خبر

محرومیت از کنکور به خاطر عضویت در کانال تلگرام فروش سوالات کنکور!

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

هرساله بسیری از کانال های تلگرامی یا حتی وبسایت های کلاهبرداری اینترنتی ادعای اقدام به فروش سوالات را در 20 روز آخر کنکور دارند. امسال هم مثل هر سال دیگری بازار تقلب در کنکور، فروش سوالات کنکور، خرید صندلی و … داغ است و البته خیلی ها هم بی اعتنا به هشدار های پلیس و سازمان سنجش هزینه های هنگفتی برای قبولی در کنکور میدهند.

وسایل مجاز برای کنکور 1402
محرومیت از کنکور به خاطر عضویت در کانال تلگرام فروش سوالات کنکور! 3

اما قوانین امسال یک تفاوت عمده با سایر سال های برگزاری کنکور دارد و آن هم اینکه با ابزار های فوق دقیق و بسیار هوشمندی که برای ورود به جلسه امتحان طراحی شده اند و همچنین افزایش کاربرد هوش مصنوعی برای تقلب در کنکور، تقلب در کنکور دیگر واقعا مثل آب خوردن شده است و احتمالا قرار است حق خیلی ها پایمال شود. در همین راستا سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد:

علاوه بر مجهز کردن حوزه های امتحانی به بازرسی الکترونیک و فلز یاب، ربات های ردیاب ما عضویت داوطلبان و خانواده های آنان را در کانال تلگرام فروش سوالات کنکور و تقلب در کنکور تشخیص میدهد و در صورت محرز شدن این قضیه داوطلب جزو متقلبین شناخته شده و مجازات متناسب با تخلف برای وی در نظر گرفته میشود.

مجازات عضویت در کانال تلگرام فروش سوالات کنکور 1402

مطابق مقررات و ضوابط اعلام شده از طریق سازمان سنجش، مجازات عضویت در کانال تلگرام فروش سوالات کنکور که اکثرا کلاهبرداری هستند باتوجه به میزان تخلف در جلسه کنکور متفاوت خواهد بود. همانطور که درباره مجازات تقلب در امتحانات نهایی دیدیم و خواندیم که دانش آموزان نه تنهای نمره امتحان را صفر گرفتند و از امتحان مجدد محروم شدند، بلکه با این میزان از تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور، دیگر نمیتوانند حتی به قبولی در رشته های برتر کنکور فکر کنند.

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

طرح های مشاوره ای آنلاین