پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت برنامه ی 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

دانلود آزمون های آزمایشیآزمون های سنجش

برنامه راهبردی سنجش 1402 – 1403

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
2/5 - (4 امتیاز)

سازمان سنجش هر سال برای آماده کردن متقاضیان کنکور, آزمون های چند مرحله ای را برگزار می کند. این آزمون ها برای همه پایه های تحصیلی طراحی شده و به صورت کلی برای پایه های دهم و یازدهم و دوازدهم برگزار میشود. آزمون های آزمایشی پایه دهم در 10 مرحله، یازدهم در 12 مرحله و دوازدهم در 14 مرحله برگزار می شود.

دانلود اطلاعیه تاریخ برگزاری آزمون های سنجش

آنطور که برنامه راهبردی آزمون ها را تقسیم بندی کرده است، برای هر سه پایه آزمون های مرحله ای و آزمون های جامع وجود دارد. آزمون های مرحله ای مطابق بودجه بندی اعلام شده برگزار میشود و آزمون های جامع برای دهم و یازدهم کل کتاب های همان پایه است و برای پایه دوازدهم از آزمون 31 فروردین 1403 تا آزمون 1 تیر 1403 بودجه بندی مطابق کنکور و از کل کتاب های مقطع متوسطه دوم سوال مطرح خواهد شد.

کنکوری ها با استفاده از برنامه راهبردی سنجش می توانند برنامه ریزی کرده و با شرکت کردن در آزمون های سازمان سنجش مهارت و توانایی شان را در هنگام آزمون نهایی کنکور بررسی کنند. یا برای دانلود آزمون های آزمایشی سنجش به تفکیک تاریخ برگزاری کلیک کنید.

تعاونی کارکنان سازمان سنجش برای همه ازمون ها یک فایل پی دی اف منتشر کرده است که لینک دانلود آن را برای شما قرار میدهیم . اما برای دانلود برنامه های تفکیک شده پایه ای و رشته ای میتوانید در ادامه با تیم مشاوره تحصیلی کنکور اکو همراه باشید.

دانلود فایل pdf بودجه بندی آزمون های سنجش 1402

دفترجه بودجه بندی آزمون های آزمایشی سنجش

برنامه راهبردی سنجش 1402 – 1403

در ابتدای بودجه بندی آزمون های سنجش ذکر شده است که باتوجه به انتشار برنامه راهبردی این مجموعه در ابتدای تیر ماه و پیش از انتشار تغییرات کنکور 1403 احتمال ایجاد تغییرات جزئی در برنامه راهبردی سنجش 1402 وجود دارد. اما به هرحال در این بودجه بندی آزمون های سنجش 1402 رشته های تجربی و ریاضی و انسانی را به تفکیک دهم و یازدهم و دوازدهم برگزار میکند و برای رشته های هنر و زبان برنامه آزمون های یازدهم و دوازدهم یکسان است.

آزمون های پایه دهم کلا یک فاز کلی دارد و تابستان و آزمون های مرحله ای از سایر آزمون های آزمایشی سنجش برای پایه اول متوسطه دوم از هم جدا نمیشوند. اما یازدهم و دوازدهم شامل آزمون های فاز تابستانه، فاز مرحله ای و فاز جامع دارند.

یازدهمی ها دو نوبت آزمون تابستان دارند و 10 مرحله باقی مانده نیز به 8 آزمون مرحله ای و 2 آزمون جامع یازدهم تقسیم میشضود. که البته برای گروه های آزمایشی هنر و زبان اینطور نیست. یازدهم و دوازدهم هنر این یکسان بودن بودجه بندی آزمون های سنجش را برای رشته زبان میتوان تا حدودی درک کرد. این داوطلبان به هرحال میبایست سطح مشخصی از زبان را در پایه یازدهم داشته باشند تا بتوانند به فکر موفقیت در کنکور زبان باشند اما این حرکت برای داوطلبان کنکور هنر کمی غیر منطقی به نظر میرسد.

تنها تفاوت آزمون های ازمایشی پایه یازدهم و دوازدهم هنر و زبان دو مرحله ای بودن آزمون های جامع برای یازدهمی ها است.

شاید یکی از علت ها همین دلیل است که آزمون های آزمایشی سنجش هرگز به عنوان بهترین آزمون های آزمایشی کنکور شناخته نشد و همیشه قلمچی توانسته است مخاطبان بیشتری را در طی سال یه سمت خود بکشد. هرچند که البته آزمون های جامع سنجش که بعد از عید و تقریبا از اواخر فروردین برای کنکوری ها برگزار میشود هرگز اهمیت خود را در میان داوطلبان از دست نداده است. برنامه راهبردی آزمون های سنجش 1402 را میتوانید در جدول زیر دانلود کنید.

بودجه بندی آزمون های سنجش پایه دهم 1402

از آنجا که آزمون های سنجش پایه دهم در تابستان برگزار نمیشوند و اولین آزمون آزمایشی سنجش برای پایه دهم 28 مهرماه 1402 برگزار میشود. میتوان برنامه راهبردی هر رشته را در یک فایل یک صفحه ای خلاصه کرد. بودجه بندی آزمون های سنجش 1402 برای پایه دهم را در ادامه میتوانید مشاهده کنید.

برنامه راهبردی آزمون سنجش دهم تجربی
برنامه راهبردی آزمون سنجش دهم انسانی
برنامه راهبردی آزمون سنجش دهم ریاضی

برنامه راهبردی آزمون سنجش 1402 برای پایه یازدهم

همانطور که گفته شد یازدهمی ها دو فاز آزمون دارند. آزمون های تابستانی و آزمون های مرحله ای که از 28 مهرماه 1402 شروع میشود و تا 21 اردیبهشت 1402 با آزمون های جامع کل کتاب پایان میابد. بچه های یازدهم یک مرحله آزمون جامع دارند در تصویر زیر برنامه آزمون های سنجش را برای تابستان یازدهمی ها مشاهده میکنید. یازدهمی های هنر و زبان بودجه بندی جداگانه ندارند و میتوانند مباحث مورد آزمون را در بخش دوازدهم هنر و زبان مشاهده کنند.

در تصویر زیر برنامه دو مرحله آزمون تابستانه یازدهم انسانی و ریاضی و تجربی را مشاهده میکنید.

آزمون های سنجش تابستان  1402 پایه یازدهم

میتوانید فایل برنامه راهبردی آزمون های سنجش 1402 را برای پایه یازدهم و آزمون های مرحله ای به تفکیک رشته های تجربی و ریاضی و انسانی در جدول زیر دانلود کنید.

بودجه بندی آزمون های سنجش – یازدهم تجربی – 1402
بودجه بندی آزمون های سنجش – یازدهم ریاضی – 1402
بودجه بندی آزمون های سنجش – یازدهم انسانی – 1402

برنامه آزمون های سنجش 1402 برای کنکوری های

دوازدهمی ها هم همانطور که گفته شد دو مرحله آزمون تابستانه دارند که در تواریخ 20 مرداد و 10 شهریور 1402 برگزار میشود. این آزمون ها را میتوان آزمون های جمع بندی پایه دانست که بودجه بندی آنها را به صورت رشته به رشته در ادامه مشاهده میکنید. دوازدهمی های هنر و زبان هم مثل همیشه مورد ظلم واقع شده اند و آزمون تابستانه ندارند.

این درحالی است که برنامه راهبردی آزمون های قلمچی برای دوازدهمی های هنر و زبان هم آزمون های دو هفته یکبار تابستانه در نظر گرفته است. برای دانلود فایل پی دی اف برنامه آزمون های آزمایشی سنجش پایه دوازدهم میتوانید از طریق جدول زیر اقدام کنید.

برنامه بودجه بندی آزمون های سنجش تابستان 1402 برای کنکوری ها

در بودجه بندی آزمون های سنجش برای دوازدهمی ها بعد از دو آزمون تابستانه ای که مثل هر آزمون آزمایشی دیگری به بررسی و مرور پایه های دهم و یازدهم میپردازد، سعی کرده است در کنار دهم و یازدهم پیشروی در دروس دوازدهم را هم در برنامه کاری خود قرار دهد. که البته منطقی اما کمی دیر است است.

به نظر ما (تیم مشاوره تحصیلی آکو) برنامه ویژه تابستان کنکور ماز کمی معقول تر و آهسته تر پیش میرفت و از آنجایی که لقمه های درسی کوچکتری را در بر میگرفت، خستگی کمتری را هم در پیش داشت. به علاوه در برنامه بودجه بندی آزمون های ماز دراولین آزمون بعد از شروع سال تحصیلی حجم کمتری از کتاب های دوازدهم مورد آزمون است و بیشتر روی جمع بندی تابستان متمرکز هستند که این اطمینان خاطر بیشتری از یادگیری موثر در دوران تابستان به داوطلبان میدهد.

به هرحال ما اینجاییم تا برنامه راهبردی سنجش را در اختیار داوطلبان قرار دهیم و قرار به مقایسه آزمون های آزمایشی کنکور باهمدیگر نیست. پس بهتر است فایل بودجه بندی آزمون های سنجش را برای دوازدهمی ها از جدول زیر دانلود کنید و برای ثبت نام در آزمون های سنجش از طریق سایت رسمی آزمون های سنجش اقدام نمایید.

بودجه بندی آزمون های سنجش 1402 – دوازدهم تجربی
بودجه بندی آزمون های سنجش 1402 – دوازدهم ریاضی
بودجه بندی آزمون های سنجش 1402 – دوازدهم انسانی
بودجه بندی آزمون های سنجش 1402 – یازدهم و دوازدهم هنر
بودجه بندی آزمون های سنجش 1402 – یازدهم و دوازدهم زبان

آزمون های سنجش را انتخاب کنیم؟

برای روز های جمع بندی بی شک آزمون های سنجش میتوانند بهترین انتخاب باشند اما برای برنامه ریزی درس خواندن در طول سال آزمون های سنجش نمیتوانند به اندازه کافی روی مطالعه هفتگیت کنترل داشته باشند.

بهتره اگه رشته تجربی هستی آزمون های آنلاین ماز یا خیلی سبز رو به عنوان آزمون های دائمی کل سالت ثبت نام کنی که هم سطح بالاتری در این رشته دارند و هم به خاطر آنلاین بودنشون تایم کمتری برای رفت و آمد نیاز دارند و بلافاصله بعد از اتمام آزمون میتونی تحلیلت رو شروع کنی.

اما برای رشته انسانی قلمچی بهترین گزینه است و برای رشته های ریاضی و زبان اما پیشنهاد ما همان آزمون هایآزمایشی سنجش هست که توانسته نزدیک ترین سوالات به کنکور زبان و هنر رو در سال گذشته داشته باشه.

برای بچه های کنکور ریاضی هم گزینه دو میتونه انتخاب خوبی باشه اما به شرطی که سطح بالایی داشته باشید و بتونید بودجه بندی رو به سطح لازم برسونید.

مشاوره تحصیلی کنکور 1403

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا