نرم افزار انتخاب رشته

02633408944

انتخاب رشته کنکور سراسری

مشاوره رایگان انتخاب رشته

انتخاب رشته کنکور سراسری

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

دانش اموزانی که قصد دارند، برای انتخاب رشته خود که از اواسط مرداد شروع می‌شود اطلاعتشان را تکمیل کنند حتما تا آخر این مقاله با ما همران باشند . اول از همه برای انتخاب رشته کنکور سراسری، باید با بخش های مختلف اعم از تحلیل کارنامه کنکور ، تحلیل دفترچه انتخاب رشته ، انواع کد رشته ها و اطلاعات انواع دانشگاه ها آشنا باشیم .

به طور کلی دو نوع انتخاب رشته دانشگاه داریم. انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسری. که برای انتخاب رشته کنکور ، باید انواع هرکدام را بشناسیم. مرکز آکو مشاوره رایگان انتخاب رشته را به صورت مشاوره تلفنی و آنلاین انتخاب رشته برای همه داوطلبان فراهم کرده است.

انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و آزاد هردو ، به دو دسته‌ی انتخاب رشته با سوابق تحصیلی و معدل و انتخاب رشته با رتبه کنکور تقسیم می‌شود.

مرکز مشاوره کنکور آکو، ارائه اطلاعات مربوط به انتخاب رشته کنکور سراسری را رایگان انجام میدهد و امیدوار است برای انتخاب رشته کنکور بهترین تصمیم را بگیرید.

مشاوره رایگان انتخاب رشته دانشگاه آزاد با کنکور

گروه های مختلف درسی ( انسانی ، تجربی ، ریاضی ) هرکدام میتوانند از رشته های زیرمجموعه رشته ی خود ، انتخاب کنند . البته نباید فراموش کنیم که برخی ازین رشته ها شناور هستند ، مثل روانشناسی ، حسابداری و مدیریت ها

به عنوان مثال دانشگاه آزادی که ظرفیت مشخصی برای رشته حسابداری با کنکور دارد ، قسمت بیشتر ظرفیت خود را به رشته‌ی اصلی این رشته یعنی گروه آزمایشی انسانی اختصاص می‌دهد ، و بقیه ظرفیت را بین رشته تجربی و ریاضی تقسیم می‌کند .

پس نتیجه می‌گیریم خیلی هم بی مهابا نمیتوانیم با گروه تخصصی آزمون داده شده ،رشته های دانشگاهی اصلی مابقی گروه ها را در کد های انتخاب رشته‌ای خودمان وارد کنیم . هرچند که این رشته ها جزو رشته های شناور کنکور باشد.

مثلا انتخاب انواع رشته های مهندسی توسط دانش آموزان رشته انسانی یا تجربی در دانشگاه آزاد ، با کنکور است اما برای گروه آزمایشی کنکور ریاضی بدون کنکور پذیرش میکند.

مشاوره آنلاین انتخاب رشته کنکور سراسری

مشاوره انتخاب رشته آنلاین دانشگاه آزاد بدون کنکور

این مسئله کمی پیچیده‌تر از مشاوره انتخاب رشته آزاد با کنکور است. چراکه برای انتخابِ رشته های بدون کنکور دانشگاه های آزاد ، ۶ کد مختلف وجود دارد که شامل

  • دفترچه رشته انسانی تمام وقت
  • دفترچه رشته انسانی نیمه وقت
  • دفترچه رشته تجربی تمام وقت
  • دفترچه رشته تجربی نیمه وقت
  • دفترچه رشته ریاضی تمام وقت
  • دفترچه رشته ریاضی نیمه وقت

هرکدام ازین دفترچه های انتخاب رشته شامل رشته های مربوط به گروه خود است ، یعنی شما امکان انتخاب هرکدام ازین رشته ها را دارید اما باید حتما موقع ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور کارت آن را خریده باشید ، که شامل ۶ کارت مختلفی‌ست که نام بردیم.

حتی اگر از مشاوره تلفنی کنکور سراسری استفاده کنید، بازهم قبول شدن شما بستگی به معدل و سوابق تحصیلی شما دارد. ظرفیت ها با توجه به رشته دبیرستان و ظرفیت هر دانشگاه مشخص می‌شود. پس اهمیت تاثیر معدل نهایی در کنکور را فراموش نکنید.

پیچیدگی نحوه انتخاب رشته و اولویت بندی آنها زیاد نیست اما حتما به تجربه زیادی احتیاج دارد که پیشنهاد ما این است از کسانی که تجربه کاری انتخاب رشته را دارند کمک بگیرید.

لزوما رتبه های برتر و دانشجویان پزشکی و دندان پزشکی نمیتوانند مشاوره کنکور خوبی را به شما ارائه دهند. آنها صرفا خودشان یکبار برای خود انتخاب رشته کنکور سراسری انجام دادند و تجربه کافی ندارند. فراموش نکنید که اشتباهات انتخاب رشته کنکور جبران ناپذیر است.

مشاوره انتخاب رشته کنکور دانشگاه های سراسری

اول از همه باید بدانیم به چه دانشگاه هایی ، دانشگاه سراسری گفته می‌شود. دانشگاه های سراسری شامل روزانه، شبانه، پردیس های خودگردان، فرهنگیان، غیرانتفاعی و دانشگاه های پیام نور هستند.

انتخاب رشته سراسری شامل دو دفترچه می‌باشد که هرکدام ظرفیت انتخاب ۱۵۰ کد رشته را دارد. شما در انتخاب رشته کنکور سراسری امکان انتخاب کردن رشته هایی را دارید که در زیرگروه های درسی شما باشند. یکی از دفترچه ها برای انتخاب رشته هایی‌ست که با شرط معدل و سوابق تحصیلی دانشجو می‌پذیرند و دیگری با رتبه کنکور پذیرش خواهند داشت.

نکات خاص این انتخاب رشته بسیار زیاد و متنوع است. به همین دلیل است که حتی اگر به مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری دسترسی ندارید، بهتر است به صورت مشاوره تلفنی انتخاب رشته از مزایای حضور یک کاربلد در سرنوشتتان استفاده کنید.

مشاوره انتخاب رشته آنلاین دانشگاه سراسری

حتی مشاوره انتخاب رشته آنلاین نیز میتواند به شما کمک های فراوانی در روند انتخاب رشته بکند. آموزش مواردی مانند بومی گزینی در کنکور ! که مربوط به اولویت بندی قبولی داوطلبان بر اساس محل تحصیل و تولد شما می‌شود و در انتخاب رشته تاثیر زیادی دارد را یک مشاور انتخاب رشته کنکور سراسری میتواند به راحتی به شما آموزش دهد یا حتی بدون اینکه متوجه شوید آن را در وارد کردن لیست انتخاب رشته تان وارد کند.

یکی دیگر ازین نکات مهم که به عنوان مشاوره رایگان انتخاب رشته به شما آموزش داده ایم ،تاثیر سهمیه منطقه بر رتبه کنکور شما می‌باشد . فراموش نکنیم سهمیه های ۵تا ۲۵درصد ایثارگران هم در ظرفیت دانشگاه ها تاثیر می‌گذارد. پس داشتن اطلاعات کافی درباره انواع سهمیه ها و نحوه برخورداری و استفاده مثبت از آنها در هنگام انتخاب رشته بسیار اهمیت دارد.

همچنین شما باید با ضریب دروس در زیرگروه های مختلف رشته‌ خودتان آشنا شوید. و فرق رشته های با مصاحبه یا مستقیم را در دانشگاه های مختلف بدانید.

مشاور انتخاب رشته کنکور سراسری

مثلا یک مشاوره تلفنی انتخاب رشته میتواند به شما درباره آزمون های عملی کنکور هنر اطلاعات بدهد و شما را برای آنها آماده کند. این درصورتی است که شاید هیچ وبسایت رایگان مشاوره کنکوری این اطلاعات را در اختیارتان قرار ندهد.

حتی تحلیل درست همه این اطلاعات برای ترتیب وارد کردن رشته ها ، شناختن رشته ها و غیره بسیار مهم ا

ست و نیاز به دانش و تجربه زیادی دارد. پس حتی یک مشاوره انتخاب رشته آنلاین نیز در روزهای انتخاب رشته برای شما ضروری خواهد بود.

انتخاب رشته کنکور سراسری

برای داشتن یک انتخاب رشته صحیح شما باید یاد بگیرید ترتیب وارد کردن کد های رشته های‌تان چگونه است. مثلا شما انتخاب سوم خودتان را بیشتر دوست دارید یا چهارم؟یا اگر انتخاب ۳۰م خودتون رو قبول شدید باید خیالتان راحت باشد که از انتخاب ۳۱ به بعد را بیشتر از آن دوست ندارید! هرچند بعد از قبولی هنوز هم دوربرگدان کارنامه سبز کنکور هست اما چرا از این ضرر و دردسر های تغییر رشته و دانشگاه با یک جلسه مشاوره تلفنی انتخاب رشته کنکور جلوگیری نکنیم؟

اما در هنگام نوشتن لیست انتخاب رشته باید بدانید احتمال قبولی شما با توجه و تحلیل تمامی نکات بالا و بسیاری از نکات دیگه در کدام انتخاب بیشتر است؟ هزینه ها و رفت و امد های دانشگاه های مختلف به چه شکل هستند؟ کدام رشته در کدام دانشگاه سطح علمی بالاتری دارد؟ درآمد رشته انتخاب شده بعد از فارغ التحصیلی چقدر است؟

انتخاب رشته کنکور سراسری مسئله مهمی در آینده تحصیلی شما است ، آن را جدی بگیرید و از مشاوره انتخاب رشته آنلاین یا حضوری برای انجام آن کمک بگیرید.

تحلیل دفترچه انتخاب رشته و کارنامه انتخاب رشته دو موضوع مهم دیگر هستند. پیشنهاد می‌شود عزیزانی که در کنکور امسال قرار است شرکت کنند ، قبل از آمدن نتایج و کارنامه ها ، دفترچه انتخاب رشته های سال گذشته رو به طور کامل مطالعه و تحلیل کنند. همچنین فراموش نکنید که باتوجه به تغییر شرایط کنکور امسال و سال آینده، احتمال تغییرات در شرایط و نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری بعید نیست. پس دریافت مشاوره رایگان انتخاب رشته کنکور را جدی بگیرید.

تحلیل کارنامه نتایج انتخاب رشته با مشاور

مشاوره رایگان انتخاب رشته کنکور درباره کارنامه کنکور میگوید. کارنامه شما شامل بخش های متفاوتی ‌ست. ردیف اول شامل اطلاعات شماست ، جدول وسطی که قرار داره شامل زیرگروه ها و تاثیر معدل است. که پیشنهاد می‌کنیم دانش اموزان خودشون رو خیلی درگیر نکنند ، تاثیر مثبت معدل یا عدم تاثیر معدل در رتبه هم در این جدول مشخص شده است.

مشاوره رایگان انتخاب رشته کنکور سراسری تلفنی و آنلاین

اصلی ترین قسمت جدول ردیف پایین بخش رتبه کل در سهمیه نهایی می‌باشد ، که ملاک اصلی انتخاب رشته شماست . برای اطلاعات بیشتر و ارتباط با متخصصین مجموعه از راه های ارتباطی سایت ما کمک بگیرید و سوالات خودتان را بپرسید. تماس با شماره 02633408944 یا ارسال پیام در دایرکت اینستاگرام مرکز مشاوره کنکور سراسری آکو و حتی فالو کردن کانال تلگرام مرکز مشاوره کنکور آکو میتواند شما را به مشاوران متخصص انتخاب رشته کنکور ما وصل کند و مشاوره انتخاب رشته کنکور آنلاین را دریافت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن