نرم افزار انتخاب رشته

02633408944

خبر

پذیرش بدون کنکور در دانشگاه فرهنگیان برای دانش آموزان نخبه

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

در سال جاری شورای انقلاب فرهنگی طرحی برای پذیرش بدون کنکور در دانشگاه فرهنگیان برای دانش آموزان نخبه ارائه کرده است. این طرح در آبان ماه سال جاری مطرح و در 12 بهمن امسال به تصویب و به اطلاع نهادهای زیربط رسید. در این طرح سالانه حداقل 10 درصد از جذب ظرفیت پذیرش دوره ی کارشناسی دانشگاه فرهنگیان به دانش آموزان و طلاب نخبه دارای استعدادهای برتر اختصاص خواهد یافت. دانشگاه فرهنگیان بدون کنکور یک فرصت مناسب برای علاقه مندان ورود دانشگاه فرهنگیان است.

لوگوی دانشگاه فرهنگیان

هدف از این طرح افزایش کیفیت نیروی انسانی شاغل در آموزش و پرورش می باشد که با تمرکز بر حوزه‌های علمی، پژوهشی، فناوری، فرهنگی، هنری، تربیتی، قرآنی و ورزشی این مهم انجام پذیر خواهد شد.

شرایط دانش آموزان برای ورود به دانشگاه فرهنگیان بدون کنکور

بر اساس این طرح فراخوانی برای جذب اعلام خواهد شد و دانش آموزان و طلاب با استعدادهای برتر می توانند با کسب حداقل امتیازات، بدون کنکور و صرفا با فرآیند ارزیابی تکمیلی و شرکت در مصاحبه و گزینش در هیات جذب و گزینش جذب دانشگاه فرهنگیان شود.

  1. مسابقات و جشنواره‌های معتبر ملی حوزوی، با تأیید بنیاد ملی نخبگان، سمپاد، معاونت مربوطه در وزارت یا سازمان رسمی مسئول
  2. ـ حافظان کل یا ۱۰، ۱۵ و ۲۰ جزء قرآن کریم، با تأیید سازمان دارالقرآن سازمان تبلیغات اسلامی یا معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد اسلامی
  3. ـ اعضای مجامع ملی تشکل‌های دانش‌آموزی با تأیید بالاترین مقام تشکل
  4. ـ برگزیدگان استانی رویداد ملی استعداد معلمی (راه‌یافتگان به مرحله کشوری)
  5. ـ دارندگان رتبه‌ زیر ۱۰۰۰ کشوری در کنکور (با ضریب تأثیر متفاوت)

نحوه پذیرش نهایی متقاضیان در دانشگاه فرهنگیان

پذیرش نهایی متقاضیان با لحاظ کردن نسبت ۶۰ درصد نمره کسب‌شده به­ عنوان شایستگی تخصصی و ۴۰ درصد نمره به­ عنوان شایستگی عمومی و اختصاصی در ارزیابی تکمیلی و پس از تأیید گزینش بر مبنای بالاترین امتیازهای کسب­ شده، انجام و از طریق سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌شود.

سهیل حاج کرم

برنامه ریزی و مشاور تحصیلی یک هنره! من سهیل حاج کرم همیشه و همه جام میگم و گفتم: که من یک مشاور تحصیلی ام نه یک مشاور جذب!!!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن