مشاوره کنکور کارشناسی ارشد

اولین مشاوره کنکور کارشناسی ارشد در کرج

بهترین مشاوره تحصیلی کنکور ارشد

تماس با ما تماس با مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

اگر طرفداران کنکور ارشد و کسب مدرک فوق لیسانس این روز ها بیشتر از کنکور کارشناسی نباشد، کمتر هم نیست و همین گسترش فرهنگ علمی و پژوهشی ملت ایران موجب احساس نیاز بیشتر به مشاوره کنکور کارشناسی ارشد به ویژه در شهرهای بزرگتر مثل کرج میشود. البته لازم به ذکر است که خود ما نیز به عنوان یک تیم مشاوره کنکور فعال درفضای مجازی، کمبود مشاوره تحصیلی کنکور ارشد را در میان خدمات مشاوره تحصیلی خود احساس میکردیم.

پس تصمیم گرفتیم اولین مشاوره کنکور ارشد کرج با ارائه انواع خدمات مشاوره حضوری و آنلاین کارشناسی ارشد را در شهر کرج راه اندازی کنیم. خدماتی که به عنوان مشاوره کنکور ارشد 1402 به شما ارائه میدهیم عبارتند از:

شرایط استفاده از مشاوره کنکور کارشناسی ارشد آکو

کنکور ارشد مثل کنکور کارشناسی رقابت پذیر نیست چون اکثر داوطلبان این کنکور شاغل هستند و در رده جوانی یا میانسالی زندگی خود قرار دارند. سوالات آزمون کارشناسی ارشد خیلی هم سخت نیست و احتمالا با چند قدم متداول با برنامه ریزی صحیح میتوانید به جایگاه خوبی دست پیدا کنید.

مشاوره تلفنی کارشناسی ارشد - مشاوره آنلاین کارشناسی ارشد

مشاوره کنکور ارشد 1402 را هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین به صورت تک جلسه و ماهیانه ارائه میدهیم. مشاوره های تک جلسه ای کنکور کارشناسی ارشد آکو به صورت ساعتی، نیم ساعته و پکیج های مینی مشاوره آنلاین کارشناسی ارشد ارائه میشود.

جلسات مشاوره کنکور کارشناسی ارشد به صورت ساعتی برای داوطلبانی است که میحواهند تست روانشناسی بدهند، شرایط ویژه شخصی خود را برای ثبت نام کنکور ارشد بسنجند، معرفی تخصصی رشته های کارشناسی ارشد را نیاز دارند و یا برای راه اندازی مشاغل بعد از فارغ التحصیلی نیاز به مشاوره دارند. این جلسات با حضور مشاور تخصصی مشاغل و کنکور ارشد در مرکز مشاوره تحصیلی کنکور ارشد آکو انجام میشود.

جلسات کوتاه نیم ساعته برای داوطلبان آگاه تر اما سردرگم است. شرایط را توضیح میدهید و برای ادامه مسیر از مشاور کمک میخواهید. مشاور اطلاعات کافی را دارد و باتوجه به رشته، گرایش، بازار کار، شرایط زندگی شخصی و قوانین ثبت نام کنکور ارشد بهترین کاری که میتوانید انجام دهید و به موفقیت برسید را به شما معرفی میکند.

مینی پکیج های مشاوره آنلاین کارشناسی ارشد تیم آکو شامل مشاوره تلفنی و آنلاین (از طریق وبکم یا چت) با داوطلبان است. این جلسات هزینه کمتری دارند و با زمانی کمتر از 30 دقیقه ارائه میشوند. مینی پکیج های مشاوره تلفنی کارشناسی ارشد فقط به صورت غیرحضوری هستند اما جلسات یک ساعته و نیم ساعته مشاوره کنکور ارشد آکو به ترجیح داوطلب به صورت حضوری یا آنلاین با بهترین مشاوران کنکور برگزار میشود.

برای رزرو انواع جلسات مشاوره مشاوره تحصیلی کنکور ارشد آکو (به جز مینی پکیج ها) از طریق شماره 02633408944اقدام نمایید.

مشاوره کنکور ارشد 1402 به صورت ماهیانه هم داریم

شاید بتوانیدخودتان را خیلی خوش شانس بدانید چون مشاوره کنکور ارشد 1402 پرسا برای تجربه دومین سال فعالیت حرفه ای خود به صورت ماهیانه نیز ارائه میشود. ما تبلیغ بیخود نمیگوییم و دروغ نیز نمیگوییم چون بر این باوریم که ایجاد اعتماد بین مشاور و داوطلب یک رکن اساسی است.

این اعتماد به گونه ای  باشد مشاور مطمئن باشد داوطلب طبق برنامه درس میخواند و داوطلب مطمئن باشد که برنامه درسی در مسیر موفقیت برای او چیده شده است، مهمترین اصل برای ادامه روند مشاوره است. هرگز نمیگوییم که ما بهترین بوده ایم و هیچکس بهتر از ما برای ارائه مشاوره کنکور کارشناسی ارشد وجود ندارد. اما ما مدعی هستیم که برای بهترین بودن تلاش میکنیم. اطلاعات خود را به روز میکنیم و با تمام تلاش برای هر داوطلب و موفقیت او وقت میگذاریم.

با تکیه بر همین باور ها مطالعه کردیم و توانایی های خود را برای انتخاب بهترین مشاوره کنکور ارشد کرج بالا بردیم. همه روش های مشاوره ای فعال و غیرفعال را بررسی کردیم و بالاخره با کمک گرفتن از تجربیات بزرگان کنکور کارشناسی ارشد ایران و شرکت در دوره های تخصصی مشاوره تحصیلی کنکور ارشد شرکت کردیم و هرآنچه که درباره شرایط کنکور کارشناسی ارشد و نحوه برنامه ریزی برای قبولی در آزمون کارشناسی ارشد لازم بود آموختیم.

حالا ما خود را به صورت تخصصی مشاوره تحصیلی کنکور ارشد معرفی میکنیم و مدعی توانایی هدفمند سازی برنامه مطالعه، راهنمایی کامل درباره هدف گذاری کنکور، مشاوره انتخاب رشته و گرایش ارشد ، ارائه منابع دقیق برای کنکور ، بررسی شرایط محتمل برای قبولی کنکور کارشناسی ارشد و ایجاد انگیزه در مشاوره کنکور ارشد کرج میدانیم.

گرایش های کنکور کارشناسی ارشد و مشاوره کنکور ارشد کرج

تخصص مشاوره تحصیلی کنکور ارشد چه باید باشد

بله حقیقتا تخصص مشاوره تحصیلی ارشد برای داشتن انتخاب درست و راهنمایی درست بسیار مهم است. اما نه آن طور که شما فکر میکنید. مثلا بعضی ها فکر میکنند اگر میخواهند برای گرایش های رشته کامپیوتر کنکور بدهند، باید مشاور آنها در گرایش مرتبط تحصیل کرده باشد.

اما حقیقت این است که رشته و گرایشی که مشاور خوانده مهم نیست. حتی اگر مشاور دیپلمه باشد اما اطلاعات کافی را درباره مشاوره تحصیلی کنکور ارشد داشته باشد، میتواند شما را در مسیر رسیدن به اهدافتان همراهی کند. بیایید این موضوع را با یک مثال به صورت ویژه برسی کنیم تا خیال شما از بابت تخصص مشاور کنکور ارشد آکو راحت شود.

فرض کنید شما میخواهید یکی از گرایش های ارشد رشته کامپیوتر را انتخاب کنید و به دنبال مشاوره تحصیلی کنکور ارشد برای معرفی منابع و روش آمادگی برای آزمون تخصصی فوق لیسانس هستید. خب شما یک مشاوره آنلاین کارشناسی ارشد را انتخاب میکنید و با اطمینان به اینکه مشاورتان خودش هم کارشناس ارشد کامپیوتر است با او مشاوره میکنید. اما شما هرگز نمیتوانید از داشتن مدرک او مطمئن باشید. آیا قرار است مشاور برای شما مدرک تحصیلی بیاورد؟ نه!

یا اصلا برفرض اینکه رشته پر طرفداری را در دانشگاه بسیار خوبی نیز خوانده باشد و در کارش بسیار موفق باشد. او نهایتا منابع را میشناسد و میتواند به شما معرفی کند. که خب طبیعتا مدرسان شریف خودش یکی از بهترین منابع کنکور ارشد است و همه هم این را میدانند. اما آیا دانشجوی رشته برتر در یکی از دانشگاه های برتر سراسری تهران میتواند شما را درباره شرایط سربازی کنکور ارشد، شرایط انتخاب رشته، نحوه برگزاری آزمون برای داوطلبان حوزوی یا لیسانس های معادل، کنکور ارشد لیسانسه های نظام گرایشی کارشناسی و شرایط استفاده از سهمیه ها راهنمایی کند؟

پس بهتر است که بیشتر به اطلاعات او در زمینه دروس و گرایش های ارشد و نحوه برگزاری آزمون دقت کنید و بدانید که داشتن مدرک تحصیلی منطبق با گرایش کارشناسی ارشد مورد نظر شما تنها معیار انتخاب مشاوره تحصیلی کنکور ارشد نخواهد بود.

چرا مشاوره آنلاین کارشناسی ارشد را انتخاب کنیم

مشاوره آنلاین برای همه در دسترس است و داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ساکن شهرستان ها نیز میتوانند از راهنمایی های مشاوره تلفنی کارشناسی ارشد استفاده کنند. این مهم اولین هدف ما برای فراهم کردن بستر مشاوره آنلاین برای مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، مشاغل و حتی مشاوره کنکور فنی حرفه ای بود.

کانال تلگرام تیم مشاوره کنکور آکو نیز با همین هدف و برای پاسخگویی رایگان به سوالات مشاوره ای شما به صورت حرفه ای راه اندازی شد. بله ما حتی برای ایجاد عدالت آموزشی بین داوطلبان کنکور سایت پرسش و پاسخ کنکوری آکو را نیز راه اندازی کردیم. اما باید بدانید که هیچ یک از این مشاوره های رایگان کنکور نمیتوانند برای داوطلب مثل برنامه ریزی تخصصی به تفکیک شرایط برنامه ریزی شخصی هر فرد موثر باشد و اینجاست که مشاوره تلفنی کارشناسی ارشد به کمک مشاوره آنلاین کارشناسی ارشد رایگان می آید.

هزینه مشاوره کنکور ارشد کرج

آکو به عنوان اولین دپارتمان تخصصی مشاوره کنکور ارشد کرج باتوجه به خدمات حضوری یا مشاوره آنلاین کارشناسی ارشد هزینه متناسب دریافت میکند. ما ادعا نداریم که بهترینیم پس هزینه مشاوره کنکور ارشد را نیز به عنوان بهترین مشاور کنکور از شما دریافت نخواهیم کرد.

هزینه یک جلسه مشاوره تحصیلی کنکور ارشد را از طریق شماره 02633408944 استعلام بگیرید و یا اولین جلسه مشاوره کنکور ارشد 1402 را همین حالا به صورت تلفنی یا آنلاین از اولین تیم مشاوره کنکور ارشد کرج دریافت کنید.

مشاوره اختصاصی گرایش های کنکور کارشناسی ارشد

کنکور کارشناسی ارشد به گونه ای برگزاری میشود که به تفکیک هر رشته دفترچه های سوال و منابع مورد سوال متفاوت خواهد بود. پس مشاوره تحصیلی کنکور ارشد باید اطلاعات کافی را درباره تعداد و نوع سوالات، ضریب دروس تخصصی و عمومی و نحوه برنامه ریزی برای قبولی در کنکور ارشد داشته باشد. برای کنکور ارشد میبایست گرایش مورد نظر را انتخاب کنید و مطمئن شوید که با مدرک کارشناسی میتوانید در این رشته ها انتخاب رشته کنید.

برخی از گرایش های کنکور ارشد مثل بعضی از رشته های کارشناسی شناور هستند و همه داوطلبان میتوانند برای تحصیل در این گرایش ها اقدام کنند.

مثلا فرض کنید که شما میخواهید در کنکور ارشد روانشناسی شرکت کنید. شما میتوانید در آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی شرکت کنید و باتوجه به رتبه و درصد های کسب شده گرایش مورد نظر را انتخاب کنید.

مثلا در این رشته خاص گرایش هایی مثل روانشناسی عمومی، روانشناسی بالینی ، روانشناسی شغلی، روانشناسی کودکان استثنایی، روانشناسی تربیتی،روانشناسی  صنعتی سازمانی، روانشناسی روان سنجی، روانشناسی اسلامی، روانشناسی  بهداشت روان، روانشناسی بالینی کودک و نوجوان را میتوانید انتخاب کنید.

مشاوره انتخاب گرایش های کارشناسی ارشد در تیم مشاوره تحصیلی آکو به صورت تخصصی انجام میشود که باتوجه به شرایط شغلی، استعداد و علایق خود به انتخاب رشته و انتخاب دانشگاه برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بپردازید.

مقطع ارشد 4 ترم یعنی جمعا 2 سال است و بخش عظیمی از دوران تحصیل به آماده کردن و ارائه پایان نامه به کمک اساتید راهنما اختصاص دارد. یعنی کل واحد هایی که برای کارشناسی ارشد باید گذرانده شود 32 واحد است که حدود 26-27 واحد تئوری و 6-8 واحد عملی ( تحقیقی پایان نامه ) خواهید داشت.

در دوران کارشناسی، انتخاب واحد برای نمرات گروه الف تا 22-23 واحد نیز ممکن بود اما در کارشناسی ارشد حداقل واحد در هر ترم 9 و حداکثر تعداد واحد های اخذ شده حتی برای دانشجویان گروه الف 14 واحد است. علت اینکه 32 واحد کارشناسی ارشد بیش از یک ترم به طول می انجامد نیز همین است.

توجه داشته باشید که داشتن معدل پایین تر از 14 برای دریافت مدرک قابل قبول نیست و این معدل شامل نمره درس های تئوری و نمره نهایی دفاعیه کارشناسی ارشد میباشد. درصورتی که دفاع از تز کارشناسی ارشد بیشتر از ترم های مجاز به طول بیانجامد، دانشجو میبایست سالهای تحصیل خود را تمدید کند و در ترم جدید برای کسب نمره قابل قبول در دفاعیه اقدام کند.

شرایط اتمام تحصیل در سالهای بیشتر از سال های مجاز تعیین شده مقطع کارشناسی ارشد در سال 1401 برای داوطلبان پسر در مقاله مربوطه ذکر شده است.

کل گروه های آزمایشی کارشناسی ارشد که در دانشگاه های ایران ارائه میشوند به شرح زیر اند:

گروه های آزمون کارشناسی ارشد

ايمني – بهداشت ومحيط زيست

باستان‌شناسي علوم سياسي وروابط بين‌الملل حقوق الهيات و معارف اسلامي(برای اهل تسنن) اديان و عرفان و تاريخ فرهنگ و تمدن اسلامي فلسفه و كلام اسلامي فقه و حقوق علوم قران وحديث علوم اجتماعي
زبان فرانسه علوم ورزشي هنرهاي تصويري و طراحي مدرسي معارف اسلامي زبان عربي معماري منظر فلسفه تاريخ فرماندهي و مديريت انتظامي

هنرهاي نمايشي و سينما

مهندسي نساجي

مهندسي شيمي

علوم اقتصادي مهندسي صنايع مهندسي نقشه‌برداري زبان و ادبيات فارسي بيوشيمي باليني معماري مهندسي متالورژي و مواد زبان انگليسي
آموزش مهندسي زبان‌هاي باستاني ايران طراحي صنعتي فرش

ايران‌شناسي

زبان و ادبيات اردو علوم ارتباطات اجتماعي مديريت دريايي محيط زيست

طراحي شهري

رياضي

فيزيك

مهندسي برق

علوم جغرافيايي

رشته‌هاي تخصصي دانشگاه علوم انتظامي امين

طراحي پارچه و لباس

هنرهاي موسيقي

شيمي

مهندسي عمران

مهندسي كامپيوتر

روان‌شناسي

مهندسي مكانيك بيوسيستم

علوم تربيتي علوم زمين مهندسي مكانيك مهندسي معدن مهندسي فرماندهي وكنترل

حسابداري

زيست شناسي سلولي و مولكولي

آمار

مهندسي صنايع چوب و فراورده‌هاي سلولزي

علوم و مهندسي صنايع غذايي بيماري‌شناسي گياهي علوم و مهندسي محيط زيست مديريت علوم ومهندسي آب اقتصاد كشاورزي مديريت حاصلخيزي – زيست فناوري و منابع خاك علوم و مهندسي شيلات

مديريت و كنترل بيابان

زبان روسي

زبان آلماني مشاوره آماد علوم و مهندسي مرتع و آبخيزداري زراعت و اصلاح نباتات علوم و مهندسي باغباني ترويج و آموزش كشاورزي علوم و مهندسي جنگل

علوم دام و طيور

اقيانوس‌شناسي فيزيكي

تاريخ و فلسفه علم نانوفناوري – نانومواد مهندسی فناوری اطلاعات(آی تی) مديريت كسب و كار و امور شهري علوم كامپيوتر مهندسي پليمر فوتونيك

مهندسي فضاي سبز

آينده‌ پژوهي و مديريت دانش

مهندسي بازرسي فني

انگل‌شناسي ايمني‌شناسي دامپزشكي بهداشت و كنترل كيفي مواد غذايي مهندسي هوافضا مهندسي پليمر- صنايع رنگ مهندسي طراحي محيط زيست مهندسي ابزاردقيق و اتوماسيون صنايع نفت مهندسي ايمني – بهداشت و محيط زيست (HSE)

علوم محيط زيست

سم‌شناسي

آموزش زبان ژاپني – بخش کتبی مهندسي درسوانح طبيعي مهندسي مكانيزاسيون كشاورزي ژئوفيزيك و هواشناسي زيست‌شناسي گياهي زيست‌شناسي جانوري زيست‌شناسي دريا علوم شناختي

مهندسي شيمي – بيوتكنولوژي و داروسازي

بيوتكنولوژي كشاورزي

توسعه روستايي مديريت كشاورزي علم اطلاعات و دانش‌شناسي مهندسي نفت مهندسي معماري كشتي فيزيولوژي دامپزشكي قارچ شناسي دامپزشكي بافت‌شناسي دامپزشكي

باكتري‌شناسي دامپزشكي

مرمت و احياي ابنيه و بافت‌هاي تاريخي

نمايش عروسكي هنرهاي ساخت و معماري پيشگيري بيماري‌هاي دامي زبان‌شناسي برنامه‌ريزي شهري – منطقه‌اي و مديريت شهري هنرهاي پژوهشي و صنايع دستي اطلاعات حشره‌شناسي كشاورزي

اكوهيدرولوژي

سنجش ازدور و سيستم اطلاعات جغرافيايي

مديريت جهانگردي مطالعات زنان

مددكاري اجتماعی

مشاوره کنکور کارشناسی‌ارشد روانشناسی

به طور کلی این روز ها رشته روانشناسی طرفداران زیادی دارد و باتوجه به ارائه بدون کنکور این رشته در بسیاری از دانشگاه های آزاد، تعداد فارغ التحصیلان کارشناسی روانشناسی روز به روز بیشتر میشود. این رشته که در گروه رشته های علوم انسانی قرار دارد، میتواند بازار کار واقعا خوبی از نظر درآمدی و از طرق آنلاین و حضوری داشته باشد اما به شرطی که به صورت حرفه ای و در یک زمینه خاص به فعالیت بپردازد.

اگر از هریک از مشاور های کنکور و مشاور های راه اندازی مشاغل بپرسید، به شما میگویند که با کارشناسی روانشناسی نمیتوانید بازار کار خیلی خوبی داشته باشید چون عملا فقط مبانی اولیه را میدانید. شرکت در دوره های تخصصی روانشناسی مرتبط با زمینه شغلی و تحصیل مقطع کارشناسی ارشد روانشناسی از روش های ایجاد تخصص برای این رشته است که شما عزیزان میتوانید با مشاوره کنکور ارشد 1402 در آکو تصمیم گیری راحت تری برای ورود به دانشگاه یا بازار کار فعال رشته روانشناسی داشته باشید.

برنامه ریزی و مشاوره کنکور ارشد کامپیوتر

رشته مهندسی کامپیوتر یکی از رشته های فنی است و برای فعالیت تخصصی در هر حوزه میتوانید به مطالعه یکی از گرایش های ارشد در دانشگاه بپردازید. در ادامه لیست گرایش های ارشد مهندسی کامپیوتر را به صورت لیستی برای شما آورده ایم که مشاور کنکور ارشد کامپیوتر به شما کمک میکند اولا گرایش مورد نظر را باتوجه به بازار کار پیدا کنید. ثانیا کوتاه ترین مسیر برای رسیدن به این هدف را برای شما نمایان میکند. گرایش های کنکور کارشناسی ارشد کامپیوتر به شرح زیر است:

 • معماری سیستم‌های کامپیوتری
 • نرم‌افزار
 • هوش مصنوعی و رباتیکز
 • شبکه‌های کامپیوتری
 • رایانش امن
 • بیوانفورماتیک
 • الگوریتم‌ها و محاسبات
 • قرآن‌کاوی رایانشی

مشاوره آنلاین کارشناسی ارشد مهندسی برق

رشته مهندسی برق به عنوان یکی از بهترین رشته های کنکور کارشناسی ریاضی و فیزیک شناخته میشود اما این حقیقت است که مدرک کارشناسی حتی اگر از بهترین دانشگاه های ایران نیز باشد، نمیتواند شما را به غایت هدفتان یعنی فعالیت در زمینه های تخصصی مهندسی برق برساند. برای غعالیت حرفه ای میبایست یکی از گرایش های ارشد مهندسی برق را انتخاب و برای قبولی در آزمون ارشد شرکت کنید.

 • مهندسی برق گرایش قدرت
 • مهندسی برق گرایش مخابرات
 • مهندسی برق گرایش الکترونیک
 • مهندسی برق گرایش کنترل
 • مهندسی برق گرایش پزشکی (بیوالکتریک)
 • مهندسی برق گرایش مکاترونیک

میتوانید برای راهنمایی بیشتر درباره انتخاب و بازار کار گرایش های ارشد رشته مهندسی برق با تیم مشاوره تحصیلی کنکور کارشناسی ارشد آکو به صورت تلفنی یا حضوری مشاوره کنید.

مشاوره کنکور ارشد 1402 برای رشته مهندسی صنایع

رشته مهندسی صنایع درواقع مهندسی کل فرایند های صنعتی است که به صورت ویژه ای با مدیریت و روند پیشرفت یک مجوعه ارتباط دارد. ام به شدت متاسفیم که به شما خبر بدی درباره بازار کار رشته مهندسی صنایع بدهیم. این رشته برخلاف اهیمت زیادی که در روند کارکرد یک مجموعه بزرگ مثل کارخانه جات یا شرکت های دارویی بزرگ دارد، چندان در بازار کار مورد توجه قرار نمیگیرد.

علت این کم لطفی به رشته مهندسی صنایع، عدم تفکر نقادانه و متخصص مدار سرمایه گذاران و مدیران کارخانه ها است. اگر این افراد باور داشتند که با پرداخت حقوق یک مهندس صنایع، میتوانند روند کاری منظم تر و بهینه تری داشته باشند دیگر برای استخدام مهندسین صنایع تعلل نمیکردند. البته تا به امروز با پیشرفت علمی و صنعتی کشورمان، میتوان تا حدودی این تغییر را در سیاست های استخدامی کارخانجات مشاهده کنید.

بهرحال با ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی صنایع میتوانید شانس بیشتری برای کسب جایگاه مناسب در شرکت های دانش بنیان خواهید داشت. برای کارشناسی ارشد صنایع بی شک به مشاوره تحصیلی کنکور ارشد نیاز خواهید داشت تا بتوانید دانشگاه و البته گرایش پر طرفدار تری را انتخاب کنید.گرایش های ارشد مهندسی صنایع عبارتند از:

 • بهینه سازی سیستم ها
 • سیستم های سلامت
 • مدیریت نوآوری و فناوری
 • سیستم های مالی
 • لجستیک و زنجیره تأمین
 • مدیریت پروژه
 • سیستم های کلان
 • آینده پژوهی
 • مدیریت مهندسی
 • کیفیت و بهره وری
 • سیستم‌های اطلاعاتی
 • مهندسي حمل ونقل ريلي
 • مهندسي ايمني در راه آهن

مشاوره کارشناسی ارشد رشته مامایی

تحصیل کارشناسی ارشد رشته مامایی میتواند مزایای بسیاری را برای شما به ارمغان بیاورد. اولا اینکه شما از یک دستیار پزشک با مدرک کارشناسی مامایی به یکی از متخصصین در زمینه زنان و زایمان با توجه به گرایش ارشد رشته مامایی که انتخاب میکنید تبدیل شوید. یکی دیگر از مزایای مطالعه کارشناسی ارشد مامایی امکان استفاده از آزمون تخصصی مامایی به پزشکی است که میتوانید با قبولی در این آزمون و گذراندن واحد های مرتبط مدرک معادل متخصص زنان و زایمان دریافت کنید. با ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مامایی حتی میتوانید مطب داشته باشید و برای جراحی و زایمان های زنان مجوز بگیرید. گرایش های ارشد مامایی عبارتند از:

 • کارشناسی ارشد مامایی گرایش باروری
 • کارشناسی ارشد مامایی گرایش مامایی جامعه نگر
 • کارشناسی ارشد مامایی گرایش مدیریت مامایی
 • کارشناسی ارشد مامایی گرایش مشاوره در مامایی
 • کارشناسی ارشد مامایی گرایش آموزش مامایی
 • کارشناسی ارشد مامایی گرایش مامایی قانونی

مشاوره تحصیل کارشناسی ارشد پرستاری در دانشگاه

رشته پرستاری به صورت کلی یکی از بهترین رشته های پیراپزشکی است که بسیاری از داوطلبان کنکور تجربی برای کسب رتبه مناسب این رشته تلاش میکنند. رشته پرستاری شغل نسبتا تضمین شده ای دارد هرچند که ساعات کاری شبانه و شرایط کاری سخت را میتوان از معایب رشته پرستاری دانست. نمیتوان ادعا کرد که ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پرستاری از سختی های این رشته میکاهد اما جایگاه شغلی بهتر و حقوق بالا تر از مزایای کارشناسی ارشد رشته پرستاری میباشد.

مشاوره تحصیلی کنکور ارشد میتواند با بررسی بازار کار، علایق ، شرایط شغلی موجود و شرایط شغلی مورد توقع آنچه برای شما بهتر است را انتخاب کنید.گرایش هایی که میتوانید در مقطع ارشد رشته پرستاری انتخاب کنید عبارتند از:

 • روان پرستاری
 • پرستاری داخلی جراحی
 • پرستاری سلامت جامعه
 • پرستاری مراقبت‌های ویژه کودکان
 • پرستاری کودکان
 • پرستاری نظامی
 • پرستاری سلامندی
 • پرستاری توانبخشی
  مدیریت پرستاری
 • پرستاری اورژانس
 • پرستاری مراقبت‌های ویژه
 • پرستاری مراقبت‌های ویژه نوزادان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا