پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

معرفی دانشگاه های کشور سراسری، آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی

معرفی دانشگاه تفرش

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

دانشگاه تفرش یکی از دانشگاه های دولتی استان مرکزی است که سال 1366، سال احداث این دانشگاه است، اما پیشنهاد تاسیس آن از سمت دکتر حسابی در سال 1365 بوده است. و تا کنون 381 مقاله بین المللی و 750 مقاله در نشریات داخلی و همایش ها به انتشار رسانده است. اگر می خواهید از دیگر دانشگاه های دولتی اطلاعات کسب کنید، می توانید راجع به دیگر دانشگاه ها در سایت آکو مطالعه کنید. همچنین اگر علاقه دارید می تواند در مورد شرایط دانشگاه فرهنگیان و روش و مراحل دانشگاه فرهنگیان مطالعه کنید.

دانشگاه تفرش در ابتدا یکی از واحد ها و یکی از شعبه های دانشگاه امیر کبیر بوده است و کار خود را با 53 دانشجو در رشته ریاضی کاربردی آغاز کرده است. دانشگاه تفرش در سال 1385 با موافقت شورای گسترش آموزش عالی کشور، به شکل دانشگاهی مستقل به فعالیت خود ادامه داد.

نکته قابل توجه برای دانشگاه تفرش این است که این دانشگاه، در سال 1402 مجوز پذیرش دانشجوی بین المللی را هم دریافت کرد. دانشگاه تفرش به ریاست دکتر سهیل واشقانی فراهانی، با تعداد صد نفر در هیئت علمی فعالیت می کند. و داوطلبانی که به پذیرش در دانشگاه تفرش در رشته های مانند مهندسی مکانیک، مهندسی برق، فیزیک یا ریاضیات کاربردی علاقه مند هستند، می توانند با به دست آوردن رتبه و معدل موردنیاز قبولی، اقدام به ثبت نام در دانشگاه تفرش کنند.

دانشگاه تفرش

دانشکده ها و رشته های دانشگاه تفرش

دانشگاه تفرش در حال حاضر با چهار مرکز تحقیقی در چهل و پنج گرایش، در دانشکده های زیر کلاس های خود را برگزار می کند:

  • دانشکده مهندسی برق
  • دانشکده مهندسی مکانیک
  • دانشکده مهندسی نقشه برداری
  • دانشکده ریاضی
  • دانشکده فیزیک
  • دانشکده مهندسی شیمی
  • دانشکده مهندس عمران
  • دانشکده مهندسی صنایع
مقطع کارشناسیمقطع کارشناسی ارشدمقطع دکتری
مهندسی مکانیکمهندسی عمران نقشه برداری فتوگرامتریمهندسی برق (کنترل)
مهندسی برق_الکترونیکمهندسی عمران سازهریاضی (گراف جبری)
مهندسی برق_کنترلمهندسی عمران مکانیک خاک و پی 
مهندسی برق_قدرتمهندسی صنایع بهره وری سیستم 
فیزیکمهندسی برق الکترونیک 
ریاضی_کاربردیمهندسی برق کنترل 
ریاضی_محضمهندسی برق قدرت 
مهندسی_شیمیمهندسی مکانیک ساخت و تولید 
مهندسی عمران_نقشه برداریفیزیک جامدات 
ریاضیات و کاربرد هافیزیک هسته ای 
مهندسی صنایع تکنولوژی صنعتیفیزیک ذرات بنیادی  و نظریه میدان 
مهندسی عمران_عمرانریاضی محض هندسه 
 ریاضی کاربردی آنالیز عددی 

بسیاری از داوطلبان برای قبولی در رشته مهندسی مکانیک دانشگاه تفرش تلاش می کنند. می توانید رشته مهندسی مکانیک را با مشاور ریاضی، بیشتر بشناسید.همچنین برخی رشته ها در مقطع کارشناس پیوسته دانشگاه تفرش را که بدون کنکور و با سابقه تحصیلی پذیرش دارد برایتان قرار می دهیم:

علوم تربیتی
روانشناسی
اقتصاد
مدیریت بازرگانی
مدیریت صنعتی
مدیریت امور بانکی
حسابداری
علوم ورزشی
ریاضیات و کاربرد ها
آمار
مهندسی برق
مهندسی صنایع
مهندسی نقشه برداری
مهندسی عمران
مهندسی مکانیک
مهندسی کامپیوتر
مهندسی معماری
دانشگاه تفرش

شرایط و امکانات دانشگاه تفرش

دانشگاه تفرش دانشگاهی سراسری است و برای پذیرش در رشته های این دانشگاه باید رتبه و تراز قابل قولی را در کنکور خود و با معدل خود کسب کنید. اگر قصد شرکت در کارشناسی ارشد مهندسی برق را دارید می توانید در سایت آکو اطلاعات بیشتری راجع به آن کسب کنید.

دانشگاه تفرش برای دانشجویان غیر بومی، خوابگاه در اختیار می گذارد همچنین برای اعطای وام هم شرایطی دارد. اگر می خواهید شرایط انواع مختلف وام های دانشجویی و شرایط درخواست و دریافت خوابگاه را بدانید، می توانید به سایت دانشگاه تفرش مراجعه کنید و در سایت اطلاعیه های مربوط به دانشگاه را مطالعه کنید.

دانشگاه تفرش

مشاوره آکو

اگر هدف خود را قبولی در دانشگاه های دولتی و معتبر گذاشته اید و می خواهید به این هدف برسید، می توانید از مشاوران تحصیلی کمک بگیرید تا شما را در مسیر هدفتان راهنمایی کنند. اگر برای شرایط قبولی در دانشگاه ها، نیاز به راهنمایی دارید، تیم مشاوره آکو می تواند به شما کمک کند. می توانید برای ارتباط با گروه مشاوره آکو با شماره های زیر تماس بگیرید:

02633406346

02633406537

آکو دانشگاه تفرش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا