پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

مشاور من

جمع بندی فیزیک کنکور 1402

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

با نزدیک شدن به روز های پایانی دوران طلایی نوروز، احتمالا دانش آموزان فراری از فیزیک که درس نخواندن را در این دوران انتخاب کردند، یا درس خواندن آنها چنداد در درس فیزیک موثر واقع نمیشه امیدی به بازگشت ندارند و میخواهند کلا برای حذف فیزیک کنکور برنامه ریزی کنند یا حداقل فقط روی سه یا چهار سوال حفظی فیزیک کار رو جمع کنن! اما پیشنها ما برای این دانش آموزان جمع بندی فیزیک کنکور به روش تیم مشاوره تحصیلی آکو است که در ادامه مفصل درباره اش حرف میزنیم و فصل به فصل میگیم چی رو بخون و چی رو نخون!

البته نه اینکه دانش آموزان قوی تر نباید جمع بندی کنن ها! اتفاقا دانش آموزان قوی تر بیشتر از بقیه به جمع بندی احتیاج دارند چون باید فیزیک رو صد بزنن تا بعدا حسرت نخورن که میتونستن با یکی دو تست بیشتر رتبه برتر بشن ولی تنبلی کردن!

پس با برنامه جمع بندی فیزیک کنکور 1402 مشاور آنلاین خودت همراه شو و از 19 فروردین که دیگه برنامه عید رو تموم کردی شروع کن به بسته بندی یافته هات از درس شیرین فیزیک!

شاید به دردت بخوره:

جمع بندی حسابان کنکور ریاضی

جمع بندی زیست شناسی با جزوه

جمع بندی شیمی کنکور

جمع بندی ریاضی کنکور تجربی

برنامه جمع بندی فیزیک کنکور

چرا باید به جمع بندی فیزیک کنکور اهمیت داد؟

باید در این روز های مانده به کنکور باهم روراست باشیم. اگر جمع بندی درستی نداشته باشی بازدهی کافی از دانش و معلوماتت نخواهی داشت! حتی اگر همه فیزیک رو شخم زده باشی و کتاب های تست و کتاب درسی و آزمون های آزمایشی قبلی رو جویده باشی!

ببین جمع بندی مثل دسته بندی یه عالمه کتاب توی کتابخونه میمونه! اگه جمع بندی کرده باشی وقتی دنبال رمان میگردی میری مستقیم سراغ همون بخش یا اگر کتابی با موضوع تاریخی میخوای حتما به بخش تاریخ که قبلا با یه پلاکارد مشخصش کردی میری. پس احتمال خطا و زمانی که برای رسیدن به هدفت صرف میکنی به طرز چشم گیری پایین میاد.

انقدر در مقابل جمع بندی مقاومت نداشته باش! در ادامه روش جمع بندی فیزیک کنکور رو برات گذاشتیم و حتی برنامه زمانی و مباحث رو هم برات مشخص کردیم تنها کاری که تو باید بکنی تصمیم برای پیشرفت و برنامه ریزی برای روز های باقی مانده اس.

یکی از بهترین گزینه های پیش روی هر دانش آموزی شرکت در همایش های نکته و تست فیزیک هست. اما برای اینکه نگید نمیتونیم و دوریم و استاد خوب نداریم و … میگم که میتونید خودتون هم انجامش بدید فقط زمان بیشتری لازم دارید برای این کار.

مثلا اگر یه استاد خوب در همایش نکته و تست فیزیک کنکور 1402 نکات مهم الکتریسیته رو توی 2 ساعت باتوجه به بودجه بندی سوالات فیزیک کنکور دی 1401 برات تعیین میکنه و تست حل میکنه، تو این کار رو توی 4 ساعت یا شاید هم کمی بیشتر میتونی انجام بدی ولی بلخره میشه.

همایش نکته و تست فیزیک بهتره یا برنامه ریزی برای جمع بندی فیزیک توی خونه؟

در نهایت بهت بگم که جمع بندی هر درسی چه فیزیک چه شیمی چه ریاضی ، چه زیست و … بجز تاثیر مثبت هیچ چیز نداره. یعنی اگه توی اون درس قوی هستی، قوی تر میشی و میتونی خودتو به صد زدنش در کنکور نزدیک کنی. و اگه خیلی ضعیفی و اصلا از اون درس بارت نیست، جمع بندی و همایش های نکته و تست تو رو از وضع فلاکت باری که داری خارج میکنه.

مطمئن باشید کسی تو روز کنکورش خوشحاله که تا روز آخر به تلاش کردن ادامه دادن و شک ندارن که همه تلاششون رو کردن حتی اگه این تلاش از روز های بعد از عید شروع شده باشه!

برای جمع بندی فیزیک کنکور بجز همایش نکته و تست فیزیک چیکار کنیم؟

همایش قدم اولت باشه و برای اطلاع از همایش های جمع بندی بهترین آموزشگاه کنکور در کرج با شماره 02633408944 تماس بگیر اما بجز اون چندتا کار هست که باید انجام بدی.

اول از همه اینکه برای دانش آموزان سطح پایین تر پیشنهاد میکنم اگر کلاس فیزیک میری و با استاد خاصی ارتباط گرفتی، از ویدئو های آفلاین دوره و مرورشون استفاده کن یا حتی اگه کلاست حضوریه و ویدئویی در کار نیست از ویدئو های موجود توی اینترنت استفاده کن یا اگه با این هم موافق نیستی چند جلسه کلاس خصوصی بگیر برای جمع بندی فیزیک کنکور 1402. حتی از جزوه خلاصه فصل های فیزیک کنکور هم میتونی استفاده کنی اما قول نمیدم به اندازه ویدئو و کلاس خصوصی جواب بده.

باور کن تو به یک یادآوری اساسی نیاز داری و تست زدن رو هوا به دردت نمیخوره!

مرحله اول برای دانش آموز های ضعیف تر در درس فیزیک بود. اما اگه از تسلط کافی روی مباحث فیزیک کنکور برخورداری و در طول سال درس خوندی، از مرحله دوم شروع کن و تست زنی رو از همین الان توی برنامه ات قرار بده. سعی کن تست هایی باشه که قبلا غلط زدی یا تست هایی که توی تحلیل آزمون های آزمایشی خیلی سخت به نظرت میومده و براش نکته یادداشت کردی. اگه دیگه خیلی خوبی و خدای فیزیکی از نظر خودت و اطرافیانت برو تست های کنکور رو بزن و از خودت آزمون بگیر.

برای جمع بندی فیزیک کنکور دانش آموزان دوازدهمی برنامه داریم

هفتگی آزمون بده. این آزمون میتونه آزمونی باشه که مشاورت ازت میگیره یا اگه مشاور نداری خودت شروع کن هفتگی یکی از آزمون های سال گذشته گاج؛ قلمچی، گزینه دو، ماز، سنجش و … رو در درس فیزیک آزمون بده.

در نهایت که به یه تسلط نسبی رسیدی وقت آزمون های مبحثیه خیلی سخته! اگه دوازدهمی هستی و امتحانات نهایی رو پیش روت داری میتونی این بخش آزمون های مبحثی رو با حل نمونه سوالات امتحانات نهایی دوازدهم جایگزین کنی و خودت رو برای تاثیر 40 درصدی نمره ات روی کنکور آماده کنی.

دانلود نمونه سوال تشریحی فیزیک

اما الوعده وفا! من قول دادم که یه برنامه دقیق به تفکیک روز و مبحث برای جمع بندی فیزیک کنکور 1402 در اختیار شما بگذارم که در ادامه برنامه پیشنهادی و توضیحات تکمیلی رو درباره این برنامه مشاهده میکنید.

برنامه جمع بندی فیزیک کنکور

اگه به حرفم گوش کنی با این برنامه ای که برات چیدم تضمین میدم که بعد از اتمام برنامه جمع بندی فیزیک کنکور 1402 تغییر رو حس کنی. پیشرفت کنی و توی کنکورت بتونی از هر مبحث در بدترین حالت یک سوال رو حل کنی! ینی اگه صفر صفر باشی بعد از این برنامه ریزی خفن برای جمع بندی فیزیک کنکور 1402 به حداقل 20 تا 30 درصد میرسی! ببین گفتم اگه 0 باشی و به برنامه ای که برات ریختم مو به مو عمل کنی ها!

هیچ مشاور و هیچ استادی حتی بهترین اساتید فیزیک کنکور هم نمیتونن بهت تضمین بدن که کلاسشونو بری فیزیک رو صد میزنی و تضمین صد درصدی یا کلاه برداریه یا فروش سوالات! از این دو حالت خارج نیست!

ببین این برنامه ای که بهت میدم رو باید جوری توی روز هات تقسیم کنی که به جمع بندی بقیه درس هات هم برسی. مثلا اگه کنکور تجربی هستی باید زمان مورد نیازت برای جمع بندی رو توی روز هایی که برات تعیین کردم پخش کنی. من میگم بهترین حالت اینه که مشاور این کار رو برات انجام بده اما اگه اصرار داری خودت این کار رو بکنی برات یه مثال میارم که بدونی چطور بدون ثبت نام همایش نکته و تست فیزیک بتونی خودتو به کنکور برسونی.

جمع بندی فیزیک کنکور 1402 با تیم مشاوره کنکور آکو

ببین مراحلی که برات نام بردم یعنی دیدن ویدئو، تست زنی باتوجه به سطح خودت، آزمون های هفتگی و آزمون های مبحثی، اینا همش باید توی اون مدت زمانی که برای جمع بندی فیزیک کنکور 1402 مشخص کردم تموم بشه. میتونی از تحلیل فیزیک کنکور هم برای برنامه ریزی مبحثی کمک بگیری.

مثلا تو برای حرکت شناسی دقیقا روز وقت داری! این 7 روز دو روزش ویدئو دیدن و نکته برداریه. دو روزش تست های آموزشیه و دو روزش هم آزمون های زمان داره. در نهایت اگه میخوای برای امتحانات نهایی آماده بشی، یک روز باقی مونده ات رو نمونه سوال حرکت شناسی تشریحی حل میکنی. به همین سادگی.

توی برنامه برای هر مبحثی که لازمه بهش توجه بشه زمان کافی در نظر گرفته شده و تو باید باتوجه به برنامه ای که برای جمع بندی درس های دیگه ات داری و میزان ساعات مطالعه ات بری جلو. حتی میتونی برای مباحثی که فکر میکنی تسلط بیشتری روشون داری زمان کمتری در نظر بگیری و به جاش تایمت رو به مبحثی که برات سخت تره اختصاص بدی.

آخرین قسمت برنامه جمع بندی فیزیک کنکور که لازمه درباره اش توضیح بدم دو قسمت آخر برنامه یعنی آزمون جامع و دوره و مرور آخر هست که در آزمون جامع شما باید تست های کنکور رو حل کنید. زمان دار و بدون نکاه کردن به پاسخنامه. اگر تست های کنکور براتون خیلی سخته میتونید از آزمون های گزینه دو که سطح پایین تری دارن کمک بگیرین اما پیشنهاد من همون آزمون فیزیک کنکور سال های گذشته است. که از 97 شروع میکنید و به سمت 1401 میاید.

در نهایت دوره و مرور کلی در بهترین حالت با استاد فیزیکت انجام میشه که میدونه کدوم مباحث رو ضعیف تری اما اگه خودخوان پیش میری و همایش نکته و تست فیزیک برای جمع بندی فیزیک کنکور 1402 حتی شب کنکوری هم ثبت نام نکردی میتونی جزوه های جمع بندی فیزیک کنکور رو بخونی و مرور کنی. تست زنی پیشنهاد نمیشه و خواندن جزوه و اگر اون رو هم نداری، درسنامه خود کتاب بهترین روش برای تثبیت مطالب هست. درباره اینکه کدام بخش ها رو باید بیشتر بخونی از مشاور کمک بگیر.

با بهترین مشاور کنکور تجربی فیزیک رو جمع بندی کن

مشاوره تحصیلی برای دوران جمع بندی کمک میکنه؟

مهمترین کاری که مشاور در دوران جمع بندی برای داوطلب انجام میده حفظ خونسردیه. این خونسردی 50 درصد بخاطر خود مشاور و تجربه ای که توی برنامه ریزی داره ایجاد میشه و 50 درصد دیگه اش صرفا حضور نیروی تکیه گاه برای دانش آموز یا داوطلب کنکور است. به ویژه این اهمیت مشاور در دوران جمع بندی برای داوطلبان فارغ التحصیل بیشتر حس میشه.

دانش آموز دوازدهمی در دوران جمع بندی که از اواسط فروردین تا پایان خرداد ادامه داره تا حد زیادی درگیر امتحانات نهایی هست و طبیعتا برای امتحانات درس میخونه و خواه و ناخواه دوازدهم رو مرور کرده! اما فارغ التحصیل یک سال دیگه رو پشت سر گذاشته، در دوران جمع بندی خستگی رو تجربه کرده و حالا فقط دنبال نقطه ایه که آروم بگیره و با یه تلنگر کوچیک استرس و فشار رو از خودش برداره و کنار بکشه. این تلنگر میتونه افت تراز آزمون هاش باشه یا سختی بیش از اندازه آزمون های جمع بندی سنجش باشه که تازه ثبت ام کرده تا برای کنکور آمادگی داشته باشه!

اینجاست که مشاور با برنامه ریزی درست و بسته های تقویتی که سر راهش میذاره از کم آوردن جلوگیری میکنه و تا مقص همراه این داوطلب هدفمند خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط برگزاری دوره های برنامه ریزی گروهی و خصوصی حضوری و آنلاین دوران جمع بندی کنکور از طریق کانال تلگرام تیم مشاوره کنکور آکو همراه مشاوران ما باشید یا با شماره 02633408944 تماس بگیرید.

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا