دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم

دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم از دانشگاه های غیر دولتی و شهریه پرداز در کشور می باشد، مرکز انتخاب رشته تخصصی آکو در این مقاله به معرفی این دانشگاه پرداخته است.
به این نوشته امتیاز دهید

دانشگاه ازاد قم یکی از دانشگاه های غیر دولتی و جامع کشور می باشد که آغاز به کار آن از سال 1365 بوده است، در ابتدا این دانشگاه در بیمارستان آیت الله گلپایگانی بنا شد، در سال 1365 این دانشگاه فعالیت خود را در یک مدرسه استیجاری با پذیرش 340 دانشجو در رشته های علوم پزشکی، علوم پایه و علوم انسانی شروع نمود، در ادامه این مقاله با مرکز مشاوره تخصصی آکو در این مقاله به معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم می پردازد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم

این دانشگاه در حال حاضر دارای ده هزار دانشجو می باشد، تا به امروز حدود 23 هزار دانشجو از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. دانشگاه ازاد قم در سال 1371 یک ساختمان در میدان پلیس قم خریداری نمود و فعالیت خود را از آن به بعد در این مکان ادامه دارد.

دانشکده ها و رشته های دانشگاه ازاد اسلامی واحد قم

این دانشگاه دارای 5 دانشکده می باشد که در این دانشکده ها رشته های مختلفی برای داوطلبان ارائه می دهد، همچنین این دانشگاه در هر سه مقطع تحصیلی کارشناسی – کارشناسی ارشد – دکتری دانشجو می پذیرد، دانشکده علوم انسانی این دانشگاه از دیگر دانشگاه بزرگ تر می باشد و رشته های بسیار متنوعی در این دانشکده نیز ارائه می شود، دانشجویانی که علاقمند به تحصیل در این دانشگاه می باشند باید در زمان انتخاب رشته کد رشته محل انتخابی خود را در فرم انتخاب رشته خود وارد نمایند، در ادامه با دانشکده ها و رشته های این دانشگاه اشنا خواهید شد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم

 

دانشکده ها رشته ها
دانشکده علوم انسانی

آموزش ابتدایی – آموزش دینی و عربی – آموزش زبان انگلیسی – حسابداری – دبیری الهیات و معارف اسلامی – روانشناسی – علوم ورزشی – مدیریت بازرگانی – مدیریت صنعتی – مدیریت دولتی – مدیریت مالی – مدیریت بیمه – گردشگری – زبان و ادبیات فرانسه – حسابداری و مدیریت مالی – حقوق جزا و جرم شناسی – حقوق خصوصی – زبان و ادبیات انگلیسی – زبان و ادبیات عربی – علوم سیاسی و روابط بین الملل – فقه و مبانی حقوق – مدیریت آموزشی – زبان شناسی همگانی

دانشکده فنی و مهندسی میکروبیولوژی – علوم جانوری – فیزیک کاربردی – شیمی کاربردی – علوم گیاهی – فیزیولوژی جانوری – فیزیک حالت جامد – تکوین گیاهی
دانشکده علوم پایه

مهندسی برق – مهندسی کامپیوتر – نرم افزار – مهندسی کامپیوتر – فناوری اطلاعات – مهندسی صنایع – مهندسی عمران – مهندسی معماری – مهندسی مکانیک – مهندسی تکنولوژی نرم افزار – کامپیوتر – مهندسی تکنولوژی معماری – مهندسی صنایع – بهینه سازی سیستم ها – مهندسی کامپیوتر – معماری سیستم های کامپیوتری – مهندسی کامپیوتر – سیستم های نرم افزاری – مهندسی مکانیک ساخت و تولید

دانشکده علوم پزشکی پزشکی – پرستاری – مامایی – علوم ازمایشگاهی
دانشکده مهارت و کارآفرینی آموزش ديني و عربي – آموزش زبان انگليسي – آموزش زبان و ادبیات فارسی – آموزش و پرورش ابتدايي – الکتروتکنیک – الکترونیک عمومی – امور اداری – تبرید – تربيت بدني و علوم ورزشي – مديريت و برنامه ريزي تربيت بدني – تربيت معلم آموزش علوم تجربي – حسابداری – حرارت مرکزی و تهویه مطبوع – حقوق-حقوق ثبتي -ساخت و تولید – سخت افزار کامپيوتر  – صنایع شیمیایی – عمران – فتوگرافیک گرافیک – کارداني حرفه اي امور بورس -کارداني حرفه اي امور کتابداري و اطلاع رساني – کارداني حرفه اي چاپ و نشر – کارداني حرفه اي چاپ-طراحي چاپ – گرافيک – تصويرسازي – کارداني حرفه اي سلامت ياري –  مديريت بازرگاني -مديريت صنعتي – معماری – مکانیک خودرو – مهندسي حرفه اي ايمني صنعتي – مهندسي حرفه اي معماري

دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم

رشته های بدون کنکور دانشگاه ازاد قم

 1. زبان و ادبیات عربی
 2. زبان و ادبیات انگلیسی
 3. آموزش زبان انگلیسی
 4. مترجمی زبان انگلیسی
 5. زبان و ادبیات فرانسه
 6. فلسفه و حکمت اسلامی
 7. فقه و مبانی حقوق اسلامی
 8. علوم تربیتی
 9. مطالعات خانواده
 10. روان شناسی
 11. حقوق
 12. علوم سیاسی
 13. مدیریت بازرگانی
 14. مدیریت بیمه
 15. مدیریت دولتی
 16. مدیریت صنعتی
 17. مدیریت مالی
 18. حسابداري
 19. مدیریت کسب و کار
 20. علوم ورزشی
 21. گردشگري
 22. مشاوره
 23. فیزیک
 24. علوم کامپیوتر
 25. فیزیک مهندسی
 26. شیمی کاربردي
 27. میکروبیولوژي
 28. زیست فناوري
 29. زیست شناسی سلولی و مولکولی
 30. زیست شناسی گیاهی
 31. زیست شناسی جانوري
 32. مهندسی پزشکی
 33. مهندسی برق
 34. مهندسی پلیمر
 35. مهندسی صنایع
 36. مهندسی نقشه برداري
 37. مهندسی عمران
 38. مهندسی مکانیک
 39. مهندسی مواد و متالورژي
 40. مهندسی کامپیوتر
 41. مهندسی علوم دامی
 42. مهندسی صنایع مبلمان
 43. علوم و مهندسی صنایع غذایی
 44. مهندسی گیاه پزشکی
 45. نقاشی
 46. طراحی صنعتی
 47. ارتباط تصویري
 48. طراحی پارچه
 49. مهندسی معماري
 50. ادبیات نمایشی

رتبه دانشگاه آزاد اسلامی قم

دانشگاه ازاد قم از دانشگاه های ازادی با سطح متوسط می باشد، این دانشگاه تا به امروز 2909 مقاله داخلی و 702 مقاله بین المللی منتشر نموده است، این دانشگاه در سال رتبه 28 را در بین دانشگاه های ازاد و رتبه 82 را در بین کل دانشگاه ها از آن خود کرده است.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم

نمونه کارنامه دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم

سال تحصیلی

رتبه کشوری

رتبه در سهمیه رشته قبولی سهمیه
1400 2860 762 پزشکی

عادی

سال تحصیلی

درصد
ادبیات فارسی

76

عربی

48
معارف

61

زبان

0
زمین شناسی

24

ریاضیات

59
زیست شناسی

73

فیزیک

58
شیمی

58

سال تحصیلی

رتبه کشوری رتبه در سهمیه رشته قبولی سهمیه
1399 9986 1134 پزشکی

عادی

سال تحصیلی

درصد
ادبیات فارسی

27

عربی

26
معارف

11

زبان

31
زمین شناسی

17

ریاضیات

24

زیست شناسی

36

فیزیک

42
شیمی

14

امکانات دانشگاه آزاد قم

 1. این دانشگاه نیز مانند دیگر دانشگاه های ازاد به دانشجویان خود وام دانشجویی می دهد که دانشجویان بتوانند برای پرداخت شهریه دانشگاه شرایط راحت تری را بگذرانند.
 2. این دانشگاه دارای چندین کارگاه و آزمایشگاه می باشد که کلاس های عملی دانشجویان در این  کلاس ها برگزار خواهد شد.
 3. این دانشگاه دارای سلف سرویس می باشد و دانشجویان این دانشگاه در صورت تمایل می توانند نسبت به رزرو غذا اقدامات لازم به عمل آورند.
 4. دانشگاه ازاد قم دارای چند سالن ورزشی می باشد که برای علاقمندان به ورزش بسیار کاربرد دارد.
 5. این دانشگاه دارای کتابخانه ای نسبتا مجهز می باشد و دانشجویانی که در مرحله مقاله نویسی و پایان نامه نویسی هستند می توانند به این کتابخانه مراجعه کنند و از امکانات آن استفاده نمایند.

انتخاب دانشگاه

آدرس دانشگاه ازاد اسلامی قم

نشانی : قم، پردیسان، دانشگاه ازاد واحد قم

شماره تماس : 025132804040 – 02532808080

لوکیشن دانشگاه ازاد اسلامی واحد قم در گوگل مپ

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دیگر دانشگاه های ازاد می توانید مقالات زیر را مطالعه نمایید :

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد

انتخاب دانشگاه در مرکز انتخاب رشته تخصصی آکو

دانشگاه ازاد واحد قم از دانشگاه های شهریه پرداز و غیر دولتی کشور می باشد که سال هاست در زمینه پذیرش دانشجو فعالیت می کند، دانشجویان بسیاری نیز این دانشگاه ها را برای گذراندن دوره تحصیلی خود انتخاب می کنند، برای تحصیل در این دانشگاه تنها کافیست در زمان انتخاب رشته کد رشته محل این دانشگاه را در فرم انتخاب رشته دانشگاه ازاد خود وارد نمایند، مشاوران ما در مرکز انتخاب رشته آکو می توانند پاسخگوی تمامی سوالات داوطلبان عزیز در زمینه انتخاب رشته و انتخاب دانشگاه باشند.

اینستاگرام مرکز انتخاب رشته تخصصی آکو

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *