نرم افزار انتخاب رشته

02633408944

مشاور من

برای موفقیت در امتحانات نهایی خرداد 1402 بخوانید!

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
4.5/5 - (33 امتیاز)

باتوجه به اینکه نمرات امتحانات نهایی خرداد 1402 در رتبه کنکور داوطلبان تاثیر دارد و علاوه بر آن دانش آموزان دهمی و یازدهمی و فارغ التحصیلان نیز در این امتحانات شرکت میکنند، شاید اهمیت دانستن تکنیک های موفقیت در امتحانات نهایی خرداد 1402 اهمیت ویژه تری پیدا کرده است.

اولین نکته برای موفقیت در امتحانات نهایی خرداد 1402 برنامه ریزی درستی است که بر اساس بارم بندی امتحانات انجام میدهید. مبحثی که قرار است 3 نمره داشته باشد را چقدر باید خواند و مبحثی که یک نیم نمره چای خالی دارد چقدر اهمیت دارد؟

سوالات امتحانات نهایی خرداد 1402 مثل امتحانات نهایی هر ساله از مباحث کتاب درسی و با بارم بندی مشخص طرح میشود. بارم بندی سوالات امتحان نهایی خرداد 1402 در روز های پایانی قبل از شروع امتحانات توسط آموزش و پرورش منتشر شد.

فایل بارم بندی امتحانات نهایی خرداد 1402

یکی از مهمترین اتفاقاتی که برای امتحانات نهایی 1402 افتاد، برگزاری امتحانات شبه نهایی بود که به صورت سراسری برای هر استان برگزار میشد و تا حد زیادی در بالا بردن اعتماد بنفس و آمادگی دانش آموزان تاثیر داشت. و ما نیز به عنوان مشاور تحصیلی چه شرکت در این امتحانات را و چه حل نمونه سوالات امتحانات نهایی سال های گذشته را برای دوازدهمی ها یکی از روش های آمادگی برای خوب دادن امتحان نهایی خرداد 1402 میدانیم.

اما یک تفاوت عمده در میان امتحانات شبه نهایی و امتحانات نهایی امسال وجود داشت و آن هم نحوه تصحیح امتحانات نهایی امسال است. امسال درباره تقلب در امتحانات نهایی فکر نکنید و برای موفقیت واقعا صادقانه تلاش کنید.

برای دانلود سوالات امتحانات نهایی 1401 کلیک کنید.

به عنوان مشاور تحصیلی چند نکته کلیدی درباره امتحانات نهایی به ویژه برای دوازدهمی ها داریم که امیدواریم هرچند کم اما برای با موفقیت پشت سر گذاشتن امتحانات نهایی خرداد 1402 به شما دوستان گرانقدر کمک کند.

مشاوره تحصیلی درباره امتحانات نهایی خرداد 1402 میگوید

منبع انتشار سوالات امتحانات نهایی نهایی خرداد 1402 وبسایت رسمی مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت آموزش و پرورش است.

نکاتی که برای موفقیت در امتحانات نهایی خرداد 1402 مهم است

فرایند آماده شدن یک دانش آموز موفق را در امتحانات نهایی میتوان به چند بخش تقسیم کرد! آمادگی، تحصیل و تحلیل. بخش آمادگی روی و روانی مهم ترین بخشی است که باید در نظر داشته باشید. چون اگر با استرس وارد جلسه امتحان شوید تی اگر کتاب هم بغل دستتان باشد نمیتوانید نتیجه خوبی بگیرید. برای آمادگی روانی همیشه چند موضوع را مد نظر داشته باشید.

اول از همه اینکه اگر یکی دوتا از امتحاناتتان را خراب کردید امیدتان را از دست ندهید، قرار نیست این تنها فرصت شما باشد. اگر الان ناراحت باشید و در سوگ آن یک امتحان دیگر درست و حسابی درس نخوانید، همه امتحانات را از دست داده اید.(درست است که فرصت ترمیم معدل دارید اما یادتان نرود که تا وقتی مسیر را عوض نکنید اگر هزار بار هم ترمیم معدل کنید همین نتیجه را خواهید گرفت!)

شما برای جبران خراب کردن یک امتحان نهایی خرداد 1402 دوبار فرصت ترمیم معدل دارید و باید با یک نگاه رو به جلو برای جبران اقدام کنید. بعد از امتحان دیگر وقت حسرت خوردن و فکر کردن به ای کاش و اگر ها نیست!

دومین مورد اینکه کمالگرا نباشید و فکر نکنید که چون دانش آموز زرنگی بوده اید قرار است در امتحانات نهایی نیز نمره کامل را بگیرید. مثل این میماند که از خودتان انتظار داشته باشید در کنکور صد بزنید! از امسال سطح سختی سوالات امتحانات نهایی خرداد 1402 به طور چشم گیری افزایش یافته است و انتظارات شما باید مطابق با واقعیت و توانایی هایتان باشد.

مگر اینکه تلاش کنید توانایی های خود را افزایش دهید و آمادگی ذهنیتان برای روزهای امتحانات نهایی 1402 بالا رود. چگونه؟

چطور برای امتحانات نهایی 1402 آمادگی ذهنی داشته باشیم؟

اول از همه اینکه مثل یک رتبه برتر کنکور فکر کنید! رتبه های برتر کنکور حتی در روز های آخر نیز هیجان زده نمیشوند و بیش از اندازه خود را تحت فشار قرار نمیدهند. این دسته از افراد میدانند که روز های قبل از امتحانات نهایی روز یادگیری نیست و در حداکثر سه روزی که طبق برنامه امتحانات نهایی بین امتحاناتتان فاصله است، میتوانید مروری بر نکات کتاب های درسی، سوالات نهایی سال های قبل و ل نمونه سوالات داشته باشید.

هرکس میداند خودش در طول سال چه کرده است و الان فرصت مرور دارد یا خیر. پس خودتان را گول نزنید و با خودتان روراست باشید تا روحیه بهتری را نیز در دوران برگزاری امتحانات نهایی خرداد 1402 تجربه کنید.

رتبه های برتر و کسانی که معدل بالایی دارند یکسری استاندارد دارند مثلا اگر چند روز قبل از امتحان فرصت برای درس خواندن دارند همه را به روز آخر موکول نمیکنند و از همه فرصتشان نهایت استفاده را میبرند. اینطوری هم کمتر خسته میشوند و هم حجم درس ها کم و تقسیم و روند سریع تر خواهد شد.

با این نکات رتبه برتر کنکور شو

مثلا اگر شما هرروز 2 فصل از زیست را تمام کنید و نمونه سوالات مربوط به آن را حل کنید خیلی بهتر از این است که 6 فصل زیست را در یک شب تا صب بخوانید و بی خواب و بدون ارزیابی دقیق از آموخته هایتان به جلسه امتحان بروید! پس به نکاتی که برای موفقیت در امتحانات نهایی در اختیارتان میگذارم توجه داشته باشید.

موفقیت در امتحانات نهایی 1402

رتبه های برتر چطور برای امتحانات نهایی آماده میشوند؟

ربطی ندارد امتحان نهایی است یا کنکور است یا برای هر آزمون دیگری آماده میشوید، کسی برنده میشود که برنامه ریزی و هدف درستی داشته باشد. برنامه ریزی یعنی همان در نظر گرفتن مدت زمان، وظایف یا کار های محوله و توانایی های فردی برای داشتن بالاترین کارایی!

  • واقع بینی برای موفقیت در امتحان نهایی

خب اول از همه اینکه داوطلبانی که رتبه برتر میشوند یا کسانی که موفقیت در امتحانات نهایی 1402 را قرار است کسب کنند آدم های واقع بینی هستند. توقع بیش از اندازه اضطراب می آورد و اضطراب هرروز بیشتر از دیروز شما را از هدف دور میکند.

  • تلقین مثبت برای رتبه های برتر کنکور و امتحانات

هی با خود نگویید من استرس دارم ، اضطراب قرار است همه آنچه را که خوانده ام از یادم ببرد و من خنگم و سوالات سخت پس من نمیتوانم نمره خوبی بگیرم یا به همه سوالات جواب بدهم! توجه داشته باشید که اضطراب میتواند شما را اذیت کند یا روند پیشرفت را برایتان کند کند اما نمیتواند توانایی ذهن شما را از بین ببرد!

این خود ذهنتان است که برای انجام کار راحت تر و فعالیت کمتر اضطراب را بهانه میکند! شما بایدکنترل ذهن و جهت گیری آن را به عهده داشته باشید در غیر این صورت قید رتبه برتر کنکور شدن را از همین حالا بزنید!

  • کنترل ذهن در هنگام درس خواندن

شاید باورتان نشود اما برای داوطلبانی که همیشه نمره 20 میگیرند هم پیش می آید که ذهنشان خسته یا پراکنده باشد، نتوانند تمرکز کنند یا بی حوصلگی آن ها را احاطه کرده باشد. نکته مهمی که این وسط باید بدانید تسلیم نشدن است! شروع به درس خواندن کنید و هر چقدر هم آرام ادامه دهید. بله شروع درس خواندن، تغییر دادن برنامه استراحت و فیلم دیدن و …. سخت است اما پیشرفت یکی از عوامل ایجاد انگیزه و انگیزه عامل علاقه به کار سختی است که دارید انجام میدهید.

هرچقدر هم حواستان پرت میشود یا فکر میکنید که متوجه نمیشوید بازهم ادامه دهید. سعی کنید بخش های کوچک کوچک بخوانید و تست ها و نمونه سوالاتی حل کنید که بتوانند روند پیشرفت را مشخص و برای ادامه به شما انگیزه دهند.

  • تکنیک کنترل ذهنتان را یاد بگیرید

هر ذهن و هر شخصیتی باتوجه به ارزش ها، نقاط ضعف و قدرت و شرایطی که دارد به یک شکل کنترل میشود. مثلا شما نمیتوانید یک آدم برونگرا را پای درس خواندن بنشانید و از او انتظار داشته باشید پرش ذهنی نداشته باشد. این درالی است که انسان های درونگرا به مطالعه علاقه بیشتری دارند و میتوانند ساعت ها مطالعه داشته باشند.

شخصیت ذاتی اهمیت زیادی دارد اما انسان به عنوان موجودی که میتواند با قدرت اختیار و اراده تغییرات را در خودش و محیط اطرافش ایجاد کند، بی شک میتواند این شخصیت ذاتی را حداقل در شرایط موجود که دوران امتحانات نهایی خرداد 1402 است تغییر دهد.

با پرش ذهنی و و عدم تمرکز در روز های امتحان نهایی خرداد 1402 چکار کنیم؟

اگر پرش ذهنی زیادی دارید و مسئله خاصی(!) که البته گفته شده در روز های مانده به کنکور باید کنار گذاشته شود، یک مدت کوتاه در حد 15 تا 20 دقیقه استراحت درست داشته باشید و سپس با ذهن باز تری به مطالعه بپردازید.

توجه داشته باشید که استراحت درست، وارد شبکه های اجتماعی یا آهنگ گوش دادن نیست و باید بتوانید در مدتی که استراحت میکنید ذهنتان را از فکر های بیهوده خالی کنید.

نکته بعدی راهکار های تمرکز بر درس خواندن است که باید یاد بگیرید. یکی از بهترین کار هایی که در این مدت برای از بین بردن افکار بیخودی میتوانید انجام دهید، نوشتن چند کلمه از تراوشات ذهنی تان بر یک برگه سفید و جدا از برگه های مربوط به مطالعه تان است که میتواند به ذهن شما حس تکمیل تفکر را بدهد و فکرتان را از افکار ناتمام خالی کند.

اگر وسواس فکری دارید یا به مدت زیاد و بدون کنترل روی موضوعات تکراری فکر میکنید و برایتان ل نشده باقی میماند باید از مشاور روانشناس کمک بگیرید. البته برای امتحانات نهایی خرداد 1402 دیگر دیر است و تغییرات ذهنی در یک روز به وجود نمی آید اما ماهی را هروقت از آب بگیرید تازه است…

نکته آخر درباره موفقیت در امتحان نهایی خرداد 1402 برای دانش آموزان اینکه برنامه ریزی و برنامه ریزی و برنامه ریزی کلید اصلی موفقیت است. نه فقط برای امتحانات نهایی و کنکور بلکه برای همه مراحل زندگیتان لازم است. پس اگر نمیتوانید این بخش از شرایط موفقیت در امتحانات و کنکور را به درستی انجام دهید با یک مشاور کار بلد مشورت کنید.

برنامه ریزی برای امتحانات نهایی و کنکور

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. عالی بود هم انگیزه گرفتم هم خیلی نکته های جالب شب امتحانی بود. فقط کلاس های شب امتحانی هم دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن