نرم افزار انتخاب رشته

02633408944

زندگی نامه بزرگان کنکور

معرفی دکتر محمد پازوکی زیست کنکور تاملند

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

درس زیست یکی از مهمترین درس های کنکور تجربی است و بسیاری از دانش آموزان برای رسیدن به درصد بالا نیاز به مرور مباحث با دبیر دارند. اساتید زیست کنکور زیاد هستند که برخی مثل استاد حنیف عظیمی توانسته اند موفق عمل کنند و برخی دیگر مثل استاد موقاری خیلی در تدریس طرفدار پیدا نکرده اند.

دکتر محمد پازوکی زیست هم یکی از اساتید مجموعه آموزشی تاملند است که این روز ها به علت تجربه و صبر زیادی که در تدریس دارند، به یکی از اساتید محبوب دانش آموزان دوره های آنلاین تبدیل شده اند.

البته که استاد محمد پازوکی سالها دبیر بهترین مدارس تهران از جمله تیزهوشان، دکتر حسابی، نیکان و … بوده است اما هنوز نتوانسته است سطح تدریس را به صورت چالشی و مناسب برای رتبه های برتر کنکور بالا ببرد.

حواستان باشد که استاد محمد پازوکی را با استاد سیاوش پازوکی مدرس برتر ادبیات کنکور اشتباه نگیرید. دوره های ادبیات استاد پازوکی را از طریق مجموعه آموزشی سکو میتوانید خریداری کنید.

درباره رزومه کاری و تحصیلی، روش تدریس و کتاب های منتشر شده از این استاد بیشتر توضیح خواهیم داد و در صورتی که تمایل به ثبت نام دوره های زیست استاد پازوکی دارید، با شماره های 02633408944 تماس بگیرید.

دکتر محمد پازوکی استاد زیست را بیشتر بشناسیم

دکتر پازوکی زیست به علت کسب مدرک دکتری در رشته زیست شناسی با این نام شناخته میشود وگرنه مثل استاد محمد رضاییان یا استاد حنیف عظیمی پزشک نیستند. البته که سابقه تدریس زیادی دارند و یکی از بی حاشیه تری اساتید کنکور هستند.

نمیتوان کلاس های زیست استاد پازوکی را خیلی کلاس های سطح بالایی دانست ولی واقعا شیوه بیان استاد کامل و مفهومی است و باتوجه به سابقه تدریس طولانی که این دبیر زیست دارد، میتوان انتظار داشت که بتواند از نظر تدریس به اندازه کافی خوب عمل کند.

اما درباره شرایط تست زنی در کلاس برای بچه های کنکوری، شرایط کلاس های دکتر محمد پازوکی کمی نگران کننده است. البته تست های کنکور در کلاس کار میشوند اما در نوآوری تستی، دوره های استاد محمد پازوکی زیست خیلی خوب عمل نکرده اند.

استاد محمد پازوکی سال ها در مجموعه آموزشی گزینه دو به عنوان سرپرست تیم طراحی سوال فعالیت کرده است و له علت علاقه بیش از اندازه ای که نسبت به ژنتیک داشت، کلاس یک کتاب جدید و یک درسنامه متفاوت را به دانش آموزان هدریه داد.

دکتر محمد پازوکی در تاملند

نقاط قوت و نقاط ضعف کلاس های استاد محمد پازوکی

مهمترین نکته ای که نظر ها را در تدریس زیست محمد پازوکی نظر ها را به خود جلب کرده است تدریس از روی کتاب درسی است که بهترین اتفاق در یک کلاس زیست است. تدریس مفهومی و با سرعت مناسب(برای دانش آموزان قوی کند و حوصله سر بر) است و تقریبا همه مطلب را در ابتدا متوجه میشوند.

تست های کنکور را در کلاس حل میکنند و تک تک گزینه ها در کلاس و حتی بر اساس متن کتاب بررسی میشود. کلاس لحن و بیان مناسبی دارد ولی میتواند گاهی خسته کننده بشود که علاقه به درس زیست این کسل کنندگی را جبران میکند. در طول تدریس رفع اشکال انجام میشود و استاد در زمان تدریس متکلم وحده نیست و دانش آموزان در حل تست و برای رفع اشکال آزادادند.

اما نقاط منفی از جایی آغاز میشود که دانش آموزان میخواهند در آزمون های ازمایشی شرکت کنند یا از کتاب تست خود سوالات خلاقانه حل کنند. از آنجا که تست های حل شده سر کلاس معمولا تست های ساده ای بوده اند و بیشتر جنبه آموزشی داشته اند، بی شک دانش آموز برای حل تست های سخت کتال تست خود به مشکل میخورد.

اگر دانش آموز شخص آگاهی را به عنوان مشاور همراه خود نداشته باشد که بتواند روش های تست زنی برای آزمون را به او آموزش دهد، احتمالا این مشکل اول در آزمون های ازمایشی و نهایتا در کنکور هم گریبان گیر او خواهد شد.

روش تدریس استاد محمد پازوکی چونه است

کلاس های انلاین تاملند در استودیوهای مجهز این مجموعه ضبط میشوند و واقعا کیفیت تصویر و حتی وضوح تصویر به خوبی در دوره ها یک نکته مثبت است اما مشکل در قسمتی است که تصاویر استفاده شده در جزوه های دکتر محمد پازوکی همان تصاویر کتاب نیستند و این میتواند علاوه بر گیج کردن دانش آموز، به هیچ دردی هم حتی برای کنکوری ها نخورد!

میدانید که در زیست کنکور 1402 مشخص شد بسیاری از سوالات با نکته ای که در تصاویر یا پاورقی های کتاب نوشته شده بود، طرح شدند و اهمیت تک به تک بخش های کتاب درسی(حتی بیشتر بخوانید ها) باتوجه به سوالات چند برابر شد!

البته او در کلاس توجه کافی را به کتاب درسی دارد و اصلا تدریس و آموزش اولیه هم بر اساس کتاب درسی انجام میشود. البته ایشان در پنل دانش آموزانی که کلاس زیست کنکور استاد پازوکی را ثبت نام کرده اند، امکان دانلود جزوه تست و پاسخنامه تشریحی را قرار داده است.

مثل بسیاری از اساتید دیگر این استاد هم صفحه اینستاگرام دارند و از آنجا که فقط با مجموعه تاملند همکاری دارند، دانش آموزان میتوانند اخبار مربوطه را از طریق شبکه های اجتماعی را دریافت کنید. تصویر زیر را استاد پازوکی در صفحه اینستاگرام برای داوطلبان همایش نکته و تست منتشر کرده است.

دکتر سیاوش پازوکی استاد زیست تاملند

کلاس های زیست استاد پازوکی برای چه دانش آموزانی مناسب است؟

اگر پایه زیست خیلی ضعیفی دارید، اگر از آن دسته دانش آموزانی هستید که نمیتوانند خودشان متن کتاب را بخوانند و یا اگر از داوطلبان فارغ التحصیلی هستید که به فکر نمره خوب در امتحان نهایی زیست دوازدهم هم هستید(و البته به شرطی که برای هماهنگی مطالعه تستی و تشریحی مشاور دارید!)، کلاس های استاد پازوکی گزینه مناسبی است.

اما اگر میخواهید در حد رتبه های برتر در کلاس آموزش ببینید و تست بزنید، بهتر است کلاس های استاد عظیمی را انتخاب کنید. البته اگر ظرفیت کلاس پر شده است، استاد فرهمندنیا یا دکتر خیر اندیش هم که در مجموعه آموزشی ماز فعالیت میکنند، میتوانند پاسخگوی نیاز دانش آموزان قوی تر باشند.

البته مجموعه تاملند درواقع کار درستی کرده است که برای دانش آموزان قوی تر یک کلاس و برای دانش آموزانی با سطح متوسط و پایین دوره ها و استاد های جدا در نظر گرفته است و شما باید هنگام خرید دوره حتما دقت کافی را در شناخت استاد مبذول دارید.

مقایسه تدریس اساتید زیست تاملند و ماز و سکو

مجموعه های آموزشی تاملند و ماز دوتا از غول های ارائه دهنده دوره های غیرحضوری برای کنکور هستند. هر دوی آنها هم به صورت آنلاین دوره ها را ارائه میدهند. اما مجموعه آموزشی سکو دوره های آفلاین دارد. یعنی شما در ازای پرداخت هزینه کلاس های سکو که واقعا هم منصفانه است، دوره ها را به صورت ویدئو دریافت میکنید.

پس ماهیت کلاس های زیست سکو را نمیتوان با تاملند یا ماز مقایسه کرد و مقایسه اساتیدی که در شرایط متفاوتی تدریس کرده اند و ممکن است یکی توانایی هایش در ویدئو مشخص نباشد، کار عادلانه ای نیست.

اما بین اساتید عظیمی و پازوکی (اساتید زیست سکو) و اساتید موقاری، مبین خیابانی، فرهمند نیا و خیراندیش میتوان براساس سطح تدریس و سطح تست های حل شده ترتیب بهترین اساتید را به شرح زیر مشخص کرد:

  • استاد حنیف عظیمی
  • استاد فرهمند نیا
  • استاد خیر اندیش و استاد مبین خیابانی
  • استاد پازوکی و استاد موقاری

اینکه اساتید پازوکی و استاد موقاری در آخرین ردیف قرار گرفته اند، دلیلی بر بد بودن یا توانایی کم استاد در تدریس نیست. اما ملاک ما میزان هماهنگی تست ها و سطح آموزش در کلاس با کنکور سراسری است.

البته که اگر بخواهیم فقط درباره مبحث ژنتیک زیست صحبت کنیم استاد پازوکی و استاد موقاری در سطح اول قرار میگیرند اما ملاک سطح تدریس همه مباحث کتاب زیست دهم و یازدهم و دوازدهم برای کنکوری ها است.

نظر دانش آموزان در نمره دهی به شرایط کلاس های استاد محمد پازوکی

با اینکه دکتر محمد پازوکی استاد بی حاشیه ای است و قطعا تمام تلاش خود را برای تدریس موثر و کاربردی انجام داده است اما دانش آموزان به کیفیت کلی تدریس استاد از ده نمره فقط نصف این مقدار را داده اند و گفته اند که باتوجه به تفاوت کیفیت تدریس استاد حنیف عظیمی و یکسان بودن هزینه کلاس ها، نمیتوان قیمت کلاس استاد محمد پازوکی را منطقی دانست.

همیشه گفته ایم که بهترین استاد و بدترین استاد کاملا بستگی به دانش آموز و سطح درس او دارد و ممکن است دکتر محمد پازوکی برای برخی دانش آموزان (به ویژه تغییر رشته ای ها یا داوطلبان فارغ التحصیل سال ها گذشته) بسیار مناسب باشد و پایه و مفهوم را کاملا انتقال داده و بهترین استاد برای شرایط آنها باشند اما اگر به فکر روش مطالعه زیست برای رتبه های برتر کنکور هستید، استاد محمد پازوکی انتخاب مناسبی برای شما نیست.

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن