نرم افزار انتخاب رشته

02633408944

مشاور من

معرفی مجموعه زیستاز

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

مجموعه زیستاز از سال 1395 فعالیت خود را شروع کرده است و تا کنون به ارائه خدمات آموزشی آنلاین به دانش اموزان پرداخته و توانسته نظر افراد زیادی را به خود جلب کند. زیستاز فعالیت خود را با تالیف کتاب‌های زیست شناسی و طراحی سوال برای آزمون‌های مختلف کشوری شروع کرد و این روزها به عنوان یک مجموعه آموزشی آنلاین فعالیت میکند.

در حال حاضر این مجموعه تعداد قابل توجهی کتاب در بهترین انتشارات کشور تالیف کرده است که از معروف‌ترین آنها می‌توان به کتاب‌های آی کیو و میکرو انتشارات گاج اشاره کرد. در ادامه به معرفی دقیق تر این مجموعه و فعالیت های آن میپردازیم.

مجموعه آموزشی زیستاز به عنوان یک مرکز برگزار کننده آزمون های آزمایشی بیشتر شناخته شده است و باتوجه به اهمیت انتخاب یک آزمون آزمایشی جامع از نظر برنامه راهبردی و سطح سوالات آزمون ها، در وبسایت رسمی تیم مشاوره آکو به معرفی این مجموعه پرداخته ایم.

مجموعه زیستاز چیست؟

در حال حاضر فعالیت زیستاز در سه بخش آزمون و تالیف کتاب و کلاس های نکته و تست خلاصه میشود که در ادامه جزئیات فعالیت این مجموعه را برای شما شرح خواهیم داد.

همانطور که بالاتر اشاره کردیم مجموعه آموزشی زیستاز فعالیت خود را با تالیف کتاب های زیست شناسی آغاز کرد و موسسان این مجموعخ در زمنیه تالیف کتاب و نشر درسنامه های کاربردی واقعا استعداد خوبی از خود نشان دادند. و طراحی سوال برای آزمون های محتلف کشوری آغاز کرد.

آزمون های گروه زیستاز در ابتدا تنها مربوط به درس زیست شناسی بود اما بعد از سه سال سرانجام در سال 1401 فعالیت این گروه گسترش پیدا کرد و با همکاری سایر گروه های آموزشی به برگزاری آزمون در دیگر دروس رشته تجربی پرداخت.

زیستاز معتقد است که متفاوت ترین آزمون های هماهنگ کشوری را برگزار میکند و اساتیدی که سوالات آزمون های زیستاز را طراحی میکنند از بهترین اساتید و با تجربه ترین مولفین کتاب های کنکور هستند. زیستاز برای داوطلبان شرکت در آزمون های انلاین زیستاز فرصت دو روزه در نظر گرفته است و برنامه راهبردی آزمون های زیستاز هم مثل همه آزمون های دیگر به تفکیک دهم و یازدهم و دوازدهم در وبسایت رسمی این مجموعه مطالعه کنید.

این مجموعه در انتشار کتاب های کمک درسی هم دقت زیادی به خرج میدهد و سوالات و درسنامه ها را با حساسیت و ریزبینی به نشر میرساند. کلا هم سطح کتاب های کمک آموزشی و هم سطح سوالات آزمون های آزمایشی متوسط رو به بالا است و برای کسانی که به شروع کنکور از آبان یا استارت بعد از امتحانات ترم اول فکر میکنند مناسب نیست.

بررسی مجموعه زیستاز

آزمون های زیستاز

آزمون های آزمایشی زیستاز در روزهای چهارشنبه و پنجسنبه قبل از آزمون های دوهفته یکبار قلمچی به صورت آنلاین برگزار میشود.تا سال گذشته آزمون های زیستاز ویژه درس زیست شناسی بود ولی از سال 1402 به ارائه آزمون های جامع کنکور به اختصاص پایه های دهم و یازدهم و دوازدهم تجربی پرداخته است.

سطح سوالات آزمون های زیستاز به طور کلی بالاست و سوالات چالشی بسیاری را در خود جای میدهد. پاسخنامه آزمون ها به صورت کاملا تشریحی میباشد و برای هر یک از سوالات ویدئو حل سوال توسط اساتید برتر وجود دارد که همین موضوع جز یکی از ویژگی های مثبت آزمون های زیستاز میباشد.

وجود سوالات چالشی در آزمون های زیستاز نیز یکی دیگر از ویژگی های مثبت این آزمون هاست چرا که باعث یادگیری بیشتر دانش آزموزان میشود اما از همین نکته میتوان یک بعد منفی هم به دست آورد. این آزمون ها به لحاظ سطح سوال طیف مناسبی را شامل نمیشوند و بیشتر سوالات دارای سطح دشوار هستند.

سختی بیش از حد سوالات موجب میشود تا دانش آموزان در آزمون نتوانند از خود سنجش درستی داشته باشند و برای دانش آموزان سطح پایین تر، باعث کاهش اعتماد بنفس دانش آموزان در زمینه آموزشی شود.

اما از نظر جنبه آموزشی این آزمون ها جنبه آموزشی بسیار بالایی دارند و وجود درسنامه های خلاصه ما بین پاسخ سوالات به یادگیری هر چه بیشتر داوطلبان کمک میکند. پاسخنامه آزمون ها به صورت کاملا تشریحی بوده و وجود قسمت های « صورت سوال چی میگه؟» به داوطلبان کمک میکند تا با نحوه طراحی سوال و ادبیات طراح آشنا شوند.

در واقع با دانلود آزمون های زیستاز شما تنها با یک سوال و دفترچه پاسخنامه ساده مواجه نیستید بلکه این پاسخنامه شامل جداول و نمودار ها و درسنامه هایی است که به خلاصه نویسی کنکوری و البته تحلیل سوالات آزمون شما کمک شایانی میکند.

بررسی آزمون های آزمایشی زیستاز

شرایط برگزاری آزمون های آزمایشی زیستاز

برنامه آزمون های زیستاز هماهنگ با آزمون های دیگر کشوری است و این مسئله از سردرگمی داوطلبان جلوگیری میکند و همینطور زمان برگزاری آزمون ها شناور است و از ساعت 14 روز چهارشنبه تا 14 پنجشنبه بعدی امکان شرکت در آزمون هست.

قیمت آزمون های زیستاز در مقایسه با سایر آزمون هایی که در حال برگزاری هستند کمتر است و با شرکت در آزمون های امسال زیستاز آزمون های سال های قبل را در اختیار داوطلبان میگذارد که این موضوع را میتوان به عنوان یکی دیگر از ویژگی های مثبت زیستاز در نظر گرفت.

آزمون های در حال برگزاری زیستاز:

 • بسته تک درس ریاضی کنکور ۱۴۰۳ ( ویژه دوازدهمی ها )
 • بسته تک درس زیست کنکور ۱۴۰۳ ( ویژه دوازدهمی ها )
 • بسته آزمون پایه دهم (ویژه کنکور 1405)
 • بسته آزمون پایه یازدهم (ویژه کنکور ۱۴۰۴)
 • ارتقاء پکیج ماراتون

کتاب های انتشارات زیستاز

کتاب های مجموعه زیستاز در انتشارات گاج به چاپ رسیده است و جز پرطرفدار ترین کتاب های زیست شناسی حال حاضر به حساب می آیند. البته که نامی از مجموعه زیستاز در تولید این کتاب ها برده نشده است اما اسپانسر تولید آنها همین مجموعه آموزشی آنلاین بوده است.

سری کتاب های زیست شناسی میکرو قرن جدید:

 • زیست شناسی دهم میکرو طبقه بندی
 • زیست شناسی یازدهم میکرو طبقه بندی
 • زیست جامع میکرو

سری کتاب های میکرو طبقه بندی شامل تست های خط به خط میشوند و وجود این تست ها به تسلط داوطلبان به خط به خط کتاب درسی کمک میکند. وجود تست های مفهومی و استنباطی در این کتاب ها باعث میشود تا داوطلبان بتوانند عمق دانسته های خود را بسنجند.

image 41

همینطور در این کتاب ها تست های ترکیبی و تست های کنکور های سراسری سال های اخیر وجود دارد که مجموعه کاملی از انواع تست ها را به داوطلبان میدهد.

سری کتاب های آیکیو:

 • زیست شناسی دهم آیکیو
 • زیست شناسی یازدهم آیکیو
 • زیست شناسی جامع آیکیو

با توجه به اینکه در کنکور های سراسری اخیر شاهد سوالات با سطح بالا بوده ایم خوب است که داوطلبان منبعی در دست داشته باشند که سوالات سخت را در خود جای داده است. منابع آیکیو دانش آموزان را به چالش میکشد و کمک میکند تا سطح درسی خود را ارتقا دهند.

این کتاب ها در خود سری تست های tnt و  r را جای داده است که به ترتیب مربوط به سوالات بسیار مهم هر مبحث و تکرار سوالات مهم به زبان دیگر است که با حل این تست ها داوطلبان خود را آماده هر آزمونی میکنند. دیگر تست های موجود در این کتاب ها که آیکون خاصی ندارند مربوط به سوالاتی است که اهمیت کمتری دارند.

دیگر محصولات انتشارات مجموعه آموزشی زیستاز

کلا این مجموعه فعالیت گسترده ای را در زمینه انتشار کتاب شروع کرده است و واقعا هم برای جذف مخاطب به نوآوری های زیادی دست زده است. کتاب جمع بندی آزمون پلاس گاج آخرین کتابی است که قرار است از این کانال منتشر شود و محتوای آن، جمع بندی سوالات و نکات مذکور در ازمون های مختلف به صورت یکجا است.

قیمت کتاب های مجموعه آموزشی زیستاز نسبت به کیفیتی که دارند مناسب است و از 408 هزار تومان شروع میشود که تقریبا برابر با قیمت کتاب ها در گاج مارکت است.

مقایسه زیستاز با ماز و آرمان و خیلی سبز

مقایسه مجموعه زیستاز با مجموعه ای مثل ماز خیلی کار منطقی نیست چون خدمات ارائه شده در این دو مجموعه تقریبا متفاوت است. مثلا مجموعه ماز هیچ کتاب کمک درسی اختصاصی برای خود ندارد و به علاوه پکیج کلاس های آنلاین این مجموعه تاثیر بیشتری در نام آوری آن داشته است اما گروه آموزشی زیستاز بیشتر در زمینه کتاب های کمک درسی و آزمون های ازمایشی فعالیت میکند.

آزمون های آزمایشی زیستاز و خیلی سبز اما تا حد زیادی شباهت حیطه کاری دارند با این تفاوت که مجموعه خیلی سبز در زمینه دوره های اموزشی آنلاین و آفلاین فعالیت خاصی ندارد. آزمون های خیلی سبز به علت فعالیت اختصاصی در رشته تجربی از اولین روز محبوبیت بیشتری دارند و سبک صمیمی نوشتار پاسخنامه و درسنامه ها نیز برای دانش آموزان جذاب است.

مجموعه آموزشی آرمان هم شاید در سال های آینده به اندازه زیستاز پیشرفت کند و بتواند بجز آزمون های آزمایشی اختصاصی زیست شناسی در زمینه ارائه کتب و کلاس های آنلاین نیز خدمات ارائه دهد اما تا به امروز از مجموعه آموزشی آرمان فقط آزمون های ازمایشی دوهفته ای که در روز چهارشنبه قبل از هر آزمون قلمچی برگزار میشود، مورد توجه بوده است که از نظر سطح سوالات نیز تقریبا با سوالات زیست مجموعه زیستاز برابر بوده است.

زیستاز یا ماز؟

به هر حال در مقایسه آزمون های آموزشی ماز و آزمون های زیستاز، ثبت نام ماز به عنوان آزمون آزمایشی اصلی باتوجه به تعداد بالاتر داوطلبان و جامعه آماری گسترده تر منطقی تر است. به علاوه کارنامه های آزمون های آزمایشی ماز نیز یکی از نکات بسیار تاثیر گذار در داشتن تحلیل صحیح از میزان عملکرد برای دانش آموزان است.

سطح سوالات آزمون های ماز طیف بهتری دارد و میتواند برای دانش آموزان متوسط نیز کاربردی باشد. این درحالی است که دانش آموزان متوسط رو به قوی و سطح بالا فقط میتوانند آزمون های زیستاز را آن هم به عنوان آزمون تعیین سطح یا آزمون پشتیبان استفاده کنند.

آرمان یا زیست آز؟

آزمون های آرمان فقط مخصوص درس زیست شناسی است ولی آزمون های آزمایشی زیستاز را میتوانید به صورت جامع در پکیج های ماراتون ثبت نام کنید و تمامی درس ها را یکجا آزمون بدهید. پس

همانطور که گفتیم آرمان و زیستاز هردو سوالات سطح بالایی دارند و زیاد نمیتوان بین هزینه یا نوع برگزاری آزمون ها نیز تفاوت قائل شد. اما در کل برای مقایسه باید بدانید که آزمون های آرمان در روزهای چهارشنبه و از ساعت 9 صبح تا 10 شب مهلت شرکت در آزمون دارند ولی آزمون های زیستاز از 2 ظهر روز 4شنبه تا 2ظهر روز پنجشنبه فرصت برای شرکت در آزمون دارند.

البته مجموعه آرمان نیز اخیرا در زمینه انتشار کتاب های کمک درسی فعالیت میکند و هنوز نمیتوان میزان فعالیت کاربردی این کتاب ها را ارزیابی کرد. به صورت کلی منطقی نیست که از آزمون های آرمان به عنوان آزمون اصلی استفاده کرد.

زیستاز یا خیلی سبز؟

اگر بین آزمون های زیستاز و خیلی سبز دنبال بهترین آزمون آزمایشی برای رشته زیست شناسی میگردید بهتر است که به سطح درسی خودتان نگاه کنید. اگر سطح درسی بالایی دارید و در دی ماه حداقل یکی از پایه های دهم یا یازدهم را جمع بندی کرده اید و تا به امروز دروس نیمه اول دوازدهم را هم تست زده اید، میتوان گفت آزمون های زیستاز مناسب شماست.

آزمون های جامع تجربی خیلی سبز یکسال بیشتر از آزمون های زیستاز فعالیت داشته است و در سال گذشته نیز نظر مخالف و منفی درباره آن نداشته ایم ولی هنوز زیستاز آزمایش خود را پس نداده است.

کدام مجموعه آموزشی از همه بهتر است؟

به هر حال انتخاب شما باید براساس نظر مشاور اختصاصی شما باشد و نمیتوان برای همه یک نسخه پیچید. برخی از دانش آموزان نیاز به تحلیل های مداوم دارند و اگر از شرایط عمومی و اختصاصی مطالعه خود خبر نداشته باشند، نمیتوانند خوب ادامه بدهند، برای این دانش آموزان، آزمون های ماز با داشتن بیش از 5 نمونه کارنامه تعیین میزان پیشرفت بر اساس تراز و براساس رتبه و درصد مناسب است.

اگر سطح خیلی بالایی دارید و فکر میکنید در زیست شناسی واقعا استعداد دارید، آرمان را به عنوان آزمون پشتیبان و آزمون های بین درسی ثبت نام کنید. اما در غیر این صورت صرفا برای یادداشت نکات در خلاصه نویسی ها دانلود ازمون های آرمان کفایت میکند.

بین زیستاز و خیلی سبز هم نمیتوان خیلی تفاوت زیادی قائل شد اما یک واقعیت اینکه اگر از کتاب های تست خیلی سبز استفاده میکنید، سعی کنید از آزمون های آزمایشی متفاوتی مثل زیستاز یا حتی ماز استفاده کنید تا بتوانید سبک سوالات متفاوتی از آنچه در کتاب تست خوانده اید را در آزمون ها تجربه کنید.

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن