دانلود آزمون های آزمایشیگزینه دو

بودجه بندی آزمون های گزینه دو سال 1402- 1403

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

آزمون های آزمایشی گزینه دو که هرساله براساس بودجه بندی آزمون های گزینه دو برگزار میشوند جزو آزمون های سطح بالا در میان بهترین آزمون های آزمایشی کنکور میباشند و باتوجه به اینکه امسال هم نسبتبه آزمون های قلمچی و گاج زودتر برگزاری امتحانات تستی اش را شروع کرده است، بهتر است درباره برنامه راهبردی گزینه دو پیش از ثبت نام اطلاعات کافی کسب کنید.

این مجموعه که به صورت تخصصی اهداف خود را حول برگزاری آزمون های استاندارد و منطبق بر کنکور قرار داده است ، تا به الان بیش از 300 آزمون آزمایشی برگزار کرده است و هرساله داوطلبان برنامه ریزی درسی خود را براساس بودجه بندی آزمون های گزینه دو که هرساله توسط سایت رسمی مجموعه گزینه دو منتشر میشود، تنظیم میکنند.

در جدول زیر میتوانید برنامه راهبردی گزینه دو را دانلود کنید و در ادامه همین مطلب نقد و بررسی بودجه بندی آزمون های گزینه دو و مقایسه آن با سایر آزمون ها را مطالعه نمایید. با تیم مشاوره تحصیلی آکو همراه باشید.

برنامه راهبردی گزینه دو برای تابستان 1402بودجه بندی آزمون های گزینه دو 1402-1403
برنامه راهبردی گزینه دو رشته تجربی تابستان 1402بودجه بندی آزمون های کنکور تجربی 1403 گزینه دو
برنامه راهبردی گزینه دو رشته انسانی تابستان 1402بودجه بندی آزمون های کنکور ریاضی 1403 گزینه دو
برنامه راهبردی گزینه دو رشته ریاضی تابستان 1402بودجه بندی آزمون های کنکور انسانی 1403 گزینه دو

بررسی بودجه بندی آزمون های گزینه دو سال 1402-1403

همانطور که مشاهده کردید بودجه بندی گزینه دو به دو قسمت تابستان و سالیانه تقسیم میشود. ظاهرا آزمون های گزینه دو فقط روی پایه دوازدهم تمرکز دارد و در سایت زسمی مجموعه گزینه دو نیز زیاد به شرایط آزمون های پایه دهم و یازدهم یا حتی مقاطع ابتدایی یا متوسطه دوم نیز پرداخته نشده است.

بررسی برنامه راهبردی تابستان گزینه دو نشان میدهد که آزمون های بودجه بندی تابستان 1402 چهار مرحله هستند و داوطلبان در طول این چهار مرحله که در تواریخ 23 تیر، 13 مرداد، 27 مرداد و 10 شهریور برگزار میشود باید تمامی کتاب های دهم و یازدهم را جمع بدی کرده باشند و در 7 مهرماه 1402 همه کتاب های پایه را مجددا امتحان دهند.

در اولین آزمون مهرماه که به قصد شروع مطالعه دوازدهمی ها برنامه ریزی شده است و تاریخ برگزادری آن 21 مهرماه 1402 است هم قرار است از حدود دو سوم فصول اولیه هر کتاب پایه دوازدهم سوال مطرح شود و خب این بودجه بندی آزمون های گزینه دو را تا حدود زیادی برای دانش آموزان قویتر مناسب میکند. البته بودجه بندی که برای آزمون های رشته ریاضی و تجربی در نظر گرفته شده است، وابسته به کتاب های درسی سال 1402 و در صورت اعمال تغییرات کتاب درسی ممکن است اصلاحیه داشته باشد. در دفترچه برنامه راهبردی گزینه دو نوشته شده است:

باتوجه به اینکه کتاب شیمی 3 چاپ سال 1402 هنوز بر روی سایت چاپ و نشر کتاب های درسی قرار نگرفته است، امکان تغییر بودجه بندی آزمون های گزینه دو برای این درس وجود دارد.

بررسی برنامه راهبردی گزینه دو
بودجه بندی آزمون های گزینه دو سال 1402- 1403 4

برنامه راهبردی گزینه دو سخت گیرانه تر از سایر آزمون هاست!

به طور کلی سطح سوالات آزمون های گزینه دو و میزان پیشروی در هر آزمون برای دانش آموزان سطح پایین میتواند چالش برانگیز و حتی دلسرد کننده باشد اما اگر کسی فکر میکند بودجه بندی آزمون های قلمچی و بازگشت مکرر آنها برای مرور و بخش های انتخابی میتواند سرعت پیشرفتش را کند کند بهتر است آزمون های گزینه دو را که هم سطح بالاتری دارند و هم لقمه های درسی بزرگتری دارد ثبت نام کنند.

البته بودجه بندی آزمون های سنجش هم جزو بودجه بندی های پر مغز با قدم های بزرگ است اما آزمون های سنجش حدودا یکماه یکبار برگزار میشوند و همین موضوع میتواند به ضرر داوطلب به ویژه برای دوازدهمی ها باشد که یک ماه درس تلنبار شده روی هم خواهند داشت.

آزمون های سنجش در صورتی میتواند کمکتان کند که مشاوری مثل خانم نرگس لک داشته باشید که هر هفته از موضوعاتی که خوانده اید آزمون بگیرد و شما آن درصد خطا و ارزیابی میزان مطالعه تان را داشته باشید.

در مقایسه برنامه راهبردی گزینه دو با بودجه بندی ماز میتوان گفت اولا آزمون های گزینه دو تعداد مرحله های بیشتری دارند و دوبرابر ماز آزمون میدهید. یعنی در گزینه دو 24 مرحله در بودجه بندی آمده است این درحالی است که آزمون های ماز کلا با آزمون جامع پایان سال که فقط یکی است، 10 مرحله در طول سال دارد.

دانلود سوالات آزمون ماز میتواند گزینه جالبی برای داوطلبانی باشد که نمیخواهند هزینه دوباره برای ثبت نام آزمون های آنلاین زرد رنگ بکنند است.

هزینه آزمون های آنلاین ماز خیلی کم است و بیشتر داوطلبان به عنوان آزمون کمکی در آزمون های ماز ثبت نام میکنند و خیلی نمیتوان برای برنامه ریزی کنکور بر اساس آزمون های ماز حساب باز کرد. اما با این حال مجموعه ماز باتوجه به عقبه تاسیسی که دارد به ویژه برای رشته های تجربی خیلی سوالات و سطح خوبی دارد.

مشاوره تحصیلی کنکور 1403
بودجه بندی آزمون های گزینه دو سال 1402- 1403 5

در مقایسه با آزمون های گاج بی شک آزمون های گزینه دو را باید انتخاب کرد. اصلا کاری با بودجه بندی آزمون های گزینه دو و برنامه راهبردی 1402 گاج ندارم، علت اصلی آن تعداد مخاطبان کمتر آزمون های گاج است. به علاوه اشتباهات یا سوتی های طراحی و نکته ای که در سوالات آزمون های گاج در طی سال های گذشته پیدا شده است آن را از رقابت بین آزمون های آزمایشی حذف میکند.

البته فراموش نکنید که مجموعه گاج شاید از نظر آزمون های آزمایشی خیلی قابل رقابت نباشد اما کتاب های کمک آموزشی خوبی دارد که مثلا در درس فیزیک جامع کنکور گاج رقیب ندارد یا برای کتاب های شب امتحانی گاج میتواند بهترین گزینه باشد اما گروه آموزشی جوکار در زمینه ازمون های آزمایشی خیلی موفق عمل نکرده است.

به عنوان مشاور بودجه بندی گزینه دو رو قبولی داریم یا آزمون های دیگه رو؟

به طور کلی هیچ بهتر و بدتری برای دانش آموزان وجود ندارد و ما به عنوان تیم مشاوره تحصیلی برای بچه های کنکور تجربی آزمون های ماز رو به شرطی که مشاور هم داشته باشید و مابین آزمون ها یه حالی از اوضاع درسیتون بپرس پیشنهاد میکنیم.

برای بچه های کنکور ریاضی به شرطی که سطح یادگیری بالایی داشته باشند و مثلا سطحشون در حد سوالات وی آی پی خیلی سبز باشه میتوان گزینه دو را پیشنهاد کرد و داوطلبان کنکور انسانی هم به نظرم همان قلمچی را بچسبند چون از همه بیشتر به کنکور انسانی بها میدهد.

آزمون های آزمایشی سنجش رو پیشنهاد میکنم آنلاین دانلود کنید و تحلیل آزمون رو برای این سوالات فراموش نکنید اما آزمون های جامع سنجش مثل کنکورتون براتون واجبن و میانگین درصد های آزمون های جامعتون میتونه خیلی به رتبه و تراز کنکورتون نزدیک باشه البته به شرطی که در دو هفته آخر کنکور هیچ حرکت غیر منتظره ای نزنید و یکهو بهتر یا یکهو بدتر نشید!

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

طرح های مشاوره ای آنلاین