نرم افزار انتخاب رشته

02633408944

خبر

رتبه های برتر کنکور 1402 اعلام شد

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
3.6/5 - (2015 امتیاز)

وعده و وعید های مسئولین درباره اعلام رتبه های کنکور 1402 بالاخره در روز چهارشنبه 25 مرداد 1402 و حدود 5 روز بعد از انتشار تراز کنکور به واقعیت پیوست. بعد از نتشار اسامی و کارنامه رتبه های برتر کنکور 1402 از طریق وبسایت رسمی سازمان سنجش در پنل دانش آموزان بخشی به اسم کارنامه ملاک انتخاب رشته اضافه شد که در این بخش ویژه نوشته شده است که:

این قسمت متعاقبا فعال میشود

کارنامه نهایی و اعلام رتبه کنکور 1402 در پورتال سنجش

احتمال میرود تا پایان امروز چهارشنبه این بخش فعال شود و داوطلبان بتوانند رتبه کنکور تیر ماه خود را در سامانه سنجش مشاهده کنند. وعده بارگزاری نتایج اولیه کنکور 1402 در روز چهارشنبه هم عملی نشد و تا صبح روز پنجشنبه 26 مرداد هیچ خبری از رتبه های کنکور نبود! به هرحال به عنوان مرکز مشاوره کنکور لازم است با بررسی کارنامه رتبه های برتر کنکور، احتمال میزان قبولی داوطلبان را در کنکور 1402 تخمین بزنیم.

گفته میشود رتبه کنکور 1402 برای همه داوطلبان تا روز جمعه 27 مرداد اعلام میشود، دفترچه انتخاب رشته کنکور در روز یکشنبه منتشر میشود و مهلت انجام انتخاب رشته سه شنبه 31 الی شنبه 4 شهریور خواهد بود.

بهترین رتبه کنکور 1402 تراز 14.000 در آزمون اختصاصی داشتند و در امتحانات نهایی نیز تراز 11.000 گرفته است. که با میانگین گرفتن از این دو عدد باتوجه به تاثیر 40 درصدی سوابق و 60 درصدی کنکور به ترازی حدود 13.000 و خورده ای میرسیم که بهترین تراز برای کنکوری هاست.

کارنامه رتبه 1 کنکور تجربی - پرهام مصطفوی

هنوز درباره کارنامه رتبه یک انسانی و ریاضی اطلاعاتی به دست ما نرسیده است و به محض انتشار کارنامه موثق رتبه های برتر سایر رشته ها در همین مقاله میتوانید آنها را مشاهده کنید.

رتبه های برتر کنکور 1402

پیش از هر حرفی بهتر است نام و رتبه رتبه های برتر را مشاهده نمایید. پی دی اف اعلام نفرات اول تا دهم رتبه کنکور 1402 در سایت سنجش قرار گرفته است که میتوانید دانلود کنید یا تصاویر زیر را مشاهده نمایید. چند نکته ای که درباره رتبه های برتر کنکور 1402 لازم است بدانید :

بیشتر رتبه های برتر امسال در شهرهای بزرگ و جزو سهمیه های منطقه 1 بوده اند. شاید بتوان این نتیجه را حاصل امکانات بیشتری که در اختیار این افراد قرار گرفته است دانست یا شاید هم این یک اتفاق شانسی است!

تهران12 نفر از رتبه های یک تا 10 کنکور 14021 نفر تجربی
6 نفر ریاضی
3 نفر انسانی
2 نفر هنر
اصفهان4 نفر از رتبه های برتر 14022 نفر تجربی
1 نفر هنر
1 نفر زبان
یزد3 نفر از رتبه های برتر کنکور1 نفر تجربی
2 نفر هنر
تبریز2 نفر از رتبه های برتر کنکور 14021 نفر تجربی
1نفر ریاضی
خرم آباد2 نفر از رتبه های برتر1 نفر تجربی
1 نفر زبان
سنندج2 نفر رتبه 14021 نفر تجربی
1 نفر زبان
کرمان2 رتبه برتر کنکور 14021 انسانی
1 زبان

تراز برخی از رتبه های برتر کنکور 1402 در کنکور دی بهتر بوده! این داوطلبان دوازدهمی بوده اند و چطور ممکن است که در دی ماه درس ها را تمام کرده باشند و بتوانند سوالات دوازدهم را نیز جواب دهند و تراز 14000 بگیرند؟ آیا در مدارس خاص یا مدارس تیزهوشان درس خوانده اند؟

چرا رتبه های برتر مدارس تیزهوشان بیشتر هستند؟

برخلاف سال های گذشته همه رتبه های یک کنکور پسر بوده اند! رتبه کنکور 1402 هنوز نیامده است ولی از روی اسامی رتبه های برتر میتوان میانگین گرفت و گفت که بیشتر پسر ها در کنکور رتبه شده اند که خیلی عجیب است! البته که این شرایط اعتراضات دانش آموزان بی شک داوطلبان کنکور 1402 را تحت تاثیر قرار داده است.

نکته دیگر اینکه سوالات کنکور انقدر سخت بوده که حتی رتبه یک کنکور هم درصد بالای 90 در کارنامه خود نداشته! درحالی که در سال های گذشته مثلا نابغه ای مثل رستگار رحمانی تقریبا همه درس ها را صد زده بود! این میتواند برای بچه های کنکور 1403 خیلی ناامید کننده باشد. و مهمتر از همه درس ریاضی کنکور است که حتی در کارنامه رتبه یک کنکور تجربی درصد53 داشته است! اینهمه سخت گیری در طراحی سوالات کنکور چه عایدی برای برگزار کننده های کنکور دارد؟

 • رتبه های برتر کنکور تجربی 1402
رتبه های برتر کنکور 1402 تجربی
 • رتبه های برتر کنکور ریاضی 1402
رتبه های برتر کنکور ریاضی 1402
 • رتبه های برتر کنکور انسانی 1402
رتبه های برتر کنکور انسانی 1402
 • رتبه های برتر کنکور زبان 1402
رتبه های برتر کنکور تیر 1402 زبان
 • رتبه های برتر کنکور هنر 1402
رتبه های برتر کنکور هنر 1402

مصاحبه با سه رتبه کنکور 1402 انسانی و تجربی

رتبه 1 کنکور تجربی پرهام مصطفوی درباره اینکه در سال کنکور از چه کتاب ها و کلاس هایی استفاده کرده است گفت که من در سال کنکور آزمون های مجموعه ماز را شرکت کرده ام. به نظرم این مجموعه در مقایسه با قیمت کلاس ها و کیفیت ارائه شده بهترین مجموعه برای کلاس های آنلاین میتواند باشد. البته پرهام فقط از آزمون های آزمایشی ماز استفاده کرده بود و درس هایش را بر اساس بودجه بندی ماز خودخوان خوانده بود.

در معرفی اساتید ماز به وضوح گفتیم که کلاس های مجموعه آموزشی ماز از برند سازی شدن و اساتید بنام با هزینه های هنگفت تا حد زیادی به دور هستند.

رتبه 1 کنکور انسانی هم گفته است که از سال 1399 با مجموعه ماز کار میکند و در آزمون های این مجموعه هم جزو رتبه های برتر بوده است. او گفته است در دروسی مثل فلسفه و منطق، علوم و فنون و روانشناسی سطح سوالات واقعا نزدیک به کنکور بود و این سطح سوالات خیلی برای کنکوری ها تاثیر گذار است.

رتبه 2 کنکور تجربی محمد قانع هم در ویدئویی با همان لحجه زیبای یزدی به ما میگوید که نظر من درباره ماز در چند کلمه خلاصه میشود: جوان، با استعداد، انعطاف پذیر و به روز!

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

‫24 دیدگاه ها

 1. تو این مملکت رتبه اول هم بیاری جایگات هیچ فرقی با یه مرده شور نیست .

 2. خیلی افتخار بزرگی است من در سال ۱۳۷۲ دیپلم فرهنگ و ادب سابق بودم رتبه نهم را آوردم در کل کشور یادم هست شیرین ترین لحظه زندگی ام بود شیرین تدین لحظه که دیگه هیچ وقت تکرار نشد شادترین روز زندگی ام بود ولی باید مراقب بود که آدمی گیر نااهل نیافتد

 3. سلام اتفاقا اگه چوپون بشن بازم به یک دردی میخورن.یادمون نره خیلی از انبیا چوپان بوده اند.

 4. سلام من یک کارگرم کچندوقته سرگذرکاربهم نمیخوره به امام حسین دوتابچه دارم مستعجرم اجارم عقب افتاده به فاطمه زهراع خیلی مهتاجم زنم زانوش آب برداشته ندارم ببرمش دکتراگه مسلمونی میتونه کمکم کنه انسانیت کنید خدا عزیزانتو نگه داره واقعا کسی میتونه کمکم کنه
  6104337446580449

  1. انقدر انسانها دروغ گفته اند که شما اگر واقعا هم محتاج باشید ؛ شوربختا که هیچ احدی در این دنیا به احد دیگر کمک نمی‌کند… باید قرص و محکم روی پای خود بایستی و رنج و زحمت را تحمل کنی ولی منت بنده خدا را نکش.. برات دعای خیر و برکت میکنم خدا بهت برکت بده و مشکلت حل بشه ای الهی آمین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن