پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

اردو و پانسیون مطالعاتی

برنامه ریزی برای عید سال کنکور

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

“عیدکنکور” زمانی بسیار مهم که می‌تواند سرنوشت یک داوطلب را کاملاً تغییر دهد. زمانی که بسیاری خود را به خواب غفلت خواهند زد و برخی دیگر به دنبال رسیدن به بهترین رتبه‌ها هستند یا حتی 14 روز تعطیلی را آغازی پر قدرت قلمداد می‌کنند. در این بین کدام یک پیروز هستند؟ کسی که برنامه ریزی عید نوروز کنکور دارد یا کسی که این دوران را مثل همان روز های قبلی بیخیال میگذراند؟

بی شک کسانی که نحوه برنامه ریزی برای درس خواندن و البته تفریح کردن در عید نوروز سال کنکور را به خوبی بدانند. میتوانند این دوران را با انگیزه مضاعف به پایان برسانند و بعد از عید جمع بندی موفقی داشته باشند.

در ادامه در مورد روند و شرایط مختلف برنامه ریزی برای درس خواندن در طول عید برای کنکوری ها صحبت خواهیم کرد. سپس قادر هستید با عمل به برنامه درسی مخصوص خودتان به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید. با مرکز مشاوره تخصصی کنکور آکو همراه باشید تا در پایان مقاله پاسخ سوال ” چگونه در عید برای کنکور درس بخوانیم ” را بیابید.

 برنامه و تعهد به اجرای آن از مهم‌ترین موارد در نوروز خواهد بود. میتان ادعا کرد در پایان عید افراد به دو گوه موفق و شکست خورده تقسیم خواهند شد. دوست داریم که شما را در سمت موفقیت ببینیم پس همین حالا برای اطلاع از شرایط اردو مطالعاتی نوروز مجموعه آکو با حضور مشاور اختصاصی ، از طریق راههای ارتباطی موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

اردو مطالعاتی عید نوروز کنکور

نحوه برنامه ریزی در عید نوروز سال کنکور

برای شروع برنامه ریزی برای درس خواندن در عید نوروز در ابتدا باید تعیین کنید که در کجا قرار دارید؟ ببینید، آیا از ابتدای سال خوب مطالعه کرده‌اید یا خیر؟ در اینجا ابتدا در مورد کسانی که از تیر ماه آغاز به مطالعه کرده‌اند و حالا در میانه راه هستند صحبت خواهیم کرد و سپس در مورد کسانی که از بهمن ماه استارت زده‌اند، حرف خواهیم زد.

البته قبل از آن به یک موضوع خیلی مهم تر خواهیم پرداخت و آن هم این است که چگونه در عید پایه به پایه برای کنکور درس بخوانیم؟ اصلا چه پایه هایی را به عید اختصاص دهیم. اردو نوروزی در این میان به چه دردی میخورد و نوروز را چطور به روزهای عادی وصل کنیم؟ با ما همراه باشید.

خواندن دهم و یازدهم یا دوازدهم در عید کنکور

شروع برنامه ریزی باید با تقسیم بندی دروس پایه و دروس دوازدهم باشد. به ویژه برای داوطلبان دوازدهمی که هم امتحانات نهایی را در پیش دارند و هم کنکور تیرماه روبروی آنهاست. 14 روز طلایی نوروز را به هردو بخش پایه و دوازدهم اختصاص دهید و در وعده بندی دروس افراط و تفریط نداشته باشید.

فراموش نکنید شما بدون تسلط روی مباحث پایه قادر نخواهید بود که به مباحث سال دوازدهم تسلط پیدا کنید و تست های ترکیبی کنکور را حل کنید.

همچنین حواستان باشد که اگر دوازدهم هستید، در مرز بندی برنامه ریزی عید نوروز کنکور حتماً دروس عمومی نیز باید مطالعه شود و به هیچ وجه آنان را پشت گوش نیندازید. اگر فارغ التحصیل هستید یا میخواهید با دیپلم انسانی یا ریاضی کنکور تجربی بدهید، باید به فکر امتحان نهایی و ایجاد سوابق تحصیلی برای کنکور باشید.

حالا که برنامه ریزی عید نوروز کنکور به فکر امتحانات ترمیم معدل نیز هستید، کار سخت تر میشود و بی شک مشاور مربوط به کنکور مخصوص خودتان باید شما را راهنمایی کند. پس حالا تاحدودی پاسخ چگونه در عید برای کنکور درس بخوانیم را میدانیم اما بیش از اینها برای رستگار رحمانی شدن نیاز داریم!

اگر دوازدهم هستید، عید نوروز و اردو نوروزی به هیچ وجه زمان مطالعه دروس ترم دوم سال دوازدهم نخواهد بود و باید کاملاً این مقوله را به بعد از عید موکول کنید.

نحوه برنامه ریزی در نوروز و مطالعه برای کنکور

برنامه ریزی دروس تخصصی و عمومی در عید کنکور برای دوازدهمی ها

حال بعد از تفکیک دروس نوبت به تخصیص زمان و مشخص کردن نحوه برنامه ریزی مطالعه دروس تخصصی و عمومی در عید کنکور خواهد رسید. حالا که از تیر ماه خسته ایم، چگونه در عید برای کنکور درس بخوانیم ؟ نکته مهم این است که باید به ازای هر 3 ساعت دروس اختصاصی یک ساعت درس عمومی در برنامه باشد. آیا این وحی منزل و حقیقتی بدون جا به جایی است؟ خیر. قادر هستید که کمی این موضوع را بالا و پایین کنید.

البته همه چیز در برنامه ریزی عید نوروز کنکور به روش مطالعه شما بستگی دارد. این یعنی آن که اگر از نظر دروس اختصاصی مشکلات بیشتری دارید و عمومی‌ها را بلد هستید، زمان بیشتر را برای تخصصی کنار بگذارید. البته شاید این قاعده بر عکس باشد، پس باید برای مطالعه عمومی وقت گذاشت؟ جواب خیر خواهد بود. در حقیقت شما نهایتاً می‌توانید به میزانی برابر با تخصصی، عمومی در برنامه قرار دهید. و نه بیشتر! به هرحال کنکور تاثیر 60 درصدی دارد و نهایی 40 درصد!

نکته مهم در برنامه ریزی این است که روش متناسب با خودتان را پیدا کنید. مثلا به نظر من در مورد ساعات مطالعه دروس تخصصی باید شیوه مطالعه را تغییر دهید. یعنی همه دانش آموزان باید این کار را بکنند. اگر ضعیف هستید، کاملاً همچون مبحث جدید آن را بخوانید و سپس شروع به حل سوال تستی کنید و مرحله به مرحله لول سوالات را بالا ببرید. در این کار به هیچ وجه شتاب زده اقدام نکنید.

برای دروس عممی حتماً تایمی که اختصاص می‌دهید به گونه ای باشد که بتوان به خوبی درس را مطالعه کرد. تایمی بین 60 الی 75 دقیقه بهترین گزینه برای هر وعده خواهد بود. 

برای مطالعه دروس تخصصی نیز بین 75 الی 90 دقیقه بهترین حالت میتواند باشد. البته این موارد را کنار که بگذاریم، باید حتماً در برنامه درسی این نکته را لحاظ کنید که دروس عمومی نیازمند یک تایم تست زنی هستند که در برخی دروس مانند دینی باید نهایتاً 48 ساعت بعد از تایم مطالعاتی باشد. اما برای دروس تخصصی تست زدن بلافاصله بعد از مطالعه درس نامه ضروری است.

چگونه عید پشت کنکور را برنامه ریزی کنیم؟

شما تصمیم گرفته اید کنکور بدهید و فرقی ندارد که یک سال از دیپلم گرفتنتان گذشته است یا سالها پیش دانشگاه را تمام کرده اید و حالا به فکر شروع کنکور هستید، شما باید درس‌ها را بچینید. شاید برای گروه پشت کنکوری تعیین نقاط ضعف و قدرت کار سختی باشد. سالها از درس دور بوده اید و اصلا از رشته های دیگری مثل فنی و حرفه ای یا علمی کاربردی میخواهید کنکور نظری بدهید! اصلا شاید سال گذشته دیپلم گروه آزمایشی خود را گرفته باشید اما برنامه ریزی درسی درستی نداشتید و یک کنکور را هدر دادید! پس باید چه کار کرد؟

شاه کلید برنامه ریزی مخصوص شما برای عید نوروز کنکور این است که بر اساس دو فاکتور کار کنید. یکی پایه ای بودن و دومی ارزش کنکوری است. در این دوران شما باید بهینه درس بخوانید. کمک گرفتن از مشاور و برنامه ریز برای این چندماه آخر کنکور هم فکر بدی نیست اما اگر به فکر نوشتن برنامه خودتان هستید حتما قدم اول را تحلیل کنکور 1401 و بررسی بودجه بندی سوالات کنکور براساس پایه و مبحث قرار دهید و قدم دوم را موضوع بندی دروس و مباحث قرار دهید.

تحلیل کنکور زبان 1401تحلیل کنکور تجربی 1401تحلیل کنکور ریاضی 1401تحلیل کنکور هنر 1401تحلیل کنکور انسانی 1401
بودجه بندی کنکور زبانبودجه بندی کنکور تجربیبودجه بندی کنکور ریاضیبودجه بندی کنکور هنربودجه بندی کنکور انسانی

برنامه ریزی نوروز کنکور از عید تا رتبه

در برنامه ریزی پشت کنکوری حتماً باید در برنامه مطالعاتی دو زنگ یا تایم مطالعاتی برای حفظیات داشته باشید. قبلا این تایم را برای دروس عمومی اختصاص میدادیم اما با حذف دروس عمومی این بودجه بندی تغییر کرده است. (البته اگر ترمیم معدل را در برنامه تان گنجانده اید یا برای ایجاد سوابق تحصیلی نیاز به امتحانات ترمیم معدل دارید، باید همان عمومی ها را اولویت 2 وعده در روز بگذارید.)

شاید برخی بگویند که تخصصی اولویت دارد یا عمومی؟ بله تخصصی مهم است، اما عمومی اسانسور خواهد بود. قطعاً کسی که در عید می‌خواهد برای کنکور مطالعه کند، حداقل 6 الی 7 ساعت در روز را برای شروع مطالعه خواهد داشت و این 6 الی هفت ساعت باید در جهت تقویت نقاط ضعف و حفظ نقاط قوت برنامه ریزی شود. در یک حالت نرمال به داوطلبان پیشنهاد میشود از دروس دهم برای جمع بندی و تست زنی زمان دار شروع کنند و با یازدهم و ترم اول دوازدهم آن را ادامه دهند.

در برنامهدف پایان یک مقطع است و نه یک کتاب. پس اگر دینی دهم تمام شد، سراغ پایه یازدهم نروید و این تایم را به یک درس عمومی دهم که نیاز به کار دارد، بدهید تا سریع‌تر مبحث عمومی دهم جمع شود و سپس به مقطع یازدهم بروید. البته در مورد دروس تخصصی مسئله متفاوت خواهد بود و شما به علت پیوستگی در درسی همچون ریاضی به طور ناخود آگاه به مقطع یازدهم کوچ می‌کنید که مشکلی ندارد.

حواستان باشد که همه دروس باید در برنامه ریزی که برای درس خواندنن در عید نوروز سال کنکور انجام میدهید جا شوند و حذفی وجود ندارد، مگر آنکه آن درس در کنکور ضربی معادل صفر داشته باشد. البته دروس زمین شناسی و هندسه از موارد استثنا خواهد بود.

نحوه برنامه ریزی عید کنکور برای ما چگونه است؟

نکته مهم در برنامه ریزی در عید نوروز کنکور ، نحوه قرار گرفتن درس‌ها خواهد بود. برای این موضوع بهتر است که در آغاز روز حتماً درس خواندن را از دروس اختصاصی شروع کنید. در این بین درسی که به آن علاقه بیشتری دارید را حتماً قرار دهید. بهتر است که در برنامه هر یک تایم مطالعه اختصاصی یا نهایتاً دو تامی مطالعاتی، یک درس عمومی در برنامه قرار بگیرد. کلا به عقیده مهندس حاج کرم، مشاور برتر کنکور، برای برنامه ریزی همیشه قورباغه ات را قورت بده!

برنامه ریزی عید نوروز کنکور

نکته بعدی که بسیار سوال می‌شود، در مورد تنوع دروس در طول یک روز خواهد بود. نیازی نیست که حتی اگر تایم مطالعاتی بالایی دارید، چندین درس را بخوانید و قیمه ها را بریزید توی ماست ها. نهایتاً دو یا سه درس اختصاصی را به صورت مبحثی در برنامه قرار دهید. در دروسی که تستی میخوانید به پایان رسیدن مباحث درسی و تثبیت آن در ذهنتان مهم است اما دروس مبحثی مثل لغات زبان یا عربی یا حفظیات زیست یا روانشناسی بهتر است به صورت مدت زمانی بسته بندی شوند.

این کار باعث خواهد شد که تمرکز داشته باشید و به راحتی متوجه شوید که وضعیت خودتان چند چند است. در این کار به هیچ وجه نکات زیر را فراموش نخواهید کرد.

  • تست‌ها در یک راستا ثابت زده خواهد شد
  • نتیجه گیری از تست و بررسی نکات آن فراموش نشود
  • هر درس مبحثی دو یا سه روز بعد مرور میشود
  • آزمون مبحثی و تحلیل آن

به عنوان نکته برجسته سعی کنید که بعد از تایم ناهار یک ساعت استراحت داشته باشید و در اولین تایم مطالعاتی، حتماً حواستان باشد که از دروس عمومی یا مبحثی خواندن و تکراری خواندن شروع نکنید، زیرا امکان خوابیدن وجود خواهد داشت. در برنامه ریزی حتماً تایم استراحت را قرار دهید. به هیچ وجه این زمان نباید از 15 دقیقه فراتر رود. انسجام مطالعه خود یکی از نکات موفقیت آمیز خواهد بود.

اردو نوروزی و برنامه درسی رایگان

اردو مطالعاتی نوروز و شروع کنکور

اردو مطالعاتی نوروز چه برای دانش آموزانی که از قبل درس خوانده اند و چه برای دانش آموزانی که تازه میخواهند شروع کنند،یک سرآغاز است. سرآغازی که میتواند ابتدای شرکت در آزمون های جمع بندی و محک زدن خود برای آزمون بزرگ باشد. امادر این میان 4 دسته اصلی داریم که باید در اردوی نوروزی به حساب همه آنها برسیم. پس راه اندازی اردو نوروزی چندان آسان هم نخواهد بود و باید مطمئن باشید که بهترین اردو نوروزی کرج را انتخاب میکنید.

  • داوطلبانی که شروع کنکورشان از تابستان بوده است
  • داوطلبان کنکوری که از مهر درس خوانده اند
  • داوطلبان بهمنی کنکور
  • داوطلبانی که از عید تا کنکور برای درس خواندن وقت دارند

در همه برنامه ریزی های تخصصی نوروز کیفیت تعیین کننده خواهد بود و کمیت و ساعات درس خواندن ملاک این برنامه ریزی برای درس خواندن در عید نوروز سال کنکور نیست. همانطور که گفتیم برای زمان محدود داوطلبان، اولویت بندی مباحث و دروس بر اساس بودجه بندی سوالات کنکور اهمیت خواهد داشت.

داوطلبانی که شروع کنکورشان از تابستان بود در اردو نوروزی چکار کنند؟

مشاوران برای نوشتن برنامه ریزی داوطلبانی که از تابستان شروع کرده اند در نوروز باید ابتدا دقت کنند که چه چیزی را مطالعه کرده اند و چه چیزی را نخوانده‌اند. این افراد عموماً در مورد مطالعه، مقطع دهم را در تابستان و مقطع یازدهم را در ترم اول سال دوازدهم به صورت خردخرد مطالعه کرده‌اند. اما حواسمان باشد که این دانش آموز خسته است.

کسی که از تیر تا اسفند درس خونده خیلی از تفریح هارو کنار گذاشته و اگه دانش آموز مشاور هم نداشته که دیگه بدتر! روش استراحت کنکوری بین وعده های مطالعاتی رو بلد نبوده و احتمالا الان با یکم فشار آوردن کلا میره توی جاده خاکی.

پس اگر مشاور هستید حتما حواستان باشد که بیش از اندازه فشار نیاورید و بیشتر از این استرس داوطلب رو زیاد نکنید. این دانش آموز با انگیزه که از تیر ا عید رو درس خونده، آدم آهسته و پیوسته هاست!

از مهر شروع کردم و میخوام اردو مطالعاتی شرکت کنم

اردو مطالعاتی عید خیلی به درد کسی که از مهر درس خونده میخوره.برنامه ریزی عید نوروز کنکور که برای این دانش آموز ها باید نوشته بشه، تمرکزش روی دهمه. چون طبق یه روال عادی دهم رو باید تابستان قبل از دوازدهم شروع کرد و جمع کرد اما شما اون تایم رو هدر دادید.

البته وضع شما خیلی هم بد نیست و با کمی تلاش به رقبای خود میرسید فقط کافیه تعهد داشته باشید و اگر دوازدهم هستید از همان روز اول درس هرروز همان روز را بخوانید و اگر فارغ التحصیل هستید دروس را طبقه بندی کنید.

فراموش نکنید حدود 70 درصد دانش آموزان شروع کنکور از مهر را انتخاب میکنند و از این 70 درصد فقط 20 درصد به برنامه خود تا آخر سال متعهد میمانند پس باید شما خودتان را به زور هم که شده در آن 20 درصد نگه دارید. مشاور تحصیلی، برنامه درسی منظم و شوک شرکت در اردو نوروزی در عید قبل از کنکور میتواند این تعهد را ایجاد و مستمر کند.

چگونه در عید برای کنکور درس بخوانیم

نحوه برنامه ریزی در نوروز برای کسانی که از بهمن شروع کرده اند

برای شروع کنکور از بهمن شرایط بسیار متفاوت‌تر از کسانی که از مهر یا تیر شروع کرده اند خواهد بود. اما درست است که این افراد که بازه تابستان و مهر را از دست داده اند، اما همه چیز تمام شده نیست و هنوز هم می‌توانند به عرصه رقابت برگردند. بسیاری از رتبه های برتر کنکور جزو کسانی بودند که از بهمن برای کنکور شروع کرده اند اما به هدفشان رسیدند!

تفاوت آنها انگیزه بود! البته از حق گذریم که استعداد هم برای رتبه برتر شدن شرط است اما شاید نهایتا 20 درصد برای رتبه برتر شدن استعداد مهم است. 80 درصد بقیه فقط تلاش و پشتکار است که با یک تصمیم جدی و هدف گذاری دقیق کاملا قابل پیش بینی است.

شروع کنکور از عید و برنامه ریزی عید نوروز کنکور

پیش از این درباره شروع صفر کنکور از عید و نحوه برنامه ریزی عید نوروز کنکور صحبت کرده بودیم و حتی برنامه اختصاصی برای این گروه هم ارائه داده ایم اما شاید توضیح دادن درباره نحوه برنامه ریی برای این گروه در نوروز سال کنکور خالی از لطف نباشد. اولا اگر از عید میخواهید برای کنکور بخوانید نباید خیلی برای مطالعه تشریحی وقت بگذارید و بهتر است تمام وقتتان را به مطالعه کنکوری و تستی اختصاص دهید.

نکته بعدی که باید به آن توجه کنید استفاده از منابع متناسب با شرایط فعلی شماست. مثلا کتاب های جامع خیلی سبز که خیلی تست های مفصلی دارند و درسنامه های طول و تفسیر دار و خارج از کتاب هستند به درد شروع کنکور از فروردین نمیخورند. مثلا کتاب های دور دنیا از انتشارات گاج یا کتاب های سیر تا پیاز از همین مجموعه میتواند برای شروع کنکور از فروردین بهتر باشد.

نحوه برنامه ریزی برای عید تشریحی باشد یا تستی و کنکوری؟

شاید بسیاری از این گروه بیان کنند که وقت نداریم، پس برویم و نکات تستی را بخوانیم. یک سوال پیش می‌آید، آن هم این که شما وقتی مفهوم تابع را نمی‌دانید یا اندوخته‌هایتان قدیمی است، چگونه می‌خواهید به ریزه کاری‌هایی که در تست می‌آید یا در قالب نکات تستی بیان می‌شود، دست پیدا کنید. در حالی که کار غلطی خواهد بود و کاملاً نحوه برنامه ریزی در نوروز را تحت شعاع قرار خواهد داد.

شما باید در ابتدا شروع به مطالعه خود درس کنید. در زمان برنامه ریزی و تخصیص زمان و تعداد زنگ برای مطالعه آن درس، این موضوع باید لحاظ شود. کاری که می‌توانید انجام دهید این خواهد بود که به جای آنکه اقدام به مطالعه و حل سوال تشریحی و تستی کنید، می‌توانید مستقیم به سراغ سوالات تست بروید و چند سوال اول را در قالب سوالات سطح اسان و جا گذاری مانند، پیدا کرده و حل کنید.

فراموش نکنید در تایم مطالعاتی حتماً زمانی را در قالب تست باید لحاظ کرد. چون در حال شروع هستید و برای این که تعداد تست قابل قبول که برای دروس اختصاصی حداقل 20 تست و دروس عمومی 15 تست هست، بزنید، حتماً باید زمانی 120 ثانیه ای به ازا هر تست را در نظر بگیرید.

از نکات قابل توجه در نحوه برنامه ریزی برای درس خواندن در عید نوروز سال کنکور این است که هنر تست زدن را یاد بگیرید و در هنگام درس خواندن رعایت کنید.

پاسخ مشاور به سوال های متداول شما درباره کنکور و تست زدن

نقش مشاوران کنکور در نحوه برنامه ریزی در عید نوروز

واقعیت این است که وقتی فردی دیگر که از بیرون به قضیه نگاه می کند، می‌تواند همه چیز را برای شما دگرگون سازد به ویژه برای برنامه ریزی عید نوروز کنکور! علت این است که او نکاتی را می‌بیند که شما شاید متوجه آن نشوید. این فرد به بهترین نحو برای شما برنامه ریزی خواهد کرد. البته این باغ در سبز فقط درصورتی محقق میشود که مشاور کاربلد و حرفه ای باشد.

یک مشاور حرفه ای معتقد است که صرف داشتن برنامه خوب به معنای موفقیت نخواهد بود. همواره بودن کسی در کنار شما که کار را برایتان آسان کند، می‌تواند عامل مضاعفی در تضمین موفقیت شما باشد. مشاور خوب مشاوری است که کل دوران عید مثل یک دانش آموز کنکوری در اردو حضور داشته باشد و برای داشتن نتیجه دلخواهش تلاش کند! از قدیم گفته اند که کسی که خودش خرما خورده است نمیتواند از کسی بخواهد که خرما نخورد!

پس چطور مشاوری که خودش کل دوران عید را به خوش گذرانی میپردازد و مسافرت و تفریحاز برنامه های جدا نشدنی روزهای طلایی عید است میتواند از دانش آموز بخواهد که هرروز را درس بخواند و بیخیال تفریح و مهمانی های روز های نوروزی شود؟

این مشاور است که در صورت بروز مشکل اقدام به جا به جایی مباحث موجود در برنامه خواهد کرد و بودجه بندی را تخمین میزند و میتواند درست یا غلط بودن حذف یک مبحث را تشخیص دهد. او برنامه ریزی میکند تا بتوانید با قدم های حساب شده به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. مشاور برای روزهایی که تنبلی کرده اید ایستگاه جبرانی در نظر میگیرد و حتی میزان مناسبی تفریح نیز برای شما در نظر خواهد گرفت. و همه اینها درصورتی است که مشاور کنار شما باشد و نه فرسنگ ها دورتر!

مورد بعدی که اهمیت دارد، موضوع تجربه برای برنامه ریزی عید نوروز کنکور خواهد بود. عاملی که می‌تواند استرس را کاملاً از شما دور کند و به سمت ساحل آرامش اطمینان به مشاور شما را سوق دهد. در حقیقت قادر هستید که همه چیز را در کنار هم داشته باشید. کافی است یک مشاور تحصیلی خوب انتخاب کنید و 100% به او اعتماد کنید.

چگونه در عید برای کنکور درس بخوانیم

ایستگاه جبرانی برای درس خواندن از عید تا کنکور

ایستگاه جبرانی یعنی ایستگاه‌هایی در پایان هفته یا یک زمان کوتاه در پایان هفته در نظر بگیرید که در آن تست هایی که یکبار غلط زده اید را حتماً دوباره بزنید. یا مباحثی را که موفق به خواندن آنها نشده اید در این زمان مجدد مورد بررسی و تکمیل قرار دهید.

این یک حقیقت است که هر چقدر که برنامه منطبق بر ویژگی‌ها و توانایی‌های شما نوشته شده باشد، باز هم عوامل نا خواسته ممکن است که همه چیز را تحت شعاع قرار دهد و شما نتوانید به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. پس برای این که از برنامه عقب نیفتید، یک الی دو زنگ مطالعاتی در طول هفته را خالی بگذارید تا به هر علتی عقب ماندگی داشتید، آن دروس را در آن جا مطالعه کنید.

اگر مشکلی نبود، آن زمان را به ضعیف‌ترین درس تخصیص دهید. بدین ترتیب یک بازی برد برد خواهید داشت و برای هر شرایطی آماده هستید.

عید سال کنکور یعنی کامل درس خواندن و تفریح نکردن؟

در حقیقت عید برای درس خواندن است، اما بدان معنی نیست که همه زمان‌ها باید بخوانید و در برنامه ریزی عید نوروز کنکور هیچ تفریح و استراحتی نباید در نظر گرفته شود. یک فرد به طور ماکزیمم می‌تواند 12 ساعت مطالعه مفید در روز داشته باشد و تحقیقات نشان داده که بیشتر از آن کاملاً بدون بازده خواهد بود.

بهتر است اردوی نوروزی را انتخاب کنید که در آن به شما فرصت تفریح و استراحت نیز داده شود البته به آن به دید جایزه مطالعه کردن نگاه کنید. پس در صورتی که درس نخواندید، خودتان وجدان داشته باشید و استراحت و تفریح را فراموش کنید.

اولین تفریحی که در این سال میتوانید تجربه کنید روز اول عید است که به عنوان روز آشنایی و البته وقت آزاد شما در نظر گرفته میشود!(به شرطی که اروز های قبل را استراحت نکرده باشید.) روز 13 فروردین هم دومین سیزد بدر شما در عید است که توصیه می‌کنیم، حتماً به استراحت بپردازید. شاید بتوان گفت این آخرین روز است که تا خود کنکور به راحتی می‌توانید استراحت داشته باشید. پس با انرژی برگردید.

مشاوره تحصیلی کنکور و برنامه ریزی برای عید

مرکز مشاوره آکو درباره برنامه ریزی نوروز کنکور میگوید

اینکه چگونه در عید برای کنکور درس بخوانیم و برنامه ریزی عید نوروز کنکور ما چگونه باشد به اختصاص هرشخص و شرایط ویژه مطالعه او متفاوت خواهد بود. اما هرآنچه که به صورت عمومی و بدون درنظر گرفتن شرایط خاص هرفرد لازم بود گفته شود را آموزش دادیم.

با این حال کلا نحوه و روش برنامه ریزی برای درس خواندن موثر در عید نوروز سال کنکور یک کار سخت و پیچیده خواهد بود. توصیه می‌کنیم که در این مسیر از وجود مشاوران استفاده کنید تا بتوانید به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید. برنامه خوب و اجرای درست آن شما را قادر می‌سازد که به هدف خود که رتبه و قبولی در رشته دلخواهتان است، نزدیک شوید.

آنچه گفتیم از نظر زمان بندی کاملاً متغیر خواهد بود و بستگی به توانایی‌های فردی و همچنین میزان مطالعه داوطلب در گذشته دارد. اگر هنوز هم احساس میکنید به مشاوره نیاز دارید یا آنچه یاد گرفتید برای برنامه ریزی عید کنکور تان کافی نبود، میتوانید در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی کنکور همراه ما باشید و بیشتر در این باره اطلاعات کسب کنید.

مجتبی سادات رسول

کتاب های زیادی خوانده ایم، افراد بسیاری دیده ایم و با بزرگان بسیاری هم کلام شده ایم. راه درست را نشانتان خواهیم داد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا