نرم افزار انتخاب رشته

02633408944

مشاور من

برنامه ویژه رتبه برتر شدن از مهر 1402 تا کنکور 1403!

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

میدونید که برای رتبه برتر شدن باید اول توی ذهن خودت رتبه برتر باشی تا بعد بتونی با برنامه ویژه رتبه برتر واقعیش کنی؟؟ یعنی ما تو مصاحبه هایی که با رتبه های برتر کنکور داشتیم همشون بلا استثناء گفتن که ما میدونستیم که رتبه برتر میشیم. بهش باور داشتیم و حالا هم بهش رسیدیم! پس اول باور کن که میتونی رتبه برتر بشی و بعد از اون خودت میبینی که کم کم ذهنت، بدنت و همه کائنات در جهت تو و باورت کار میکنن!

یهو میبینی مسئله ریاضی رو که هیچوقت نمیفهمیدی فهمیدی یا مثلا تست های زیست رو سریع تر تونستی بزنی یا یه مسئله فلسفه که اصلا توس ذهنت نمیموند یهو برات جا افتاد. چون بدن تو هوشمنده و میدونه که برای رسیدن به هدفش باید چیکار کنه! پس اگه باور داری در ادامه با ما همراه باش!

شاید اصلا همین که الان داری این مطلب رو میخونی هم نتیجه همین خواسته تو باشه که با تیم مشاوره مهندس حاج کرم آشنا شدی و راره بررنامه ویژه رتبه برتر ها به صورت رایگان در اختیارت قرار بگیره تا همین الان شروع کنی!

اگه قبلا هم با تیم مشاوره آکو همراه بوده باشی متوجه میشی که برای کنکوری های 1402 هم برنامه ویژه شروع کنکور از مهر 1401 گذاشتیم و موفقیت بچه های پارسالی که از مهر شروع کردن باعث شد تشویق بشیم و برنامه رتبه های برتر کنکور مون که از مهر شروع کرده بودن رو در این مطلب به صورت رایگان در اختیارتون بذاریم! در ادامه برنامه ها رو دانلود کن و با ما همراه باش تا یه شروع طوفانی از مهر داشته باشی.

برنامه شروع از مهر برای کنکور تجربی

برنامه شروع از مهر برای کنکور ریاضی

برنامه شروع از مهر برای کنکور انسانی

این برنامه های خفن رو مشاور مجموعه ما خانم منتخبی به صورت داوطلبانه براتون تهیه کردن که راحت تر بتونید تو این مدت برنامه ریزی داشته باشید. برای ارتباط با مجموعه برای یک هفته پشتیبانی رایگان برنامه میتونی همین الان با شماره 02633408944 تماس بگیری یا از طریق کانال تلگرام تیم مشاوره تحصیلی آکو وقت مشاوره ات رو رزرو کنی.

تلگرام تیم مشاوره تحصیلی آکو

برنامه ویژه رتبه برتر شدن با شروع کنکور از مهرماه

اول از همه بیاید سوال هایی که درباره برنامه رتبه های برتر کنکور که از مهر شروع کردن داریم رو مطرح کنیم که ببینی اصلا ما تو این مطلب تونستیم سوالی که داری رو جواب بدیم یا نه!

  • فکر میکنم چون تابستون رو از دست دادم از بقیه عقب افتادم! درسته؟
  • مدام خودم رو با بقیه مقایسه میکنم و استرس میگیرم و فکر میکنم هیچی نمیشم!
  • اصلا میشه با یه برنامه خوب از مهر تا کنکور رتبه برتر شد؟
  • اگه بخوان برنامه رتبه برتر شدن رو داشته باشم به درس های مدرسه ام هم میرسم؟
  • برنامه شروع از مهر برای کنکور با برنامه آزمون های آزمایشی پیش میره؟

چند تا از این سوال ها خیلی بدیهیه و من مشاور میدونم که دقیقا جوابش چی هست چون تو برنامه ویژه رتبه برتر شدن خودم گنجوندمش اما بعضی سوال ها هم بستگی به دانش آموزم داره یعنی من تا تو رو نبینم و باهات حرف نزنم نمیتونم درباره کاری که قراره بکنی نظر بدم!

سوال اول! فکر میکنم چون تابستون رو از دست دادم از بقیه عقب افتادم! خب من قرار نیست بهتون امید واهی بدم! بله عقب افتادی و اگه واقعا هدف داشتی باید از همون تیرماه برای کنکوری خوندن و گرفتن برنامه رتبه برتر شدن اقدام میکردی!

اما اینکه تو یه بازه سه ماهه رو از دست دادی دلیل بر موفق نشدن نیست! چون مطمئن باش بقیه بچه هایی که داری باهاشون رقابت میکنی هم شاید تابستون این چالش رو نداشتن اما بلخره یک جایی با این چالش مواجه میشن! این عقب موندن ها برای همه است فقط نکته مهم این هست که کی موفق از این چالش عبور میکنه!

مشاوره برنامه ریزی کنکور برای بچه هایی که استرس دارن!

کنکور رقابت استمرار و ثبات و تلاشه! نه سرعت! یعنی امتحان تشریحی نیست که اگه یکی کتاب رو 50 دور خونده باشه لزوما رتبه 1 کنکور بشه! کسی رتبه 1 میشه که در چالش هایی مثل چالش الان تو(که استرس داری و فکر میکنی عقب موندی) موفق تر عمل کنه و سریع تر بتونه خودش رو رو پا کنه.

یک دقیقه وقت بذار و تصویر زیر رو با دقت نگاه کن تا ببینی یک برنامه عادی برای شروع از مهر برای کنکور به صورت تقریبی باید چطوری باشه! تو این تصویر بزرگی تلاشی که از الان میتونی تا کنکورت انجاب بدی رو میبینی. پس غصه این بازه از دست رفته رو نخور! میدونم استرس داری اما این استرس باید سازنده باشه و باعث بشه شروع کنی.

برنامه ویژه رتبه برتر شدن در کنکور از مهرماه

حالا که انگیزه گرفتی برای اینکه یه برنامه خوب داشته باشی چهارتا نکته رو رعایت کن!

قدم اول منابعت رو تهیه کن و مشخص کن چندروز تا آزمون فرصت داری، روی یه برگه تعداد روزها، هفته‌ها و ماه‌هایی که فرصت داری رو یادداشت کن
قدم دومتایمی که داری رو به 4 قسمت تقسیم کن.( دو قسمت رو به مطالعه اولیه(فاز آموزشی) – یه قسمت رو برای مرور کلی در نظر بگیر – یه قسمت رو هم برای جمع‌‌بندی و تست زنی کنار بذار)
قدم سوممشخص کن توی هر شبانه‌روز میخوای چندتا عنوان درسی رو مطالعه کنی! حداقل 2 درس و حداکثر 4 تا باشه بهتره(دروسی که ضریب بالایی دارن یا خیلی ترازآور هستن رو هرروز مطالعه کن)
قدم چهارم
تعداد صفحات هر کتاب رو به تعداد روزایی که میخوای اون درس رو بخونی تقسیم کن.(مثلا اگر سه تا کتاب زیست داری باید تعداد سه تاش رو در نظر بگیری ها) اینطوری دستت میاد که هرروز باید چندصفحه رو توی برنامه ات داشته باشی

مقایسه کردن خودت با دیگران در برنامه رتبه های برتر کنکور جا نداره!

اینکه نیم نگاهی به رقبا داشته باشی بد نیست اما اینکه کل مسیر چشمت به اطرافت باشه مسیر رو گم میکنی. ببین یک مسابقه دو رو تصور بکن! دیدی که خط کشی داره و هر ورزشکاری تقریبا چند قدم از دیگری جلوتر یا عقب تر هست! این دقیقا همون تفاوتی هست که تو با رقبات داری! یعنی اینکه اول مسیر از تو جلوتره به معنی جلوتر بودنش نیست چون تو بجاش دایره کوچک تری رو باید دور بزنی!

اینکه دوستت از تابستون شروع کرده و روزی 8 ساعت درس خونده به معنی این نیست که از تو جلوتره و میبره شاید اون در تست زنی از تو ضعیف تر باشه یا هر مشکل دیگه ای در درس خوندنش داشته باشه که تو نمیدونی. اگر مدام به بغل دستیت نگاه کنی روش درست مطاللعه خودت رو یادت میره و ناخودآگاه میخوای مثل اون درس بخونی.

مثلا میبینی یکی از دوستات تست زنی هاش فقط از روی منبع تستی هست و نه آزمون شرکت میکنه نه آزمون تحلیل میکنه. ولی تو چون فکر میکنی درس اون از تو بهتره، میخوای شبیه اون عمل کنی و از مسیر درست خودت خارج میشی!

توی مسابقه دو هم اگر از خط خودت خارج شی و بری تو مسیر رقیبت ادامه بدی خطائه و نمیتونی به مسابقه ادامه بدی. تو کنکور هم همینه! مهم استمرارِ تو در ادامه دادنِ مسیر خودته!

درسته که نباید رقابت ناسالم داشته باشی اما باید تلاش داشته باشی که این آخرین چالش سال کنکورت باشه! خیلی از رتبه های برتر آزمون های آزمایشی بعد از عید نیست و نابود میشن چون دوره چالششون اون موقع است و با اینکه درخشان شروع کرده اند، قهوه ای تموم میکنن! پس مهم اینه که آخر مسیر کجای رقابت هستی نه الان!

در برنامه ویژه رتبه برتر شدن، با مشاورت تمرین میکنی تنهاکسی که باهاش قراره مقایسه بشی دیروز خودته! باید با خودت رقابت سرسختی داشته باشی و هرروز حداقل یک قدم از دیروزت فاصله بگیری! حتی اگه شده 8 ساعت مطالعه روزانه ات بشه 8 ساعت و 5 دقیقه باید بشه!

نظر مشاور کنکور آکو درباره رتبه برتر شدن 1403

برنامه شروع از مهر برای کنکور واقعا جواب میده؟ چطوری؟

ببین ما تیم مشاوره برنامه ریزی کنکور هستیم درسته؟ تاحالا بیشتر از موهای سر تو دانش آموز و داوطلب کنکور دیدیم! و بیش از 2000 تا رتبه برتر تا الان داشتیم و دروغه اگه بگیم همه دانش آموزامون رتبه برتر شدن چون وقتی درس نخونی چطوری رتبه برتر بشی! اما یک نکته خیلی جالبی که ما بهش رسیدیم و در همه دانش آموز ها و داوطلبانی که موفق نشدن مشترک بوده اینه:

کسایی که برنامه رتبه برتر شدن رو خواستن و گرفتن و حتی بهترین مشاورهای برنامه ریزی کنکور رو هم داشتن بیشتر از اینکه دنبال برنامه ریزی درسی باشن دنبال معجزه بودن!

بیا و تو از این سوال مسخره دست بردار و بااااور کن که اگه تو بخوای جواب میده. اگه به برنامه ای که بهت داده میشه عمل کنی جواب میده. اگه روتین درسی منظم داشته باشی جواب میده! اگه ساعت خواب و بیداری و تغذیه ات رو کنترل کنی جواب میده! اگه گوشی رو بذاری کنار و انقدر ذهنت رو درگیر اونا نکنی جواب میده!

اگه انتظار داری همین روش زندگی که تا الان داری رو داشته باشی و جواب هم بگیری خیر ! هرگز این اتفاق نخواهد افتاد چون مشاوره برنامه ریزی کنکور فقط به کمک تو میتونه برنامه رتبه های برتر کنکور رو بهت بده!

وقتی منِ مشاور میتونم برنامه ای بهت بدم که مثل پرهام مصطفوی روزی 12 ساعت درس بخونی که در تو دیده باشم این توانایی رو! وقتی ته ترکوندنت روزانه 3 ساعت درس خوندنه برنامه رتبه برتر شدن میخوای چیکار؟ تو باید به همون رتبه وسط شدن بسنده کنی گلم!

طرح های مشاوره ا ی آنلاین

برنامه رتبه برتر شدن برای دوازدهمی هایی که درس مدرسه هم دارند!

ببین اگه نمیتونی درس مدرسه و کنکورت رو هماهنگ کنی یا مشاوری داری که نمیتونه این کار رو برات بکنه، دوتا راه داری! یا از یه مشاور کار بلد برای این قضیه هماهنگ کردن درسای کنکور و مدرسه ات کمک بگیر که (باتوجه به تغییرات کنکور 1403 و تاثیر 50 درصدی معدل) بتونی هم نمره خوبی توی امتحانات نهایی بگیری و هم توی کنکور موفق عمل کنی!

راه دوم هم اینه که اگه نمیخوای از یه آدم حرفه ای کمک بگیری، امسال رو روی درسای مدرسه تمرکز کنی و اصلا کنکور نخونی و بمونی پشت کنکور که بتونی یک سال بدون دغدغه مدرسه برای کنکور درس بخونی! اینجا انتخاب با توئه و اگه میخوای راه دوم رو انتخاب کنی همینجا باهام خداحافظی کن و برو درسای مدرسه ات رو بخون.

برنامه ویژه مدرسه ای ها رو که اول همین مقاله براتون گذاشتیم که دانلود کنید اما اگه راه اول رو میخوای انتخاب کنی لازمه یکم چالش ها و راه حل هاشون رو بشناسی! همراهم باش تا نکته هایی که برای هماهنگ کردن مدرسه و کنکور لازم داری رو بهت بگم.

بپذیر که این شرایط رو داری و بپذیر که خیلی از رتبه های برتر در همین شرایط رتبه برتر شدن!

قبول کردن واقعا در عملکرد عاقلانه تاثیر زیادی داره، تا وقتی قبول نکنید که این شرایط برای همه هست و شما تنها کسی نیستید که با این تداخل دارید جان میفرسایید شرایط همینه! دیدتو نسبت به مدرسه تغییر بده و فکر از اینهمه غر زدن دوری کن! مدرسه رفتن و نرفتن عامل موفقیت هیچکس نبوده و برای تو هم نخواهد بود.

فقط 5 ثانیه وقت بذار و جواب سوال هایی که در ادامه میپرسم رو بده!شرایط تعیین کننده برای موفق شدن و عمل کردن به برنامه ویژه رتبه برتر شدن به این ربط داره که

تو باقی روز رو داری چیکار میکنی تو سال کنکورت؟ اوکی 8 ساعت مدرسه ای باقیش چی؟ از روزایی که مدرسه نمیری چقدر استفاده میکنی؟ چطور و چقدر استراحت میکنی؟ بعد از مدرسه چقدر وقت به بهونه خسته بودن هدر میدی؟ اصلا توی مدرسه چیکار میکنی؟ آیا استفاده مفید داری از کلاس های مدرسه یا هر کلاس دیگه ای که شرکت میکنی داری یا رفتن و نرفتنت فرقی نداره؟

به مدرسه رفتن به چشم فرصت نگاه کن نه تهدید!

شما چه مدرسه برید و چه مدرسه نرید، باید یک تایمی رو برای یادگیری دروس و رفع اشکال اونها قبل از تست زنی بگذارید! خب چه بهتر که یکسری آدم(معلم ها) این کلاس ها رو برای شما فراهم کردن و شما مجبورید در اون مدت زمان درس رو گوش بدید. تازه قسمت بهترش اونجاست که میتونی رفع اشکالت رو هم همون سر کلاس انجام بدی!

پس از مدرسه به عنوان فاز آموزشی برنامه مطالعاتیت استفاده کن! یعنی تمام تلاشت رو بکن که سر کلاس یاد بگیری و توی خونه نیازی به ویدئو آموزشی یا درسنامه خوندن نداشته باشی. باور کن حتی فارغ التحصیل هایی که وقتشون آزاده هم در خیلی از مطالب نیاز به آموزش حتی حضوری دارن و این فرصت به صورت رایگان در اختیار تو قرار داده شده دیگه!

ضمنا به عنوان یک تیم مشاوره برنامه ریزی کنکور به شدت پیشنهاد میکنیم که هرگز و هرگز اگه دانش آموز هستی کلاس های حضوری طولانی مدتی که گیر میدن حتما باید بیای سر کلاس نداشته باش. چون دیگه وقت و انرژی برای درس خوندنت نمیمونه. همون دوره های آنلاین قابل ذخیره مثل کلاس های آموزشی ماز بهترین گزینه ان.

چالش هایی که با معلم داری رو در برنامه ویژه رتبه برتر باید بذاری کنار!

حتی اگه بهترین دبیرستان کرج هم درس بخونی بازهم یه معلم نخاله توش پیدا میشه! پس هی نگو معلمم اینطوری و من یاد نمیگیرم و بلد نیست درس بده یا از بودجه بندی آزمونم جلوتره و عقب تره و …! ببین این فرصت تو برای یادگیریه! با این دیدگاه بر سر کلاس بشین! حتی اگر کلاس های بیرون میری یا دوره های آموزشی آنلاین خریداری کردی هم سعی کن از زمانی که داری استفاده کنی و از بحث های خاله زنکی دانش آموزایی که از برنامه رتبه برتر شدن خبری ندارن بیا بیرون!

درسی که معلم میده(مهم نیست با بودجه بندی آزمون های تو یکی هست یا نه) همون روز در حد دو سه تا تمرین براش حل کن که فقط مطمئن بشی از تایمت استفاده مفید کردی و فاز آموزشت همینجا تکمیل شده. تست زنی و جمع بندی میمونه برای زمانی که بودجه بندی آزمونت مشخص میکنه!

یعنی درس هرروز همانروز مدرسه ات باید در حد همین نیم ساعت باشه و نه بیشتر! قطعا تو نمیتونی هم درس هر روز همان روز رو کامل بخونی هم با برنامه آزمون پیشروی کنی!

اگه پایه ضعیفی داری و توی درس خوندن صفر صفری پس آزمون آزمایشی نداری و میتونی برای دوازدهم با معلمت پیش بری و برای پایه هم کم کم با مشاورت شروع کنی به پیشروی(اول دهم و بعد یازدهم) باتوجه به آزمون های شخصی سازی شده ای که ازت میگیرن.

مرور اجباری نتیجه مدرسه رفتن در برنامه ویژه رتبه برتر!

هربار معلمت پرسش کلاسی داره تو داری مرور میکنی! هربار که امتحان داری یا امتحان میانترم یا پایان ترم یا حتی امتحان نهایی تو داری درس های مهمترین پایه کنکور (دوازدهم بیشترین بودجه بندی رو در سوالات کنکور داره) رو مرور میکنی! کاری که اکثر کنکوری ها اهمیتش رو نادیده میگیرن ولی باور کنید که بیشترین تاثیر رو داره.

اصلا فلسفه روتین درسی که ما مشاور ها خیلی روش تاکید داریم همین مرور کردن هست! که دانش آموزای دوازدهمی به لطف وجود مدرسه خودبخود انجامش میدن.

از اون بهتر اینکه شما یک تایمی رو مجبورید برای عمومی ها بگذارید چون پرسش کلاسی دارید یا امتحان های کلاسی دارید! خب این بهترین کاریه که برای موفقیت در امتحانات نهایی میتونید انجام بدید؟ چی از این بهتر برای بچه هایی که قراره معدل نهاییشون 50 درصد تاثیر داشته باشه توی تراز کنکورشون؟

حتی اگه درسای عمومی توی کنکور نباشن، بازهم باتوجه به سختی سوالات امتحانات نهایی 1402 و تاثیر صددرصدی امتحانات نهایی در کنکور، شما باید هم براش تست بزنید هم تشریحی بخونید پس چه بهتر که مجبور باشید این کار رو برا یمدرسه هم تکرار کنید!

تازه مزیت شما نسبت به فارغ التحصیل ها این هست که شما مدرسه میرید و امکان نداره تشریحی یادتون بره این درحالیه که فارغ التحصیلان انقدر غرق تست زنی میشن که تشریحی یادشون میره یا حتی بیخیال امتحانات ترمیمی معدل میشن که سال گذشته تاثیرش رو توی رتبه بجه ها دیدیم!

همیشه به این فکر کنید که شما اگه همه سوالات کنکور رو هم درست جواب بدید اگر تاثیر معدل نهایی دوازدهمتون مثبت نباشه همه چیز تمومه!

تکالیف مدرسه رو تقسیم کن که زیاد از وقت تست زنی و کنکورت گرفته نشه!

این خیلی خوبه که درس های عمومی رو میتونی خورد خورد در طول سال جمع کنی و حتی بهتر از اون اینکه برای درس های تخصصی میتونی تکالیف مدرسه ات رو با کنکوری خوندنت قاطی کنی و درواقع فرصت یادگیریت رو توی همون فرصت انجام دادن تکالیف مدرسه ات بگنجونی.

ضمنا اینکه تکالیف مدرسه ات رو هم توی هفته تقسیم کن و برای لحظه آخر و روز آخر نذار! توی سال کنکور و بدر برنامه ویژه رتبه برتر شدن هیچ کاری رو نباید لحظه آخری یا یهویی انجام بدی و هر چیزی باید برنامه ریزی داشته باشه و طبق همون پیش برید.

هرروز شما یک الی دو ساعت اجازه دارید برای کار های مدرسه وقت بگذارید و این در حالتی هست که ساعت مطالعه اتون رو به 8 ساعت رسوندید و فیکسش کردید!

اگر ساعت مطالعه اتون کمتره پس باید با برنامه ویژه رتبه برتر اون رو تا دی ماه به 8 ساعت و از دی ماه تا عید به حداقل 10 ساعت برسونید و بعد از عید ساعت مطالعه 12 تایی رو برای بچه ای دوازدهمی خواهیم داشت.

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن