پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

اساتید ماززندگی نامه بزرگان کنکور

معرفی دکتر بدیع ادبیات تخصصی انسانی ماز

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

استاد علیرضا بدیع، این استاد 38 ساله ادبیات کنکور که خودش را مبدع جزئیات عروض سماعی کنکور میداند و آنطور که در صفحه اینستاگرامش ذکر کرده است، کم مخاطب ترین مدرس ادبیات کنکور است. البته علت این کم مخاطب بودن، جدیدالورود بودن دکتر بدیع ادبیات به عرصه کنکوری هاست. اما در همین چند سال توانسته بیش از 100 رتبه زیر 500 در کنکور انسانی داشته باشد!

دکتر بدیع ادبیات را به صورت تخصصی تدریس میکند اما شغل اصلی او تدریس نیست و این کار را واقعا فقط از روی علاقه ای که به دانش آموزان و دیدن پیشرفت آنها دارد انجام میدهد. علیرضا بدیع در واقع یکی از شعرا و نویسندگان معاصر کشورمان است و تا حدی فعالیت حرفه ای دارد که در سایت مرجعی مثل ویکی پدیا هم معرفی آثار و افتخارات وی ثبت شده است.

میدانیم که دانش آموزان به دنبال آثار ادبیات علیرضا بدیع نیستند و روش تدریس و جو کلاس و میازن بازدهی این استاد برایشان اهمیت بیشتری دارد. پس در ادامه با دلیل و مدرک به شما میگوییم که چرا کلاسهای دکتر بدیع ماز را به ویژه برای ادبیات تخصصی انسانی انتخاب کنید.

در کنار شناخت استاد بدیع ادبیات و انتخاب بهترین اساتید برای رتبه شدن، جهت دریافت مشاوره تخصصی کنکور انسانی نیز میتوانید از طریق کانال تلگرام تیم مشاوره تحصیلی آکو اقدام به کسب اطلاعات بیشتر کنید.

تلگرام تیم مشاوره تحصیلی آکو

زندگینامه دکتر بدیع ادبیات را بیشتر بشناسیم

دکتر علیرضا بدیع، دکترای زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه فردوسی مشهد است که تا سال های گذشته فقط در زمینه شعر و نویسندگی فعالیت داشت و تقریبا 5 سالی است که در کنار قلم فرسایی، تدریس نیز انجام میدهد. جالب است بدانید که شعر و شاعری برای علیرضا بدیع چیز جدیدی نیست و او از 12 سالگی شعر میگفته و اولین شعر او در سال 1376 سروده شده!

استاد ادبیات علیرضا بدیع متولد فروردین ماه 1364 است و در همین 38 سال توانسته بیش از 7 جایزه و رتبه برتر در مسابقات و جشنواره های ملی و بین المللی شعر و ادبیات دریافت کند. این استاد ادبیات کنکور همچنین به صورت تخصصی در زمینه ترانه سرایی نیز فعالیت میکند و با خوانندگان محبوبی چون سالار عقیلی، حجت اشرف زاده، حسام الدین سراج و قاسم افشار هکاری مستقیم داشته است.

با اینکه علیرضا بدیع قبلا هم در زمینه ترانه سرایی با خواننده های مختلف فعالیت کرده بود اما این استاد فعلی ادبیات کنکور با سرودن شعر من و ماهی (خواننده حجت اشرف زاده) شناخته شد و درباره این آهنگ که بسیار مورد توجه عمومی مردم قرار گرفته است میگوید:

منن شعر من و ماهی را در یک مغازه فیروزه فروشی در نیشابور و اتفاقا در حضور خود حجت اشرف زاده سرودم و در آن زمان هردوی ما حال عجیبی داشتیم! خوشحالم که خود حجت این شعر را خواند و احساس مخفی در آهنگ را به خوبی منتقل کرد.

استاد علیرضا بدیع ماز

افتخارات ادبی استاد علیرضا بدیع

از مهمترین افتخارات دکتر علیرضا بدیع در کنگره ها، همایش ها و جشنواره های ادبیات میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقام اول دوره هفتم کنگره شعر و داستان جوان
 • مقام اول دوره هشتم کنگره شعر و داستان جوان
 • شاعر برتر کنگره سراسری شعر حوزه هنری تهران
 • جوان برتر و شاعر منتخب جشنواره ملی جوانان
 • رتبه سوم جایزه سالیانه بنیاد فرهنگی ژاله اصفهانی

دکتر بدیع ادبیات بیش از 5 جلد کتاب شعر دارد که به سبک خاص خودش نوشته شده است. شاید اسم های خیلی کلاسیکی در دیوان اشعار علیرضا بدیع نبینیم اما نوشته های ارزشمند و با مفهومی در قلم وی دیده میشود. دیوان های اشعار دکتر بدیع به ترتیب اولین مجموعه اشعار تا جدیدترین شعر های منتشر شده از وی را در ادامه مشاهده میکنید.

 • حبسیه های یک ماهی
 • از پنجره های بی پرنده
 • گنجشک های معبد انجیر
 • چلهٔ تاک
 • همواره عشق
 • شجره نامهٔ یک جن
 • ماه و ماهی

جالب است که این شاعر معاصر ترجیح داده است نام هایی با جان مایه های غیرانسانی انتخاب کند و این نشان از روحیه لطیف و شاید آسیب دیده او از انسان ها باشد.

کلا روحیه کمال طلب، حق طلب و در عین حال صافی در علیرضا بدیع دیده میشود و باتوجه به این ایده اولوژی میتوان انتظار داشت که در کلاس های آموزشی دکتر بدیع ماز هیچ کم و کاستی دیده نشود.

حواشی زندگی علیرضا بدیع ادبیات کنکور

علیرضا بدیع روحیه اعتراضی و البته بیان قوی دارد که در آخرین فعالیت حاشیه ای خود، رهبری اعتراض علیه حمید هیراد را دارد. اعتراض نامه مذکور که به قلم علیرضا بدیع و با مشارکت جمعی از شاعران بود جهت احقاق حقوق مولفین بود که ظاهرا از طرف خواننده مطرح کشورمان حمید هیراد تضییع شده بود.

این استاد همچنین در صفحع اینستاگرام خود شوخی هایی با همکاران نزدیکش نیز میکند. مثلا دیده ایم که علیرضا بدیع با استاد محمود حسین خانی درباره تدریس دین و زندگی شوخی هایی به سبک ادبی کرده است که البته ظاهرا شعر مذکور متعلق به آقای غلامرضا طریقی بوده است. در ادامه تصویر این متن طنز آمیز را مشاهده میکنید:

شعری که استاد بدیع ماز برای محمود حسین خانی گفته اسن

تدریس استاد بدیع ادبیات چگونه است؟

همانطور که گفتیم این استاد ادبیات کنکور به تازگی تصمیم به تدریس کنکوری ادبیات گرفته است و حدود 5 سال است که در این زمینه فعالیت میکند. باوجود این تازه کاری اما بیان شیوا و علاقه به تحلیل و تفحص ابیات دو نتیجه در کلاس های دکتر بدیع ادبیات ایجاد کرده است.

اولا اینکه دانش آموز علاقه به درس پیدا میکند و میتواند به درستی مطالب سختی مانند آموزش عروض و قافیه و وزن را یاد بگیرد. و علاقه خود استاد علیرضا بدیع به تحلیل تک به تک ابیات باعث فهم بیشتر و البته پیشرفت دانش آموزان در زمینه تست زنی آموزشی شده است.

وقتی هنگام حل تست علاوه بر جواب درست و آموزش تکنیک های میانبر، راه مستقیم و تحلیل و بررسی تک تک گزینه ها انجام شود، کم کم ذهن دانش آموزان آماده میشود برای تحلیل ابیاتی در ادبیات که تا به حال ندیده اند و طبیعتا این موضوع در پاسخ به سوالات ادبیات کنکور بسیار موثر خواهد بود.

یکی از نکات مثبتی که در کلاس های دکتر بدیع ماز میبینیم ، تقسیم بندی مطالب به صورت مبحثی است. یعنی برنامه ریزی دقیقی برای آموزش، تست زنی و تفهیم موضوع در کلاس های استاد بدیع ادبیات وجود دارد که شاگردان رضایت دارند. نمونه تدریس مبحث استعاره مکنیه استاد بدیع ادبیات را در ویدئو زیر مشاهده میکنید:

مزایای ثبت نام در کلاس های استاد علیرضا بدیع مدرس ادبیات کنکور

گفته شد که حل تست هم زیاد انجام میشود و بیشتر هم تست های کنکور کار میشود و همه پاسخ های تست به صورت اختصاصی بررسی میشوند. این استاد حتی از تحلیل های ذهنی و بداهه خودش و دانش آموزان نیز در تدریس استفاده میکند که میتواند موضوع را برای یادگیری بسیار جذابتر کند.

استاد بدیع ادبیات را در اینستاگرام تا حد زیادی آموزش میدهد و حتی اسلاید های آموزشی برای بچه هایی که میخواهند مبحثی بخوانند یا به دنبال برنامه و روتین درسی آماده هستند، قرار داده است با این وجود او خودش از تعداد مخاطبانش در فضای مجازی ناراضی است و با محتواهای ارزشمندی که در صفحه اش میگذارد سعی دارد میزان تبهر خود را در تدریس ادبیات کنکور انسانی به رخ رقبا بکشد! که البته موفق هم بوده است!

به عنوان مشاور کنکور و آشنای روش های تدریس و نقاط ضعف و قدت اساتیدی مثل شاهین شاهین زاد یا سیاوش پازوکی، کلاس های استاد بدیع ادبیات کنکور را در لیست پیشنهادی های خود میگذاریم و امیدواریم که از این معرفی هم مثل همیشه سر بلند بیرون بیاییم.

چطور در کلاس های دکتر بدیع ماز ثبت نام کنم؟

مجموعه ماز کلا اعتقادی به کلاس های تک درس و هزینه جداگانه گرفتن ندارد. یعنی بر این باور است که وقتی کسی یک پکیج درسی را تهیه میکند باید همه درس ها را شامل شود حالا یا میخواهد از امکاناتی که دارد استفاده کند یا ترجیح میدهد در حد نیاز بهره مند شود و نه بیشتر.

دلیل ارائه پکیج های الماس برای کنکور نیز در مجموعه آموزشی ماز همین است. این مجموعه که به تازگی در زمینه کنکور های انسانی و ریاضی فعالیت میکند، در مصاحبه های رتبه های برتر خود چندین و چند رتبه برتر انسانی داشت که حاکی از کیفیت تدریس در کلاس های آنلاین ماز است.

ثبت نام در کلاس های استاد بدیع را میتواندی از طریق سایت رسمی مجموعه ماز انجام دهید و یا برای ثبت نام بدون پرداخت مالیات بر ارزش افزوده با شماره 02633408944 نمایندگی رسمی اینن مجموعه تماس بگیرید و برای آزمون ها یا کلاس های مجموعه ماز ثبت نام کنید.

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا