نرم افزار انتخاب رشته

02633408944

زبان تخصصی

کلاس کنکور زبان تخصصی شرکت کنیم یا کلاس زبان؟!

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

زبان انگلیسی یکی از دروسی است که دانش آموزان از پایه هفتم تا پایه دوازدهم با آن آشنا می شوند و نهایتا برای امتحانات نهایی باید آمادگی کامل زبان انگلیسی را داشته باشند. در این دوران خیلی از افراد نمی‌توانند ارتباط لازم را با درس زبان انگلیسی در مدرسه برقرار کند و زبان انگلیسی کنکور به یکی از چالشی ترین دروس برای این افراد تبدیل میشود. به ویژه اگر قصد شرکت در کنکور زبان برای ورود به دانشگاه ها را داشته باشند، کلاس کنکور زبان تخصصی اولین اقدام مثبتی است که میتوانند انجام دهند.

در این بین افرادی برای یادگیری هرچه بهتر این درس از کلاس های زبان در آموزشگاه های خصوصی استفاده می کنند. قطعاً نمی توان انکار کرد که شرکت در کلاس زبان باعث تقویت سطح زبان دانش آموزان می شود اما آیا در سال دوازدهم این کلاسها به دانش آموزان کمک می کند تا بتوانند امتحان زبان مدرسه خود را با نمره عالی باشه سر بگذارند؟ یا آیا این کلاس ها به فردی که دوست دارند در کنکور تخصصی زبان شرکت کند کمک می کند؟ در این مقاله قصد داریم به تاثیر این کلاس ها بر روی نمره زبان انگلیسی دانش آموزان در مدرسه و یا درصد آنها در کنکور تخصصی زبان بپردازیم.

کلاس کنکور زبان تخصصی در آموزشگاه های خصوصی

در حالت کلی شرکت در کلاس های زبان در آموزشگاه های خصوصی به منظور سطح تقویت زبان برای داوطلبان یادگیری زبان بسیار موثر است و باعث آشنایی هرچه بیشتر این دانش آموزان با زبان انگلیسی می شود. متد های مورد استفاده در آموزشگاه های خصوصی زبان انگلیسی به این صورت است که دانش آموزان از پایه زبان انگلیسی یعنی الفبای آن به یادگیری می پردازند و رفته رفته سطح گرامری که به دانش آموزان تدریس می شود.

کلاس کنکور زبان تخصصی

همینطور لغات مورد استفاده دانش آموزان پیشرفته میشود. در واقع این کلاسها بستری را برای دانش آموزان به وجود می‌آورد تا بتوانند با مهارت های زبان انگلیسی یعنی  listening  speaking  writing آشنا شوند و به طور صحیح از این مهارت ها استفاده کنند. نکته قابل توجه این است که متد مورد استفاده در آموزشگاه های خصوصی زبان انگلیسی با متد مورد استفاده برای آموزش زبان انگلیسی در مدارس بسیار متفاوت است.

نکته اول این است که در آموزشگاه های زبان سعی می شود تا از کتاب های تالیف شده توسط دانشگاه های زبان انگلیسی استفاده شود این در حالی است که کتاب هایی که در مدارس تدریس می شود در ایران و توسط نویسندگان ایرانی تالیف شده اند و در نتیجه منابع کنکور زبان در کلاس های زبان خصوصی مطالعه نمیشود. همین موضوع باعث می‌شود تا مدرسان زبان انگلیسی در مدارس نتوانند از متدهای مورد استفاده در آموزشگاه های خصوصی استفاده کنند.

شاید اینطور به نظر برسد که زبان انگلیسی همان زبان است و در آموزشگاه ها و مدرسه هیچ تفاوتی ندارد اما نکته قابل توجه برای یادگیری زبان دیگر نحوه تدریس آن زبان است. در کل می توان اینگونه گفت که شرکت در کلاس های آموزشی زبان انگلیسی برای تقویت زبان در آموزشگاه‌های خصوصی منجر می شود دانش زبانی شما در این در مورد افزایش پیدا کند و عمل شما زبان انگلیسی را به طور کامل یاد بگیرید و این موضوع منجر به این می‌شود که بتوانید به راحتی از پس از امتحانات خود در مدرسه درس زبان انگلیسی بربیاید.

مشاوره تخصصی کنکور زبان

کلاس کنکور زبان انگلیسی چطور؟

ممکن است با خود بگویید پس کلاس کنکور زبان تخصصی و یا کلاس های تقویتی زبان انگلیسی به چه دردی میخورد.در این کلاسها شما در واقع آموزش کتاب های زبان انگلیسی وزارتی را خواهید داشت. این موضوع کمک می‌کند سوال های امتحانی و همینطور سوال های کنکور را پاسخ دهید.

از طرفی کلاس کنکور زبان تخصصی برگزار می شوند به دانش آموزان کمک می کند تا بتوانند از طریق تکنیک های موجود به سوالات کنکور پاسخ دهد. البته مشاوره تخصصی کنکور زبان نیز در این مسیر میتواند شرایط را تا حد قابل توجهی بهتر کند. حتی اگر دانش آموز در کلاس های زبان آزاد شرکت کند مشاور همراه با آموزش تکنیک های خلاصه نویسی و جمع بندی دروس، میتواند قبولی کنکور زبان را با اطمینان بیشتری تضمین کند.

به طور مثال یکی از مواردی که همواره برای دانش آموزان یک چالش به نظر می آید متن خوانی زبان انگلیسی(reading) و حل تست های زبان انگلیسی کنکور مربوط به آن در جلسه امتحان است.

در کلاس های تقویتی زبان انگلیسی و یا کلاس کنکور زبان تخصصی شما یاد میگیرید که چگونه با روش درست بتوانید به این سوال ها پاسخ دهید هر چند که سطح زبان شما پایین باشد با یادگیری این تکنیک ها می توانید تا حدودی به این سوالات پاسخ دهید.

همینطور باید توجه داشته باشید کنکور تخصصی زبان نیازمند یادگیری تکنیک های خاص به خود می باشد که شرکت در کلاس های کنکور در کنار کلاس های آموزشگاه های خصوصی می تواند به شما کمک کند تا بتوانید رتبه بسیار خوبی را در این کنکور کسب کنید.

کانال تلگرام تیم مشاوره تحصیلی کنکور آکو

کلاس کنکور زبان برای کنکور تخصصی زبان

مشاوره کنکور زبان درباره کلاس کنکور میگوید

در کناری تمامی این ها نباید فراموش کنید که بدون استفاده از کلاس های آموزشگاه های خصوصی زبان انگلیسی و با استفاده از کلاس های تقویتی زبان انگلیسی برای مدرسه باید بسیار بسیار تلاش کنید؛ تا بتوانید این زبان را به ویژه در زمینه نوشتن و صحبت کردن به خوبی یاد بگیرید.

از طرفی شرکت در کلاس کنکور زبان انگلیسی یا حداقل مشاور مسلط به کنکور زبان تخصصی در سال دوازدهم یا سالی که پشت کنکور مانده اید، هر چند که سطح زبانی خوبی برخوردار باشید می تواند به شما کمک کند تا با یادگیری تکنیک ها راحت تر بتوانید به سوالات کنکور پاسخ دهید. چراکه این سوالات توسط طراحان ایرانی تر می شود و نیازمند این است که شما با تکنیک طرح این سوال ها و نحوه پاسخگویی به سوال ها آشنا شوید نه با منابع خارجی منتشر شده برای آموزش زبان به روش ESL که روی مهارتهای اشتباهی کار میکنند.

نکته دیگر که لازم به ذکر میباشد این است که با شرکت در کلاس های تقویتی زبان یک کلاس های کنکور زبان انگلیسی شما با مباحث بیان شده در کتاب های درسی مدرسه آشنا می شوید اما زمانی که فرد در کلاس های آموزشگاه های خصوصی برای یادگیری کامل زبان انگلیسی شرکت بکند شما با تمامی مواردی که مربوط به زبان انگلیسی است آشنا می شوید.

به عنوان مثال در کتاب های پایه هفتم تا دوازدهم معلم تنها به آموزش یک سری از گرامر های زبان انگلیسی پرداخته است و در صورتی که شما در کلاس های تقویتی زبان انگلیسی و یا همینطور کلاس های کنکور زبان انگلیسی شرکت کنید تنها همین گرامر ها به شما آموزش داده می شود.

کلاس تخصصی کنکور زبان

بنابراین در صورتیکه قصد دارید تنها زبان مدرسه خود را تقویت کنید می توانید در کلاس کنکور زبان تخصصی در بهترین آموزشگاه های کنکور کرج شرکت کنید و یا اگر قصد دارید در کنکور سراسری نتیجه ببینید می توانید از مشاوره زبان تخصصی در سال کنکور برای یادگیری تکنیک های تست زنی در شرکت کنید.

اما اگر قصد دارید به طور کامل با زبان آشنا شوید و بعدها از این یادگیری برای مهاجرت تحصیلی یا شغلی استفاده کنید بهتر است در کلاس های زبان انگلیسی در آموزشگاه های خصوصی انتخاب کنید.

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن