پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت برنامه ی 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

معرفی دانشگاه های کشور سراسری، آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی

دانشگاه بین المللی قزوین

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

دانشگاه بین المللی قزوین یکی از مطرح ترین دانشگاه های کشور است. این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه بین المللی شناخته می شود. قزوین یکی از شهرهای تاریخی و گردشگری ایران است که اخیرا به علت رشد تعداد دانشجویان غیربومی ، توانسته تعداد زیادی از داوطلبان کنکور را به سوی خود بکشاند. یکی از پر طرفدار ترین دانشگاه های این شهر قدیمی ، دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین است که در سال 1370 به طور رسمی فعالیت خود را در چرخه آموزش عالی کشور زیر نظر وزارت علوم آغاز کرده است. قبولی در دانشگاه بین الملل قزوین برای داوطلبان کنکور سراسری از شهر های کرج و تهران و زنجان و البته خود قزوین بسیار پر طرفدار است. چرا که مسیر یک الی دو ساعته این دانشگاه تا محل زندگی میتواند نیاز به اقامت در خوابگاه یا خانه های دانشجویی را از بین ببرد. در دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین رشته های مختلف در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه میشود که در ادامه به بررسی آنها و به طور کلی معرفی دانشگاه و امکانات و آدرس و راه های ارتباطی دانشگاه امام خمینی قزوین خواهیم پرداخت. مشاوره انتخاب رشته و دانشگاه برای دانشگاه سراسری در مرکز تخصصی مشاوره کنکور پرسا به صورت آنلاین ارائه میکند.

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین - مشاور برتر کرج

دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین

پیش از هر توضیحی درباره دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین باید بگوییم که این دانشگاه دولتی و تحصیل در شیفت روزانه دانشگاه قزوین کاملا رایگان است. پس آن را با پردیس های خود گردان مثل دانشگاه بین الملل کیش اشتباه نگیرید. نام دانشگاه امام خمینی دانشگاه “بین المللی قزوین ” است چون امکان پذیرش دانشجو از تمام دنیا را دارد و به همین دلیل بین المللی نامیده میشود. همانطور که تا به امروز دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین از یکصد کشور در سراسر دنیا دانشجو داشته است. اگر به دنبال آدرس و اطلاعات تماس دانشگاه قزوین هستید در همین ابتدا اطلاعات مورد نیاز شما را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

اما اگر کنکوری هستید و برای قبول شدن در دانشگاه بین المللی قزوین میخواهید بدانید چه رشته هایی در این دانشگاه ارائه میشود؛ اگر از نظر امکانات و رفت و آمد به دانشگاه از شهر های دیگر اطلاعات کافی ندارید اما میخواهید در انتخاب رشته خود این دانشگاه را نیز انتخاب کنید . اگر درباره دانشکده ها و شرایط ثبت نام و تحصیل در دانشگاه بین الملل قزوین به اطلاعات نیاز دارید و در نهایت اگر نیاز به مشاوره تخصصی انتخاب رشته دانشگاه مورد نظر دارید ، تا پایان مقاله همراه ما باشید.

آدرس و راه های ارتباطی دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین

آدرس دانشگاه بین المللی دانشگاه قزوین: لوکیشن دانشگاه سراسری قزوین ، منطقه 3 – دانشگاه بین‌المللی امام خمینی

کد پستی سازمان مرکزی دانشگاه امام خمینی: ٣٤١٤٨٩٦٨١٨

تلفن دانشگاه بین المللی قزوین : ٠٢٨٣٣٧٨٠٠٢١

تلفن دورنگار یا فکس دانشگاه بین الملل قزوین: ٠٢٨٣٣٧٨٠٠٨٤

دسترسی به دانشگاه امام خمینی قزوین از کرج و تهران از طریق اتوبوس های مسافربری امکان پذیر است. دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین لیست اتوبوس های رفت و برگشت در مسیر تهران ، کرج و قزوین را در وبسایت تخصصی این دانشگاه منتشر کرده است. دسترسی به دانشگاه از طریق مترو امکان پذیر نیست اما تاکسی های بین شهری میتوانند راه سریع تری برای رفت و آمد به دانشگاه باشد. مدت زمان رفتن به دانشگاه امام خمینی از کرج و تهران را در ادامه برایتان توضیح میدهیم.

زمان رفت و آمد به دانشگاه امام خمینی قزوین از کرج و تهران

هزینه اتوبوس و تاکسی برای رفتن از کرج یا غرب تهران به دانشگاه قزوین ، تقریبا معادل سوار شدن تاکسی از غرب تا شرق تهران است. با این تفاوت که در مسیر کرج به قزوین تا دانشگاه نیازی به عوض کردن خط نیست و در یک مسیر به مقصد میرسید. اگر بعد مصافت و هزینه رفت و آمد را بخواهید برای انتخاب دانشگاه بین‌المللی قزوین در نظر بگیرید و با دانشگاه های شرق تهران مثلا دانشگاه علم و صنعت تهران مقایسه کنید، قزوین میتواند برای شما به صرفه باشد. با توجه به اینکه استفاده از مترو برای رسیدن به دانشگاه میتواند برای دانشجویان کرج یا غرب تهران خسته کننده باشد و تاکسی هم هزینه زیادی را در بر بگیرد، در عین حال برای دانشگاه قزوین اتوبوس های بین شهری vip کار را راحت تر کرده اند، پس نظر مشاورین برای داوطلبان ساکن کرج ، انتخاب دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین است.

دانشگاه بین الملل قزوین - مشاوره انتخاب رشته

ارکان اصلی دانشگاه بین المللی امام خمینی

رئیس دانشگاه و شورای دانشگاه که جزو ارکان اصلی هر دانشگاهی هستند. رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی  قزوین در حال حاضر جناب آقای دکتر ابولحسن نائینی میباشند. این دانشگاه علاوه بر رئیس و شورا و هیئت علمی دانشگاه ، هیئت امنای اختصاصی نیز دارد. این ویژگی خاص به علت ارتباط های بین المللی دانشجویان در این دانشگاه و البته ساختار علمی دانشگاه بین الملل قزوین میباشد. هیئت علمی دانشگاه امام خمینی را بیش از 300 استاد ، استادیار ، دانشیار و مربی تشکیل میدهند. دانشگاه بین‌المللی قزوین از نظر رتبه علمی و آموزشی در سطح بالایی قرار دارد و مراکز آموزشی و پژوهشی بسیار مجهز و فعالی را در خود جای داده است.

رتبه علمی دانشگاه امام خمینی قزوین

دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین با ارائه 6903 مقاله علمی داخلی و خارجی ، نشر بیش از 30 مقاله علمی اختصاصی ، برگزاری 20 همایش علمی ملی و 3190 مقاله ISI یا همان مقالات معتبر بین المللی امروز در رتبه 23 علمی در میان دانشگاه های سراسری کشورمان قرار گرفته است. این دانشگاه علاوه بر دانشکده های تخصصی ، دارا مراکز علمی و پژوهشی نیز میباشد که به صورت تخصصی به انجام فعالیت های فرهنگی میپردازد. رتبه علمی جهانی دانشگاه امام خمینی قزوین در آسیا رتبه 148 ام را دارد.

 دانشگاه سراسری امام خمینی قزوین با 412 هکتار فضای دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه های ایران به شمار میرود. به علاوه در دانشگاه سراسری امام خمینی بیش از 140 رشته در مقاطع کاردانی ، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته ، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه میشود. در ادامه درباره دانشکده های دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین و مشاوره انتخاب رشته قزوین بیشتر بخوانید. تعداد رشته های ارائه شده در مقاطع مختلف دانشگاه قزوین به شرح زیر است:

 • تعداد رشته‌های پذیرفته کاردانی: ۱۳ رشته
 • شمار رشته‌های پذیرفته کارشناسی ناپیوسته: ۳ رشته
 • رشته‌های پذیرفته کارشناسی پیوسته: ۳۹ رشته
 • رشته‌های پذیرفته کارشناسی ارشد پیوسته: ۱ رشته
 • تعداد رشته‌های پذیرفته کارشناسی ارشد ناپیوسته: ۶۰ رشته
 • شمار رشته‌های پذیرفته دکتری: ۳۱ رشته

دانشجویان بین المللی دانشگاه قزوین

رشته های مقاطع مختلف دانشگاه امام خمینی قزوین

رشته های ارائه شده در دانشگاه بین المللی قزوین به دو دسته روزانه و شبانه تقسیم میشوند. اکثر رشته های روزانه در دانشگاه قزوین با کنکور و بر اساس رتبه آزمون سراسری پذیرش دارند. اما تعداد چهار رشته از رشته های دانشگاه قزوین بدون کنکور است. همچنین رشته های شبانه که همراه با هزینه شهریه ثبت نام میشوند میتوانند شانس داوطلبان را برای قبولی افزایش دهند.  رشته های بدون کنکور روزانه دانشگاه امام خمینی قزوین عبارتند از:

 • زمین شناسی
 • علوم و مهندسی باغبانی
 • مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی
 • مهندسی فضای سبز

شهریه رشته های شبانه ارائه شده در دانشگاه قزوین ، هرساله توسط هیئت امنای این دانشگاه اعلام میشود. این مبلغ هرساله تقریبا 10 الی 15 درصد افزایش می یابد و دانشجویان دوره های شبانه موظف به پرداخت هزینه اضافی برای ترم جاری هستند. رشته های شبانه این دانشگاه نیز با کنکور ثبت نام میشوند و اطلاعات مربوط به رشته های شبانه دانشگاه بین المللی قزونی در دفترچه آزمون کارشناسی هرساله قرار میگیرد.

رشته های مقطع دکتری دانشگاه قزوین شامل ریاضی کاربردی، ریاضی محض ، زبان و ادبیات فارسی، تاریخ ایران بعد از اسلام ، شیمی تجزیه، آینده پژوهی و مهندسی معماری – گرایش طراحی مجموعه ها و ساختمان های نیروگاهی میباشد. رشته های کاردانی و کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه قزوین هرساله در دفترچه کنکور سراسی هر مقطع اعلام میشود.

552090 285

مراکز پژوهشی دانشگاه بین المللی امام خمینی

این دانشگاه به طور کلی شامل 6 دانشکده میباشد. این دانشکده ها با توجه به رشته های ارائه شده تقسیم بندی شده اند. دانشکده علوم و تحقیقات اسلامی ، دانشکده ادبیات وعلوم انسانی، دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده علوم پایه دانشکده فنی و مهندسیو دانشکده معماری وشهر سازی ، مراکز علمی دانشگاه امام خمینی را تشکیل میدهند. البته در کنار دانشکده ها مراکز آموزشی و پژوهشی و سایر امکانات آموزشی نیز در دانشگاه ارائه میشود. سه مرکز آموزشی و پژوهشی فعال در دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین عبارتند از:

 • مرکز آموزش زبان فارسی
 • مرکز آموزش و پژوهشی رشد و کار آفرینی
 • مرکز آینده پژوهی

دانشکده ها و رشته های دانشگاه قزوین

دانشکده علوم انسانی در سال 1385 به سه دانشکده اختصاصی تر تبدیل شد و در این سه دانشکده گروه های درسی زبان و ادبیات فارسی، زبان و ادبیات انگلیسی، زبان و ادبیات عربی ورشته های تخصصی تاریخ و فلسفه به منظور تربیت متخصصان رشته های انسانی  در این دانشکده ارائه میشوند.

دانشکده علوم اجتماعی بر روی حوزه هایی همچون علوم سیاسی، روانشناسی، مدیریت، تربیت بدنی، حقوق و حسابداری تمرکز دارد. این درحالی است که دانشکده علوم و تحقیقات اسلامی با بهره گیری از استادان و صاحبنظران حوزه های فقهی و دینی، هدف ترویج و توسعه مبانی دینی و اسلامی را در سطح آموزش هالی و به ویژه در سطح بین‌المللی برای دانشجویان خارجی دنبال میکند.

دانشکده علوم انسانی دانشگاه قزوین

دانشکده فنی و مهندسی که بزرگتری دانشکده دانشگاه سراسری امام خمینی قزوین است، در رشته های عمران، مهندسی کامپیوتر، آبیاری و کشاورزی، بیوتکنولوژی، معدن و نفت، مهندسی مواد ومهندسی مکانیک فعالیت دارد. این دانشکده علاوه بر محیط آموزشی دانشگاهی ، دارای کارگاره ها و لابراتور های پیشرفته برای برگزاری کلاس های عملی دانشجویان فنی میباشد.

دانشکده علوم پایه همانطور که از نامش مشخص است با هدف آموزش در حوزه علوم پایه یعنی ریاضی، فیزیک، شیمی و آمار تاسیس شد. و با بهره منده از اساتید برتر بین المللی در زمینه ارائه دروس پایه امروز توانسته به یکی از فعال ترین دانشکده های دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین تبدیل شود.

دانشکده معماری و شهرسازی از سال 1370 با برگزاری دوره های کارشناسی ارشد پیوسته آغاز به کار کردوهم اکنون در معماری و شهر سازی و مرمت فعالیت دارد. امکانات تعبیه شده برای دانشجویان دانشگاه بین‌الملل قزوین امکان رشد و پیشرفت فوق العاده ای را برای دانش آموزان فراهم میکند.

امکانات رفاهی دانشگاه امام خمینی

در دانشگاه امام خمینی قزوین کارگاههای متعدد، کتابخانه های تخصصی، سایت رایانه و 60 آزمایشگاه تخصصی با بهتره مندی از پیشرفته ترین امکانات موجود جهان و فعال تمام زمینه ها تعبیه شده است. به علاوه سرویس ایاب و ذهاب برای دانشجویان شهرستان های مجاور نیز در این دانشگاه در نظر گرفته شده است. این امکانات علمی در کنار تامین غذای سلف دانشجویی و خوابگاه دانشجویی دولتی برای رفاه دانشجویان فراهم شده است که دانشگاه قزوین را به انتخاب مناسبی برای داوطلبان کنکور تبدیل میکند.

در دانشگاه قزوین امکانات ورزشی بخصوصی نظیر باشگاه های ورزشی دانشجویی و همایش های ورزشی و مسابقات درون دانشگاهی و میان  دانشگاهی فراهم کرده است. همچنین همایش ها و مشاوره های روانشناسی دانشجویان در زمینه ازدواج ، خانوادگی و شخصیتی نیز در مجموعه فرهنگی ورزشی دانشگاه قزوین انجام میشود. طبق اطلاعات بدست آمده از امکانات رفاهی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی ، این دانشگاه دارای کافه تریا و رستوران های متعدد در محیط دانشگاه جهت رفاه حال آنها و حتی بستر ارائه خدمات پزشکی و دندان پزشکی را نیز برای آنها فراهم کرده اند.

خوابگاه دانشگاه امام خمینی قزوین

درخصوص خوابگاه دانشگاه امام خمینی قزوین میتوانید در وبسایت رسمی دانشگاه بخوانید و یا با تماس با واحد خوابگاه دانشجویی این دانشگاه از طریق شماره تماس های ارائه شده در ابتدای مقاله اطلاعات کافی را درخصوص اسکان دانشجویان غیر بومی و محل استقرار آنها در خوابگاه بدست آورید.اما با توجه به اطلاعات میدانی مشاورین ما استقرار در دخوابگاه دانشجویی دانشگاه قزوین چندان هم سخت نیست چون امکانات رفاهی مانند سوپر مارکت،خشک شویی، آرایشگاه، خدمات رایانه ای، چاپ و تکثیر، غذای فست فودی در مجتمع رفاهی و خوابگاهی دانشجویان تعبیه و پیش بینی شده اند.

رشته کنکور min

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه قزوین در کنکور

اولین نکته ای که باید هنگام انتخاب رشته کنکور در نظر بگیرید رشته ای است که میخواهید انتخاب کنید.اگر مطمئن هستید در رشته های برتر دانشگاه قزوین با رتبه ای که کسب کرده اید قبول میشوید، پس از نظر رفت و آمد و اسکان در دانشگاه و … خیالتان راحت باشد و دانشگاه قزوین را جزو کد رشته محل های مورد نظرتان بزنید. اما اگر رتبه چندان قابل قبولی ندارید و با انتخاب رشته های تاپ این دانشگاه ها ممکن است شانس خود را برای سایر دانشگاه ها از دست بدهید، بهتر است برای تعیین سرنوشت خود از مشاور متخصص انتخاب رشته کنکور کمک بگیرید که میتواند قبول شدن در بهترین رشته و بهترین دانشگاه را با توجه به رتبه شما تضمین کند.

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا