نرم افزار انتخاب رشته

02633408944

اردو و پانسیون مطالعاتی

ویژگی های یک برنامه ریزی خوب برای عید

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

ویژگی‌های یک برنامه ریزی خوب برای عید نوروز سال کنکور، تنها به معنای یک اسکلت خوب در برنامه نیست. موارد بسیار زیادی هستند که باعث خواهند شد تا شما بتوانید یک دوران عید جذاب را سپری کنید. ثبت نام اردو نوروزی یا بهره مندی از کتابخانه برای کنکور کافی نیست و مولفه های اساسی دیگری وجود دارد که یک اردوی نوروزی را به یک سکوی پرتاب برای شما تبدیل میکند.

دوست داری بدونی این موارد مهم در برنامه ریزی عید کنکور چیست و مهمترین و کلیدی ترین نکات برای انتخاب مسیرت توی عید چیه؟ اصلا بعد از شروع درس خواندن از عید نوروز یا تکمیل آن با اردوی نوروزی آیا در پایان می‌توانیم به نتیجه دلخواه دست پیدا کنیم؟ فاکتورهای اصلی برای رسیدن به هدف ما در کنکور کدام موارد هستند؟

اردو نوروزی کنکور یک برنامه ریزی است که داوطلب کنکور آن را شنیده و برخی از همین افراد آن را جدی می‌گیرند و برخی دیگر بیخیال می‌شوند. این در حالیست کسانی که جدی می‌گیرند، آیا همگی موفق می‌شوند. در ادامه به بررسی این موضوع مهم خواهیم پرداخت. برای بررسی شرایط ثبت نام اردو نوروزی و برنامه ای که برای این دوران نیاز دارید با ما همراه باشید.

اردو نوروزی و برنامه ریزی عید کنکور

بهترین برنامه ریزی عید کنکور برای اردو نوروزی

در حقیقت دو عامل درونی و محیطی می‌توانند یک برنامه را بسازند. شناخت این عوامل در نوشتن یک برنامه درسی موثر و نتیجتا رسیدن به هدفتان در کنکور موثر است. اگر در یک برنامه قوی و مخصوص برای کنکورتان در عید داشته باشید احتمالا بتوانید در ایم 13 روز به یک نقطه عطف برسید.

فرقی نمیکند که مثلا شروع کنکور 1402 از تیر را انتخاب کرده ایم یا صفر کنکور از عید دارد استارت میخورد! مهم این است که شما به نتیجه دلخواهتان دست پیدا کنید. البته این نکته را باید گفت که همه چیز از بیرون ساده هست و باید در عمل دید که تا چه میزان اهل اجرا کردن هستید و کیفیت اجرا نمودن چیز به چه صورتی خواهد بود. عوامل درونی که برای یک برنامه ریزی خوب برای عید سال کنکور نیاز دارید به شرایط زیر بستگی دارد.

برنامه ریزی کنکور از عید در اردو نوروزی

خودشناسی برای برنامه ریزی عید تا کنکور

اول از همه باید بیس و بنای کار را بچینید. در این کار باید ببینید که شما چه هستید؟ روراست باشید و از خود بپرسید آیا تا به امروز مثل یک کنکوری درس خوانده‌اید یا خیر؟ اگر بله تا کجا و چه میزان مطالعه کرده‌اید؟ آیا کیفیت مطالعه تان را بالا نگه داشته اید و این درس خواندن در آزمون های آزمایشی تان داشته است؟ آیا تحلیل آزمون انجام داده اید و توانسته اید نقاط ضعف خودتان را بشناسید و برای آنها تصمیم درست بگیرید.

همه موارد مذکور در نوشتن برنامه تخصصی روزهای نوروزیتان می‌تواند تعیین کننده باشد. هرچند فرد تنها نباید از بعد درسی خود شناسی کند، بلکه باید از جهت رفتاری نیز به این بلوغ دست پیدا کند. برای این کار میتوانید در تست های شخصیت شناسی تحصیلی شرکت کنید و باتوجه به نتیجه آن برای برنامه درسی تان تصمیم بگیرید.

در حقیقت او باید بداند که چه نوع رفتار و دیدگاهی نسبت به درس خواندن دارد. اگر فرد نتواند آینده خود را در گرو رتبه خوب شدن و رشته مورد علاقه خود توجیه کند، بهترین برنامه را که داشته باشد، به درد نخواهد خورد. پس اولویت خود فرد است. او هست که باید بخواند و کنکور بدهد.

اول از همه برای خودتان تمام سختی‌های کنکور را مشخص کنید. چالش‌های پیش رو را و این که دیگر قادر نخواهید بود، به مانند هر سال به مسافرت بپردازید. رفت و آمدهای شما قرار است که محدود شود و باید بیشتر زمان خود را با کتاب‌هایتان بگذرانید. اگر فکر میکنید نمیتوانید تصمیم گیری درستی داشته باشید یا به مشاوره تخصصی نیاز دارید روی لینک مربوط به خودتون کلیک کنید.

مشاوره کنکور فنی حرفه ایمشاوره کنکور زبانمشاوره کنکور هنرمشاوره کنکور انسانیمشاوره کنکور ریاضیمشاوره کنکور تجربی

شناخت منابع برای شروع کنکور از عید

بررسی منابع اهمیت بالایی در بین ویژگی‌های یک برنامه ریزی عید کنکور، دارد. تا به اینجا از هر منبعی ممکن است که برای تست یا خواندن استفاده کرده باشید. سوالی که به وجود می‌آید این است که آیا این منابع برای “پیشرفت شما” مفید بوده اند. شاید از روی آن تست بزنید، اما آیا در امتحانات تستی، موثر بوده است و درصد شما را بالا برده اند؟

شاید منبع زیادی برای شما آسان است و فقط چون به شما حس قوی بودن میدهد و میتوانید راحت سوال هایش را حل کنید به آن وابسته اید. شاید منبع درسنامه خوبی ندارد و به همین دلیل است که هیچگاه ایراد کار خود را پیدا نمیکنید. یا اصلا شاید هم منبع خوب است و هم شما سطح متناسب با آن را دارید اما روش مطالعه شما با روش پیشروی منبع مورد نظر فرق میکند!

دیدید که اینجا محوریت بحث انتخاب و شناخت منابع، شما هستید. شاید یک کتاب فوق العاده باشد، اما به هر دلیلی شما قادر نخواهید بود که آن را بخوانید یا حداقل ارتباط خوبی را با آن برقرار نکرده اید. همه این موارد یک معنی خواهد داد که کتاب را باید عوض کنید. برخی از افراد هم منابعی برای یک درس خاص ندارند و باید به دنبال تهیه آن باشند چون بی منبعی علت اصلی یک کنکور ناموفق است!

در هنگام خرید حواستان باشد که مهم‌ترین موضوع نگارش خود محتوا و سبک آن و همچنین نحوه کادر بندی‌ها خواهد بود و باید به چشم شما سهل در خواندن به نظر بیاید. بهترین منابع کنکور از نظر مشاور کنکور چیست؟

امتیاز دهی برای برنامه ریزی خوب و مطمئن عید نوروز تا کنکور

برای داشتن برنامه خوب، بهتر است که دروس و هر بخش آن را سطح بندی کنید. این کار را با توجه به دو پارامتر انجام دهید. اول این که چه میزان کیفیت دارید و آن مبحث را بلد هستید. بلد بودن به درصد تست خلاصه خواهد شد و نمره تشریحی ملاک نیست. مورد بعدی نیز اهمیت آن بخش در کنکور خواهد بود. در حقیقت هر چقدر این موضوع در کنکور مهم باشد و سوالات بیشتری بیاید، آنگاه باید بیش از پیش برای مطالعه آن وقت بگذارید.

برنامه ریزی خوب برای کنکور از عید نوروز تا تیر

البته برخی سوال می‌کنند که این بخش بندی باید جداگانه باشد یا دورس اختصاصی و عمومی فرقی ندارد؟ در پاسخ باید گفت که در دو جدول جداگانه آن‌ها را با هم بحث کنید. علت آن است که در دروس عمومی عموماً شما از هر درس 1 الی 2 سوال را دارید یا پیوستگی بین کتاب‌ها در هر 3 مقطع وجود دارد که باعث خواهد شد تفکیک شفاف به صورت ریز به ریز وجود نداشته باشد و این اتفاق در حد خود کتاب مقطع به مقطع باشد.

البته برای کنکور 1402 و باتوجه به حذف دروس عمومی کنکور میتوان این برنامه را از تیپ بندی موضوعی برنامه حذف کرد. اما بهرحال نمیتوان از اهمیت نمره امتحانات نهایی چشم پوشی کرد.

نوشتن برنامه خوب برای عید تا کنکور

مهم‌ترین قسمت از ویژگی‌های یک برنامه ریزی خوب برای عید، خود برنامه خواهد بود. تا به اینجا مقدمات حاضر شده و کافی است که چیدمان را انجام دهید. البته خود چیدمان یک هنر است. اما به طور کلی تیم مشاوران آکو پیشنهاد می‌دهند که برای این کار روزانه 3 الی 4 درس را انتخاب کنید. یعنی این که دو درس تخصصی با یک درس عمومی یا دو درس.

برای هر درس تخصصی بهتر است که دو تایم مطالعاتی بگذارید. البته بهتر است که این دو زنگ از دیگر فاصله داشته باشند. همچنین دروس عمومی را بین دروس تخصصی استفاده کنید. با این کار راندمان شما کاهش پیدا نخواهد کرد و قادر هستید که به نتیجه مد نظر دست پیدا کنید.

در مورد میزان ساعت مطالعاتی حتماً برای دروس عمومی بین 60 الی 75 دقیقه قرار دهید و برای دروس اختصاصی بین 75 الی 90 دقیقه قرار دهید. به این ترتیب می‌توانید یک برنامه اولیه را به وجود آورید. اولین برنامه رایگان عید کنکور را باتوجه به شرایط تحصیلی خودتان در اردو نوروزی آموزشگاه پرسا دریافت کنید.

تایم‌های فیکس مطالعه برای کنکور از عید نوروز

در برنامه باید چند تایم مهم را برای خودتان حتماً فیکس کنید. اولین مورد تایم خواب خواهد بود. بهتر است که فارغ از شب نشینی های عید، زود بخوابید. هر چقدر این ساعت خواب به 10 یا 11 نزدیک‌تر باشد، بهتر است. علت آن است که بهترین زمان استراحت ذهن بین ساعت 10 الی 2 خواهد بود. با این کار انرژی کافی برای روز بعد را خواهید داشت.

ویژگی های یک برنامه ریزی خوب برای عید و زمان مطالعه

تایم بیدار شدن از آن طرف نیز هر چه به ساعت 7 یا 8 نزدیک باشد، بهتر خواهد بود و نتیجه گرفتن بهتری در انتظارتان خواهد بود. همچنین خود را برای کنکور که در ساعت 8 صبح آغاز می شود، آماده تر خواهید کرد.

مورد دوم نیز تایم ناهار و شام خواهد بود. هر چقدر منظم‌تر باشد، برنامه ریزی سریع‌تر رخ خواهد داد. به این ترتیب قادر هستید که به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. البته تایم استراحت بعد ناهار نیز باید یک میزان ثابتی باشد و به هیچ وجه حق ندارید آن را کم یا زیاد کنید.

نکته‌های مهم یک برنامه درسی کنکور از عید

در مورد برنامه ریزی عید کنکور نکات بسیار است، اما بهتر است که چند مورد کوچک را حتماً مد نظر داشته باشید. اولین مورد انعطاف برنامه به صورت هفتگی خواهد بود. در حقیقت باید برنامه در طول هفته یک الی دو ایستگاه خالی داشته باشد تا در صورت نرسیدن به مطالعه کافی، از ان ها استفاده کنید. این مورد از ویژگی‌های یک برنامه ریزی خوب برای عید است.

مورد بعدی که اهمیت دارد، لحاظ کردن زمان برای پاسخ به چند تست قبل از شروع درس جدید خواهد بود. حدود 10 دقیقه زمان برای این کار قبل از شروع درس اصلی کافی خواهد بود و با این کار موفقیت نزدیک خواهد بود.

نکته برداری از تست‌های غلط حل شده و همچنین خلاصه نویسی از نکات مهم می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. این به شما کمک می‌کند که به راحتی در دوره‌های خرداد ماه از بقیه پیشی بگیرید. دور اندیشی برنامه عید از دیگر ویژگی‌های یک برنامه ریزی خوب برای عید، خواهد بود.

دروس طبقه بندی شده در برنامه عید تا کنکور

شاید سوال مهم این باشد که کدام درس را و کدام بخش را در برنامه عید تا کنکور قرار دهیم؟ برای عید شما باید آن را به دو بازه تقسیم بندی کنید. در قسمت اول تمام فاکتورهای بیان شده را برای دروس دهم و یازدهم پیاده سازی کنید و در قسمت دوم نیز ترم اول سال دوازدهم را در نظر بگیرید. با این ترتیب قادر هستید که دوره خوبی را انجام دهید.

ویژگی های یک برنامه ریزی خوب برای عید و برنامه ریزی

اگر هر کدام از موارد بیان شده را خوب بلد بودید، بهتر است که با زدن چند تست، به سرعت آن را یادآوری کنید و وقتش را به بقیه موارد که ضعف دارید، اختصاص دهید. حواستان باشد که به هیچ وجه اقدام به حذف عمومی‌ها نکنید و بدانید که عمومی می‌تواند بسیار در کنکور تاثیر گذار باشد.

عوامل محیطی در برنامه ریزی عید نوروز

این عامل شاید دیده نشود، اما از ویژگی‌های یک برنامه ریزی خوب برای عید نوروز کنکور می‌تواند فراهم آوردن عوامل محیطی باشد. در حقیقت همانند مسافرتی که می‌روید، اگر به جای زیبا بروید و تمام چیزها اکی باشد، اما محل استقرار شما مناسب نباشد، قطعاً نتیجه دلخواه رخ نخواهد داد.

در این بررسی باید خانه یا همان محل مطالعه ساکت و آرام باشد که اگر بدین صورت نباشد، می‌تواند معضلات خاص خود را به همراه داشته باشد. همچنین سعی کنید در صورتی که شرایط نا مساعد است به اردو مطالعاتی بروید.

البته این نکته را باید بیان کرد که مسافرت در هر حالتی در این دوران غدغن خواهد بود. در حقیقت این واژه که در مسافرت می‌خوانم و کسی را ملاقات نمی‌کنم، کاملاً حرفی غلط خواهد بود. ذات مسافرت بر ایجاد بستر فراموشی خواهد بود.

مورد بعدی که اهمیت دارد، موضوع گوشی خواهد بود. سعی کنید که حد الامکان این وسایل الکترونیکی را از خود دور کنید تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. دیدن تلویزیون فقط در تایم‌های استراحت بلند اجازه هست و حق ندارید در بازه‌های کوتاه به این کار بپردازید.

ویژگی‌های مهم در برنامه ریزی عید کنکور با مشاور

در بین تمام موارد بیان شده یک حلقه مفقوده وجود داشته و آن هم مشاور برای برنامه ریزی عید نوروز کنکوراست. با توجه به تجربه به دست آمده توسط تیم مشاوران آکو، داوطلبان در این دوران بیشترین نیاز را به یک راهبر خواهند داشت. فردی که فانوس به دست از ظلمات ناشناخته عید کنکور شما را عبور دهد. حال با تمام این تفاسیر، مشاور چه اهمیتی دارد یا کارکردش چیست؟

اول از همه آن که برنامه ریزی می‌کند. شاید بگویید این کار را خودمان نیز توانایی داریم. البته حقیقت چیز دیگری خواهد بود. شما ممکن است به هر علتی، زوایای تاریک و گوشه کنار را نبینید و به صورت یک دفعه در لحظه اجرا با آن روبرو شوید. در حالی که مشاور کنکور همه چیز را می‌داند و به راحت تشخیص می‌دهد.

او این مسیر را عبور کرده و می‌داند که چه چیزی در کجا نیاز خواهد بود. برنامه ریزی کرده و در صورت بروز مشکلات یک دفعه ای، به راحتی برنامه را جا به جا می‌کند. با توجه به نتایج شما، سعی در ایجاد بالانس در مطالعه برای شما خواهد کرد.

سخن آخر مرکز مشاوره کنکور آکو درباره برنامه ریزی برای عید کنکور

ویژگی‌های یک برنامه ریزی خوب برای عید نوروز کنکور، بسیار زیاد است. سعی کردیم در اینجا از هر بعدی به این موضوع نگاه کنیم تا خیالتا بابت شناخت ارکان اصلی راحت باشد. هرچند نکات بیشتر و برنامه رایگان عید کنکور را در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی آکو نیز بیان کردیم. اما این را بدانید که عید جای ریسک کردن نخواهد بود و بباید با استفاده از یک کاربلد مسیر را عبور کنید. دروس دهم و یازدهم و ترم اول سال دوازدهم در اولویت مطالعه خواهد بود.

برنامه ریزی برای عید تا کنکور نوروز با مهندس حاج کرم

تست زدن اولویت است. هر چقدر بیشتر تست بزنید، بهتر است. در صورت آموزش دروس و یادگیری مفاهیم، اقدام به تست زنی کنید و میزانی از یادگیری را به تست بسپارید. به این ترتیب قادر هستید که به آن چیزی که می‌خواهید دست پیدا کنید. عوامل درونی و محیطی در یک برنامه ریزی خوب اهمیت خواهد داشت.

موارد بیان شده را تک به تک مجدد بخوانید و برای خودتان شخصی سازی کنید. سپس قادر هستید که به نتیجه خوب در برنامه ریزی عید کنکور برسید.

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن