نرم افزار انتخاب رشته

02633408944

اردو و پانسیون مطالعاتی

7 علت قطعی شرکت در اردو مطالعاتی

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
5/5 - (1 امتیاز)

دوران کنکور زمانی است که دانش‌آموزان باید از هر فرصتی جهت مطالعه درسی استفاده کنند تا بتوانند نتیجه دلخواه خود را در این بازه زمانی به دست آورند. همین‌طور برنامه‌ریزی صحیح و هوشمندانه در دوران کنکور همواره در موفقیت افراد نقش چشمگیری داشته و منجر می‌شود تا دانش‌آموزان از این مسیر به‌درستی عبور کنند. اولین برنامه ریزی عید نوروز رو از جدول زیر دانلود کن.

مشاورپارمیس منتخبی طهرانی
مدت برنامه1 خفته
دورانعید نوروز
لینک دانلوددانلود برنامه یک هفته ای عید نوروز

اما متأسفانه بسیاری از دانش‌آموزان گمان می‌کنند برنامه‌ریزی تنها مشخص‌کننده مواد مطالعاتی روزانه و مشخص‌کردن منبع مطالعاتی است درحالی‌که برنامه‌ریزی درسی شامل تصمیمات مطالعاتی و شیوه مطالعاتی دانش‌آموز بر اساس تیپ شخصیتی و نحوه پیشروی در مباحث است.

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در برنامه‌ریزی مورد اهمیت واقع شود اهمیت‌دادن به دوره‌های تأثیرگذار مطالعاتی است به‌عنوان مثال دوره امتحانات نوبت اول دوازدهم برای جمع‌بندی نیم‌سال اول و از آن مهم‌تر دوره تعطیلات نوروزی که دوران طلایی جمع‌بندی برای بسیاری از دانش‌آموزان به شمار می‌آید و با کمک اردو مطالعاتی میتوان بهترین بهره را از آن برد.

اردو نوروز

چرا عید دوران طلایی و نیازمند اردو مطالعاتی است؟

دوران تعطیلات نوروزی به‌نوعی تعیین‌کننده مسیر و نتیجه داوطلبان است. داوطلبان اغلب به علت فضای مطالعاتی نامناسب استفاده مفید از این بازه زمانی را نمی‌برند و همین باعث می‌شود که داوطلبانی که در این دوران تلاش می‌کنند به‌راحتی از دیگر رقبا پیشی بگیرند. یکی از روش های بهره مندی مفید از دوران طلایی اردو نوروزی است.

علل اهمیت دوران طلایی عید اردو نوروزی:

  • این بازه به کنکور بسیار نزدیک است و همین منجر می‌شود تا داوطلبان انگیزه و حس رقابت بیشتری داشته باشند.
  • این دوران ارزش مطالعاتی به‌اندازه 1 ماه دارد.
  • در این بازه وقت دانش‌آموز کاملاً خالی است چرا که کلاس‌های سالیانه و کلاس‌های مدرسه در این دوران برگزار نمی‌شود.
  • با استفاده صحیح از این زمان می‌توان برخی از عادات اشتباه مطالعاتی را تغییر داد.
  • با استفاده از روتین‌های صحیح شبانه و صبحگاهی می‌توان بازدهی خود را بالاتر برد.

همچنین به‌گونه‌ای می‌توان عنوان کرد که دوران مطالعاتی نوروز آخرین فرصت برای ساختن یک رتبهٔ مطلوب در کنکور است و بهترین اردو نوروزی در کرج، تمهیدات لازم را برای بهترین شدن فراهم کرده است.

اردو مطالعاتی آموزشگاه پرسا

چرا اردوی مطالعاتی آموزشگاه پرسا را انتخاب کنیم؟

در ابتدا باید بگوییم دوران عید دورانی حساس برای دانش‌آموزان به شمار می‌آید؛ چراکه معمولاً با حفظ سنت‌ها در این دوران دیدوبازدیدهای عید صورت می‌گیرد و دقیقاً زمانی که دانش‌آموز موتورش روشن شده و برای ترم دوم و ترکوندن درس ها آماده می‌شود به یکباره با تعطیلات 13 روزه نوروزی مواجه می‌شود.

بسیاری از افراد می‌گویند مگر نمی‌توان در خانه درس خواند و دیدوبازدید را تعطیل کرد؟! در پاسخ باید بگوییم بله می‌شود! اتفاقاً در روزهای اول مطالعه بسیار هم عالی پیش می‌روید و باانگیزه‌ای وصف نشدنی برای بقیه روزها تصمیم‌گیری می‌کنید!

اما حقیقت ماجرا این است که تجربه من به عنوان مشاور کنکور نشان داده که از روز سوم به بعد دیگر حوصله درس‌خواندن ندارید و ترجیح می‌دهید همراه خانواده به دیدن اقوام بروید تا حالتان روبه‌راه شود و همین می‌شود روند افت مطالعاتی در دوران نوروز!

اردوی مطالعاتی بیشتر برای افرادی در نظر گرفته می‌شود که فرصتی برای آزمون‌وخطا ندارند و باید از همهٔ فرصتی که در اختیار دارند استفاده کنند تا به نتیجه‌ای مطلوب برسند. همین‌طور افرادی که در دوران کنکور تا پیش از عید را خوب پیش رفته‌اند ممکن است با دست‌کم گرفتن فرصت مطالعاتی عید همه چیز را بر باد دهند؛

بنابراین بهتر است هر دو دسته این افراد برای اینکه کیفیت مطالعاتی و برنامه‌ریزی بالایی داشته باشند و دچار خطا نشوند از اردوی مطالعاتی استفاده کنند.

اردو تحصیلی نوروزی معمولاً در بازه زمانی اواخر اسفند شروع شده و گاهی تا اواخر فروردین‌ماه ادامه میابد که البته بین این بازه زمانی متغیر است. همین‌طور بسته به نظر برگزارکننده در مدارس، اردوگاه‌ها و یا سایر مؤسسات برگزار می‌شود. همین‌طور این اردو شبانه‌روزی و یا ساعتی میتواند برگزار شود که مجدداً به نظر برگزارکننده اردو بستگی دارد.

کیفیت بهترین اردوی مطالعاتی نوروز چگونه است؟

کیفیت اردو به مؤسسه برگزارکننده اردو و تصمیمات این مؤسسه برمی‌گردد. به‌عنوان‌مثال برخی از اردوها فقط در مکانی مانند کتابخانه از صبح تا عصر برگزار می‌شود که تأثیر چندانی بر مطالعه و عادات افراد ندارد و همین‌طور باتوجه‌ به رفت‌وآمدی که دانش‌آموز دارد ممکن است احساس خستگی را در او بیشتر ایجاد کند.

اما در مقابل در اردوهایی تمامی عوامل مورد بررسی قرار داده می‌شوند تا دانش‌آموز بتواند بازه تعطیلات را بدون استرس و باانرژی و انگیزه بیشتری درس بخواند. برخی از این عوامل عبارت‌اند از:

  • مشاوره‌های خصوصی
  • برنامه تغذیه‌ای
  • برنامه‌های روان‌شناختی و شخصیت‌شناسی
  • انتخاب رشته
  • برنامه ورزشی و تفریحی

قطعاً این نوع اردو از کیفیت بالایی برخوردار است و باعث می‌شود تا تنش و استرس به سراغ دانش‌آموزان نیاید. همین‌طور از دیگر مواردی که می‌توان در یک اردوی مطالعاتی باکیفیت در نظر گرفت وجود اساتید برتر کنکور برای رفع اشکال دروس است.

حضور اساتید به نام در اردوی مطالعاتی باعث می‌شود تا داوطلبان از این فرصت برای رفع اشکالات درسی خود استفاده کرده و باانگیزه بیشتری به ادامه مسیر بپردازند.

دانش‌آموز باتوجه‌به هدف خود و وضعیت مطالعاتی خود می‌تواند تصمیم بگیرد که در اردو مطالعاتی نوروز شرکت کند یا نه! اما قطعاً این فرصت در صورت انتخاب درست اردو می‌تواند کمک بسیار زیادی به همهٔ داوطلبان بکند.

اردو مطالعاتی نوروز 1402

در واقع داوطلبانی که تا کنون مطالعه درست و برنامه‌ریزی درستی داشتند می‌توانند با شرکت در اردو مطالعاتی این روند را حفظ کنند و دانش‌آموزانی که اهداف مشخصی نداشتند و مطالعه آنها به‌صورت نوسانی بوده است می‌توانند در شرایط اردو حضور در جو کنکوری و ایجاد حس رقابت به مطالعه بهتری بپردازند و در روزهای پایانی دوران کنکور خود ورق را برگردانند!

کانال تلگرام مشاوره تحصیلی کنکور آکو

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن