آید. در فصل بهار هوا به سرعت تغییر رنگ می‌دهد و اگر محیط آموزشی، سیستم گرمایش یا سرمایش مناسب نداشته باشد، مشکل زا خواهد بود.

نورپردازی در اردو مطالعاتی نوروز

در بحث نور سالن مطالعه بسیار حساس باشید. ابتدا در مورد میزان لامپ های روشنایی استفاده شده در سالن. هر چقدر کم یا زیاد باشد، در نهایت تاثیر مستقیم روی خستگی چشمان شما می‌گذارد که باعث خواهد شد که نتوانید میزان مطالعه کافی داشته باشید. این شدت الزاماً در تعداد لامپ نیست. بلکه نحوه قرار گرفتن روشنایی و در چشم بودن نیز می‌تواند اذیت کند. برخی از این موارد می‌تواند تأثیر به سزایی روی شما و دیدتان داشته باشد.

از طرفی دیگر نوع نور اهمیت بالایی خواهد داشت. در حقیقت پانسیون یا سالن مورد نظر برای اردو مطالعاتی عید نوروز کنکور باید متشکل از نور سفید و زرد باشد. البته برخی در اتاق مطالعه خود با تک رنگ عادت کرده‌اند. در مجموع این مسئله روی نحوه مطالعه فردی شما تأثیر بسیاری خواهد داشت. تا بخواهید به این مسئله عادت کنید، ممکن است که چند روزی طول بکشد.

تهویه و رفت و آمد در اردو های مطالعاتی عید

شاید وقتی خودتان درون یک اتاق در حال مطالعه هستید، همه چیز معمولی باشد و تنها خودتان باشید، اما از معایب اردو نوروزی این مورد است که چند نفر در یک محیط حضور دارند و در صورت عدم تهویه مناسب، می‌تواند شرایط بدی برای همه افراد به وجود آید. این تهویه باید همواره هوای سالم را پدید آورد و به صورتی نباشد که احساس ناخوشایند برا شما پدید آید. به علاوه در شرایط شیوع ویروس کرونا ، عدم تهویه مناسب و تجمع زیاد افراد در سالن میتواند خطر ابتلا به بیماری را افزایش دهد. کرونا گرفتن آخرین اتفاقی است که میخواهید در سال کنکور آن هم 3 ماه مانده به کنکور برایتان اتفاق بیوفتد!

پس برای انتخاب بهترین اردو مطالعاتی نوروزی در سال کنکور باید به تهویه محیط و البته بزرگی یا کوچکی سالن و رفت و آمد های موجود در محیط توجه کافی داشته باشید.

دوری از خانواده در اردو های نوروزی

در اردو نوروزی درست است که میزان مطالعه از صبح تا شب است و افراد در پایان تایم مطالعاتی به خانه می‌روند، اما برای برخی از افراد، با توجه به اینکه در عید هستند، می‌تواند دردسر ساز باشد. علت هم این است که عموماً شرایط مشابه را سپری نکردید و شاید همان دیدن خانواده در استراحت‌های ده دقیقه ای برای تعویض دروس مناسب باشد که از آن محروم هستند. این شرایط زمانی سخت تر میشود که در اردو های نطالعاتی 24 ساعته شبانه روزی شرکت کرده باشید و خانوادهدر مسافرت باشند. به همین دلیل است که در مرکز مشاوره تخصصی کنکور آکو پانسیون های شبانه روزی پیشنهاد نمیشود.

بیشتر بخوانید: پانسیون های روزانه بهتر است یا پانسوین های شبانه روزی

اردوی مطالعاتی عید نوروز کنکور

افراد حاضر در محیط درس خواندن در اردو عید

شاید این موضوع همچون شمشیر دو لبه باشد که به عنوان مزایا یا معایب اردو نوروزی محسوب شود. در حقیقت این حالت به این صورت خواهد بود که برخی از افرادی که با شما در اردو هستند شاید اهداف مشترکی نداشته باشند یا اینکه نتوانید با سبک مطالعاتی و رفتاری آنان کنار بیایید.

این مورد از مهم‌ترین فاکتور ها برای بهترین بودن یا نبودن اردوی مطالعاتی نوروزی عید برای کنکوری ها میباشد. درواقع همراهان شما مشخص کننده نتیجه یک اردو مطالعاتی خواهد بود. البته نظارت حلقه مفقوده است که در اینجا بیش از پیش نقشش مشخص خواهد شد. گاهی باز و بسته شدن درب یا حتی جا به جا شدن صندلی میتواند در طولانی مدت بسیار اذیت کننده باشد. هر چقدر محیط مطالعه نفرات بیشتری داشته باشد، این موارد قطعا بیشتر خواهد بود که روی تمرکز هنگام درس خواندن بسیار موثر خواهد بود.

غذا و میان وعده در اردوی مطالعاتی نوروز

در حقیقت عامل مهم دیگر در بین عیوب خواهد بود. در این حالت عموماً بسیاری از مراکز از گرم کن غذا استفاده نمی‌کنند که باعث می‌شود، مجبور شوید تمام دوره را با غذای سرد سپری کنید که این موضوع طبق تحقیقات صورت گرفته به صورت مستقیم روی کیفیت مطالعه بعد از ناهار اثر می‌گذارد.

همچنین امکان پایین آمدن قند خون ببا خوردن مداوم غذاهای آماده و فست فود زیاد خواهد شد. علت هم مشخص است، زیرا وقتی غذا سرد باشد، شاید یک الی دو وعده نان و پنیر و گردو باشد که بسیار مغذی است، در غیر این صورت اقدام به خوردن سوسیس و کالباس خواهید کرد که فاقد ارزش غذایی است و در نتیجه به سرعت گشنه خواهید شد.

گروه دیگر نیز به خاطر عدم گرم کن، غذا با خود به همراه ندارند که باعث خروج از مجموعه مطالعاتی و خرید خواهد شد که همین موضوع می‌تواند وقت بیشتری بگیرد و حتی ناچار شوند که از زمان استراحت بعد ناهار برای رسیدن به مباحث نوشته شده در برنامه بزنند که در نتیجه کیفیت کاهش خواهد یافت.

گروه سوم نیز کسانی هستند که در طول مدت اردو مطالعاتی نوروز از گرم کن بهره می‌برند. البته در صورتی که محل مطالعه با میز غذا خوری یکسان باشد، بسیار بد است. علت این است که بعد از صرف ناهار، بوی غذا در محیط تا مدتی بعد باقی خواهد ماند، حال هر چقدر تهویه خوب باشد، بو باقی مانده و در نتیجه کیفیت تایم مطالعاتی اول را کاهش خواهد داد.

حضور دوستان و دیگر داوطلبان در اردوی نوروزی کنکور موثر بر کیفیت مطالعه

ساعت مطالعاتی در اردو نوروزی عید

واقعیتی است که دانش آموزان برای مطالعه موثر در دوران عید باید ساعت مطالعه بالاتری نسبت به روزهای عادی  داشته باشند و قطعاً فراتر از 6 ساعت خواهد بود. اما آیا همه کسانی که در اردو حضور دارند، تمام ساعات مطالعاتی را می‌خوانند؟ قطعاً جواب خیر خواهد بود. در حقیقت در این زمان، برخی کامل و برخی دیگر به صورت نصفه به مطالعه خواهند پرداخت.

در نهایت این دانش آموزان سر به هوا تایم اضافه آورده و ممکن است که شرایط اردو را بهم بریزند. این افراد عموماً چون حق خروج از مجتمع را ندارند، عاملی مخرب روی کیفیت درس خواندن بقیه خواهند بود.

البته نکته دیگر میزان ساعت مطالعاتی خواهد بود. شاید بتوان گفت که یک سال است و هر چقدر که فشار بیاوریم بهتر خواهد بود، اما باید به خوبی پخش شده باشد. یافتن نقطه بهینه و اوج کارایی ذهن یک هنر است. به گونه ای که تا 90 روز آینده در این شرایط باقی بماند. این مورد نیز عموماً از مواردی است که اگر مشاور آن را مدیریت نکند، می‌تواند نتیجه بسیار بدی را به همراه داشته باشد.

نبود مشاور از عیوب اردو

در اردو مطالعاتی عید نوروز کنکور باید هر روز مشاور وجود داشته باشد. حال بدتر از نبود مشاور، بحث وجود مشاور چرخشی خواهد بود. برخی از مراکز در طول مشاوره از چند مشاوره بهره می‌برند و اگر سوال داشته باشید، باید به مشاور آن روز بسنده کنید و شاید حرف‌هایی کاملاً متضاد با مشاور بعدی یا قبلی بزند.

ممکن است که در مورد عید وعده داده شود که با این میزان مطالعه حتماً چنان نتیجه ای به دست خواهد آمد. در حالی که به هیچ وجه به این صورت نخواهد بود. این موضوع علاوه بر یک دورغ بزرگ، قطعاً عیب بزرگتری نیز خواهد داشت و آن هم افزایش فشار روی فرد است.

شاید اردو بتواند یک نفر را از ده به 19 برساند، اما قطعاً خود فرد باید تلاش کند و همه چیز از صفر تا صد با مجموعه نخواهد بود. در حقیقت اراده و همچنین ادامه درس خواندن برنامه ریزی شده بعد عید خواهد بود که می‌تواند تاثیر اردو را نشان دهد.

برنامه ریزی تستی برای عید نوروز

از دیگر سخنان بحث اردوی نوروزی مطالعاتی صرفا برای درس خواندن تستی خواهد بود. این مورد را به شدت پرهیز کنید. عید صرفاً زمان تست نیست. بلکه باید مکملی از تست و تشریح باشد. در طول اردوی نوروزی پیش از کنکور باید علاوه بر بالا بردن مهار تست زنی، نقاط ضعف را بپوشانید. قطعاً کسی که نتایج عالی هم می‌گیرد در برخی موارد لنگ می‌زند و باید به سراغ تشریحی برود.

مرکز مشاوره تخصصی کنکور در کرج

مرکز مشاوره تخصصی کنکور آکو درباره اردوی مطالعاتی نوروزی کنکور میگوید

معایب اردوی نوروزی عید در سال کنکور شاید بیشتر به محیطی که انتخاب می‌شود، معطوف گردد. در حقیقت نفس کار کاملاً خوب و مفید خواهد بود و این انتخاب افراد است که همه چیز را خوب یا بد خواهد کرد. خودتان را بسنجید، اردو و امکانات و فضای مطالعاتی را بررسی کنید و سپس تصمیم بگیرید. این دوران زمان حساسی در کل زندگی شما خواهد بود و فقط به حرف یک مشاور یا ثبت نام کننده اعتماد نکنید و با تحقیقات میدانی توسط خودتان، همه چیز را از نزدیک لمس کنید.

مجتبی سادات رسول

کتاب های زیادی خوانده ایم، افراد بسیاری دیده ایم و با بزرگان بسیاری هم کلام شده ایم. راه درست را نشانتان خواهیم داد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا