پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

اردو و پانسیون مطالعاتی

معرفی بهترین اردو های نوروزی کشور

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

عید نوروز 1402 برای داوطلبان کنکور دیگر عید نوروز نیست! بلکه بهتر است آن را عید کنکور بنامند! چرا؟ چون بدون شک باید در 14 روز نوروز درس بخوانید و نهایتا بتوانید دو روز را به استراحت اختصاص دهید. آن هم به شرطی که اوضاع درسی تان خیلی روبراه باشد و نیازی به جبران روزهای خوشگذرانی تابستان یا ترم اول نباشید.

بسیاری به دنبال یافتن بهترین گزینه برای ثبت نام هستند، اما واقعاً به چه نکته‌ای هنگام انتخاب اردو نوروزی باید دقت کرد؟ یک سوال که پیش می‌آید این خواهد بود که هیچ کس نمی‌گوید من بدترین اردو نوروزی را دارم، اتفاقا برعکس همه معتقد هستند، بهترین اردو مطالعاتی عید را خودشان برگزار می‌کنند. در این باره باید بیشتر تحقیق کنید تا اطلاعات کافی داشته باشید.

با ما همراه باشید تا نکات مهم در انتخاب اردو نوروز را موشکافی کنیم و تاثیرات اردو نوروزی بر کنکور و حتی بهترین اردو نوروزی در کرج را معرفی کرده ایم. اما آنچه در این مقاله به آن خواهیم پرداخت یک دیدگاه وسیع تر و کلی نگر تر به معقوله اردو نوروزی برای عید کنکور است!

بهترین اردو مطالعاتی نوروزی عید در کشور

انتخاب بهترین اردو نوروزی کشور باتوجه به شرایط

در این مورد باید بدانید که اردو نوروزی خوب چند فاکتور دارد که در ادامه بیان خواهیم کرد. این موارد همگی روی یکدیگر باعث خواهد شد که بگوییم این اردو بهترین گزینه برای گذراندن عید کنکورمان خواهد بود.

مکان برگزاری اردو مطالعاتی نوروز کنکور مهم است. واقعاً این واژه یعنی چه؟ بودن در یک مکان بزرگ آیا منظور است؟ یا اینکه دارای امکانات خاص است؟ اصلاً کدام نکته مهم و کدام یک مهم نیست؟ از مهمترین نکات هنگام انتخاب اردو نوروز ، بررسی راه های دسترسی بهترین اردو مطالعاتی نوروزی عید در کشور است.

 اولین چیزی که باید در موردش حواستان را جمع کنید، نحوه دسترسی به مرکز برگزاری اردو مطالعاتی کنکور خواهد بود. نباید شما زمان زیادی را در مسیر باشید یا حداقل اگر مرکز برگزاری اردو نوروزی کنکور از شما دور است، به شرطی این مرکز را انتخاب کنید که امکان استفاده از پانسیون شبانه روزی مطالعاتی را نیز برایتان فراهم کند.

درغیر ین صورت رفت و آمد و دوری از وسایل دائمی مورد نیازتان می‌تواند خستگی را برایتان افزایش دهد. مواردی مثل امکان دسترسی به تاکسی، اتوبوس یا شرایط رفت و آمد با خودروی شخصی، فاصلهپانسیون یا کتابخانه اردو نوروز با محل خواب یا خوابگاه همین مجموعه و محلی که میتوانید با امنیت کامل وسایلتان ر بگذارید باید مورد بررسی قرار بگیرد.

حالا اگر پانسیون در مرکز شهر باشد، اهمیت دارد یا باید در جایی ساکت باشد؟ در حقیقت مرکز شهر بودن یا در یک کوچه مهم نیست. مهم این خواهد بود که آیا محل درس خواندن عایق صدا دارد یا میتوان به این محل اعتماد کرد و با خیال راحت روزهای عید کنکور را در آن گذراند یا نه؟

دروغ هایی را همیشه از زبان صاحبان مشاغل و آموزشگاه های برگزار کننده کنکور میشوید و آن هم این است که شما بهترین اردو مطالعاتی عید را انتخاب کرده اید. این را هم میتوان یکی از دروغ هایی درباره اردو نوروزی دانست که خیلی هم به واقعیت نزدیک نیست. به هرحال بررسی نکات زیر را که در وبسایت تخصصی مشاوره تحصیلی کنکور آکو آورده ایم فراموش نکنید.

نکاتی درباره محل برگزاری اردو نوروز کنکور

اولین نکته در بحث محیط سنجی موضوع صدا در داخل محل درس خواندن یا همان پانسیون یا اردو نوروزی خواهد بود. اول از همه آن که باید هیچ گونه صدای مزاحمی از بیرون محیط، برای درس خواندن شما وجود نداشته باشد. استفاده از شیشه‌های دو جداره و بحر خیابان نبودن از مهم‌ترین موارد خواهد بود.

قسمت اعظمی از ویژگی آرام بودن محل برگزاری اردو نوروزی وابسته به تعداد نفراتی که در یک سالن برای مطالعه قرار دارند، خواهد بود. در حقیقت  تعداد دانش آموزان و نحوه قرار گرفتنشان در کنار یکدیگر عامل بسیار مهم دیگر خواهد بود که در نحوه مطالعه شما اثر خواهد گذاشت. هر چقدر کمتر بقیه داوطلبان را در هنگام مطالعه ببینید، کیفیت بالاتر خواهد بود و این مورد به نحوه چیدمان سالن نیز بستگی خواهد داشت.

درس خواندن در بهترین اردو مطالعاتی نوروزی کشور

تمیزی اردو مطالعاتی عید کنکور

نکته مهم بعدی درباره محل برگزاری اردو مطالعاتی عید کنکور خواهد بود که باید به آن در هنگام انتخاب محل گذراندن روزهای سرنوشت ساز کنکور اهمیت داد. واقعا تمیزی می‌تواند در میزان بازده مطالعاتی و آرامش روانی ناخودآگاه شما بسیار اثر گذار باشد. به طور کلی تحقیقات روانشناسی ثابت کرده اند که کثیفی یا بهم ریختگی محل درس خواندن میتواند خستگی بیش از حد، پرش ذهنی یا مطالعه بدون بازدهی را شامل شود. به نکات دیگری نیز در زمینه انتخاب یک اردو مطالعاتی نوروز مناسب میتوانید دقت کنید.

  • تمیزی دیوارهای اتاق
  • تمیزی میز ها( از نظر نوشته ها و هنر های دستی روی میز و رنگ و حالات میز و چوب آنها)
  • محل غذاخوری جداگانه (به علت بوی نامطبوع)
  • میز های جداگانه و کمد شخصی
  • سرویس بهداشتی تمیز

امکانات بهترین اردو مطالعاتی عید

خب موضوع امکانات طیف بسیار وسیعی را شامل خواهد شد! احتمالا هرچقدر پول بدهید آش میخورید و اگر قرار است یک اردو نوروزی متوسط را انتخاب کنید، خیل به داشتن امکانات فوق ویژه اهمیت ندهید. از مهم‌ترین مواردی که در یک اردو معمولی میتواند مورد اهمیت باشد داشتن محل غذا خوری یا حتی ارائه غذا های وعده ای در محیطی به‌غیراز مکان مطالعه(البته به شرط داشتن کیفیت) اشاره کرد.

داشتن فضایی برای هواخوری نیز از اولویت‌های بعدی خواهد بود که برای انتخاب اردو نوروز اهمیت دارد. بهتر است که در این باره حواستان را جمع کنید که حتماً فضایی آزاد برای نفس کشیدن داشته باشید.

مورد بعدی در مورد امکانات، بحث غذا خواهد بود. داشتن مکانی برای گرم کردن غذا مانند گرم کن یا پخت غذا از مهم‌ترین موارد خواهد بود. عدم وجود امکانات کافی برای تغذیه مناسب و مقوی می‌تواند تأثیر منفی بر عملکرد درسی شما در اجرای برنامه درسی اردو نوروزی بگذارد.

بهترین اردو مطالعاتی عید نوروزی

فضا و تهویه مطبوع محیط از موارد مهم خواهد بود که بسیار اهمیت دارد. همچنین وجود یک فضا جهت استراحت نیز عامل بعدی است که اهمیت خواهد داشت. البته شدت نور و میزان آن نیز از موارد مهم هنگام انتخاب “بهترین اردو مطالعاتی نوروزی عید در کشور ” خواهد بود.

آزمون، کلاس حل تمرین و مشاوره برنام ریزی 

وجود استاد و کسی که سوالات و ایرادات شما را رفع ابهام کند، یکی از ویژگی های عالی خواهد بود که برای انتخاب اردو نوروز میتوانید در نظر بگیرید. اردویی خوب است که مرحله آموزش تا تثبیت و تست زنی و آزمون در داخل مجموعه انجام شود و نیازی به کمک گرفتن از خارج محیط یا حتی جلسات مشاوره برنامه ریزی کنکور  بعد از اردو نداشته باشید.

وجود کلاس حل سوال به صورت جمع بندی نیز آیتم فوق‌العاده بعدی خواهد بود. این موارد جمع بندی هر چقدر که بیشتر باشد، امکان به نتیجه رسیدن نیز بیشتر خواهد بود.

همچنین مورد بعدی در انتخاب بهترین اردو مطالعاتی عید، آزمون ها و برگزاری آزمون داخلی خواهد بود. این آزمون ها در اردو مطالعاتی عید نوروز باعث خواهد شد که رقابت‌ها افزایش پیدا کند و همچنین افراد نسبت به میزان و کیفیت خواندن خود آگاه شوند.

تا چیزی به بوته ارزیابی نرود، قابل نقد کردن نخواهد بود. این آزمون‌ها بهتر است به صورت مقطعی باشد و یک الی دو آزمون کلی نیز از بودجه دهم و یازدهم و ترم اول سال دوازدهم برگزار گردد.

معرفی بهترین اردو نوروزی کشور

آموزشگاه آکو تلاش کرده است که فارغ از تمام هیاهوهای موجود و تبلیغات، واقعیت را به معرض نمایش بگذارد. در حقیقت مکانی که برای اردو عید مرکز مشاوره آکو در نظر گرفته است، یکی از موقعیت های استاندارد برای اردو نوروزی خواهد بود. من مشاور کنکور هستم و همیشه به دانش آموزانم گجفته ام در اردو نوروزی شرکت کنند.

فرقی ندارد میخواهید در عید کنکور را با ما و پکیج های ویژه اردو نوروز آکو بگذرانید یا به هر دلیلی تصمیم دارید در جای دیگری ثبت نام کنید یا اصلا عید را در خانه درس بخوانید. مهم انتخاب درست و عمل کردن به برنامه درسی تان در این 14 روز طلایی است.

گاهی فاصله رتبه برتر شدن یا باختن آرزوها تنها چند روز خواهد بود و در این بین اردو نوروزی جایگاه ویژه ای خواهد داشت.

در اینجا مشاوران آکو در خدمتتان خواهند بود و در تمام دوران طلایی “عید کنکور” به شما کمک خواهند کرد تا به بهترین نتیجه ممکن دست پیدا کنید. همین حالا برای ثبت نام در “بهترین اردو مطالعاتی نوروزی عید در کشور ” با ما تماس بگیرید.

بزرگترین اردوی نوروزی در کرج برای شروع کنکور از عید

نقش مشاور در معرفی بهترین اردو های مطالعاتی نوروزی کشور

در حقیقت مشاور در اردو تا حدود 50 درصد کارها را انجام خواهد داد. این که شما چه چیزی بخوانید یا کی بخوانید، همگی در اختیار مشاور خواهد بود. او است که قادر خواهد بود برنامه درسی شما را آماده سازد و برای هر گونه پیش آمدی تدبیری خاص به وجود آورد. اصلا اگر لازم باشد در پانسیون مطالعه کنید یا همین اردو روزانه و 12 ساعت درس خواندن کافی خواهد بود، مشاور میتواند برای شما تصمیم بگیرد.

تفاوت اردو نوروزی و پانسیون مطالعاتی چیست؟

درس خواندن در عید با زمان‌های دیگر کاملاً متفاوت است. در این برهه زمانی همه چیز عوض خواهد شد. از این رو داشتن مشاور و نحوه پیگیری وی بسیار اهمیت خواهد داشت. از طرفی باید بتوانید به او تمام مدت دسترسی داشته باشید. هر چقدر بیشتر او را ببینید، امکان پیشرفت بیشتر خواهد بود، زیرا نظارت را به همراه می‌آورد. مشاوران راهکار برای به نتیجه رسیدن خواهند داد. انتخاب یک مرکز مشاوره کنکور در کرج خیلی هم سخت نخواهد بود چون…

مرکز مشاوره کنکور آکو برگزار کننده اولین پانسیون مطالعاتی کنکور

انتخاب مشاور سخت نیست چون تنها مرکز تخصصی مشاوره کنکور در کرج، با آموزشگاه پرسا همکاری میکند. این آموزشگاه که درواقع بر پایه ارائه مشاوره تخصصی کنکور بناگذاری شده است، توسط مهندس سهیل حاج کرم تاسیس شد. این مشاور رتبه های برتر کنکور که پیش از این فقط به صورت خصوصی برای دانش آموزان قوی تر کلاس برگزار میکرد و سرمایه گذاری تخصصی روی داوطلبان کنکور میکرد، حالا تصمیم گرفته است با راه اندازی دپارتمان مشاوره و مجموعه آموزشی و برگزاری کلاس های کنکور نیز همراه داوطلبان باشد.

اردو نوروزی 1402

از طریق کانال تلگرام تیم مشاوره تحصیلی آکو سوالات خود را درباره کنکور و نحوه برنامه ریزی برای هر دوره از این مسیر پر پیچ و خم بپرسید و یا با شماره 02633408944 اولین جلسه مشاوره تان را برای شروع کنکور از عید رزرو کنید.

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا