شروع کنکور تجربی 1402 از تابستان

مشاوره تخصصی شروع کنکور تجربی 1402 از تابستان با جدول برنامه ریزی دقیق برای تابستان کنکور تجربی - مهندس سهیل حاج کرم بهترین مشاور کنکور تجربی ایران
به این نوشته امتیاز دهید

ما مرکز تخصصی مشاور کنکور هستیم و من سهیل حاج کرم خودم رو با افتخار بهترین مشاور کنکور تجربی میدونم. همه ما میدونیم که در اوضاع تحصیلی این روزها، رشته تجربی، پر طرفدار ترین گروه آزمایشی کنکور است و احتمالا همه داوطلبان هم قصد قبولی در رشته های پزشکی یا پیراپزشکی رو دارن. اما خیلی ها ، چه دانش آموزان و چه داوطلبان فارغ التحصیل، نمیدونن که کنکور تجربی 1402 رو از کجا شروع کنن! این روزها که داوطلبان کنکور دنبال یک راهی برای شروع کنکور تجربی 1402 هستند، مشاور کنکور وظیفه اش نشان دادن راه به آنهاست. برای شروع کنکور تجربی 1402 از تابستان با مرکز مشاوره کنکور تجربی آکو همراه باش.

اول پادکست من رو گوش بده و یه قلم وکاغذ دستت باشه تا برنامه تابستان کنکور تجربی 1402 رو به تفکیک هر درس بنویسی. اینم یه برنامه ریزی رایگان و یه حال اساسی به داوطلبان کنکور تجربی.

 

شروع کنکور تجربی از تابستان

اول از همه باید بدانید که این برنامه ریزی درسی که برای شما در نظر گرفتم، لزوما سازگار با برنامه زندگی شما نیست. من به عنوان یک مشاور کنکور تجربی فقط سعی کردم برنامه جامع و کاملی برای شروع کنکور 1402 از تابستان برایتان فراهم کنم. خب قبل از هرچیز باید بدانید که کنکور تجربی 1402 ، کنکور راحتی نخواهد بود و باید برای آن از تابستان برنامه ریزی کنید. درست است که زمزمه دو مرحله ای شدن و یا حذف دروس عمومی از کنکور ، به گوش میرسد اما شک نکنید که هیچیک از این تغییرات کنکور 1402 به معنی راحت تر شدن کنکور نیست.

برای کنکور تجربی باید از تابستان شروع به خواندن کرد. بهترین حالت شروع کنکور تجربی از تابستان اینگونه است که دروس پایه را کلا در تابستان جمع بندی کنید. البته این شرایط برای همه دانش آموزان یکی نیست و احتمالا همه نمیتوانند دروس پایه را در سه ماه ببندند. پس اگر نتوانستید طبق بودجه بندی آکو برای شروع کنکور تجربی 1402 از تابستان درس بخوانید و پیشرفت کنید، ناامید و سرخورده نشوید. شروع کنکور از مهرماه یکی از گزینه های روی میز برای موفقیت در کنکور تجربی است.

مشاوره کنکور تجربی 1402

برنامه ریزی برای تابستان کنکور تجربی 1402

برنامه ریزی برای تابستان کنکور تجربی براساس شناخت شما از شرایط خودتان باید انجام شود . در غیر این صورت با اتمام سه ماهه تابستان و نرسیدن به بودجه بندی که برای جمع بندی دروس داشته اید، دچار ناامیدی میشوید و از مهرماه همه چیز را کنار میگذارید. این اتفاق خطرناکی است چون در مهرماه درگیری شما با مدرسه و دروس دوازدهم زیاد میشود و احتمالا کمتر فرصت میکنید به جمع بندی دروس پایه فکرکنید. بدتر آنکه از مشاوره کنکور تجربی هم بهره نبرید و بخواهید خودتان برنامه ریزی داشته باشید.

من سهیل حاج کرم در جدول های جداگانه نحوه برنامه ریزی برای هر درس در تابستان کنکور تجربی 1402 را برایتان آورده ام. گوش دادن پادکست و شندن توضیحات اضافی بهترین مشاور کنکور تجربی را درباره شروع کنکور از تابستان فراموش نکن.

بودجه بندی پیشنهادی در تابستان کنکور تجربی برای درس زیست

برای درس زیست شناسی، اولا شروع درس خواندن از ابتدای تیر ماه الزامیست. ثانیا خیال نکنید که یک ال وقت دارید و لازم نیست خیلی سرعتی درس بخوانم. یادتان باشد که سال بعد همین موقع ها شما برای یک روز بیشتر برای درس خواندن حاضرید نخوابید! پس از الان برای روز مبادا پس انداز کنید و با سرعت متوسط رو به بالایی درس بخوانید.

نکته مهم در مشاوره شروع زیست کنکور تجربی از تابستان این  است که تابستان کنکور تجربی را میبایست به دو بخش تقسیم کنیم و برای هر بخش برنامه ریزی داشته باشیم.

برنامه ریزی برای درس زیست در تابستان کنکور 1402
نیمه اول تابستان کنکور فصل های 2 و 3 و 4 و 5 دهم (گوارش، تنفس، گردش مواد و تنظیم اسمزی) – اگر تمام شد به سراغ فصل 1 زیست دهم برو
نیمه دوم تابستان کنکور شروع زیست شناسی یازدهم (مباحث عصبی، حواس، تنظیم شیمیایی و حرکت) و یا به جاش زیست دوازدهم فصل های 1 و 2 (مولکول اطلاعاتی ، جریان اطلاعتی در یاخته ها)

به این ترتیب در نیمه اول تابستان تئانسته اید تقریبا 8 سوال از تمامی سوالات زیست کنکور را جمع بندی کنید و 16 درصد از سوالات را پاسخ دهید. در نیمه دوم تابستان با خواندن مباحث زیست یازدهم یا دوازدهم نیز حدود 10 درصد از سوالات را به نام خود کرده اید. بهترین مشاور کنکور تجربی ، مهندس سهیل حاج کرم میگوید:

در نیمه دوم برنامه ریزی برای زیست شناسی کنکور تجربی میتونی به جاییازدهم و دوازدهم، مبحث گیاهی دهم و یازدهم رو هم جمع بندی کنی که همون 10 درصد رو تو کنکور برات به همراه داره.

خرید بهترین منابع زیست کنکور تجربی

برنامه ریزی برای مطالعه شیمی کنکور تجربی 1402 در تابستان

برای درس شیمی هم لازمه حداقل مباحث 30 درصد کنکور رو برای تابستان جمع بندی کرده باشی. برای این کار لازمه حداقل دو فصل اول شیمی دهم و فصل 1 دوازدهم رو جمع بندی کرده باشی. برنامه ریزی دقیق تر برای خواندن شیمی کنکور تجربی در تابستان رو در جدول زیر ببین.

برنامه ریزی برای درس شیمی در تابستان کنکور 1402
نیمه اول تابستان کنکور فصل 1 و 2 شیمی دهم (کیهان و ردپای گاز ها)
نیمه دوم تابستان کنکور فصل 1 شیمی یازدهم و اگر تموم شد و خوب پیش رفتی با فصل 1 دوازدهم به کمک معلم و فیلم های آموزشی ادامه بده  یا اگه سختته فصل 3 دهم رو به مک کتاب ها و اطلاعات خودت تکمیل کن.

در برنامه ریزی برای شیمی کنکور اول فصول 1 و 2 شیمی دهم رو گذاشتم چون خیلی مباحث پایه ای و مهمی داره. یعنی اگه فصل های 1 و  2 شیمی دهم رو بلد نباشی احتمالا هیچی از شیمی کنور نخواهی فهمید. چون جدول تناوبی، آموزش عدد های اتمی و جرمی و مبنای استوکیومتری در این فصول قرار داره.

بخش های موازنه و لوییس و استوکیومتری همه و همه براساس مطالب فصول ابتدایی دهم آموزش داده میشوند. که حدود 6 سوال از کل سوالات شیمی کنکور را شامل میشود. اگر هردو نیمه رو با موفقیت تکیمل کردی، یعنی تو حدود 30 درصد شیمی کنکور رو در تابستون جمع کردی.

یادت نره اول روش مطالعه شیمی کنکور رو خوب یاد بگیر تا وقتت رو هدر ندی.

بهترین مشاور کنکور تجربی برای مطالعه فیزیک در تابستان برنامه ریزی میکند

فیزیک در کنکور تجربی درس خیلی مهمیه پس باید قوی استارت بخوره. اما انقدر برای تابستان کنکور تجربی برنامه ریختیم که باید سعی کنیم مطالب مهم اما ساده فیزیک رو در برنامه ریزی تابستان بگنجانیم.

برنامه ریزی برای درس فیزیک در تابستان کنکور 1402
نیمه اول تابستان کنکور خواندن و جمع بندی فیزیک دهم در تابستان کنکور 1402 (شروع با فصل فشار وادامه با دما و گرما )
نیمه دوم تابستان کنکور حرکت شناسی (فصل 1 دوازدهم) به کمک استاد یا فیلم آموزشی و یا فصل 1 یازدهم و یا کار و انرژی استارت زده بشه

فیزیک دهم مباحث نسبتا ساده تری داره و بیشتر اندازه گیری داره. برای همین شروع فیزیک کنکور در تابستان بهتره که با این مبحث باشه.  بهتره که با فصل فشار شروع به خوندن کنید و بعد سراغ دما و گرما برید و بعدش فصل های 2 و 4 دهم رو جمع بندی کنید. این مباحث حداقل مطالبی هستند که باید در تابستان کنکور تجربی جمع بندی بشن.(حتی برای دوران جمع بندی بعد از عید هم این فصل ها اهمیت زیادی دارند!)

اگر اوضاع بهتری دارید و میتوانید با سرعت بیشتری درس بخوانید در نیمه بعدی تابستان سراغ حرکت شناسی دوازدهم برید. حرکت شناسی فصل 1 فیزیک دوازدهم است و احتمالا برای یادگیری کامل اون نیاز به معلم خواهید داشت. چون حرکت شناسی مبحث کاملا مفهومی هست و با اسکرین شات گرفتن ذهنی نمیشه سوالای کنکورشو پاسخ داد.

هرچند که ما در آموزشگاه کنکور خودمون کلاس های فیزیک فوق العاده ای داریم اما اینجا و درحال مشاوره کنکور تجربی جای تبلیغ اون کلاس ها نیست. پس صادقانه بگویم برای اینکه دوازدهم را استارت بزنید، اگر کلاس کنکور نمیروید، از ویدئو های آموزشی موجود در گوگل استفاده کنید.

اما اگر نمیخواهید جلو جلو پیش بروید، به جای فصل 1 دوازدهم، کار و انرژی رو استارت بزنید و یا فصل 1 سال یازدهم رو در نیمه دوم تابستونت بخون. با این برنامه در نیمه اول تابستان حدود 15 درصد فیزیک کنکورت رو بستی. اگر یه اراده خوب بذاری و همه فیزیک دهم رو ببندی، 20 درصد رو هم میتونی به خودت قول بدی رفیق!

مشاوره کنکور تجربی - تابستان کنکور تجربی 1402

برنامه ریزی درسی برای ریاضی کنکور تجربی 1402

یادتون باشه که بهترین مشاور کنکور تجربی داره بهتون میگه در تابستان کنکور تجربی 1402 باید حداقل 30 تا 35 درصد از ریاضی تجربی رو جمع بندی کنید. چون در روس های مدرسه کار های خیلی مهم تری از ریاضی داریم. امیدواردم که در ریاضی قوی باشید چون این برنامه ریزی برای دانش آموزان نسبتا قوی کاربرد داره و برای داوطلبان متوسط و ضعیف میتونه سنگین باشه.

برنامه ریزی برای درس فیزیک در تابستان کنکور 1402
نیمه اول تابستان کنکور عبارت های جبری و توان های گویا و درصورت وضعیت مناسب با معادلات و نامعادلات و فصل 1 یازدهم ادامه بده
نیمه دوم تابستان کنکور تابع و در صورت امکان حداقل شروع مثلثات ضروری

فصول 4 ریاضی دهم تجربی و فصل 1 ریاضی یازدهم تجربی باید در تابستان حسابی کار بشه. بخش هایی مثل توابع درجه 2 ، معادله درجه 2 ، توابع و معادلات گنگ و گویا و مباحث مرتبط با آنها در اولویت قرار دارند. بعد از آن میرسیم به بخش دوم تابستان که یا ادامه همون درس هاست یا اینکه اوضاعت خیلی خوبه و میری سراغ تابع و مثلثات. اگر به بخش تابع و مثلثات ریاضی تجربی در تابستان کنکور برسی تقریبا 40 درصد رو میتونی برای خودت تضمین کنی. بدون مثلثات روی 30 درصد حساب کن.

جمع بندی دروس عمومی کنکور تجربی 1402 با بهترین مشاور کنکور تجربی

دروس عمومی(بجز عربی) خیلی برای داوطلبان چالش برانگیز نیستند و به صورت مبحثی یا از روی برنامه های راهبردی آزمون های قلمچی و گاج و … نیز میتوانید به یک بودجه بندی درست برسید. اما بازهم به عنوان مشاوره کنکور تجربی لازم میدونم دربار دروس عمومی هم براتون صحبت کنم.

ادبیات: دستور زبان و گروه اسمی از اولین مباحثیه که باید شروع کنی – املاء و واژگان چندان ممهم نیست و میتونی در برنامه تابستونت بیخیالشون بشی اما خواندن آرایه ها و قرابت معنایی از واجباته و باید به صورت مبحثی برای آن برنامه ریزی بشه و حداقل مبحث قرابت معنایی تا پایان تابستان به طور کامل جمع و جور بشه .

عربی: اول باید تصمیم بگیرید که عربی رو مبحثی میخوانید یا درس به درس. معمولا این موضوع رو مشاور باتوجه به وضعیت درسی شما تشخیص یده. که میتونی از طریق کانال تلگرام مشاوره کنکور آکو با من در تماس باشی. اما به هرحال اگر به صورت درس به درس میخوای عربی بخونی بهتره از دهم شروع کنی و قواعدش رو تا نیمه اول تموم کنی. در نیمه دوم تابستون هم قواعد یازدم رو تموم کنی و خلاص. اما اگر مبحثی کار میکنی حتما تا پایان تابستون باید مبحث فعل رو تموم کنی.

زبان: فکر نمیکنم کسی از شما باشه که کلاس زبان نرفته باشه و بخواد زبان انگلیسی کنکور رو جزو درس های سخت بدونه. به خاطر همین برنامه زبان کنکور رو سنگین میبندیم. یعنی تکمیل گرامر و لغات زبان پایه های دهم و یازدهم در تابستان.

دین و زندگی : دین و زندگی خیلی اولویت بندی نداره و همین که کتاب های دهم و یازدهم برای تابستان جمع بندی بشه عالیه. اگر خیلی اوضاع درس خوندنت خوب نیست یا زیاد نتونستی داستان دین و زندگی رو خوب ببندی، حداقل تمام دهم و دو سه درس اول یازدهم رو تا آخر تابستون جمع بندی کن. اگر دیگه این رو هم نمیتونی لااقل بهم زنگ بزن(09025646234) تا یه مشاوره بهت بدم و بفهمم مشکلت با تابستان کنکور تجربی چیه؟!

بهترین مشاوره کنکور تجربی 1402

در تابستان کنکور تجربی چه درس هایی بخوانی؟

در تابستان کنکور باید در هر درس حداقل 15و حداکثر 40 درصد سوالات کنکور رو جمع بندی کنی. اگه کمتر از 15 باشه عقب موندی و اگه بیشتر از 40 باشه ، احتمالا سرسری خوندی و یا اینکه از مهر قراره با یه خستگی بیش از حد روبرو بشی.

زیست کنکور در تابستان چقدر بخوانیم؟

خواندن و جمع بندی فصول 2،3،4 و 5 زیست دهم در تابستان میتواند برای شما حداقل 16 درصد از زیست کنکور را تضمین کند.

برنامه ریزی برای کنکور تجربی 1402 چگونه است؟

برنامه ریزی برای کنکور تجربی 1402 باید براساس توانایی های هر کس شخصی سازی شده باشه اما منم یه برنامه ریزی رایگان برات گذاشتم.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *