نرم افزار انتخاب رشته

02633408944

دانلود آزمون های آزمایشی

بودجه بندی آزمون های گزینه دو سال 1403- 1404

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
3.8/5 - (14 امتیاز)

آزمون های آزمایشی گزینه دو که هرساله براساس بودجه بندی آزمون های گزینه دو برگزار میشوند جزو آزمون های سطح بالا در میان بهترین آزمون های آزمایشی کنکور میباشند و باتوجه به اینکه امسال هم نسبتبه آزمون های قلمچی و گاج زودتر برگزاری امتحانات تستی اش را شروع کرده است، بهتر است درباره برنامه راهبردی گزینه دو پیش از ثبت نام اطلاعات کافی کسب کنید.

این مجموعه که به صورت تخصصی اهداف خود را حول برگزاری آزمون های استاندارد و منطبق بر کنکور قرار داده است ، تا به الان بیش از 300 آزمون آزمایشی برگزار کرده است و هرساله داوطلبان برنامه ریزی درسی خود را براساس بودجه بندی آزمون های گزینه دو که هرساله توسط سایت رسمی مجموعه گزینه دو منتشر میشود، تنظیم میکنند.

در جدول زیر میتوانید برنامه راهبردی گزینه دو را دانلود کنید و در ادامه همین مطلب نقد و بررسی بودجه بندی آزمون های گزینه دو و مقایسه آن با سایر آزمون ها را مطالعه نمایید. با تیم مشاوره تحصیلی آکو همراه باشید.

بررسی بودجه بندی آزمون های گزینه دو سال 1403-1404

همانطور که مشاهده کردید بودجه بندی گزینه دو به دو قسمت تابستان و سالیانه تقسیم میشود. ظاهرا آزمون های گزینه دو فقط روی پایه دوازدهم تمرکز دارد و در سایت زسمی مجموعه گزینه دو نیز زیاد به شرایط آزمون های پایه دهم و یازدهم یا حتی مقاطع ابتدایی یا متوسطه دوم نیز پرداخته نشده است. خلاصه برنامه راهبردی گزینه 2 به شکل جدول زیر است:

شماره مرحلهتاریخ برگزاریمهلت ثبت نامآنلاینحضوریمحدوده کلی
۱۱۴۰۳/۰۷/۰۶۱۴۰۳/۰۷/۰۳کل دهم و یازدهم
۲۱۴۰۳/۰۷/۲۰۱۴۰۳/۰۷/۱۷۱۰% ابتدای دوازدهم و حدود ۲۵% دهم
۳۱۴۰۳/۰۸/۰۴۱۴۰۳/۰۸/۰۱۱۵% ابتدای دوازدهم و ۲۵% تا ۳۵% دهم
۴۱۴۰۳/۰۸/۱۱۱۴۰۳/۰۸/۰۸۲۰% ابتدای دوازدهم و ۲۵% تا ۵۰% دهم
۵۱۴۰۳/۰۸/۱۸۱۴۰۳/۰۸/۱۵۲۰% ابتدای دوازدهم و ۲۵% تا ۵۰% دهم
۶۱۴۰۳/۰۹/۰۲۱۴۰۳/۰۸/۲۹۱۰% تا ۳۰% دوازدهم و ۵۰% تا ۷۵% دهم
۷۱۴۰۳/۰۹/۱۶۱۴۰۳/۰۹/۱۳۱۵% تا ۳۵% دوازدهم و ۷۵% تا ۸۵% دهم
۸۱۴۰۳/۰۹/۲۳۱۴۰۳/۰۹/۲۰۲۰% تا ۴۰% دوازدهم و ۷۵% تا ۱۰۰% دهم
۹۱۴۰۳/۰۹/۳۰۱۴۰۳/۰۹/۲۷۲۰% تا ۴۰% دوازدهم و ۷۵% تا ۱۰۰% دهم
۱۰۱۴۰۳/۱۰/۱۴۱۴۰۳/۱۰/۱۱کل پایه دهم
۱۱۱۴۰۳/۱۰/۲۸۱۴۰۳/۱۰/۲۵جمع‌‏بندی نیم‏سال اول دوازدهم
۱۲۱۴۰۳/۱۱/۱۲۱۴۰۳/۱۱/۰۹v۴۰% تا ۶۰% دوازدهم و ۲۵% ابتدای یازدهم
۱۳۱۴۰۳/۱۱/۲۶۱۴۰۳/۱۱/۲۳۵۰% تا ۷۰% دوازدهم و ۲۵% تا ۵۰% یازدهم
۱۴۱۴۰۳/۱۲/۱۰۱۴۰۳/۱۲/۰۷۶۰% تا ۸۰% دوازدهم و ۵۰% تا ۷۵% یازدهم
۱۵۱۴۰۳/۱۲/۲۴۱۴۰۳/۱۲/۲۱۷۰% تا ۱۰۰% دوازدهم و ۷۵% تا ۱۰۰% یازدهم
۱۶۱۴۰۴/۰۱/۰۵۱۴۰۴/۰۱/۰۲کل پایه دهم
۱۷۱۴۰۴/۰۱/۱۰۱۴۰۴/۰۱/۰۷کل پایه یازدهم
۱۸۱۴۰۴/۰۱/۱۵۱۴۰۴/۰۱/۱۲جمع‌‏بندی نیم‏سال اول دوازدهم
۱۹۱۴۰۴/۰۱/۱۹۱۴۰۴/۰۱/۱۶جمع‌‏بندی نیم‏سال دوم دوازدهم
۲۰۱۴۰۴/۰۱/۲۲۱۴۰۴/۰۱/۱۹جامع (مشابه محدوده کنکور)
۲۱۱۴۰۴/۰۱/۲۶۱۴۰۴/۰۱/۲۳جامع (مشابه محدوده کنکور)
۲۲۱۴۰۴/۰۱/۲۹۱۴۰۴/۰۱/۲۶جامع (مشابه محدوده کنکور)
۲۳۱۴۰۴/۰۲/۰۵۱۴۰۴/۰۲/۰۲جامع (مشابه محدوده کنکور)
۲۴۱۴۰۴/۰۲/۱۹۱۴۰۴/۰۲/۱۶جمع‌‏بندی نیم‏سال اول دوازدهم و کل پایه دهم
۲۵۱۴۰۴/۰۲/۲۳۱۴۰۴/۰۲/۲۰جمع‌‏بندی نیم‏سال دوم دوازدهم و کل پایه یازدهم
۲۶۱۴۰۴/۰۲/۲۶۱۴۰۴/۰۲/۲۳کل پایه دوازدهم
۲۷۱۴۰۴/۰۳/۰۹۱۴۰۴/۰۳/۰۶جامع (مشابه محدوده کنکور)
۲۸۱۴۰۴/۰۳/۲۳۱۴۰۴/۰۳/۲۰جامع (مشابه محدوده کنکور)
۲۹۱۴۰۴/۰۳/۲۷۱۴۰۴/۰۳/۲۴جامع (مشابه محدوده کنکور)
۳۰۱۴۰۴/۰۳/۳۰۱۴۰۴/۰۳/۲۷جامع (مشابه محدوده کنکور)

مطابق روند سالیان اخیر کنکور ۱۴۰۴ در دو مرحله برگزار می‌شود و نمره داوطلب در هر مرحله به صورت مجزا محاسبه خواهد شد. نمره نهایی داوطلب در آزمون صرفا براساس یکی از این دو نمره (آزمونی با تراز بالاتر) محاسبه خواهد شد. با توجه به این موضوع نیاز است هر داوطلب با توجه به توانایی‌های فردی و میزان مطالعه خود، یک برنامه آزمونی شخصی داشته باشد و خود را برای هر دو مرحله برگزاری کنکور آماده نماید. در طول سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳ گزینه دو ۳۰ مرحله آزمون آزمایشی برگزار می‌کند. هر داوطلب می‌تواند براساس شیوه مطالعه خود از این ۳۰ مرحله یک برنامه آزمونی مناسب برای خود طراحی نماید. ممکن است برخی دانش‌آموزان در هر ۳۰ مرحله ثبت‌نام نمایند و برخی دیگر در تعداد محدودتری از آزمون‌های گزینه‌دو حضور داشته باشند. برنامه آزمونی گزینه دو به گونه طراحی شده که داوطلب چندین بار تمامی منابع کنکور را دوره و مرور خواهد کرد. داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم تجربی، علوم ریاضی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی می‌توانند در آزمون‌های داوطلبان کنکور ثبت‌نام نمایند.

بررسی برنامه راهبردی گزینه دو

برنامه راهبردی گزینه دو سخت گیرانه تر از سایر آزمون هاست!

به طور کلی سطح سوالات آزمون های گزینه دو و میزان پیشروی در هر آزمون برای دانش آموزان سطح پایین میتواند چالش برانگیز و حتی دلسرد کننده باشد اما اگر کسی فکر میکند بودجه بندی آزمون های قلمچی و بازگشت مکرر آنها برای مرور و بخش های انتخابی میتواند سرعت پیشرفتش را کند کند بهتر است آزمون های گزینه دو را که هم سطح بالاتری دارند و هم لقمه های درسی بزرگتری دارد ثبت نام کنند.

البته بودجه بندی آزمون های سنجش هم جزو بودجه بندی های پر مغز با قدم های بزرگ است اما آزمون های سنجش حدودا یکماه یکبار برگزار میشوند و همین موضوع میتواند به ضرر داوطلب به ویژه برای دوازدهمی ها باشد که یک ماه درس تلنبار شده روی هم خواهند داشت.

آزمون های سنجش در صورتی میتواند کمکتان کند که مشاوری مثل خانم نرگس لک داشته باشید که هر هفته از موضوعاتی که خوانده اید آزمون بگیرد و شما آن درصد خطا و ارزیابی میزان مطالعه تان را داشته باشید.

در مقایسه برنامه راهبردی گزینه دو با بودجه بندی ماز میتوان گفت اولا آزمون های گزینه دو تعداد مرحله های بیشتری دارند و دوبرابر ماز آزمون میدهید. یعنی در گزینه دو 24 مرحله در بودجه بندی آمده است این درحالی است که آزمون های ماز کلا با آزمون جامع پایان سال که فقط یکی است، 10 مرحله در طول سال دارد.

دانلود سوالات آزمون ماز میتواند گزینه جالبی برای داوطلبانی باشد که نمیخواهند هزینه دوباره برای ثبت نام آزمون های آنلاین زرد رنگ بکنند است.

هزینه آزمون های آنلاین ماز خیلی کم است و بیشتر داوطلبان به عنوان آزمون کمکی در آزمون های ماز ثبت نام میکنند و خیلی نمیتوان برای برنامه ریزی کنکور بر اساس آزمون های ماز حساب باز کرد. اما با این حال مجموعه ماز باتوجه به عقبه تاسیسی که دارد به ویژه برای رشته های تجربی خیلی سوالات و سطح خوبی دارد.

مشاوره تحصیلی کنکور 1403

در مقایسه با آزمون های گاج بی شک آزمون های گزینه دو را باید انتخاب کرد. اصلا کاری با بودجه بندی آزمون های گزینه دو و برنامه راهبردی 1402 گاج ندارم، علت اصلی آن تعداد مخاطبان کمتر آزمون های گاج است. به علاوه اشتباهات یا سوتی های طراحی و نکته ای که در سوالات آزمون های گاج در طی سال های گذشته پیدا شده است آن را از رقابت بین آزمون های آزمایشی حذف میکند.

البته فراموش نکنید که مجموعه گاج شاید از نظر آزمون های آزمایشی خیلی قابل رقابت نباشد اما کتاب های کمک آموزشی خوبی دارد که مثلا در درس فیزیک جامع کنکور گاج رقیب ندارد یا برای کتاب های شب امتحانی گاج میتواند بهترین گزینه باشد اما گروه آموزشی جوکار در زمینه ازمون های آزمایشی خیلی موفق عمل نکرده است.

به عنوان مشاور بودجه بندی گزینه دو رو قبولی داریم یا آزمون های دیگه رو؟

به طور کلی هیچ بهتر و بدتری برای دانش آموزان وجود ندارد و ما به عنوان تیم مشاوره تحصیلی برای بچه های کنکور تجربی آزمون های ماز رو به شرطی که مشاور هم داشته باشید و مابین آزمون ها یه حالی از اوضاع درسیتون بپرس پیشنهاد میکنیم.

برای بچه های کنکور ریاضی به شرطی که سطح یادگیری بالایی داشته باشند و مثلا سطحشون در حد سوالات وی آی پی خیلی سبز باشه میتوان گزینه دو را پیشنهاد کرد و داوطلبان کنکور انسانی هم به نظرم همان قلمچی را بچسبند چون از همه بیشتر به کنکور انسانی بها میدهد.

آزمون های آزمایشی سنجش رو پیشنهاد میکنم آنلاین دانلود کنید و تحلیل آزمون رو برای این سوالات فراموش نکنید اما آزمون های جامع سنجش مثل کنکورتون براتون واجبن و میانگین درصد های آزمون های جامعتون میتونه خیلی به رتبه و تراز کنکورتون نزدیک باشه البته به شرطی که در دو هفته آخر کنکور هیچ حرکت غیر منتظره ای نزنید و یکهو بهتر یا یکهو بدتر نشید!

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن