نرم افزار انتخاب رشته

02633408944

مشاور من

اساتید برتر کنکور

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
5/5 - (1 امتیاز)

در این مقاله به معرفی اساتید برتر کنکور خواهیم پرداخت. با معرفی این اساتید از سابقه تحصیلی, سابقه تالیف و مزایای کلاس هایشان صحبت کرده و سعی داریم تا دانش آموزان و متقاضیان کنکور بتوانند به راحتی اساتید را شناخته و در کلاس هایشان شرکت کنند. اگر می خواهید سایر اساتید کنکور را بشناسید به آموزشگاه پرسا مراجعه کنید. در آنجا می توانید درباره اساتید برتر زیست و یا اساتید برتر عربی بیش تر بخوانید.

  • درس ریاضیات: استاد علی مقدم‌نیا

استاد مقدم‌نیا دارای تدریس بسیار مفهومی و در کنار تدریس مفهومی دارای توانایی بالا دربیان واضح نکات تستی سوالات هستند و بر هر مبحثی که تدریس میکنند بسیار مسلط می باشند. همچنین در کلاس های درسیشان به تحلیل ریاضی کنکور نیز می پردازند.

تحصیلاتسابقه تدریسسابقه تالیفمولف
فارغ التحصیل دبیرستان علامه حلی تهران- عمران دانشگاه علم صنعت ایراندبیر دبیرستان های فرزانگان و علامه حلی و آموزشگاه کنکور هدفمؤلف کتاب های میکروطبقه بندی گاج (نظام قدیم) کتاب دور دنیا در ۴ ساعت

مزایای کلاس استاد مقدم‌نیا

۱.توضیحات واضح هست و در مواردی که مبحثی مهم تر باشد، چند بار توضیح داده می شود. روش حل تست ها گام به گام می باشد.

۲.و سوالاتی که در کلاس بررسی می شوند سطح متوسط رو به بالایی دارند و تنوع خوبی دارند.

معایب کلاس

۱.نکات و فرمول های زیادی را در کلاس مطرح می کنند و حفظ کردن تمام این ها برای دانش اموز میتواند زیان اور باشد.

۲.بیان علی مقدم نیا معمولا یکنواخت است و به طور معمول کلاس ها حالت جدی دارند و برای دانش آموزان کسالت‌بار تداعی میشود.

درس زیست شناسی: دکتر علی محمد عمارلو

در این مقاله درنظر گرفتیم یکی از اساتید مطرح در درس شیرین زیست شناسی را خدمتتون معرفی می کنیم. جناب آقای دکتر علی محمد عمارلو متولد سال 1350 هستند و رتبه ۷ کنکور سراسری و دارای مدرک دکتری از دانشگاه تهران می باشند.

سابقه تالیفسابقه تدریس
همایش زیست‌شناسی (۲ جلد) نشر دریافت مدرس مدارس و آموزشگاه های برتر تهران از
جمله : علامه حلی، فرزانگان و …
زیست‌شناسی انتشارات اندیشه‌ی فائق مدرس برنامه کنکور ۱
آزمایشگاه ۱ (گربه) انتشارات تابش اندیشهمدرس موفقیت و کارنامه ۲۰ در صدا و سیما
آزمایشگاه ۲ (گربه) انتشارات تابش اندیشه
کنکور جامع زیست‌شناسی (گربه) انتشارات تابش اندیشه
کنکور پایه زیست‌شناسی (۱۰ استاد) انتشارات ایران سنجش
جمع‌بندی زیست‌شناسی انتشارات تست قرمز
کتاب های خط فکری نشر دریافت
۱۰۰۰ تست زیست شناسی

نکات مثبت و منفی در مورد علی محمد عمارلو:

مدرس محترم خیلی تلاش میکنه با توجه به سبک کاری و تجربه شون مطالب مهم و ریزنکات را تکرار کنند و خیلی رو این موضوع تاکید میکنند .

همچنین سبک بیان و آموزش متفاوتی نسبت به بقیه ی مدرسین دارند و به دلیل بالا بودن کیفیت تدریس ایشون تا حدود زیادی آزمون های آزمایشی رو پوشش می دهند و عملکرد دانش آموزانشان در آزمون ها قابل قبول و عالی میباشد .

استاد عمارلو از مدرسان و طراحان با سابقه  و باتجربه در حوزه ی کنکور می باشند بطوریکه جزوات و بانک تست های طراحی شده توسط شخص ایشون هر سال تطابق زیادی با کنکور داشته است. کنکوری های عزیز می توانید مقاله بررسی شیمی کنکور 1401 را مطالعه کرده و از نوع سوالات و درجه سختی آن ها مطلع شوید.

  • درس شیمی: استاد شیخ اسلامی 

استاد شیخ اسلامی  در کلاس های کنکور برای نحوه مطالعه شیمی کنکور پیشنهاد میکنند ابتدا تمامی مطالب را به صورت مفهومی یاد بگیرند سپس به صورت مرتب تست بزنند و در اخر ۳ الی ۴ دور تمامی کنکور های ۵ سال اخیر را در کلاس دونه به دونه تحلیل و بررسی میکنند.

اینگونه است که میتوانند در کنکور حرفی برای گفتن داشته باشند و موفق باشند. همینطور استاد شیخ اسلامی برای شیمی کنکور توصیه میکنند از تمامی آزمون های شبیه ساز کنکور که در موسسه های معتبر هستند تا جایی که میشود  استفاده بهینه کنند .

نقاط ضعف و قدرت کلاس استاد اسلامی:

میتوانیم از مصاحبه با دانش آموز و داوطلبان پی ببریم که نقاط ضعف این استاد در بررسی سوالات تالیفی و نمونه های خلاقانه است. شواهد درباره تدریس استاد شیخ اسلامی  شیمی کنکور نشان میدهد که تمرین های کلاسی که انجام میدهد خیلی مبتدی و در سطح متوسط می باشد.

یعنی در اصل سطح سوالات بسیار اسان و متوسط رو به پایین می باشد و حتی اگر این بررسی ها هم انجام نشوند فرقی به حال دانش اموزان قوی تر و سطح بالا ندارد ، زیرا تقریبا هیچکس را به چالش نمی اندازد .

و این یکی از اشکلاتی است که به ایشون وارد است و زیرا در کنار نحوه ی تدریس عالی ایشون حل سوالات آسون و متوسط آن هم با توجه به سطح سوالات کنکور سراسری در سال های اخیر شاید بتوان ظلمیدر حق دانش آموزان دانست زیرا وقت و هزینه ای را صرف کرده اما به سطح درسی مورد نطر نتوانستند برسند .

سوالاتی که دکتر شیخ اسلامی شیمی در جزوه هایش آورده است اغلب سطح بسیار پایینی دارد و متاسفانه اکثریت هم تکراری می باشد .  ولی در کل روش تدریس او قابل مطالعه است و او را به بهترین استاد شیمی تبدیل کرده است و این بار حل سوالات سخت را به دوش خود دانش آموزان و داوطلبان گذاشته است که خودشان به سراغ تست های چالشی و سخت و در حد کنکور سراسری بروند .

یکی از نکات مثبت استاد شیخ اسلامی اکتیو بودن و فعال بودن ایشون در کلاس های درسی بوده که به هیچ عنوان کلاس برای دانش آموزان کسل کننده و یکنواخت نخواهد بود و دانش آموزان و داوطلبان را به پرسش و پاسخ و چالش دعوت می کنند تا سختی این درس کمتر شود و علاقه ی داوطلبان بیشتر شود .

ایشون حدودا بعد از تدریس دو مبحث که هر مبحث حدودا 10 صفحه می باشد از دانش آموزان خود آزمون می گیرند که خداروشکر آزمون هایشان دارای سطح متوسط و رو به بالاست و پوششش کاملی بر مطالب تدریس شده و جزوه ی ایشون دارد .  البته انقدر هم آزمون هایشان سخت نیست بطوریکه حدودا اکثر دانش آموزانشان نمره ی خوبی کسب می کنند .

کلاس های نکته و تست هم ایشون هر پنج شنبه هر هفته برگذار می کند. استاد محمد شیخ اسلامی را شاید تا به الان به طور رسمی اکثریت دانش آموزان نقاط ضعفشون را بیان نکردند ولی امکان ندارد کسی بی عیب باشد و مسلما ایشون هم مانند دیگران دارای نقاط ضعفی می باشد.

به طور مثال تدریس گاهی یکنواخت ایشون در کلاس ها موجب این شده است که بچه ها گاهی در هنگام یادگیری شیب نزولی را به خود بگیرند . و اونطور که باید هر دانش اموزی در این درس نتواند نتیجه دلخواه را بگیرد بعضی از نکات کتاب هایی که انتشار کردند تکراری می باشد و میتواند مانند ان را در جزوات اساتید دیگر ببینند.

سابقه ی آموزشی
کارشناس علمی کتاب های اموزش و تست شیمی مبتکران نظام قدیم
طراح شبیه ترین ازمون های آزمایشی جامع به کنکور سراسری
تدریس در مدارس برتر ایران؛ شهید مهدوی، پیام علم، مرضیه، فارابی
تدریس در آموزشگاه های برتر؛ هشترودی، فرزانگان، مبتکران، ادیب فرزانه، کوشش، زهره تهرانی، بهار
  • درس فیزیک: استاد احمد مصلایی

استاد احمد مصلایی سابقه تدریس به عنوان دبیر فیزیک در مدارس سمپاد رو داره. همینطور نویسنده کتاب های مختلفی در حوزه درس فیزیک کنکوره. در حال حاضر کلاس های درس ایشون در مجموعه دکتر آی کیو زیر نظر موسسه گاج برگزار میشود.

انرژی استاد برای تدریس خیلی خوبه. بار علمی بالایی داره و تلاش میکنه همه چیز رو از پایه ای ترین نکته تا بالاترین و مهم ترین نکات بیان کنه. کلاس ها جامع هستن و به صورت پایه ای و مبحثی تدریس میشه. استاد تسلط خوبی بر روی مطالب داره و همینطور توانایی انتقال مفاهیمش به مخاطب، بسیار خوب است.

کلاس های استاد برای تمام دانش آموزان با هر سطحی مناسب است. چرا که مباحث از پایه هستن که برای ضعیف ها بسیار خوبه. همینطور مباحثی برای کنکور و در سطح قوی بیان میشه که برای دانش آموزان قوی بسیار ایده آله. اما ممکنه کلاس برای افراد قوی تا حدودی خسته کننده باشد.

استاد رشاد براتی نیز یکی دیگر از استادان بسیار خوب درس فیزیک کنکوری می باشد که در سال جدید در آموزشگاه پرسا می توانید در کلاس هایشان اقدام به ثبت نام کنید. در مقاله معرفی استاد رشاد براتی بیش تر با ایشان آشنا شوید.

در کانال تلگرامی مشاوره آکو عضو شوید تا سوالات خود را در ارتباط با استادان و شرایط تحصیلی آن ها بطور آنلاین بپرسید.

رومینا

رومینا ابوالحسنی هستم عضو تیم تولید محتوای سایت آکو، امیدوار هستم که همیشه بتونم جواب سوالاتتون رو به بهترین شیوه ممکن بدم

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن