زندگی نامه بزرگان کنکوراساتید ماز

معرفی استاد مومن زاده شیمی مجموعه ماز

تماس با ما
3.7/5 - (52 امتیاز)

همانطور که همیشه گفته ایم ماز برای تدریس از اساتید برند سازی شده استفاده نمیکند و اگر استادی با این مجموعه کار میکند واقعا توانایی تدریس خوبی دارد. مثلا استاد مومن زاده به عنوان مدرس شیمی ماز میتواند برای بسیاری از دانش آموزان بهترین استاد شیمی شناخته شود اما برخی دیگر کلاس های او را سطح پایین بدانند. باید یادتان باشد ماز همیشه از اساتید با سطح های مختلف برای طرح های الماس استفاده میکند که بچه های قوی تر و بچه های ضعیف تر هردو بتوانند از تدریس ها و کلاس ها استفاده کنند.

استاد محمدعلی مومن زاده سالهاست که در نشر کتاب های کمک درسی شیمی گاج فعالیت میکنند. کتاب های دور دنیا در 4 ساعت گاج، خط ویژه و همچنین کتاب میکرو طلایی شیمی گاج به عنوان ناشر و سرپرست علمی حضور داشته اند. و خب طبیعی است که این کتاب ها هم باتوجه به سطح سوالات و نوع درسنامه برای همه دانش آموزان و همه بازه های مطالعه

مثلا برای درس زیست استاد فرهمندنیا کلاس های سطح بالایی دارند ولی در مقابل کلاس های زیست استاد موقاری برای بچه های ضعیف تر ترتیب داده شده است.
یا مثلا در بین کتاب های کمک درسی گاج کتاب های میکرو کتاب هایی با سطح متوسط هستند اما کتاب های آی کیو در همین انتشارات جزو کتاب هایی با تست های سخت هستند.

پس قبل از انتخاب پکیج های آموزشی ماز به عنوان بهترین پکیج های آموزشی میبایست با سطح اساتید، سوابق آموزشی و سابقه انتشاراتی آنها به اندازه کافی آشنا باشیم. در این مقاله به معرفی محمدعلی مومن زاده به عنوان استاد شیمی کنکور ماز میپردازیم و در نهایت میتوانید با کلیک بر روی شماره تلفن، پکیج های آموزشی ماز را با 5% تخفیف ویژه سایت آکو خریداری نمایید.

مشاوره تحصیلی کنکور آکو 02633408944
معرفی استاد مومن زاده شیمی مجموعه ماز 6

استاد مومن زاده شیمی کنکور را چطور تدریس میکند؟

استاد محمد علی مومن زاده مدرک تحصیلی شیمی تجزیه در مقطع ارشد دارند و باوجود سن کمی که دارند، سابقه تدریس خوب و درخشانی در کارنامه تحصیلی شان دارند. برجسته ترین قسمت کار استاد مومن زاده شیمی ماز است که به صورت آنلاین برای بچه ها برگزار میشود.

اینستاگرام استاد مومن زاده را میتوان یک پیج بلاگری، کاری دانست که چند نمونه تدریس را درکنار پست های تصاویر شخصی میتوان در آن مشاهده کرد. چند تصویر از صفحه رسمی این استاد را در ادامه این مطلب مشاهده میکنید.

استاد مومن زاده شیمی
معرفی استاد مومن زاده شیمی مجموعه ماز 7

کار محمدعلی مومن زاده با شیمی از توضیحات شروع میشود، یعنی نمیتوانید انتظار تدریس از روی تست را داشته باشید. این نوع تدریس میتواند برای بچه های ضعیف تر کمک کننده باشد. اما بچه های قوی باید تست کار کنند و کلاس اساتیدی مثل استاد اشکان مسیح به دردشان میخورد.

شاید درست نباشد که در حضور شاگردان شیمی ماز مومن زاده تبلیغ اساتید دیگری را بکنیم اما هیچکدام سودی برای ما ندارد پس بهتر است حقیقت را بدانید و خودتان با توجه به سطح درسیتان تصمیم بگیرید.

تست هایی که مومن زاده شیمی ماز در کلاس ها حل میکند بسیار متنوع هستند و واقعا سطح خوبی دارند اما نقطه منفی این قضیه متونع بودن راه حل هایی است که استاد استفاده میکند و باعث گیج شدن دانش آموز میشود. همیشه گفته ایم تدریس باید مفهومی باشد و تدریس های حفظی و فورمولی مثل روش استان مومن زاده شیمی بدرد نمیخورد.

البته نمیتوان ادعا کرد که همه دانش آموزان از کلاس های استاد محمدعلی مومن زاده ناراضی اند و کسی درباره تاثیر کلاس های این استاد شیمی صحبتی نکرده است اما همانطور که گفته شد کلاس های استاد مومن زاده شیمی برای دانش آموزان ضعیف رو به بالا مناسب است.

نکته درباره سطح کلاس ها: سطح تدریس هیچ استادی در کلاس های گروهی برای بچه هایی که در شیمی خیلی ضعیف هستند مناسب نیست چون در کلاس های گروهی نمیتوان به سرعت یادگیری تک تک دانش آموزان توجه کرد و دانش آموزانی که با پایه مشکل دارند باید از کلاس های خصوصی کمک گرفت.

نظر دانش آموزان درباره مومن زاده شیمی ماز چیست؟

در بازخوردی که درباره مومن زاده شیمی ماز گرفته ایم نوشته شده است که بیان استاد شیواست و با تغییر لحن و روند تدریس میتواند به خوبی کلاس و دانش آموزان را مدیریت کند. اکثر تست هایی که ایشان برای دانش آموزان حل میکنند از نرم افزار های آزمون ساز با سطح سختی متوسط هستند و در طول کلاس کمتر با تست های کنکور سر و کله میزنیم اما تعداد تست های کنکوری که در همایش ها میبینیم بیشتر است.

دانولد نمونه سوالات تستی شیمی

در کلاس های محمدعلی مومن زاده آزمون های تستی به صورت دوره ای برگزار میشود و نمیتوان گفت که این آزمون ها در سطح “سوالات شیمی کنکور” است اما به هرحال آزمون های کلاسی روند پیشرفت را برای دانش آموزان مشخص میکند. درست است که سوالات اکثرا تالیفی یا انتخابی آزمون های آزمایشی هستند اما تست هایی با نکته های خلاقانه و دیده نشده در تست ها دیده نمیشود. یکی از دانش آموزان ایشان میگویند:

منفی ترین نکته تدریس استاد مومن زاده شیمی روش های تستی ویژه هر مدل سوال است که برای دانش آموزانی که با این روش ارتباط برقرار نمیکند بسیار گیج کننده خواهد بود. اما برای بچه هایی که به اصطلاح “رمزی” درس میخوانند این روش خیلی خوب است.

دانش آموزان مومن زاده شیمی ماز نقطه ضعف مبحثی تدریس این استاد را مبحث استوکیومتری میدانند. بچه های دوازدهمی که در کلاس شیمی استاد مومن زاده شرکت کرده اند میگویند تدریس به گونه ای نبود که بتوانیم تست های خیلی سخت را حتی بدون زمانبندی و استفاده از روش های تست زنی حل کنیم. روش تدریس ایشان را برای مبحث استوکیومتری در ویدئو زیر مشاهده فرمایید.

باتوجه به اهمیت مبحث استوکیومتری و مرتبط بودن این بخش با سایر بخش های شیمی مثل عدد های اتمی یا شناخت ماهیت مواد، احتمالا مبنای این مشکل چیز دیگری باشد. ک البته باتوجه به فورمول مدار بودن کلاس های استاد مومن زاده شیمی چندان هم دور از ذهن نیست.

البته اساتیدی چون دکتر هادیان فر و استاد اسماعیلی نیز از نظر دانش آموزانشان ایراد هایی دارند که در ادامه به بررسی و سبک و سنگین کردن مسائل مربوط به تدریس اساتید شیمی ماز میپردازیم.

مقایسه هادیان فر و اسماعیلی و محمدعلی مومن زاده

اگر بخواهیم از نظر تدریس کلاس های هادیان فر و اسماعیلی و مومن زاده را مقایسه کنیم، باید بگوییم که متاسفانه استاد محمدعلی مومن زاده باتوجه به نظرات دانش آموزان و شرایط نتیجه های درصد شیمی پایین ترین سطح را به خود اختصاص میدهد. اساتید هادیان فر و اسماعیلی هم از نظر تحصیلی و هم از نظر کاری رزومه پر بار تری دارند که موجب میشود طبیعتا در تدریس شیمی نیز موفق تر عمل کنند.

بازهم تاکید میکنیم که اگر در شیمی سطح پایینی دارید و شیمی کنکور نقطه ضعف شماست، کلاس استاد مومن زاده میتواند برای شما در حد 20 الی 30 درصد افزایش درصد شیمی کنکور را با ایجاد درک مفاهیم پایه ای بوجود بیاورد اما اگر به دنبال 100 زدن شیمی در کنکور هستید بهتر است از اساتید مجرب تر مجموعه الماس ماز کمک بگیرید.

مقایسه استاد محمدعلی مومن زاده شیمی ماز با سایر اساتید شیمی ماز
معرفی استاد مومن زاده شیمی مجموعه ماز 8

قیمت و ثبت نام کلاس های شیمی مومن زاده

در بسیاری از سایت های معتبر دانش آموزان درباره میزان هزینه کلاس های استاد مومن زاده نسبت به کیفیت دریافتی ممطنع بوده اند و باتوجه به ارزان بودن قیمت کلاس های ماز به صورت کلی هیچکس نمیتواند برای هزینه بالا انتقاد کند. اما با این حال نظرسنجی ها نشان داده است که دانش آموزان به هزینه کلاس های مومن زاده شیمی ماز نسبت به هزینه نمره 6 داده اند که خب خیلی قابل بررسی است.

درحال حاضر کلاس های استاد مومن زاده شیمی در روز های شنبه و چهارشنبه در جلسات 3 ساعته تدریس و در جلسه یک ساعت و نیمه حل تست برگزار میشود. کلاس های طرح الماس مجموعه آموزشی ماز به صورت جداگانه به فروش نمیرسند باید همه دروس تخصصی کنکور را به همراه پکیج آزمون های آنلاین ماز و کلاس های شب امتحانی باهم به مبلغ 8 میلیون تومان خریداری شود.

به طور کلی میتوان گفت برای بچه های کنکوری این کلاس ها بهترین انتخاب هستند چون با هزینه معقولی هم آزمون آزمایشی برای تعیین سطح خودتان خواهید داشت. هم برای امتحانات نهایی یا ترمیم معدل همایش های ویژه دارند و هم میتوانید به انتخاب خودتان در روز و ساعت مشخص در کلاس استاد مورد نظر شرکت کنید.

اما به هرحال استاد مومن زاده را میتوان برای دانش آموزانی که در شیمی ضعیف هستند و روش مطالعه فورمولی دارند استاد خیلی خوبی دانست و حتی چند پیج اینستاگرام هم با عنوان طرفداران استاد مومن زاده شیمی تشکیل شده است که قابل تامل است. برای ثبت نام کلاس های استاد مومن زاده شیمی کنکور میتوانید از طریق وبسایت رسمی ماز اقدام نمایید و یا با عضویت در کانال تلگرام تیم مشاوره آکو از طرف وبسایت مشاوره تحصیلی آکو با 5% تخفیف هزینه کلاس های استاد مومن زاده را پرداخت کنید.

تلگرام تیم مشاوره تحصیلی آکو
معرفی استاد مومن زاده شیمی مجموعه ماز 9

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

طرح های مشاوره ای آنلاین