پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

خبر

کنکور الکترونیکی 1403 هم از برنامه های سازمان سنجش حذف شد!

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

سال گذشته خبر برگزاری کنکور الکترونیکی 1403 در مجلس پیچیده بود و ظاهرا در برخی شهر ها هم این طرح پیاده سازی شده بود و رئیس سازمان سنجش هم با صراحت اعلام کرده بود:

کنکور 1403 به صورت الکترونیکی برگزار میشود و زیرساخت های لازم هم تامین شده است!

اما این روز های پایان تابستان و اول مهر که کم کم تغییرات کنکور 1403 دارد از هاله ابهام بیرون می آید، این طرح نیز توسط شخص رئیس جمهور لغو شد. ظاهرا لغو کنکور الکترونیکی 1403 به علت عدم تامین بودجه برای هوشمند سازی آزمون های بیش از 30هزار نفر سنجش بوده است.

یعنی امسال طرح هوشمند سازی آزمون های سازمان سنجش اعم از آزمون های استخدامی(با داوطلبان زیر 30هزار نفر)، آزمون وکلا، آزمون های امور مالیاتی و حتی آزمون های دستگاه قضایی را به شرط تبعیت از محدودیت تعداد داوطلبان میتوان به صورت الکترونیکی برگزار کرد اما با وجود بیش از 1 میلیون داوطلب در آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها، برگزاری کنکور الکترونیکی منتفی است.

البته این برگزاری آزمون های کم جمعیت به صورت الکترونیکی هم جزو طرح های قطعی نیست و قرار بر این است که نتیجه عملی این طرح بعد از اجرا به شورای عالی گزارش داده شود و بعد از آن برای قطعی کردن شرایط آزمون های سازمان سنجش تصمیم گیری شود.

برگزاری کنکور الکترونیکی 1403 به نفع داوطلبان بود؟

برای کسانی که میخواستند تقلب کنند بله! نباید یادمان برود که هرچقدر هم در کنکور الکترونیکی سخت گیری شود به هر حال برای دور زدن این اقدامات امنیتی راه پیدا میشود و به ویژه اینکه استرس همه ما از این بود که با الکترونیکی شدن کنکور امکان لو رفتن سوالات هم بیشتر میشد. به هرحال برخی از دوستان که در کار فروش سوالات کنکور هستند، در زمینه هکری هم میتوانند توانایی هایی داشته باشند.

اما اگر به طور کلی بخواهیم دانش آموزان را در نظر بگیریم، واقعا حضوری برگزار شدن کنکور به نفع همه است! با این اوضاع اینترنت و گرانی اجناس الکترونیک! واقعا شاید کسی نتواند برای خرید اینترنت پر سرعت یا لپتاپ و سیستم کامپیوتر هزینه کنند و برای کنکور دادن هم که نمیشود در کافی نت نشست!

کلا اگر بخواهیم قوانین جدید کنکور 1403 را بررسی کنیم میتوان ادعا کرد که بهترین تصمیمات درباره برگزاری کنکور 1403 گرفته شده است. هرچند که مجلس درحال تقلا برای مثبت کردن تاثیر سوابق تحصیلی است و شاید علت آن ناتوانی آموزش و پرورش در ارائه تراز های عادلانه بر اساس امتحانات نهایی باشد.

همانطور که این وزارت پرکار اما کم درامد در تصحیح الکترونیکی امتحانات نهایی هم موفق نبود و دبیران برای بررسی سوالات به مشکلات عدیده ای خوردند!

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا