پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

زندگی نامه بزرگان کنکور

دکتر بیژن ابوالقاسمی برگزیده مندلیف برای تدریس شیمی!

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
4.7/5 - (8 امتیاز)

بیژن ابوالقاسمی این نام آشنا در کنکور را میتوان یک گزینه برای کسب مقام بهترین استاد شیمی کنکور دانست. دکتر بیژن اابوالقاسمی باوجود سن کمی که دارد تجربه و سابقه زیادی در تدریس شیمی کنکور دارد و باتوجه به نظرات دانش آموزان ظاهرا در این زمینه موفق نیز عمل کرده است.

درس شیمی یک درس پر چالش هم برای داوطلبان کنکور ریاضی و هم برای داوطلبان کنکور تجربی است. سابقا و پیش از حذف ضریب دروس کنکور شیمی در کنکور تجربی برای قبولی در رشته های برتر این کنکور اهمیت بیشتری داشت و در کنکور ریاضی نیز دروس ریاضی و فیزیک برای قبولی در رشته های عمران، مکانیک و معماری ضریب بالاتری را به خود اختصاص میداد.

اما از کنکور 1402 به بعد و حذف زیرگروه ها و ضرایب دروس تخصصی و عمومی در کنکور، اهمیت دروس برای تمام گروه های آزمایشی تقریبا یکسان است. پس حتی اگر در حل مسائل شیمی مشکل دارید یا به اندازه کافی متوجه تغییرات و فرایند های موجود نمیشوید، به جای کوتاه آمدن باید دنبال راه حل باشید و یکی از این راه حل ها انتخاب بهترین استاد شیمی کنکور برای آموزش این درس به شماست.

استاد ابولقاسمی شیمی کنکور

دکتر بیژن ابوالقاسمی شیمی کنکور رو برات مثل آب خوردن میکنه

بله این همان حرفی است که از زبان شاگردان استاد ابوالقاسمی درباره تدریس شیمی شنیده ایم. شاید جالب باشد بدانید که استاد ابوالقاسمی خودش هم خودش را خیلی قبول دارد که شاید بخشی از این اعتماد به نفس را بتوان نتیجه تحصیل در بهترین دانشگاه علوم پزشکی کشور یعنی دانشگاه شهید بهشتی آن هم در رشته پزشکی دانست!

رزومه تحصیلی دکتر ابوالقاسمی شیمی کنکور رو به دبیرستانش مربوط میکنه که انگار یه استاد خیلی خوب داشته که او را به این درس علاقه مند کرده است. باوجود علاقه و استعدادی که بیژن ابوالقاسمی در سال های دبیرستان از خودش نشان داده، احتمالا باید داروساز میشده!

اما خب چه میشه کرد جو دکتر شدن و قبولی در رشته پزشکی خیلی ها رو از کاری که واقعا توش استعداد دارن جدا میکنه !

قبولی در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی و صد زدن شیمی کنکور هدف اولیه ای بود که دکتر ابوالقاسمی به آن رسید. اما تحصیل در بهترین دانشگاه علوم پزشکی در ایران تنها کاری نبود که این دانشجوی جوان انجام میداد و تدریس شیمی از علایق وی بود که از همان سن کم شروع شده بود.

دکتر ابوالقاسمی شیمی رو نه به عنوان یک درس بلکه به عنوان یک تفریح دوست داشت و میگوید خیلی وقت ها بیخودی برای خودم آرایش الکترونی های عجیب و غریب مینویسم و لذت میبرم.

بله تدریس خصوصی شیمی و ادامه تحصیل در رشته پزشکی کاری بود که این پزشک جوان به آن مشغول بود و این 27 سال سابقه تدریس استاد ابولقاسمی شیمی از همان روز ها شروع شده است.

درباره زندگی شخصی استاد ابوالقاسمی چیز زیادی در اختیار رسانه ها نیست و میتوان دکتر بیژن ابوالقاسمی را از بی حاشیه ترین اساتید جوان شیمی کنکور دانست. البته در اینستاگرام شاهد صفحه های فن پیج بیژن ابوالقاسمی هستیم که البته نمیتوان خیلی به صحت اطلاعات ارائه شده آنها مطمئن بود.

اما درباره رزومه کاری و فعالیت های مرتبط با شیمی دکتر ابوالقاسمی میتوان به اندازه یک کتاب حرف زد. برای اطلاعات بیشتر درباره بهترین اساتید کنکور ایران و به ویژه بهترین استاد شیمی کنکور ایران با تیم مشاوره تحصیلی کنکورآکو همراه باشید.

نام بهترین استاد های شیمی کنکورلینک بیوگرافی
اشکان مسیحبیوگرافی اشکان مسیح
بهمن بازرگانبیوگرافی بهمن بازرگان
محمد مرادیبیوگرافی محمد مرادی
محمدرضا مصلاییبیوگرافی محمدرضا مصلایی

رزومه کاری دکتر ابوالقاسمی شیمی کنکور

همانطور که گفته شد دکتر ابوالقاسمی شیمی کنکور رو 27 ساله که تدریس میکنه و این تدریس حتی در شبکه های تلویزیونی و یا آموزشگاه های آنلاین پر مخاطب هم بوده. آموزش شیمی در شبکه آموزش کشور و تدریس در مجموعه آموزشی رایان از اولین افتخارات وی میباشد.

تفاوت این استاد برجسته شیمی کنکور در تدریس شیمی، استفاده از روش های غیر معمول برای تدریس است. هرچند سیاست تدریس برخی اساتید کاملا روش های حل مسئله خیلی سریع و موضوعی را رد میکند اما خب میزان رضایت دانش آموزان استاد ابوالقاسمی هم کم نبوده !

از افتخارات دیگر دکتر ابوالقاسمی تدریس شیمی به صورت کتاب بوده است. این استاد که سابقه تولید و نشر کتاب های کمک آموزشی را دارد، در سال های 96 به قبل جزو مولفین اصلی کتاب های درسی وزارتی مثل شیمی 3، شیمی 2 و شیمی پیش دانشگاهی 1 و 2 در نظام سالی واحدی دبیرستان بوده است.

این استاد که با متن کتاب درسی و آنچه هدف مولف بوده آشنا است، در تولید کتاب های کمک درسی نیز دستی بر آتش دارد. شناخته شده ترین کتاب های کمک درسی دکتر بیژن ابوالقاسمی شیمی 3 از انتشارات تخته سیاه، لغت نامه شیمی، آشتی با شیمی آلی، آشتی با اسید و باز و بانک تست شیمی هستند.

البته بجز همکاری با تلویزیون و مجموعه های آموزشگاهی آنلاین و آفلاین مثل تخته سیاه، آنلاین آکادمی، ماهان، علوم و … استاد ابولقاسمی شیمی را سالها در بهترین مدارس تهران و مراکز استان ها نیز تدریس کرده است.

استاد ابولقاسمی شیمی را در کدام مدارس تدریس کرده است؟

به طور کلی مدارس برتر تهران، کرج و مراکز استان ها از حضور بهترین استاد شیمی کنکور برای تدریس این درس بهره میبرند. مدارسی که دکتر بیژن ابوالقاسمی شیمی کنکور را به عهده گرفته است عبارتند از:

 • فرزانگان
 • ابوریحان
 • ستوده
 • علوم نو
 • الهام
 • نیکان
 • نرجس
 • حضرت زهرا
 • جامی
 • مهرنامی
 • هدی
 • آیین روشن
 • فارابی
 • راه هدی
 • علامه اشعری
 • دکتر حسابی
 • فرشته
 • اندیشه ها
 • نیک آهنگ
 • ابوعلی سینا

البته آموزشگاه هایی که از تدریس استاد ابولقاسمی شیمی بهره میبرند محدود به چند آموزشگاه نام برده نیستند و آموزشگاه های مدرسان تهران، رزمندگان ، اندیشه برتر، گزینه برتر و مهرآزمون نیز جزو مجموعه های همکار هستندو به طور کلی بیژن ابوالقاسمی از زمان شروع به تدریس تا به امروز در 8 استان فعالیت پررنگ تری داشته است که در ادامه نام این استان ها را مشاهده میکنید.

 • تهران
 • البرز
 • کرمانشاه
 • زاهدان
 • خراسان
 • تبریز
 • اصفهان
 • قزوین

دانش آموزان درباره تدریس شیمی دکتر ابوالقاسمی چه میگویند؟

تا آنجایی که مدیا و تبلیغات اینستاگرامی میگویند، دنش آموزان اخلاق و رفتار استاد ابوالقاسمی را بیشتر از شیمی دوست دارند و میگویند ما بخاطر استادمان است که درس میخوانیم و انصافا هم نتایجی که دانش آموزان گرفته اند اگر واقعی باشند، بی نظیر است.

کتاب اختصاصی استاد ابوالقاسمی شیمی کنکور

اما اگر برخواهیم درباره محتوا های آموزشی این استاد صحبت کنیم، اطلاع از به اشتراک گذاشتن جزوه های نمونه سوال هفتگی در کانال تلگرامش و همچنین نشر ویدئو های تدریسش برای مشاهده چند باره دانش آموزان اولین نکته مهم درباره وجدان کاری و اهمیت این استاد به دانش آموزانش خواهد بود.

اگر بخواهیم یک چشم انداز کوچک درباره روش تدریس و روش صد زدن شیمی از نظر استاد ابوالقاسمی به شما ارائه دهیم بهتر است نگاهی به روش استاد ابوالقاسمی برای تقویت توانایی حل مسئله های شیمی دانش آموزان بیاندازیم. البته دانلود یکی دوتا از جزوه های اختصاصی دست نویس استاد ابوالقاسمی هم خالی از لطف نخواهد بود.

جزوه یازدهمجزوه دوازدهم
دانلود جزوه فصل 1 یازدهم شیمی استاد ابوالقاسمیدانلود جزوه دکتر ابوالقاسمی شیمی دوازدهم فصل 1

این استاد درباره روش یادگیری حل مسائل میگوید شما باید 8 مرحله را رعایت کنید! هیچ راهی بجز قدم به قدم پیش رفتن با این هشت قدم نیست و هیچ معجزه ای قرار نیست تو رو از این گرداب نجات بده!

 • سرکلاس خوب گوش کنی و اول روی مساله های حل شده در کلاس مسلط شو
 • از مسائل تست زیاد حل کن مثلا شبی یه مساله حل کن
 • تا وقتی مسئله رو حل نکردی بیخیال نشو(سماجت در حل مساله)
 • از ماشین حساب استفاده نکن. نه در خانه و نه در آزمون ها
 • ساده کردن رو موقع انجام محاسبات فراموش نکن. تا میتونی ساده کن
 • عدد های خفن و روتین شیمی رو حفظ کن. حفظیات شیمی مهمترین قسمت حل مساله ان
 • تقریب بزن!
 • محاسبات مرتب باید نوشته بشن تا بیشتر از اینی که هستی گیج نشی!

درباره روش تدریس استاد ابوالقاسمی چه نکته ای منفی است؟

اگر حفظیاتت خوب نیست توی یادگیری شیمی با استاد ابوالقاسمی کارت زاره! استاد ابوالقاسمی ازون دسته اساتیده که با رمز گذاری کلمات رو توی ذهنت میشونه اما اگه یه ذره توی رمزی کار کردن ضعیف باشی احتمالا همه رو قاطی اتی یادت میاد سر جلسه کنکور!

پس اگر دنبال یه تدریس مفهومی تر یا بدون رمز گذاری هستی استاد ابوالقاسمی شیمی رو نمیتونه بهت یاد بده و باید از جدولی که اول مقاله برات آورده بودیم یه استاد دیگه از بین بهترین استاد های شیمی کنکور انتخاب کنی. برای این کار میتونی از مشاور کنکور کمک بگیری و باتوجه به روش درس خواندن خودت یه استاد انتخاب کنی.

اگر هنوز مشاورت رو هم انتخاب نکردی بد نیست یه تماس با تیم پشتیبانی ما بگیری و برای سال سرنوشت سازت از یه آدم آگاه و باتجربه کمک بگیری.

مشاوره تحصیلی برای انتخاب بهترین استاد شیمی کنکور

اول از همه ب عنوان کسی که بیشتر از صد تا کنکوری در روز میبینه و باهاشون صحبت میکه باید بگم که هیچ بدترین یا بهترینی در انتخاب اساتید کنکور وجود نداره. شاید یکسری از استاد ها در درس های زیست و ریاضی بتونن مفهومی تر توضیح بدن یا درس های کنکور انسانی رو بهتر یاد بدن یا حتی شیمی رو جوری درس بدن که قابل لمس تر باشه ولی هیچ چیز به اندازه ارتباط تو با معلمت مهم نیست.

تو وقتی از معلمت بترسی یا فقط به اجبار خونواده یا مشاورت باهاش کلاس برداشته باشی درس نمیخونی چون همه ما تصمیم های ناخودآگاهی داریم که بدون اینکه به زبون بیاریم روی ذهن ما تاثیر میذارن. مثلا شاید اصلا ندونی چرا از قرمه سبزی خوشت نمیاد اما اگه بهترین آشپز های دنیا هم اون قرمه سبزی رو درست کرده باشن تو اونو نمیهخوری!

درس خوندن هم همینه! باید کسی رو انتخاب کنی که حاضر باشی به حرف هایی که میزنه گوش بدی و بخاطرش به خودت سخت بگیری. این تدریس یه استاد نیست که باعث میشه تو شیمی رو 100 یا حداقد 80 بزنی، بلکه این انتخاب تو و مغز توئه که باعث میشه درس بخونی و درصد بالایی کسب کنی.

حالا درباره انتخاب استاد ابوالقاسمی شیمی کنکور هم همینطوره! این استاد اخلاق خوبی داره و اگه رتبه های سه رقمی زیادی رو توی رزومه کاری خودش جا بده بخاطر اینه که اون دانش آموز ها درس خوندن و بخاطر معلمشون حاضر شدن تلاش کنن. شاید بیژن ابوالقاسمی برای تو اون آدم امن نباشه پس برای ایمکه اول خودتو و بعد بهترین کسایی که میتونن بهت کمک کنن رو بشناسی با پشتیبانان ما (02633408944) تماس بگیر و شرایطت رو بگو. ما(من و تیم مشاوره تحصیلی آکو) متعهد شدیم که به هرکس بهترین چیزی که میتونه داشته باشه رو پیشنهاد بدیم.

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا