تحلیل و برنامه ریزی دروس

تحلیل کنکور ۱۴۰۱ تجربی

تحلیل سوالات کنکور تجربی ۱۴۰۱

تماس با ما تماس با ما آکو
به این نوشته امتیاز دهید

ابتدا قبل از آغاز بحث تحلیل کنکور ۱۴۰۱ تجربی باید خاطر نشان کرد که سختی و آسانی سوالات هر کنکور بسته به سطح توان علمی هر دانش آموز در هر درس متفاوت است و قطعا با تسلط کافی  بر هر درس می توان بر دشواری آن فایق آمد . اما باید به این نکته اشاره کنیم که داوطلبان کنکور تجربی ۱۴۰۱ در نگاه اول فکر میکردند که کنکور به شدت اسون بوده و قطعا همشون رتبه برتر میشن! اما وقتی رتبه ها اومد همه فهمیدن که یه جوری توی دام سوالات کنکور افتادن که خودشون هم نفهمیدن!

مشاوره کنکور تجربی ۱۴۰۲  در کنار تحلیل نحوه بودجه بندی سوالات کنکور تجربی ۱۴۰۱ دو فاکتور مهم برای دریافت نتیجه خوب در رقابت آزمون سراسری است. برای ارتباط با تیم تخصصی مشاوره کنکور آکو کلیک کنید.

نوشته های مشابه

تحلیل سوالات کنکور ۱۴۰۱ تجربی

تحلیل کنکور تجربی ۱۴۰۱ از یک لحاظ بسیار اهمیت دارد و آن هم بررسی میزان مفهومی بودن سوالات است. مثلا باتوجه به بررسی سوالات فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۱ فهمیدیم که توجه بیشتر طراحان کنکور به بخش های آموزشی معطوف شده است و بودجه بندی سوالات حفظی و صرفا فورمولی در سوالات کنکور کمتر شده است.

یا مثلا زیست شناسی کنکور ۱۴۰۱ تجربی ما را به سمت تحلیل و برقراری ارتباط بین موضوع های مختلف برد.دیگر سوال های محاسباتی دیده نمیشود ولی به جای آن میتوانیم وقت بیشتری روی سوالات مفهومی و دام دار بگذاریم. برای زیست شناسی این روز های کنکور تجربی کتاب های درسی و کمک درسی به تنهایی کافی نیست و باید به کنک مشاور مباحث مرتبط را پیدا کنید و درباره آن ها اطلاعات کسب کنید.

دروس عمومی از کنکور ۱۴۰۱ حذف شده اند اما له هرحال مشاهده تحلیل دروس عمومی هم در انتهای این مقاله آمده است و خالی از لطف نیست. در ابتدا تحلیل دروس تخصصی کنکور ۱۴۰۱ تجربی را برای شما میگوییم تا بتوانید با آمادگی بیشتری در کنکور دی ماه ۱۴۰۱ حاضر شوید.

کنکور تجربی 1401

بودجه بندی و تحلیل درس ریاضی در کنکور ۱۴۰۱ تجربی

در درس ریاضی کنکور ۱۴۰۱ ثابت کرد که هیچ گاه نمیشود به طراح برای زرح سوالات با بودجه بندی سال گدشته اعتماد کرد امسال از مبحث پیوستگی سوالی طرح نشد.

در درس ریاضی به تفکیک پایه ۸سوال از سال دهم و ۱۳ سوال از سال یازدهم و ۹ سوال از سال دوازدهم مطرح شد امسال به سال یازدهم اهمییت بسیاری دادند و سوال بیشتری از این کتاب حل کردند.

دانش آموزانی که کاملا به متن کتاب ریاضی و سوالات و تمارین و فعالیت های کتاب درسی تسلط داشتند به راحتی می توانستند درصد بالای ۴۰ را کسب کنند. امسال ۱۴ تست ساده یعنی چیزی حدود ۴۷درصد کنکور ریاضی تست ساده بود و به راحتی قابل حل بود و دارای ۱۲ تست متوسط و تنها فقط ۴ تست دشوار بود.

امسال از سوال ۱۰۱ که درس ریاضی کنکور تجربی ۱۴۰۱ شروع شد، با تست آسان شرع شد و داوطلب با روحیه ی بالا به حل مابقی تست ها میپرداخت. لازم به ذکر است با تسلط کافی به هر مبحث شما قادر خواهید بود سوالات آن مبحث اعم از ساده متوسط و دشوار را به راحتی حل نماییئ

درس زیست شناسی در تحلیل کنکور تجربی ۱۴۰۱

در درس زیست شناسی بدین گونه بود که حدودا ۱۵تست از دستگاه های بدن انسان . ۴ تست ژنتیک . ۸ تست گیاهی . ۵ تست جانوری و ۱۸ تست ترکیبی طرح شده بود.

برای مطالعه کامل تحلیل کنکور تجربی ۱۴۰۱ کلیک کنید.

کنکور ۱۴۰۱ حدودا ۱۳ تست شمارشی مطرح شده بود از درس زیست شناسی که این گونه تست ها چالش بسیاری از دانش آموزان است و ۳ تست مابقی شامل تست های دارای یک جای خالی و چند جای خالی بود.

کنکور امسال در درس زیست به ما یادآوری کرد که فصل ها و صفحاتی از کتاب که قبلا کمتر و اصلا مورد توجه طراحان نبوده هم ممکن است مورد طرح سوال قرار بگیرد. در کنکور ۱۴۰۱ حدودا ۱۳تست از سال دهم ۱۵ تست از سال یازدهم و ۲۲ تست از سال دوازدهم مطرح شده بود .

به طور کلی درس زیست شناسی برای دانش آموزانی که در طول سال تحصیلی با تسلط کافی بر کتاب پیش رفته اند کنکور معقولی بود و به راحتی قادر به کسب درصد بالا بودند .

بودجه بندی و تحلیل درس فیزیک در کنکور ۱۴۰۱

در درس فیزیک تحلیل کنکور ۱۴۰۱ بدین صورت است که ۱۶ تست ساده داشتیم. در کنکور ۱۴۰۱ تجربی در ردس فیزیک ما دارای ۱۱ تست متوسط بودیم. یعنی یک داوطلب متوسط میتوانست به راحتی درصدی بالای ۶۰را در این آزمون کسب کند. امسال فقط ما ۳تست سخت داشتیم در فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۱ !

  • از ۳تست از سال دهم مباحث : ۲ تست کار و انرژی و ۱ تست گرما
  • ۶تست از سال یازدهم مباحث : ۲ تست الکتریسیته ی ساکن و ۲ تست جریان الکتریکی و مدارهای جریان مستقیم و ۲ تست از مبحث مغناطیس والقا
  • ۷تست از سال یازدهم مباحث: ۱تست حرکت شناسی ۳تست از مبحث نوسان و موج و ۳تست ازفیزیک اتمی و هسته ای

اگر تحلیل فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۱ را به صورت پایه ای میخواهید مطالعه کنید به شرح زیر است و یا اگر نیاز به توضیحات بیشتر دارید به مطلب تحلیل فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۱ مراجعه کنید.

از سال دهم ۱ تست مبحث گرما – از سال یازدهم ۵تست مباحث: ۲تست الکتریسیته ی ساکن – ۲ تست جریان الکتریکی و مدارهای جریان مستقیم و ۱تست مغناطیس و القا – از سال دواردهم ما دارای ۵تست بودیم از مباحث :۲ تست حرکت شناسی – ۳ تست دینامیک

تحلیل کنکور ۱۴۰۱ تجربی درس شیمی

در درس جذاب و پرچالش شیمی باتوجه به تفکیک فصل های سال دهم و یازدهم و داوزدهم و بررسی سوالات ساده و متوسط و سخت در نمودار زیر رسم شده است.

در درس شیمی ۱۷سوال به صورت مفهومی و ۶ سوال به صورت حفظی و ۱۲ سوال محاسباتی مطرح شده بود. به تفکیک مباحث مسائل ۵ تست از مسائل استوکیومتری مطرح شد و ۵ تست از مسائل سیمی آلی ظرح شد. به طور کلی شیمی در کنکور ۱۴۰۱ درسی آسان و یک داوطلب با سطح علمی مناسب و متوسط قادر به کسب ۵۰درصد از نمره ی آزمون میتوانست بکند .

به عنوان مشاوره کنکور تجربی ۱۴۰۲ میگویم تنها راه موفقیت در هر درس و مبحثی تسلط کافی و مفید بر کتاب درسی و ریز به ریز جزئیات و پاورقی ها و تصاویر کتاب می باشد .

بودجه بندی و تحلیل دروس عمومی کنکور تجربی ۱۴۰۱

درس ادبیات درسی تکنیکی می باشد که باید داوطلب به این نکته توجه نماید که در کنار درس به درس خواندن این کتاب باید به صورت موضوعی هم این درس را فراگیرد. بودجه بندی سوالات ادبیات مطابق هرساله در درس ادبیات بودجه بندی مطابق جدول زیر بوده :

مبحث تعداد سوالات
 قرابت معنایی ۹
دستور زبان فارسی ۵
آرایه ی ادبی ۴
واژگان ۳
املا ۳
تاریخ ادبیات ۱

طبق آمار سازمان سنجش نحوه ی پاسخگویی و درصدهای داوطلبان در این درس تعریف زیادی ندارد باید به این نکته توجه کرد ک درس ادبیات درس نخست دفترچه است و داوزلب اگر به این درس به خوبی پاسخ گویی کند روحیه ای مضاعف کسب کرده و با قدرت بیشتری به سوالات دروس دیگر پاسخ خواهد داد .

بودجه بندی و تحلیل درس عربی در کنکور ۱۴۰۱ تجربی: در درس عربی به راحتی با تسلط به لغات و مفاهیم کتاب درسی داوطلب میتوانست به راحتی ۴۸ درصد را کسب نمایید

تحلیل کنکور ۱۴۰۱ تجربی و بودجه بندی درس معارف در کنکور :  دین و زندگی درسی است که فقط با تسلط به کتاب درسی و حل تست و تمرین به راحتی میتوان درصد بالایی در این درس کسب کرد . چارت  کلی سوالات دین و زندگی، به صورت زیر است:

  • مبحث آیات و روایات: ۱۱ سوال
  • متن کتاب درسی: ۹ سوال
  • اشعار و احادیث: ۵ سوال

بودجه بندی و تحلیل درس زبان انگلیسی در کنکور ۱۴۰۱

در درس زبان انگلیسی طراح از داوطلب انتظار دارد که داوطلب مسلز به واژگان کتاب درسی و واژگان نزدیک و هم خانواده با آنها باشد . در مبحث گرامر که ۴ تست از آن طرح شده دارای سوالات نسبتا آسان می باشد.

چالش دانش آموزان در این درس در قسمت درک مطلب و کلور تست است که بسیار وقت گیر می باشد و با تمرین مستمر و تلاش و حل این گونه تست عا به صورت زمان بندی می توان به راحتی در این قسمت هم به تسلط رسید.

مشاوره تحصیلی کنکور تجربی ۱۴۰۲

مشاوره تحصیلی کنکور آکو با هدف کمک به داوطلبان کنکور تجربی به صورت تخصصی به تحلیل کنکور تجربی ۱۴۰۱ و بودجه بندی سوالات کنکور ۱۴۰۱ پرداخت. مشاوره کنکور تجربی به صورت ویژه در مرکز مشاوره آکو با مهندس سهیل حاج کرم، مهندس مجتبی سادات رسول و سرکار خانم نرگس لک انجام میشود و شما عزیزان میتوانید برای دریافت مشاوره با شماره ۰۲۶۳۳۴۰۸۹۴۴ تماس بگیرید و یا از طریق اینستاگرام مرکز مشاوره کنکور آکو در کرج با مشاوران ما به طور مستقیم در ارتباط باشید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا