پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت برنامه ی 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

خبر

صیانت از کنکور سراسری 1402حق مردمی که بازهم خورده میشود!

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

باتوجه به اینکه هر خانواده ای برای داشتن فرزندان موفق کنکور سراسری را بهترین راه میداند و برخی از این عزیزان با صرف هزینه های سنگین برای کلاس های کنکور و مشاوره تحصیلی بی شک به دنبال یک نتیجه خوب هستند. خب اول از همه اینکه بدانید و آگاه باشید! کسی که به اندازه کافی تلاش کند، چه صیانت از کنکور انجام شود و چه نشود، آنها به نتیجه ای که میخواهند میرسند. کسانی که تقلب در کنکور را راه موفقیت میدانند قطعا آنقدر ها هم باهوش نیستند که جواب سوالات را کامل و درست به خاطر بسپارند.

اما به هرحال با خرید و فروش سوالات کنکور ناعدالتی در حق کسانی که در این مدت تلاش کرده اند اتفاق می افتد. همه حرف ما و مردم به عنوان کسانی که واقعا برای موفقیت در کنکور زحمت میکشند و تلاش میکنند، این است که برای حفظ امنیت کنکور هر کاری که میتواند انجام شود و صیانت از کنکور سراسری 1402 به بهترین شکل صورت گیرد.

اصلا انتظار زیادی نیست که وقتی کنکور به عنوان تنها راه بهره مندی از تحصیلات عالیه در دانشگاه های برتر کشور شناخته میشود، برای درست برگزار شدن آن هم به اندازه کافی هزینه و امکانات فراهم شود.

خبر خوب اینکه سازمان سنجش اعلام کرده است کنکور 1402 به بعد با حفظ امنیت کامل برگزار میشود و قرار نیست از اتفاقاتی که قبلا در کنکور سراسری شاهد آنها بودیم از جمله پخش شدن سوالات و تقلب و ناعدالتی خبری باشد.

این خبر درست اما تدابیری که برای صیانت از کنکور در نظر گرفته شده است چی؟ آیا میتوان برای برگزاری یک کنکور در امنیت کامل به سازمان سنجش اعتماد کرد؟ یا این حق داوطلبان نیز قرار است مثل همیشه پایمال شود؟

راهکار صیانت از کنکور سراسری 1402 ا در پیک سنجش اعلام شد!

باتوجه به اینکه ابزار های الکترونیکی و راهکار های اینترنتی برای تقلب در کنکور، ارسال سوالات کنکور توسط داوطلبان به عامل های تقلب و حتی لو رفتن سوالات توسط خود مراقبین یا دست اندر کاران طرح و اصلاح سوالات زیاد شده است، در دوره گذشته یعنی در کنکور دی 1401 راهکار سازمان سنجش برای جلوگیری از تقلب در آزمون سراسری قطع کردن اینترنت در حوزه های امتحانی بود.

اما برای نوبت دوم کنکور تمامی مسئولین به صورت متفق القول گفته اند که اینترنت قطع نمیشود. پس راهکار برای حفظ امنیت کنکور و جلوگیری از تقلب در کنکور چیست؟

در گراف زیر راهکار هایی را که از طریق پیک سنجش برای صیانت از کنکور سراسری 1402 اندیشیده شده است را مشاهده میکنید. اینکه واقعا این راه ها جواب میدهد و ما دیگر شاهد لو رفتن سوالات یا خرید و فروش آنها، وارد کردن ابزار های الکترونیکی تقلب در کنکور و سایر روش های عجیب و غریب تقلب در کنکور نخواهیم بود هنوز هم تضمین شده نیست!

راهکار سازمان سنجش برای حفظ امنیت کنکور سراسری

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا