پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت برنامه ی 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

مشاور من

در 21 روز موفقیت در کنکور 1403 رو تضمین کن!

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

درست است که موفقیت در کنکور هرگز نتوانسته یک فورمول ثابت داشته باشد و همانطور که در مصاحبه با رتبه های برتر کنکور 1402 و 1401 داشته ایم، هر کس روش خودش را برای رسیدن به بودجه بندی کنکور و مطالعه موثر داشته است. اما یک مورد در همه رتبه های برتر مشترک بوده است و احتمالا موفقیت در کنکور 1403 هم تاثیر آن را خواهید دید.

همه رتبه های برتر کنکور روزهای بدی هم داشته اند که با کمک مشاور و البته پشتکار خودشان برای ادامه از آنها عبور کرده اند و حتی به شرایطی بهتر از قبل دست یافته اند.

مثلا در مصاحبه با رتبه 944 کنکور تجربی سال گذشته دیدیم که او هم در بازه تابستان تا مهر درس نخوانده بود و باوجود شروع خوب از مهرماه برای کنکور، در بهمن ماه هم به شدت افت ساعت مطالعاتی داشت اما توانست خودش را از بهمن تا کنکور به شرایط ایده آل برساند.

یا مثلا در صحبت با رتبه 500 کنکور تجربی متوجه شدیم که او تمام تابستان را درس خوانده بود و ساعت مطالعاتی خوبی هم داشت اما با شروع کنکور از مهر به مشکل افزایش ساعت مطالعاتی خورد و باتوجه به اینکه دوازدهمی بود و باید مدرسه و کنکور همزمان مدیریت میشدند، چالش او در برنامه ریزی درست برای نهایی ها و کنکور بود.

یا محدثه جعفری رتبه 572 کنکور انسانی که الان در دانشگاه فرهنگیان درس میخوانند وسواس مطالعاتی داشتند و به همین دلیل از بودجه بندی آزمون ها جا میماندند و این چالش اساسی او در سال کنکور بوده است که با کمک مشاور و داشتن روتین درسی این مشکل هم کم کم حل شده و علاوه بر افزایش ساعت مطالعه موثر به بودجه بندی هم رسیده.

مشاوره تحصیلی و انگیزشی برای موفقیت در کنکور 1403

به هرحال ما اینجاییم تا شما را از این مخمصه های احتمالی که با آن روبرو هستید نجات دهیم و احتمال موفقیت در کنکور 1403 رو برای همه داوطلبان افزایش دهیم. به همین منظور هم دوهفته مشاوره رایگان برای کنکوری ها در نظر گرفته ایم که با ارسال مشخصاتتان به شماره 09025646234 میتوانید عضویت خود را در طرح طلایی مشاوره تحصیلی آکو تکمیل کنید.

رژیم ذهنی ۲۱ روزه موفقیت در کنکور 1403

میدانید چرا فکر میکنید موفقیت در کنکور 1403 خیلی سخت است؟ چون مغز تو بهت اعتماد نداره! یعنی چی؟ بیاید فرض کنیم که من و شما دوست هستیم و باهم قرار میذاریم که بریم بیرون ولی شما نمیایید و برنامه کنسل میشه. بار دوم قطعا من به عنوان دوست شما گوشزد میکنم که: ” ببین حتما بیای ها!” و کمی با شک و تردید به اینکه تو واقعا میای نگاه میکنم!

و این بارها و بارها تکرار میشه تا اینکه من دیگه به تو اعتماد ندارم و هرکاری رو که پیشنهاد میدی باهم انجام بدیم میگم تو که نمیای و باور میکنم که از تو کاری بر نمیاد و نتیجتا خودم هم همراهیت نمیکنم و در تصمیم هات یه بهونه ای جور میکنم که مجبور نباشم اون حس بد انتظار رو تجربه کنم.

این دقیقا رابطه ای هست که تو الان با مغزت داری. وقتی هزار بار گفتی که از شنبه روزی 5 ساعت درس میخونم ولی نخوندی! وقتی به خودت قول دادی امشب زود بخوابی و صبح قبل از 6 بیدار شی ولی نشدی. وقتی قول دادی از فردا درس هرروز همان روز رو میخونم ولی نخوندی! وقتی به خودت قول دادی که روزی 200 تا تست بزنی ولی 100 تا هم نزدی!

مغز تو باور کرده که از تو کاری بر نمیاد و بخاطر همین هم دیگه روت حساب باز نمیکنه و به صورت ناخودآگاه توی کار ها همکاری نمیکنه و صد خودش رو نمیذاره چون به تو به عنوان یک دوست اعتماد نداره و میدونه که این سری هم قراره که به خاطر بدقولی تو حس بد شکست خوردن رو تجربه کنه. و به همین خاطره که اصلا دیگه بهت کمک نمیکنه که تصمیم درست و قاطعی بگیری چون میخواد حس شکست آخرش رو تجربه نکنه.

بله ذهن تو خیلی قوی تر از این حرف هاست و تقریبا تمام زندگی تو با ناخودآگاهت کنترل میشه و اگه تو نخوای ناخودآگاهت رو کنترل کنی، هیچوقت نمیتونی به موفقیت در کنکور 1403 حتی فکر کنی چون مغزت تو رو در این حد قوی و با اراده نمیدونه!

حالا دنبال راه حلی؟ خب راه حلش رعایت رژیم ذهنی 21 روزه “برایان تریسی” بزرگترین نویسنده کتاب های خودیاری است که در ادامه به تفکیک اونها رو برات توضیح میدیم.

موفقیت در کنکور با برایان تریسی

برایان تریسی درباره موفق شدن یک جمله جالب دارد که میگوید چرا اگر کسی از شما بخواهد که دقیقا سر یک ساعتی سرکار باشید یا درباره دانش آموزان اگر معلم ها از شما بخواهند در فلان روز برای امتحان آماده شوید یا یک ارائه خیلی خوب داشته باشید، حاضرید هرطور شده برای آن زمان مشخص آماده باشید اما اگر به خودتان قول بدهید که کاری را انجام میدهید خیلی هم خوش قولی نمیکنید؟

چرا تلاش کردن برای رویای خودتان که امروز موفقیت در کنکور 1403 است زمان کافی ندارید اما اگر برای رسیدن به رویاهای دیگران نیاز باشد تلاش کنید، صد درصد خودتان را میگذارید؟

اولین نکته به عنوان زمینه ساز موفقیت در کنکور 1403 از نظر برایان تریسی، سحرخیزی است که نداشتن آن بی شک مولفه مهمی در شکست خوردن از غول کنکور است. برای انگیزه بیشتر باید برنامه ای برای بعد از بیدار شدن داشته باشید. اولا که خواب برای موفقیت شما مهم است و ذهنتان باید استراحت کافی را داشته باشد پس 8 ساعت خواب مفید را در نظر بگیرید و حتما در ساعت مشخص بخوابید.

اگر قرار است صبح ساعت 6 بیدار شوید باید ساعت 9.30 الی 10 شب تایم خواب شما باشد تا بتوانید روی قولتان بمانید! چون اگر این کار را نکنید، مغز برای داشتن استراحت کافی هم که شده برنامه راه بهم میزند و بیایید قبول کنیم که این قدرت را هم دارد!

موفقیت در کنکور 1403 با برایان تریسی

بیدار شدن صبح خیلی زود با داشتن روتین پیاده روی یا حرکات کششی در خانه یا گوش دادن یک موسیقی انرژی بخش یا حتی شروع کردن روتین درسی مورد علاقه تان(مثلا اگر به زیست علاقه دارید و در آن خوب هستید 5 تست زیست برای افزایش انگیزه و اعتماد بنفس) باید شروع شود.

پس در قدم اول صبح ها زود بیدار شوید و یادتان نرود که 21 روز به طور مداوم این کار را انجام دهید و بعد از 21 روز میتوانید یک روز استراحت داشته باشید و برای شروع مجدد هدف بعدی را روی 40 روز بگذارید و میبینید که اینبار راحت تر این کار را میکنید و هدفمند تر هستید.

اگر خیلی سحر خیز نیستید، میتوانید از اپلیکیشن های هوشمند بیدار کردن صبح زود استفاده کنید و یا با یک روتین طی یک هفته ساعت خوابتان را هرروز مثلا یک ربع کم کنید تا به ساعت ایده آل و نتیجتا موفقیت در کنکور 1403 برسید.

اهداف خود را بنویسید تا ذهنتان مجبور شود به آن عمل کند

ذهن ما از شکست خوردن متنفر است و هورمون هایی که موقع شکست خوردن در آن ترشح میشود به شدت برایش آزار دهنده است. یه همین دلیل اگر برایش یک برنامه دقیق بنویسید و نماد های تیک و ضربدر به ترتیب موفقیت و شکست باشند، احتمالا ذهن شما حتی به صورت ناخودآگاه هم که شده شما را مجبور میکند که همه موارد را تیک بگیرید.

البته به شرطی که اهدافتان منطقی و پله پله باشد. مثلا در روز دوم اجرای رژیم ذهنی موفقیت در کنکور 1403 شروع نکنید به هدف گذاری برای 13 ساعت در روز درس خواندن و 350 تست زدن در روز یا صبح ساعت 4.30 بیدار شدن برای کسی که روز های تعطیل تا 11 ظهر خواب بوده!

میتوانید اهدافتان را روزانه(کوتاه مدت)، میان مدت(مثلا برای آزمون بعدی قلمچی یا ماز) یا دراز مدت (مثلا قبولی در رشته پزشمی دانشگاه شهید بهشتی با رتبه زیر 1000 و موفقیت در کنکور 1403) انتخاب کنید. البته به عنوان کسی که تازه شروع به رژیم ذهنی کرده، پیشنهاد میکنیم از اهداف کوتاه مدت و قابل دسترس شروع کند تا ذهن به اعتماد لازم به شما برسد و خودش را برای قدم های بزرگ آماده کند.

کنکور 1403 را هدف گذاری کنید

بعد از اینکه اهداف منطقی و متناسب با شرایطتان را نوشتید، چند دقیقه به هرکدام فکر کنید و به احساس خوبی که با موفقیت خواهید داشت و هرکدام از اهداف کوتاه مدت درسی را به بخش های کوچکی تقسیم کنید که در یک بازه حداکثر یک ساعته میتوان آن را انجام داد.

مثلا اگر میخواهید 2 گفتار از زیست را بخوانید و تست آموزشی از آن بزنید، حتما این دو گفتار را در دو مرحله همراه با تست هایشان بخوانید و دو وعده 45 الی 50 دقیقه ای برای آن در طول روز در نظر بگیرید.

مهم ترین کار رو به عنوان اولین کار انجام بده و وقتت رو هدر نده تا در کنکور 1403 بدرخشی!

همونطور که مهندس حاج کرم هم به عنوان بهترین مشاور موفقیت در کرج هم قبلا به اون اشاره کردن، تو باید قورباغه ات رو قورت بدی! روی اون کاری که برات از همه مهم تره تمرکز کن و تا وقتی اون تموم نشده سراغ کار های دیگه نرو!

مثلا اگر در برنامه ات 2 ساعت مطالعه ریاضی داری ولی برات سخته، باید اون رو اولا بعد از حرکت انگیزشی اول صبحت بذاری و دوما به خودت قول بدی بعد از اتمام این کار سخت، یکی از کار های مورد علاقه ات یا یه استراحت درست و حسابی انجام میدی.

بین این کار سخت نرو سراغ چیز دیگه ای و سعی نکن وقت هدر بدی چون هدر دادن وقت در یک برنامه زمانی، سایر برنامه ها رو هم دچار مشکل میکنه و نهایتا هدف موفقیت در کنکور 1403 به مشکل میخوره.

همین حالا تصمیم بگیر و قانون سه ثانیه رو برای کارهات اجرا کن

برای اینکه حس فوریت در کارهات داشته باشی وقتی تصمیم میگیری تا 3 بشمار و پاشو برای انجام اون کار اولین اقدام رو انجام بده. مثلا اگه میخوای رژیم ذهنی 21 روزه رو برای موفقیت در کنکور 1403 اجرا کنی، همین الان پاشو، برنامه از الان تا شب رو بنویس و اگر شبه و داری این برنامه رو میریزی، برنامه درس خوندن فردات رو حتما بنویس و ساعت رو برای 6 صبح کوک کن.

اگر میخوای در دو هفته اول از مشاور آنلاین به صورت رایگان کمک بگیری شماره 02633408944 رو شماره گیری کن یا از طریق تلگرام اطلاعاتت رو در اختیار پشتیبانان ما بذار تا مشاور باهات تماس بگیره و در برداشتن قدم های اول موفقیت در کنکور 1403 کمکت کنه.

تلگرام تیم مشاوره تحصیلی آکو

مشاوره تحصیلی آکو درباره موفقیت در کنکور 1403 میگوید

اگر بخواهیم برای موفقیت در کنکور 1403 یک پیشنهاد دوستانه به شما داشته باشیم و راه حل اساسی بهتون بدیم، در اولین مرحله باید بگیم که انقدر دنبال تکنیک های آسون برای رتبه برتر کنکور شدن نباش!

اگه هی روش های مختلف رو بخونی ولی تغییری توی نمودار تحصیلیت نباشه، واقعا به هیچجا نمیرسی پس باید دلیل اصلی نتیجه نگرفتنت رو پیدا کنی، تراز آزمون هات رو بالا ببری و نهایتا در دوران جمع بندی سوالات کنکوری رو زمان دار حل کنی. باتوجه به تجربه ای که در زمینه مشاوره تحصیلی داریم این روند از چند حالت بیشتر خارج نیست:

  • واقعا میخونی و تلاش میکنی و تست میزنی اما در نتیجه آزمون های آزمایشی تغییری ایجاد نمیشه
  • تسلط روی مطالب نداری و حتی نمیدونی که چطوری باید تسلط کافی به دست بیاری و از کجا بفهمی به اندازه کافی بلدی؟
مشاوره تحصیلی آکو

برای کنکور 1403 تست میزنم ولی پیشرفت نمیکنم!

اگر با بودجه بندی پیش میری و تست زنی هم میکنی ولی پیشرفت نمیکنی پس مشکل تو توی پایه است. به ویژه در درس های ریاضی و زیست و درس هایی مثل علوم و فنون یا عربی کنکور انسانی. در این درس ها داشتن پایه قوی و فهم صحیح اهمیت داره و اگه هرچقدر تست میزنی پیشرفتی توی مسیر نداری، این راهکار توئه:

یکم از بودجه بندی آزمون فاصله بگیر و برو درس های پایه همین مبحث رو در دهم یا یازدهم بخون. مثلا اگه گیاهی مشکل داری، برو گیاهی دهم و یازدهم رو بخون. یا اگه توی بخش لگاریتم مشکل داری برو از اول شروع کن مشتق رو بخون!

بعد از اینکه پیش نیاز ها رو به اندازه کافی تسلط پیدا کردی دوباره برو سراغ تست زدن بودجه بندی آزمون و میبینی که موفق تر عمل میکنی و همین میشه مقدمه ای برای سرعت گرفتن پیشرفت و موفقیت در کنکور 1403!

موفقیت در کنکور بدون تسلط روی مطالب به دست نمیاد!

میدونی تو چیکار میکنی؟ درس رو میخونی و بلافاصله تست میزنی و از اونجایی که منبعت هم خیلی منبع خفنی نیست، میتونی از 15 تستی که حل میکنی 14 تا درست بزنی و حتی ممکنه بتونی زمانبندی درستی هم داشته باشی اما در جلسه آزمون همون مبحث میشه چالش و از 15 سوال 9 تا غلط داری! چرا؟

خیلی ساده است. تو برنامه ریزی برای مرور مطالب قبل از آزمون نداری! و یه چیزی هم که باید بدونی اینه که الان آزمون ها بودجه بندی سه هشتمی دارن و به راحتی توی یک روز پنجشنبه میشه مباحثشو جمع کرد ولی برای کنکور میخوای چیکار کنی؟ اونموقعی که باید کل کتاب های سه پایه رو تو یه ماه آخر قبل از کنکور جمع و جور کنی!

تویی که برای یه آزمون با بودجه بندی دوهفته ای نتونستی جمع بندی درست و حسابی انجام بدی پس جمع بندی سه سال رو چیکار میکنی؟ راه حل اینجاست:

فرض رو بر این میذاریم که تو روش مطالعه دروس رو کامل بلدی و هر آموزشی که اتفاق افتاده اصولی و با نمونه سوالات کافی بوده. حالا وقتشه که تست های اون مبحث مهم رو به صورت روتین و حداقل دو وعده در هفته تکرار کنی یا توی روتین درسیت بذاریش.

انتخاب مباحث به صورت مقطعی برای پیشرفت در شبیه ساز های کنکور 1403

مبحث مهم یعنی چی؟ یعنی تو انتخاب میکنی که کدوم مباحث رو توی این آزمون به تسلط کافی برسی و کدوم مبحث رو در آزمون پشتیبان کامل کنی! برای همینه که میگم حتما آزمون آزمایشی و آزمون پشتیبان باید داشت چون تکمیل کننده درس خوندن شما برای موفقیت در کنکور 1403 هستند.(برای کنکور 1403، آزمون های ماز بهترین گزینه هستند.)

انتخاب مبحث مهم برای جواب دادن در آزمون آزمایشی پیش رو به صورت درسی هم میتونه باشه. یعنی به جای اینکه تصمیم بگیری یه مبحث مهم و آسون از زیست کنکور رو حذف کنی، تصمیم بگیری فعلا مثلا بخش اجباری شیمی رو هم جواب ندم و شیمی رو توی آزمون بعدی که هفته دیگه است و خودم توی خونه از خودم میگیرم، کاور کنم.

حالا اون بخشی که انتخاب میکنی کامل بخونی رو باید حداقل از دوتا منبع تست بزنی، روتین درسی براش بذاری و تست های مبحثی سخت انتخاب کنی و سعی کنی اون رو توی آزمون صد بزنی و مثلا درس شیمی رو که ول کردی، در حد متوسط رو به پایین دنبال کنی.

حتی اگه اون مبحث شیمی رو صفر هم زدی مهم نیست چون تو داری با برنامه پیش میری و اون توی آزمون های بعدی جبران میشه.

موفقیت در کنکور یعنی صفر یا صد بودن!

نه برای موفقیت در کنکور 1403 نه برای موفقیت در هیچ کنکور دیگه ای شما نمیتونید متوسط باشید. متوسط بودن یعنی قبول شدن میکروبیولوژی یا نهایتا رشته هوشبری در کنکور تجربی یا قبول شدن در رشته های مدیریت دانشگاه غیر انتفاعی در رشته انسانی یا قبول شدن در رشته های بدون کنکور مثل معماری در دانشگاه آزاد در کنکور ریاضی!

باید یا صفر باشید یعنی بذارید کنار و برید یه حرفه پول ساز مثل ساخت طلا و جواهر یاد بگیرید و وارد بازار کار بشید یا اگه به فکر کنکور دادن هستید در اون واقعا موفق عمل کنید!

صد خودت رو توی کنکور باید در تک تک مباحث بذاری فقط با مشورت خود مشاورت، یک سری مباحث رو میذاری کنار و روی مهم تر ها از نظر بودجه بندی سوالات کنکور 1402 تمرکز میکنی و در مرحله بعدی دوباره برمیگردی سراغشون! نگران نباش از اینکه تراز آزمون هات روی 5000ه! باید به فکر زیاد کردن ترازت به صورت پله پله باشی و کلا از کار های یهویی برای موفقیت در کنکور پرهیز کنی!

مثلا یهویی روزی 13 ساعت درس نخونی و بعد هفته بعد برسی به 3 ساعت! یا مثلا یهویی ببینی فلان معلم خوبه و بری کلاساشو ثبت نام کنی! یا فلان مشاور خوبه برم ازش برنامه بگیرم! یا فلان منبعو دوستم استفاده میکنه ریاضیش از 30 شده 100!

اول بشناس و مطمئن شو که تو با اون شیوه کاری، روش مطالعه و سختیهایی که قراره جلوت باشه کنار میای بعد مشاور رو انتخاب کن! طرح مشاوره دوهفته ای رایگان میتونه دقیقا همین نقطه نظر رو در تو ایجاد کنه پس همین الان با کارشناسان ما ارتباط برقرار کن.

مشاوره موفقیت در کنکور 1403

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا