نرم افزار انتخاب رشته

02633408944

انتخاب رشته نهم

مشاوره انتخاب رشته نهم به دهم در کرج

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
1/5 - (1 امتیاز)

کمترین تخصصی که توی استان البرز میتونیم ببینیم مشاوره انتخاب رشته نهم به دهم در کرج است. با اینکه کرج جزو شهرهایی با امکانات تحصیلی متوسط است و در انتخاب رشته کنکور نیز جزو مناطق متوسط دسته بندی میشود اما برای انتخاب رشته نهم به دهم در کرج با مشکل روبرو میشویم!

اما در یک مشاوره انتخاب رشته نهم به دهم به دنبال چه چیزی باید بگردیم؟ آیا فقط تست شخصیت شناسی برای یک انتخاب درست کافی است؟ بجز اطلاعاتی که راجع به رشته لازم داریم چه اطلاعاتی باید داشته باشیم؟ چطور بفهمیم رشته تجربی واقعا انتخاب درستی است یا انسانی؟ آیا به درد رشته های فنی و ریاضی میخورم یا انتخاب رشته های فنی حرفه ای انتخاب هوشمندانه تری است؟

شاید برایتان جالب باشد!
فرم های هدایت تحصیلی نهم به دهم
کتاب های کمک آموزشی برای نهم
قبولی آزمون تیزهوشان نهم به دهم
کانال تلگرام تیم مشاوره تحصیلی کنکور آکو

مشاوره انتخاب رشته نهم به دهم در کرج چطور انجام میشود؟

اولین قدم در انتخاب رشته نهم به دهم باید شناخت رشته های دبیرستانی و دانشگاهی باشد و این اطلاعات نباید صرفا بر اساس اطلاعات تئوری و نظریه های علمی باشد بلکه تجربه ای که فارغ التحصیلان در بازار کار خواهند داشت یا چالش هایی که دانش آموزان با آنها مواجه خواهند شد، از مهمترین اطلاعاتی است که برای انتخاب رشته نهم به دهم در کرج مهم است.

چرا میگوییم و تاکید میکنیم مشاوره انتخاب رشته نهم به دهم در کرج، چون هر شهری نسبت به موقعیت جغرافیایی، شرایط صنعتی و تجاری و فرهنگ اکم بر جامعه شرایط متفاوتی برای بازار کار و اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلان دارد.

مثلا شما فرض کنید در هنگام مشاوره انتخاب رشته نهم به دهم رشته ریاضی را انتخاب کرده باشید. این انتخاب اگر متناسب با شرایط جامعه هدف نباشد، اولا شما را از نظر روانی تحت تاثیر قرار میدهد و بی شک وقتی در یک گروه دوستی سه نفر تحت تاثیر جو پزشکی، به رشته تجربی بروند و یک نفر رشته ریاضی را انتخاب کند، از گروه دوستی ترد میشود و اتمال اینکه درس را عامل از دست دادن دوستان خود بداند زیاد است. پس دیگر نمیتوانیم این دانش آموز را مجاب کنیم که درسی را که او را در این دنیا ترد کرده است دوست داشته باشد و بخواند.

از طرف دیگر انتخاب رشته ریاضی در دبیرستان شما را به سمت رشته های فنی اعم از رشته های مکانیک، معماری، برق، مهندسی نفت و امثالهمم سوق میدهد که قطعا در کشور ما برای خانم ها بازار کار فعالی ندارد. به علاوه مثلا اگر یک دختر در شهر های بسته و مذهبی مثل بوشهر یا یزد و امثالهم در رشته های فنی که تعداد زیادی دانشجو پسر دارند درس بخواند، احتمالا شرایط سختی را از نظر نگاه جامعه تحمل خواهد کرد.

در برخی شهر های مذهبی کشورمان متاسفانه حتی صحبت کردن دو دانشجو نیز چندان وجهه خوبی ندارد چه برسد به اینکه دانشجو دختر با تعداد زیادی پسر همکلاسی باشد و رفت و آمد کند!

میزان تاثیر مشاوره انتخاب رشته نهم به دهم در زندگی دانش آموزان

حالا بیایید فرض کنیم که دانش آموز پسر یکی از رشته های فنی و حرفه ای را به کمک مشاوره انتخاب رشته نهم به دهم انتخاب کرده باشد و انتظار داشته باشد که بعد از اتمام تحصیل در رشته سابداری در هنرستان وارد بازار کار فعال شود که به نظر هم انتظار عجیبی نمی آید.

اما اتفاقی که در این بین با یک مشاوره انتخاب رشته نهم در کرج افتاده است، در نظر نداشتن شرایط تحصیل در رشته حجسابداری در دانشگاه آزاد واد کرج به صورت بدون کنکور است. با ارائه رشته حسابداری در دانشگاه آزاد کرج بدون کنکور به نظر شما کدام کارفرمایی ترجیح میدهد تعداد زیادی نیروی کار آزموده با تحصیلات آکادمیک و احتمالا توانایی محاسبات قوی تر رها کند و برای کار با یک دیپلمه فنی حرفه ای که در امتحانات هم چندان به وی سخت گیری نشده قرارداد ببندد؟

این دانش آموز قطعا مجبور است یا با حقوق کمتر از لیسانسه ها و با همان کیفیت کار کند تا مورد استقبال بازار کار قرار بگیرد یا اینکه با قوانین سخت ایجاد سوابق تحصیلی که از کنکور 1402 به بعد قرار است اجرا شود، برای شرکت در امتحانات نهایی و کنکور و ورود به رشته حسابداری در دانشگاه برنامه ریزی کند.

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن